Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.060
|
čitano: 13.200.618
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Slabo ce se taj auto voziti 150 km/h. Zivimo u zagrebu a za vikend idemo u zagorje i to idemo mojim autom.  Vidjet ce autoput mozda jednom mjesecno.  80% voznje ce biti u zagrebu.

 

Pronasao sam jedan zanimljiv megane GT line plavi. 1.2 TCE na njuskalu. Nama bi sigurno bio bolji izbor benzinac ali kod nas je slaba ponuda megana/golfa sa benzincima. Vecina su 1.5dci i 1.6 tdi.  

 

Kakav je taj 1.2 TCE u renaultu? 

 1.4 tce je imao problem sa pucanjem glave, pregrijavanje na 3 cilindru i pucanjem brtve glave i to sve na 100tkm, 1.2 vjerovatno nije nista drugaciji...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
omomomomoomm kaže...

Slabo ce se taj auto voziti 150 km/h. Zivimo u zagrebu a za vikend idemo u zagorje i to idemo mojim autom.  Vidjet ce autoput mozda jednom mjesecno.  80% voznje ce biti u zagrebu.

 

Pronasao sam jedan zanimljiv megane GT line plavi. 1.2 TCE na njuskalu. Nama bi sigurno bio bolji izbor benzinac ali kod nas je slaba ponuda megana/golfa sa benzincima. Vecina su 1.5dci i 1.6 tdi.  

 

Kakav je taj 1.2 TCE u renaultu? 

 1.4 tce je imao problem sa pucanjem glave, pregrijavanje na 3 cilindru i pucanjem brtve glave i to sve na 100tkm, 1.2 vjerovatno nije nista drugaciji...

 Znači isti qrac ko da kupi VW sa 1.4TFSI/TSI 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

1.2Tce voli popiti ulja.

10 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...
hahhaajaads kaže...
omomomomoomm kaže...

Slabo ce se taj auto voziti 150 km/h. Zivimo u zagrebu a za vikend idemo u zagorje i to idemo mojim autom.  Vidjet ce autoput mozda jednom mjesecno.  80% voznje ce biti u zagrebu.

 

Pronasao sam jedan zanimljiv megane GT line plavi. 1.2 TCE na njuskalu. Nama bi sigurno bio bolji izbor benzinac ali kod nas je slaba ponuda megana/golfa sa benzincima. Vecina su 1.5dci i 1.6 tdi.  

 

Kakav je taj 1.2 TCE u renaultu? 

 1.4 tce je imao problem sa pucanjem glave, pregrijavanje na 3 cilindru i pucanjem brtve glave i to sve na 100tkm, 1.2 vjerovatno nije nista drugaciji...

 Znači isti qrac ko da kupi VW sa 1.4TFSI/TSI 

 Manje vise, da 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znaci doslovno nemas za kupit  posteni  mali benzinac. Svi imaju jebene konstrukcijske probleme. Pucanje klipova/glava/lanaca, vecina ima i DMF. Zapravo sva ta mala sranja su skupa za odrzavati i vole se pokvariti a kad ih stisnes trose ko veliki motori..

 

 

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Gledaj Mazdu 3 benzinca.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
Dojitza kaže...
itomic009 kaže...

Što se preporuča za auto oko 10 000 - 11 0000 eura? Cilj je da bude mlađi, s što manje kilometara ali ne sad Up i ta klasa nego kompakti ili ovi neki "veći" gradski. Golf, Focus, Megane i slični 2017. ili nešto kao Polo, Hunday i20 2018.??

 Svakako pogledaj

 LOL, predpostavljam da si to stavio da se čitatelj ne muči

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čekamo čitatelja da kaže kako su mali toyotini benzincu, neuništivi.

A šta ste očekivali 1.4 tce, a 130ks. Stari opelovi 1.4 su imali 60ks a išli su po 300 000km bez problema.

To su preopterećeni mali mlinčići, i normalno da će bit sranja sa njima. Zato bolje uzet veći motor, možda ti netreba dodatna snaga, pa ćeš ga vozit na 50%.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema to veze, imas Astre J sa 1.4T na 400k + km. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
0verlord kaže...
Batista kaže...

 LOL, predpostavljam da si to stavio da se čitatelj ne muči

 

Sta fali BMW-u? 1.4 i 1.6 d4d su bili vrhunski, 2.0 i 2.2 d4d su imali problema s lancem,

al u jamstvu su ih mjenjali. Kazem, to su dobre BMW masine. Makar iskreno za po gradu nisu.

 

Taj Auris mi je najlijepsi, fin facelift, puno lijepsi od danasnje Corolle (Auris 2020 kak se trebao zvati).

 

 

 

Treba samo poslusat kako radi lanac, jer ako se cuje, za mjenjat je, a ako je za mjenjat, nije redovno mjenjano ulje.

Inace su ti lanci trajni - osim onima koji stede na ulju - ak se mjenja svakih 12-15.000km, nema problema.

 

Ja osobno vise nikad necu vozit dizela, osobito novije, gdje moram tocit ad-blue sranje, s tim si pol odjece i automobila zaserem.

 

Stariji koji nemaju ad-blue su podnosljivi. Zadnja 2 dizela su mi bili Daihatsu Rocky i Astra. Na Astri mi je crklo sve sto je moglo,

bosh pumpa, procurio radijator, crkla pumpa vode nadugo nakon toga - sa 86.000km ju prodao i od tad rekao nikad vise GM/Opel.

Vjerujem da ni sad nece biti puno bolji, jer je dio FCA-PSA grupe.

 

A Rocky je bio super, al je pio 10+l, niti jedan auto nisam tocio ko njega. Super za gustiranje i kampiranje, a straznja klupa jako tvrda,

ni djeca se nisu voljela voziti u njemu. Glasan ko traktor a zedan ko Seks nakon litre Badela.

Prodan sa 136.000km, vjerujem da sam na naftu potrosio jednako kao i na njega.

 

Poslije toga C-max i B-max, 1.0 EcoBoost, milina, nikad greske, prodani sa 146.000km B-max. a C-max malo manje. E da i C-max je bio dizel.

Njega sam prodao nedugo nakon sto sam skupo platio punjenje francuskog ad-blua, radi kojeg su morali raskopat pol masine.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 16:35 (Čitatelj).
10 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Znaci doslovno nemas za kupit  posteni  mali benzinac. Svi imaju jebene konstrukcijske probleme. Pucanje klipova/glava/lanaca, vecina ima i DMF. Zapravo sva ta mala sranja su skupa za odrzavati i vole se pokvariti a kad ih stisnes trose ko veliki motori..

 

 

 Gledaj si i Civica/Accorda benzinca, imas 1.8, 2.0 i 2.4, sva tri atmosferca, naravno gledaj i da je prvi vlasnik a ne neki svercer.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nema to veze, imas Astre J sa 1.4T na 400k + km. 

 

A astra k kakva je? Boljke? Kakav je 1.4 turbak? Opela dizela nebi opekao sam se sa astrom h.

 

Znam da ju ti imas ali ima jako malo kilometara... 

 

 

PSN:Tomislav025
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
omomomomoomm kaže...

Znaci doslovno nemas za kupit  posteni  mali benzinac. Svi imaju jebene konstrukcijske probleme. Pucanje klipova/glava/lanaca, vecina ima i DMF. Zapravo sva ta mala sranja su skupa za odrzavati i vole se pokvariti a kad ih stisnes trose ko veliki motori..

 

 

 Gledaj si i Civica/Accorda benzinca, imas 1.8, 2.0 i 2.4, sva tri atmosferca, naravno gledaj i da je prvi vlasnik a ne neki 

Kakav accord to je preveliko. Maksimum je C-segment. Da naden neki jako dobat deal u B segmentu cak bi i to uzeli iako imaju stvarno male bunkere.

 

Vec vidim da cu kupovati auto mjesecima isto kak sam prosle godine svojega trazio 😂😂😂

PSN:Tomislav025
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

U B segmentu imas Jazz, on je "mali veliki", ili B-max, ista stvar - "mali veliki".

Jedino problem u HR je - dizer - nema bas benzinaca kod B-maxa u HR, a Jazz se prodaje kao da je Civic,

3-4.000€ preskup.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
ivanzu kaže...

Nema to veze, imas Astre J sa 1.4T na 400k + km. 

 

A astra k kakva je? Boljke? Kakav je 1.4 turbak? Opela dizela nebi opekao sam se sa astrom h.

 

Znam da ju ti imas ali ima jako malo kilometara... 

 

 

 1.4T je dobar ako je iz 2017 pa dalje, prije toga je bilo problema sa Dexos2 uljem koje je uzrokovalo detonacije sto je dovodilo do pucanja klipa, problem je uklonjen uvodenjem Dexos1 Gen2 ulja krajem 2016-e. Nema nekih problema koliko znam na benzinskim varijantama, vecina problema na Astrama K je vezana uz dizel motore. Sto se mene tice ja bi gledao Golf/Focus/Astra sa 1.0T motorima, idu kao 1.6TDI, ne kvare se i trose malo vise od dizela ali nemas EGR-a, DPF-a i DMF. Gledati da auto koristi 5W30 ulje jer ako nije cijena litre ulja ide u nebesa kod sva tri.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 17:37 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nema to veze, imas Astre J sa 1.4T na 400k + km. 

 

Isto kao i Cammeovi 0,9 s plinom.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

1.8 i 2.0 renaultovi benzinski motori su bili zakon,steta sta su ih makli radi ovih glupih normi.Zapravo se moglo putem plina dobiti jos vise prihvatljivija norma ali ne,oni ubacili ove male koji su sumnjive kvalitete.Stric imao renault 21 1.8 95ks  90-ih prešao preko 700000km ako ne i više jer ga je prodao,ja sa lagunom 1 1.8 90ks oko 450000 km pa sam imao sudar pa je prodao,trenutno 2.0 140ks  laguna 1 sa plinom je na 310000 km,a laguna coupe sa plinom 2.0t 205ks sa 230000 km trenutno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 18:10 (funny games).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni jos u cetvrtak doso auto. Na zalost nisam slikao... Kako je boja deep black crna :) tako se lijepo odmah i vidlo na njemu... dakle ceka me konstantno lickanje :)

Ali auto je odlican, jako ga je lijepo vozit, prostran, udoban itd...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 18:25 (toxic).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

 

O kojem se motoru radi kad je u pitanju taj problem s antifrizom?

I kakvih si tocno problema imao sa zadnjim mostom? Ja sam cuo da voli "zvonit", to jest proizvodit zvukove pa su ga filali nekom pjenom, ali nisam jos cuo da je potrebna reparacija.

Inace meni je ta novi 308ica super, i zapravo nemam dojam da je problematican auto jer tu su realno nabrojane 2-3 vece greske i to je to, sto je po meni u danasnje vrijeme dobra situacija. Jedino nisi naveo sto te jos mucilo da si morao garanciju aktivirat.

 

 Ja sam probleme vidio na DV6DTED, DV6FD i DV6FC (svi 1.6HDi)

krivo sam se izrazio, pod reparaciju sam mislio "popravak" - nafilali ga pjenom

 

Sram me navesti što me mučilo pa bolje da šutim 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Shell pumpe goriva tižu u Hr:
INFO

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sto bi uzeli do nekih 200k€?

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Bas me zanima odakle ce dovlaciti gorivo sada, s Apiosom sam bio zadovoljan, nadam se da ce kartice i dalje postojati. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dojitza kaže...

Sto bi uzeli do nekih 200k€?

 

 

 Suzuki Vitara, pocastis se s full opremom.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
emerik kaže...
Dojitza kaže...

Sto bi uzeli do nekih 200k€?

 

 

 Suzuki Vitara, pocastis se s full opremom.

20 sandera pa dijelit sirotinji

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dojitza kaže...

Sto bi uzeli do nekih 200k€?

 

 

 

Nekretninu u Dubrovniku:

https://nekretninedubrovnik.com/stan/dvoetazni-stan-na-mirnoj-lokaciji-vrijednost-za-novac

 

I jos mi ostane 40k€

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
Dojitza kaže...

Sto bi uzeli do nekih 200k€?

 

 

 

Nekretninu u Dubrovniku:

https://nekretninedubrovnik.com/stan/dvoetazni-stan-na-mirnoj-lokaciji-vrijednost-za-novac

 

I jos mi ostane 40k€

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma nebi alfu, to ne mozes prodat.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ma nebi alfu, to ne mozes prodat.

 A cuj ova konkretno nije stradala u potresu kao neke nekretnine sjevernije u državi

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naletio na jedan A1, nema auspuha, to sigurno slabo ide

 
 

S obzirom da Auto Krešo više nema u ponudi megalajtice, morao sam iz švabije naručit putem ebay-a

 

Trenutno sam na megalajticama +120% i zadovoljan sam, vidjet ćemo kako će se pokazat ove +130%, vjerojatno će nešto kraće trajati...

Kutija mi je došla malo zgužvana kao da je kokoš sjedila na njima, ali žarulje su čitave

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 19:46 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 Dobar prijedlog, no ta nekretnina nije u Dubrovniku već u Orašcu :)

 

Kao da kažeš da kupuješ stan u Zagrebu a on se nalazi u Zaprešiću

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice