Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.234.031
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

Bič pliz :D

Opa double, brisanje

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 23:04 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 Meni je upalo u oko da se vozis bez kljuca 

Keyless,

al inače nije tako...prosjek otvorena Vodice-Šibenik ispada ovako kad se pazi, tj liže gas, čudo za 4.2 plinjaru.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa za sta je rupa onda 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za nuždu dok sve pokrepa, ostaje manualno na kurblu. :D

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...
hahhaajaads kaže...

 Meni je upalo u oko da se vozis bez kljuca 

Keyless,

al inače nije tako...prosjek otvorena Vodice-Šibenik ispada ovako kad se pazi, tj liže gas, čudo za 4.2 plinjaru.

 To je odlično , koja je godina ? Kolega ima a8 4.2 ali onaj od 335 ks ja mislim , zna po 30 l/100km prosjeka biti kad se stalno ispaljuje i ganja po gradu . 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kraj 2006., 350ks, sound je sve u tom autu, rađen da bude ko Milletech. Nebi nikad reko da takvo vozilo ima takav zvuk.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

Kraj 2006., 350ks, sound je sve u tom autu, rađen da bude ko Milletech. Nebi nikad reko da takvo vozilo ima takav zvuk.

 Ma to je stroj...

 Jednom cu si priustit tak nesto za sekundarni auto...

Truth in engineering.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim nije moj, od šogija je. Ima akustična stakla (dupla). ENC navodno ne hvata signal kroz vjetrobransko.

 

Je stroj je, samo da se ne počne kvarit svako malo. Imamo 2 komada A6 C5 modela starija, ovo se neda usporedit taj noviji A6 C6 model, pogotovo ovakav napucan svime skoro. To kolko km ima se ne osjeti, doslovno kad pređeš iz starijeg u noviji A6 ko da si ušo u novi auto iz salona prema starijem modelu te ko da max ima 50k km po osjećaju u vožnji. Frend ima Clia 2018. novog, prije kad sam se vozio mislio sam da je ok autić, izgledom izvana mi je bomba, al to je faking kočija prema ovako nečemu. Al dobro, nemrem usporedit različite klase.

Jedino kaj sam se osjetio premium u smislu vožnje je bila 2017. godine nova Insignia napucana opremom 310k kn.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taj auto pogotovo sa tim motorom je stroj i danas.  Jebiga samo treba imati rezervu ako nesto crkne a to nije jeftino. 

Naravno da ce se nac ekipe i rec da je to smece......

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Naravno da ce se nac ekipe i rec da je to smece......

 

teško da bu itko rekao da je smeće.. to kaj ga ni u ludilu ne bi kupio je drugi par opanaka 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
omomomomoomm kaže...

Naravno da ce se nac ekipe i rec da je to smece......

 

teško da bu itko rekao da je smeće.. to kaj ga ni u ludilu ne bi kupio je drugi par opanaka 

 hahaha dajem otkaz, idem u mup za presretača vozit stroj

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sheeva kaže...

Vidim zadnje dvije stranice se svode na to čiji automobil manje troši. Ja ću zato postavit moju prosječnu potrošnju (70% selo, 20% grad, 10% autocesta) pa da vidimo čiji više troši

 Između sredine prosinca do 10.05 je ova kilometraža na zimskom setu 255/35/19.

Auto je CLS 500 5.0 V8 306ks

Vožnja je prava kombinirana,što je normalno na uzorak od 12 000km+ ali nije se auto ni štedio

 

Trenutno od 10.05 otkad je stavljen ljetni set je pređeno oko 4500km s trenutnom potrošnjoo od 12.9.

Normalno da po visokim temperaturama benzinac manje troši nego u zimu, stil vožnje je i dalje isti.

 

Uglavnom ga jedan takav auto nije uopće loše što se tiče otvorene ceste ili manjih gradova & naselja.

Problem je kad bude grad kao ZG, vozio sam ga 3-4 puta tamo u zadnjih pol godine i variralo je od 16L/100km kad nije gužva i nije centar do najvećih 24.7L/100km kad sam išao na cvjetni trg,oko ciboninog tornja itd do muzeja tehničkog između 13-16h

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

Mislim nije moj, od šogija je. Ima akustična stakla (dupla). ENC navodno ne hvata signal kroz vjetrobransko.

 

Je stroj je, samo da se ne počne kvarit svako malo. Imamo 2 komada A6 C5 modela starija, ovo se neda usporedit taj noviji A6 C6 model, pogotovo ovakav napucan svime skoro. To kolko km ima se ne osjeti, doslovno kad pređeš iz starijeg u noviji A6 ko da si ušo u novi auto iz salona prema starijem modelu te ko da max ima 50k km po osjećaju u vožnji. Frend ima Clia 2018. novog, prije kad sam se vozio mislio sam da je ok autić, izgledom izvana mi je bomba, al to je faking kočija prema ovako nečemu. Al dobro, nemrem usporedit različite klase.

Jedino kaj sam se osjetio premium u smislu vožnje je bila 2017. godine nova Insignia napucana opremom 310k kn.

 Osjeti se premium, moje ovo čudo je 2006 i 335tkm ali svejedno je to auto od milijiun kuna kao nov.

Prekjučer mi lik nudi W212 220CDI 2013 u zamjenu za mog,ono E klasa 7 godina novija i svega 7 godina stara ima manje opreme nego moj auto star 14 godina. A ista marka i sve.

Jos kad mi lik napisao ima sve osim kože, odmah sam znao da je to gola E klasa i nakon što sam ga pitao za jedno 10 stavki opreme el ima,samo sam seen dobio ali bilo je jače od mene jer mrzim kad netko napiše sve osim kože za mercedes,bmw i premum aute. Čim to napiše, znaj da u 99% slučajeva auto ima osnovnu opremu koja je sprdnja kod škrith švaba

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, poslije velikog i malog servisana na starijoj Mazdi 323 primjetili smo da ponekada malo teže pali (nekada upali bez problema makar bio motor hladan ili topli, nekada malo vergla). I ponekad se osjeća miris nafte. Da li je to zobg filtera goriva (i on je promijenjen, stavljen je Mahle) pa majstor nije nešto dobro uštelao?  Ili je moguće da su dizne pri kraju pošto auto ima 329000 km i 20 godina? Mislio sam mu ovaj tjedan ubaciti neki aditiv da se malo sistem pročisti pa ako imate i za njega preporuku. Hvala

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji motor?? 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

2.0 Ditd 90ks

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sheeva kaže...

Vidim zadnje dvije stranice se svode na to čiji automobil manje troši. Ja ću zato postavit moju prosječnu potrošnju (70% selo, 20% grad, 10% autocesta) pa da vidimo čiji više troši

 

 Nemam sliku iz auta, ali imam sa aplikacije gdje sam unosio svako tankanje. 20% grad, 80% otvorena cesta. 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koja bi bile tipa top tri dash camere? Također, zna li netko nekog da zna ugradit te kamere onako lijepo da su kablovi skriveni i da to sve skupa fino izgleda? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jel koristi to Bosch pumpu, moguce da ona zeza. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luigiecho kaže...

Koja bi bile tipa top tri dash camere? Također, zna li netko nekog da zna ugradit te kamere onako lijepo da su kablovi skriveni i da to sve skupa fino izgleda? 

 1. https://blackvue.com/product/dr900s-2ch/

2. https://blackvue.com/product/dr900s-1ch/

3. Nextbase 522GW

 

Imaš tu nešto:

https://forum.bug.hr/forum/topic/videokamere/koji-dashcam/251051.aspx

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luigiecho kaže...

 Također, zna li netko nekog da zna ugradit te kamere onako lijepo da su kablovi skriveni i da to sve skupa fino izgleda? 

 To mozes sam, nije to neka znanstvena fantastika da trebas nekog specijalca za to napravit. Imas vodilice po krovu/vratima samoj tabli tak da lagano mozes sve to dovest do upaljaca.

 

Znaci sad gledam i ne vjerujem, na autocesti  ZG-Sl. Brod, covjek se okrece polukruzno kroz dvije trake  u cistoj maglustini, a 100 metara prije njega se pretjecu dva kamiona. Ovo je za nista drugo nego za ogromnu kaznu, oduzimanje auta, vozacke dozivotno i zatvor. Video imate na "Prometne zgode i nezgode".

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 19:35 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 21:16 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Dole pise da zbog korone nece bit dostavljene u neke regije, a na listi je Hrvatska.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da ali samo u Udbinu. 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Question. Crijevo turba, Golf 4. Je li ga jednostavno sam zamjeniti? Trebam otkvačiti ove dvije šelne na krajevima, maknuti crijevo, staviti novo, zategnuti šelne i to je to, ili ima neki međukorak za koji ne znam? Plug & play ili? Ne bih plaćao majstoru za rad ako ga mogu sam zamijeniti jednostavno.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Novi na temi, nemojte sto zamjeriti - prekjucer sam snimio ovu procjenu rangea nakon tankiranja i jos uvijek sam u nevjerici.

Nisam mogao niti sanjati da ce benzinac od 250 KS dobijati ovakve brojke niti u ludilu. Ne znam koliko je to tocno (ipak se doima malo pretjerano), ali na slijedecem tankiranju cu definitivno obratiti paznju.

 

 

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moguce je ako je potrosnja u zadnjih par km voznje bila oko 5.7L..

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma meni isto daje projekcije od 900-100km sa tankom kada natočim.. nema šanse da će se ikada ostvariti 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 23:10 (nine).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Quantum kaže...

Novi na temi, nemojte sto zamjeriti - prekjucer sam snimio ovu procjenu rangea nakon tankiranja i jos uvijek sam u nevjerici.

Nisam mogao niti sanjati da ce benzinac od 250 KS dobijati ovakve brojke niti u ludilu. Ne znam koliko je to tocno (ipak se doima malo pretjerano), ali na slijedecem tankiranju cu definitivno obratiti paznju.

 

 

 

 

 Zaboravi. Imam isti auto ali je dizlo i dosta slabiji i max mi je cca 700km sa tankom. Jedino ako tvoj ima neki posebno velimi rezervoar a u  to sumnjam. Ja mislim da meni nikada nije napisao tak veliki range kad sam natocio do kraja...

PSN:Tomislav025
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Quantum kaže...

Novi na temi, nemojte sto zamjeriti - prekjucer sam snimio ovu procjenu rangea nakon tankiranja i jos uvijek sam u nevjerici.

Nisam mogao niti sanjati da ce benzinac od 250 KS dobijati ovakve brojke niti u ludilu. Ne znam koliko je to tocno (ipak se doima malo pretjerano), ali na slijedecem tankiranju cu definitivno obratiti paznju.

Moj put prosli vikend, ovo je skoro idealni slucaj: ~110km autoceste pri 120-130km/h, ~75km van grada 90-100km/h s par stop znakova i 2 sela gdje sam isao ~60, i 3-4km po gradu, prosjek za put je 93km/h, nisam se bas vukao (limit na autocestama je kod mene 100). No svejedno, EPA za van grada je 8.1L, za prosli auto (I4 atmosferac) mi je EPA bio 6.6, a nisam nikad ispod 7.2-7.3 cak i pod boljim uvjetima. Obicno mi je po autocesti ~6.5, no za auto od 2t i V6/340KS benzinac, super zadovoljan. Po gradu i po zimi je uglavnom >11L :(
Dolje crveno zaokruzeno je resetirano pri punjenju, pa samo zbrojit s onim gore, rezervoar je 73L. Obzirom da je ostatak bio po (vele)gradu, malo je zbroj opao...

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice