Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.115
|
čitano: 13.266.121
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Mozes vlaznim maramicama istrljat da izvuces masnoce sa volana,

al osobno imam sprej za auto-kozu (ima kupit svuda, Obi, Bauhaus itd),

naspricam na mikro-krpu i fino ocistim i prebrisem.

 

Jednom mjesecno i miran si.

Mozda si i uzmem neki preparat cisto za probu.

Bio je nedavno i u lidlu za smjesnu cijenu, ali sam se kasno sjetio.

 

 

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma meni su ti sprejevi sa mirisom limuna, vanilije ili bilo cega super. Em fino osvjezi automobil

samim mirisom, al fino ocistim volan od masnoca, da vise ne bude ljepljiv. Al oprez, zna prvih 15ak minuta biti klizav,

da nebi nekog iznenadilo, pa da zavrsi na krovu.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sve pise u prirucniku auta, vlazna krpa, ne valja sa kemijom po kozi jer ne znas kako ce reagirati. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 11:34 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas promjenio filter goriva i odlučio ga otvorit da vidim kakav je iznutra. Nije čak ni loš s obzirom da ima 30 000km i nekih 1500 L dizela prošlo kroz njega, od toga je možda nekih 100L sa INE a ostalo sve Brčko gas.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji ste vi paćenici :)

Ko da je auto kupio vas a ne vi njega. Auto jednom u dvije godine odvedem u praonicu i to je to. I to zato jer dvoje male djece otraga naprave totalni svinjac.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hmmm, jer volim da mi je u auto čisto.

Kad sjedem u čistoj odjeći da ona ostane čista, a ne puna mrlja.

Kad uhvatim volan da je on suh i čist, a ne mastan od pizze koju sam jeo prije 3 mjeseca,

Jer kad vidim nečiji auto a ono više smeća na sicu nego kod mene u kanti za smeće odma zamišljam na šta mu onda liči kuća.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa dobro to vise govori o tebi nego o nama. Ja volim da mi sve bude cisto i uredno a ne samo auto. Stan si isto ti kupio a ne on tebe jel i njega cistis svake dvije godine?

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BlueMax kaže...

Koji ste vi paćenici :)

Ko da je auto kupio vas a ne vi njega. Auto jednom u dvije godine odvedem u praonicu i to je to. I to zato jer dvoje male djece otraga naprave totalni svinjac.

nakon jedne ture Minhen<>ZG po austriji poberem tolko soli da bi mi auto do proljeca vjerojatno sav rascvao.

zimi u "soljenim" krajevima treba ici isprat/oprat auto nakon svake duze voznje.

ljeti pak zbog musica, jer bas ne izgledaju lijepo na bijelom autu :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 15:49 (nixass).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zimi perem auto svakih 10-15 dana, jer je soli toliko puno,

da ti je auto bijel, ne vidis vise nista kroz bocne sajbe, ako ga ne operes.

 

A za hrdju necu ni pricat, sve sto izdrzi 10g je super, vecina procvate nakon 7.

 

Ljeti gotovo da ni ne moram prati, imam kisu svakih 2-3 dana, musica u planinama nema,

tako da je auto vecinom "samoodrziv". Jednom u mjesec dana odem na rucnu praonicu da operem

i usisam, jer ti suputnici unesu uvjek smeca, i vozi dalje. A zimi jednom tjedno gumene tepihe moram otrest od kamencica,

a od soli ih perem tek na proljece, simpa su mi ovako bijeli.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 15:55 (Čitatelj).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
kozni volan na petardi sam svojedobno mazao nivea hidratantnom kremom za njegu tijela, ako je dobra za moje tijelo, onda je jos bolja za kozu volana
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja mog autića jednom mjesečno odvezem u praonicu i popijem sokić dok ga momci urede. 

 

13 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ja viđam već par tjedana isti A6 C8 novi po Zg se vozi, taj auto se čini da nije opran otkad je izašo iz salona ja mislim. Znači crn/smeđ od snijega, soli, čađe, ceste, a auto inače crn, a ovak ispada da je mat. To mu je protekcija od krađe.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.&amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot; - Colin McRae
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

 Zatvaranje vrata na gumb...pa nisam invalid...



weight reduction ftw
Sve to nepotrebno pobacat van

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanje za vas koji imate neki bolji vosak na autu, tipa fusso.

Da li ste primjetili da se sol lakse skida sa miniwashem kada je na autu vosak?

I opcenito, da li se auto lakse pere, odnosno odrzava u ovim ''zimskim'' uvjetima?

Zahvaljujem na informacijama.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 23:14 (BORG).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja mislim da je to i najveći cilj voska, da se prljavština i ostalo manje lijepi za lak i da je lakše prati automobil.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Pitanje za vas koji imate neki bolji vosak na autu, tipa fusso.

Da li ste primjetili da se sol lakse skida sa miniwashem kada je na autu vosak?

I opcenito, da li se auto lakse pere, odnosno odrzava u ovim ''zimskim'' uvjetima?

Zahvaljujem na informacijama.

 To je prevenstveno i cilj svih vrsta zaštita, da se lak zaštiti od manjih ogrebotina i da se lakše održava auto tokom perioda kad je zaštita na njemu....

 

To je pogotovo za felge super, jer kočiona prašina bez problema odlazi dolje.....

 

Vosak je ajmo reć  najslabija i najkraće traje ( ujedno i najjeftnija opcija ) i treba više puta godišnje nanosit na lak , naravno uz prethodnu dekontaminaciju laka ako želimo da posao bude kako treba obavljen.

 

Ima zaštita za koje ''detaljeri'' daju garancije po nekoliko godina....ali naravno to prati i cijena.

 

I još najvažnije, izbjegavat samopuslužne praone( prejaka sredstva, nisu PH neutralna )  ako želiš da ti zaštita ostane što duže gore, jer inače nema smisla stavljat, ako se auto ne  pere na adekvatan način.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 8:19 (kostolomac).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kad pricamo o vosku, jel pricate o rucnom nanosu ili onom "spricu" koji auto dobije na full tretmanu u automatskoj praoni?

kolko je ovaj potonji ok?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

kad pricamo o vosku, jel pricate o rucnom nanosu ili onom "spricu" koji auto dobije na full tretmanu u automatskoj praoni?

kolko je ovaj potonji ok?

 Rucni nanos, postoji procedura kako se nanosi, naravno priprema laka je prvi korak.

 Ovaj u automatskoj sto dobis je bačena lova, nažalost, ali ljudi p....e to pa eto prolazi.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ovaj tekuci vosak na rucnoj autopraoni je samo dobar za kratko, par dana, do dvije kise.

Meni je koristan samo radi musica - lakse se operu sa sajbe, haube i prednje maske.

 

Inace, ako ne zelite vosak, mozete koristiti polir pastu. Ja ju koristim za sajbe,

voda fino klizi, brisaci nikad ne skripe i traju duze. Osobito kad je hladno, kad se

slana voda pocne smrzavati na sajbi. Svaka 2-3 mjeseca nakon pranja ispoliram prednju,

vozacevu i suvozacevu sajbu, jer tu se i skuplja najvise smeca. Operem gume brisaca WD-40 ili slicnim sprejom,

nakon toga ih isperem cistom vodom, ili moze sa tekucinom za stakla, samo da ne ostane masno na sajbi, i to je sve.

 

A cijeli auto prekrivat voskom, to rucno, al samo dvaput godisnje, prelijen sam, premalo je lijepih dana, da bi to odradio vani na parkingu,

a na benzinskoj i podzemnoj garazi mi je to tlaka, pa onda gledam da to odradim u proljece poslije otapanja snijega,

i na jesen. Trlj trlj trlj i po malo.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fusso drzi godinu dana, duze nego neka sranja koja prodaju pod keramiku. 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sta se desava, u 10 ujutro 16 stupnjeva, u 11 pljusak da boli glava sa grmljavinom i ono najbolje, cijena goriva je pala za pun k lipa (60-70lipica) 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iskreno, fusso meni drzi ajmo rec do pol godine. Ovisi puno na kojoj poziciji auta, npr. na prednjem dijelu haube se brzo ispere jer je direktno na udaru kao i dio iznad pragova.

Truth in engineering.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Fusso drzi godinu dana, duze nego neka sranja koja prodaju pod keramiku. 

 U idealnim uvjetima, prvo da je kvalitetno odrađena dekontaminacija laka, kvalitetno aplicirano, potpuno izbjegavanje automatskih i samoposlužnih praona, korištenje Ph šampona, pranje metodom dvije kante itd.... da ne nabrajam dalje.

A to jako mali broj ljudi radi....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
ivanzu kaže...

Fusso drzi godinu dana, duze nego neka sranja koja prodaju pod keramiku. 

 U idealnim uvjetima, prvo da je kvalitetno odrađena dekontaminacija laka, kvalitetno aplicirano, potpuno izbjegavanje automatskih i samoposlužnih praona, korištenje Ph šampona, pranje metodom dvije kante itd.... da ne nabrajam dalje.

A to jako mali broj ljudi radi....

Jbt ni sebe ne perem tako.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...
ivanzu kaže...

Fusso drzi godinu dana, duze nego neka sranja koja prodaju pod keramiku. 

 U idealnim uvjetima, prvo da je kvalitetno odrađena dekontaminacija laka, kvalitetno aplicirano, potpuno izbjegavanje automatskih i samoposlužnih praona, korištenje Ph šampona, pranje metodom dvije kante itd.... da ne nabrajam dalje.

A to jako mali broj ljudi radi....

 mislim da to rade samo ovi što se bave kozmetičkim nabrijavanjem golfova i civica iz 1998.

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
kostolomac kaže...
ivanzu kaže...

Fusso drzi godinu dana, duze nego neka sranja koja prodaju pod keramiku. 

 U idealnim uvjetima, prvo da je kvalitetno odrađena dekontaminacija laka, kvalitetno aplicirano, potpuno izbjegavanje automatskih i samoposlužnih praona, korištenje Ph šampona, pranje metodom dvije kante itd.... da ne nabrajam dalje.

A to jako mali broj ljudi radi....

 mislim da to rade samo ovi što se bave kozmetičkim nabrijavanjem golfova i civica iz 1998.

 Varaš se, ima puno detaljnig studija u HR, gdje se aplicira zaštita na lak od G4 do Ferraria.....

Puno ljudi uzmi novi auto i trk u detaljnig studio na zaštitu laka, plastičnih dijelova, kožnih sjedala itd..... A nakon toga ti preostaje samo to održavat na kvalitetan način.

Može se bez problema, nije ''tlaka'' kako se čini na prvu. Osobno svoje tako održavam već par godina. Ljudi ne vjeruju da lak star 13 god može izgleda kao iz tvornice, misle da se lakira svakih par mjeseci

Rađe ga operem kvalitetno 1 mjesečno , nego da drljam po njemu za 10 kn u praoni

Kad je auto zaštićen, sve ide x puta lakše dolje  sa njega , bez da nešto trljaš, pogotovo ljeti dok mušice odrade svoje.....

Ne kaže se bezveze, da nije bolest sve što boli

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma sol i kamencici su najgori, em ti istuca lak i onda te sol pojede.

A druga najveca posast su pticja govna, osobito u vecim gradovima.

Em ti ga zaseru u sekundi, em ta kiselina unistava zastitni prozirni sloj laka.

Vosak pomaze djelomicno, al kad vidim da mi je krov zasran, hauba itd, onda ga odem i ispricam,

da skinem to s njega, manje mu steti nego da se to jos zapece i pojede lak.

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod mene fusso drzao oko godinu dana, samo stavljen na novo auto poslje pranja u hladu. Sada trebam skinuti "kamenac" na par mjesta gdje je voda isparila na suncu pa ostala mrlja, probao sam octom i skida ali sporo. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
60-70 lp? kakve droge???
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice