Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.182.746
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Maglenke nisam u zivotu upalio osim zadnje kada je magla doslovno da ne vidis 3 metra ispred sebe. Najbolje je u slavoniji kada vozis kroz sume, a magla na razini krova kao oblaci, odma se sjetim silent hilla na PS.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam prednje maglenke palio kao zamjenu za kratka svjtla (po danu), jer nekako imam dojam da prednje maglenke manje smetaju (zasljepljuju) u prometu od dnevnih svjetla, pa bi tako upalio poziciju i prednje maglenke, a kratka svjetla ostavio ugašena, prednje maglenke su ipak niže i bacaju kraći snop svjetla od dnevnih/kratkih svjetala, a svrha mi je bila da me u sitluacijama di je oštri zavoj sa ogledalom, vozilo iz suprotnog smjera uoči u ogledalu, tj uoči moje maglenke (koje su jedine upaljene) jer se ponekad na tim ogledalima uopće ne može uočiti vozilo sa potpuno ugašenim svjetlima...

Sad kako po zakonu dnevna/kratka svjetla moraju biti upaljena, imam ih upaljenima, a maglenke ne palim osim ako se baš potrefi gusta magla, a nije još bila...
Zadnju maglenku sam palio jako rijetko i to jedino na zaobilaznici kad bi se uz Savu digla gusta magla, a vozilo iza mene bilo dost udaljeno 500m i više, te imam naviku paliti zadnju maglenku na autoputu pri ulasku u tunel i gasiti pri izlasku iz tunela, zašto, zato jer svako tko ulazi u tunel se mora priviknuti na veliku razliku u osvjetljenju, kompenzacija i prilagodba oka toj razlici je kod svakog pojedinca vremenski drugačija, pa se može dogoditi da za vrijeme te prilagobe vozač iza mene me ne uoči samo sa upaljenim dnevnim svjetlima i zaleti se u mene bez kočenja, a maglenku će prije upčit nego dnevna svjetla, jer su nam tuneli mračni ko bunar/rudnik...

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 16:47 (1BIT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni su najgori kreteni koji NE pale svjetla po gustoj magli.

Nema šanse da ne vidim barem par takvih retarda sa DRL-om.

Takve treba drastično kazniti, budale ne shvaćaju da je stražnji dio auta potpuno neosvijetljen.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Maglenke su iritantne, i prednje i zadnje. Evo neki dan vidio debila sa zadnjom maglenkom u 4 popodne, sunce grije. Jel jebeni problem ne ispuknut faking šalter dokraja?

A dobar dio ljudi prednje koristi jer su "fora" i "bolje izgleda". Ne, samo izgledaš ko jebeni moron. A po kiši je apsolutno nepodnošljivo za promet iz suprotnog smjera. Al ne jebe to policiju, ne. 

Što se tiče novih svjetla na autima. Jedina problematična svjetla za suprotni smjer su meni na Pežoima i Vitarama(top paket, ono ljubičasto govno). Nema problema ni s Audijem, ni Mercedesom ni BMWom. SUVi su nešto iritantniji, pogotovo kad su iza al to je sa svima tako. S tim da me sva Pežoova svjetla iritiraju kad su iza.

A naletio prije dva tjedna ujutro na jednog morona s jednim od onih kineskih LED ugradnji. Došao iza mene, Polo četvrta generacija prije facelifta. Svjetla apsolutno svugdje osim na cesti, koji god retrovizor pogledaš, ko da te netko blicao sa metra udaljenosti. I dam žmigavac, stanem i nadam se da će sad moron obić i nastavit da mogu normalno vozit. Neeee. Stane i idiot iza i ne miče se. Za takve stvari treba uzet auto, prodat ga otpad, i još naplatiti kaznu. To su daleko preopasne stvari za ostatak prometa da to prolazi toliko nekažnjivo.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1950Killer kaže...

Pozdrav ljudi,

 

u potrazi sam za gumama za ljeto, u dimenziji 175/65 R14.

što preporučujete, konkretno tražim najbolje, što sam gledao po internetu sveo sam izbor na par njih:

- Continental ecocontact 6;

- Pirelli Cinturato P1 Verde;

- Falken Sincera SN832;

- Fulda EcoControl;

- Bridgestone Turanza T005;

 

Hvala!

 Osobno imam falkena u toj dimenziji trenutno na autu, kupio ih proljetos zbog toga sto su jeftinije od premiuma, a odlično su prošle na testu. Do sada ni jedna zamjerka, ni jednom mi proklizale nisu. Auto je fiestica 1.3 70hp, tako da nisu neka ubrzanja, ali volim življu vožnju. S obzirom na dimenziju vjerujem da je i tvoja situacija slična. Po meni nema smisla davati 100+kn više po komadu za nekakve premium gume pokraj falkena

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
INCOGNITO99 kaže...
1950Killer kaže...

Pozdrav ljudi,

 

u potrazi sam za gumama za ljeto, u dimenziji 175/65 R14.

što preporučujete, konkretno tražim najbolje, što sam gledao po internetu sveo sam izbor na par njih:

- Continental ecocontact 6;

- Pirelli Cinturato P1 Verde;

- Falken Sincera SN832;

- Fulda EcoControl;

- Bridgestone Turanza T005;

 

Hvala!

 Osobno imam falkena u toj dimenziji trenutno na autu, kupio ih proljetos zbog toga sto su jeftinije od premiuma, a odlično su prošle na testu. Do sada ni jedna zamjerka, ni jednom mi proklizale nisu. Auto je fiestica 1.3 70hp, tako da nisu neka ubrzanja, ali volim življu vožnju. S obzirom na dimenziju vjerujem da je i tvoja situacija slična. Po meni nema smisla davati 100+kn više po komadu za nekakve premium gume pokraj falkena

 

Mislio sam se oko njih, dali su bucne, kako drze u zavojima. Ne moze se ocekivati od gume koja je toliko visoka i uska da drzi al trazim najbolje od ljetnih guma. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja prigovora nemam, što se tiče buke nekakav prosjek, puno tiše od zimskih naravno. U zavoju su stabilne, znakove potrošnje nakon cca 6000 km ne vidim. Od mene preporuka. Pogotvo za 300tinjak kuna koliko koštaju.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Veli Jura, ak nam pregori jedna žarulja kratkog/dnevnog svjetla, slobodno upalimo prednje maglenke kao pomoć dok ne zamjenimo tu pregorenu žarulju:

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moram pohvaliti uniroyal ms 77 plus. Montirao ih malo ranije nego je trebalo. Ovih dana je kiša bila. Bome sam se vozio ludo i stvarno drzi po kisi fantasticno. Bocnica je mekša nego na rainexpert pa se osjeti da se auto ljulja u zavojima.

Ali sam se zacudio kako dobro po mokrom drzi. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U mom kvartu u Varaždinu snimljen upravo - Fisker Karma

 

Pričalo se na portalima nedavno da je jedini u Hrvatskoj snimljen u Splitu (međutim bio je druge boje pa očito nije jedini)

 

Fora autek 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dmanz kaže...

U mom kvartu u Varaždinu snimljen upravo - Fisker Karma

 

Pričalo se na portalima nedavno da je jedini u Hrvatskoj snimljen u Splitu (međutim bio je druge boje pa očito nije jedini)

 

Fora autek 

 Lol. Pa prodaje se u zg već par godina jednoj autokući srebrni, a taj nije jedini kod nas. Bio je čak izložen i u Garden Mallu na prodaju dolje u prizemlju par mjeseci prošle godine. Ima njih, to što portali pišu, u 99% su nebuloze.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...
dmanz kaže...

U mom kvartu u Varaždinu snimljen upravo - Fisker Karma

 

Pričalo se na portalima nedavno da je jedini u Hrvatskoj snimljen u Splitu (međutim bio je druge boje pa očito nije jedini)

 

Fora autek 

 Lol. Pa prodaje se u zg već par godina jednoj autokući srebrni, a taj nije jedini kod nas. Bio je čak izložen i u Garden Mallu na prodaju dolje u prizemlju par mjeseci prošle godine. Ima njih, to što portali pišu, u 99% su nebuloze.

 Dobro možda ih ima 5, svejedno je rijedak auto

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dmanz kaže...
jopis kaže...
dmanz kaže...

U mom kvartu u Varaždinu snimljen upravo - Fisker Karma

 

Pričalo se na portalima nedavno da je jedini u Hrvatskoj snimljen u Splitu (međutim bio je druge boje pa očito nije jedini)

 

Fora autek 

 Lol. Pa prodaje se u zg već par godina jednoj autokući srebrni, a taj nije jedini kod nas. Bio je čak izložen i u Garden Mallu na prodaju dolje u prizemlju par mjeseci prošle godine. Ima njih, to što portali pišu, u 99% su nebuloze.

 Dobro možda ih ima 5, svejedno je rijedak auto

 Apsolutno. Općenito Fisker nije velikoserijski auto, pa Karmi je samo par tisuća izašlo u prodaju.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto gotov s lakiranja. nove lampe montirane. dr tjedan novi turbo. 4 ili 5 po redu 

Next spustiti i stavit distance.

 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Auto gotov s lakiranja. nove lampe montirane. dr tjedan novi turbo. 4 ili 5 po redu 

Next spustiti i stavit distance.

 

 

 Sta su svi sranje ili sta je problem sa turbinama da ih mjenjaš toliko često.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže... 

 Sta su svi sranje ili sta je problem sa turbinama da ih mjenjaš toliko često.

 ah, teška noga na gasu a i ford je pljunuo preko 155ks i 360nm na dynu.

 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dmanz kaže...

U mom kvartu u Varaždinu snimljen upravo - Fisker Karma

 

Pričalo se na portalima nedavno da je jedini u Hrvatskoj snimljen u Splitu (međutim bio je druge boje pa očito nije jedini)

 

Fora autek 

 Dap, ima jedan u splitu

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
Fake_Alert kaže... 

 Sta su svi sranje ili sta je problem sa turbinama da ih mjenjaš toliko često.

 ah, teška noga na gasu a i ford je pljunuo preko 155ks i 360nm na dynu.

 

 

 Tebi duze traju gume na autu nego turbine.. znaci odlaze jer je prejako remapiran? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tebi izgleda treba veca turbina, uz to mozda treba bolje hladenje ili trebas promjeniti toga koji je radi remap jer 1.6tdci treba ici na 140-150ks bez nekih vecih problema. Kakav je pritisak ulja?

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 14:50 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Auto gotov s lakiranja. nove lampe montirane. dr tjedan novi turbo. 4 ili 5 po redu 

Next spustiti i stavit distance.

 

 

 Nije bolest sve sto boli 

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima uređaj koji pretvara muziku s USBa na AUX? Znači da mogu muziku s USBa preko AUXa slušati u autu.

 

@Neg, kak čitam to s turbinom, pa sam se pitao zakaj većina ugradi turbinu, a ne recimo supercharger?

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 15:21 (Dex.pwn).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Jel ima uređaj koji pretvara muziku s USBa na AUX? Znači da mogu muziku s USBa preko AUXa slušati u autu.

 

usb input kablić za mobitel, ili si jednostavno nabavi neki mp3 player.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Audio 3.5mm Jack Cable Male to USB 2.0 AUX Female OTG Adapter Converter Type A ,20kn Wish

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dmanz kaže...
jopis kaže...
 Lol. Pa prodaje se u zg već par godina jednoj autokući srebrni, a taj nije jedini kod nas. Bio je čak izložen i u Garden Mallu na prodaju dolje u prizemlju par mjeseci prošle godine. Ima njih, to što portali pišu, u 99% su nebuloze.

 Dobro možda ih ima 5, svejedno je rijedak auto

 Strpite se kolege, stiže zima, pa i takvi auteki idu u garažu, al vjerujem da će već u proljeće se pojavit na prometnicama, uslikat ću ih ja već negdje na cesti, tak nešto mi ne promakne

Lord_Marko kaže...

Auto gotov s lakiranja. nove lampe montirane. dr tjedan novi turbo. 4 ili 5 po redu 

Next spustiti i stavit distance.

 

 

 Odlično izgleda, svaka čast

Jedino imam dojam da lovu koju ulažeš u tog forda si mogao komotno kupit još jednog takvog pa se pitam zašto još dizela voziš?
Nije dizel za tebe, ovo dolje u oglasu bi ti bolje pasalo
OGLAS


Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 18:05 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

maglenke su mi upaljene 0-24 jer su mi DRL tamo podeseni, svjetle na 70% snage...kad padne mrak palim kratka i gasim maglenke

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
dmanz kaže...
jopis kaže...
 Lol. Pa prodaje se u zg već par godina jednoj autokući srebrni, a taj nije jedini kod nas. Bio je čak izložen i u Garden Mallu na prodaju dolje u prizemlju par mjeseci prošle godine. Ima njih, to što portali pišu, u 99% su nebuloze.

 Dobro možda ih ima 5, svejedno je rijedak auto

 Strpite se kolege, stiže zima, pa i takvi auteki idu u garažu, al vjerujem da će već u proljeće se pojavit na prometnicama, uslikat ću ih ja već negdje na cesti, tak nešto mi ne promakne

Lord_Marko kaže...

Auto gotov s lakiranja. nove lampe montirane. dr tjedan novi turbo. 4 ili 5 po redu 

Next spustiti i stavit distance.

 

 

 Odlično izgleda, svaka čast

Jedino imam dojam da lovu koju ulažeš u tog forda si mogao komotno kupit još jednog takvog pa se pitam zašto još dizela voziš?
Nije dizel za tebe, ovo dolje u oglasu bi ti bolje pasalo
OGLAS


 Onda mu preporuči auto a ne ford

https://www.njuskalo.hr/auti/subaru-impreza-2.0-wrx-turbo-oglas-29556411

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže.. 

 Tebi duze traju gume na autu nego turbine.. znaci odlaze jer je prejako remapiran? 

 Dap.

ivanzu kaže...

Tebi izgleda treba veca turbina, uz to mozda treba bolje hladenje ili trebas promjeniti toga koji je radi remap jer 1.6tdci treba ici na 140-150ks bez nekih vecih problema. Kakav je pritisak ulja?

 Kolega, DV6 TED4 je moj zloglasni TDCi koji koristi GT1544V garretovu turbinu. Ta turbina ima maxium od 150KS. A montirana je na 110ks. Pa vidi kolko traje turbina kad ju spoolas na max cjelo vrijeme. Isto tako pokaži mi motor DV6 TED4 koji s egr, dpf i remapom a da nema nikakvih drugih modifikacija ima vise od 140ks i ja kupim takvih 5 komada za rezervu.

gamer34 kaže...

 Nije bolest sve sto boli 

 Bome nije  

1BIT kaže...

 Odlično izgleda, svaka čast

Jedino imam dojam da lovu koju ulažeš u tog forda si mogao komotno kupit još jednog takvog pa se pitam zašto još dizela voziš?
Nije dizel za tebe, ovo dolje u oglasu bi ti bolje pasalo
OGLAS


 Zato kaj mi je upravo focus mk2.5 kakvog imam dream car. I uzivam to slagat iz dana u dan. BTW znas kad parkiras recimo svoj auto negdje i zakljucas ga udaljis se 10m i okrenes se i pogledas ga? e pa ja jos onda barem 3x stisnem zakljucavanje 

Kaj se tice love, znam da kad cu ga jednog dana prodat (a to bu nikad vjerojatno) da necu dobit ni 1/5 te love ali kaj ces. Jednom se zivi.

 

Imam ja benzinca koji trosi ko sotona a cuje se bolje od st-a! #strejtpajp

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...
oddball kaže...

A što ako je DOT stariji, mogu odbiti preuzeti pošiljku?

 Mislim da ne, da je dot do pet godina zakonski gledano ok. Na kraju priče, ti si pristao na njihove uvjete kupnje kad platiš i napraviš narudžbu...

 Pa možeš sve kupljeno preko neta vratiti u roku od 14 dana, što ne? Kupljeno u trgovini u roku od 4, 5 dana isto.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
oddball kaže...

Na kojem webshopu je najmanja šansa da će mi poslati gume starog DOT-a, eKupi, KupiGume, neki treći?

Kupio bih Contintental ContiWinterContact TS860 u dimenziji 175/65 R14.

 Kao što je kolega rekao, do pet godina starosti pravilno uskladištena guma je po zakonu i dalje nova guma.

Misliš da oni znaju pojedini DOT određenog proizvođača? kako im dobaljač isporuči tako oni i prodaju dalje

 

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Gume za sezonu 2020. su vec odavno u proizvodnji,

sad dal ce gume imat 3019 ili 3018 meni neigra ulogu.

 

Ali ako su gume gume bile lose skladistene,

ne vrijedi ni da su mjesec dana stare, ako su bile

izlozene vlazi, velikom pritisku i u krugu glodavaca.

 

Obicno kad dodje ljeto i krenu zimske akcije guma,

zna se da su bar 12 mj stare i zato se prodaju po nizim cijenama.

Nije to nikakva greska, nego dobar ulov.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice