Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.365
|
čitano: 13.539.079
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
Pokupio focusa kod citiusa. Dpf off egr off i stg1. Auto je neprepoznatljiv...

 Tell me about it.. Nakon 10g. vozikanja na 90ks skok na 115-120 je bio S3 , al zato je i potrošnja skočila jer sam se navikao čepiti ga da se pokrene.. Citius je super, a i odličan lik ovako.

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozim auto 15 godina a još nisam kupio svoj prvi auto...dd  Vozim kantu Škoda Fabia Sedan 1.4 MPI i gledam je zamijeniti ali NEMAM pojma što uzeti. Kupio bih karavana ili monovolumen jer imam dvoje djece.

Nemam pojma koju marku uzeti, što se isplati a što ne, koja su "povoljna" za održavanje, itd. Gledao sam Volva V50, Škoda Octavia Combi.... 

Ima li netko pametan da nešto preporuči :) samo da nije slab motor jer sam se napatia sa ovim od 68KS. Što mlađe, što manje kilometara i što više opreme... :) Cijena? 7-10 000€

Frka85
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jesi gledao neki u klasi caddyja? tipa partner, berlingo, combo? prostorano, solidno

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Mondeo karavan - kralj prostora po meni.
C-Max pristojan monovolumen.

Prva 2 koja su mi pala na pamet, imaš 2 djece pa ono, treba ti čisto prostoran auto da možeš putovat sam kao i svi putnici bez stiskanja.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

jesi gledao neki u klasi caddyja? tipa partner, berlingo, combo? prostorano, solidno

 Nope ne bih to, osobno su mi ružni, a mislim da bi gospođa imala primjedbi .  Karavan ili monovolumen.

Frka85
14 godina
offline
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
stručnjak kaže...

Vozim auto 15 godina a još nisam kupio svoj prvi auto...dd  Vozim kantu Škoda Fabia Sedan 1.4 MPI i gledam je zamijeniti ali NEMAM pojma što uzeti. Kupio bih karavana ili monovolumen jer imam dvoje djece.

Nemam pojma koju marku uzeti, što se isplati a što ne, koja su "povoljna" za održavanje, itd. Gledao sam Volva V50, Škoda Octavia Combi.... 

Ima li netko pametan da nešto preporuči :) samo da nije slab motor jer sam se napatia sa ovim od 68KS. Što mlađe, što manje kilometara i što više opreme... :) Cijena? 7-10 000€

 Ja ti imam renault megane grandtour 2012(karavan), i mogu ti reci da sam zadovoljan sa njim, prostoran velik, velik prtljaznik, mala potrošnja, za sad me servisi nisu koštali ko suho zlato.... Ali to je renault, znam da puno ljudi ne vole francuze, al ja sam prezadovoljan :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako se ne varam Ford je vlasnik Volva, pa kako vam se čini ovako nešto Volvo V50. Kakava je cijena održavanja.

Ovaj Ford i Kia mi se čine ok ali ovi motori mi se čine preslabi, sada ima "prdekavca" nebih htio opet se mučiti sljedećih 5-6-10 godina. Iz Dalmacije sam, kod nas su samo brda i krševi pa ako malo opteretiš auto ne ide i gotovo.xd

Frka85
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ford nije vlasnik Volva kinezu su.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 18:46 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

 tablice su iste, boja auta također?  

 

šala mala, koliko te sve to koštalo? performanse prije/poslije?

 tablice nedam. marka je ista. boja druga. jos uvijek pustim suzu kad vidim c-maxa na cesti. cekam jos uvjek poziv novog vlasnika da me nazove da je auto slozen. ubiti culi se prije 3tjedna. rekao da samo ceka lakirera a da je auto inace ko tenk.

 

2500kn. performanse su puno bolje. nema kilavljenja u prvoj kad kreces. ima momenta sada. odaziv na gas je super. potrosnja pala za 1L. Inace kad sam znao ici iz bistrice u križevce nema teorije da ispod 5.8 padne. danas mi je sim i tam prosjek bio 4.8L/100km s time da sam ga tu i tam spicil.

 

Performansama je sad na nivou cmaksa s egr-of. overboostom ukljucenim i mapom od mondea na 125ks. Ali kad sam cmaka mapiral na 155-160ks to je trgalo sve pred sobom... 

thedream kaže...

 Tell me about it.. Nakon 10g. vozikanja na 90ks skok na 115-120 je bio S3 , al zato je i potrošnja skočila jer sam se navikao čepiti ga da se pokrene.. Citius je super, a i odličan lik ovako.

 meni je pala za 1l. ali se usro kad mi bacil dns lampicu motora. ocitao gresku torquom i ispostavlja se neki temp. senzor u dpf-u. zval lika u citius. isprical mi se, nije iskljucio sondu u dpf-u. rekel je nek navratim da ce rjesit za 20 min.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 Dela to i na ćem novijem iste marke?

7 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

moze neka preporuka auta do 2000 eura...mislio sam neki clio uzet on mi se najvise svida 1.5 dci

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

majke mi neka mi netko objasni cijene auto radija u ovlastenim ducanima .Znam da moraju biti nešto skuplji od obicnih ducana itd. Al neka me netko prosvijetli i da mi legalno opravdanje da auto radio za nznm golfa 5 ! košta 35 000 kuna ?????? I da znam da ima kineskih kopija itd itd to sad nije bitno ,nego jednostavno mi je nepojmljivo da faking 2DIN sa 6" LCDom radio košta 30+ iljada . 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čisto da se javim sa par novosti. Vlasnik GT me je zvao danas i krenuo sa pričom da ne nalazi 159 kakvu bi on želio, pa tako nije siguran da li bi prodao tu GT. Malo me je iznervirao ali njegov je auto i može raditi sa njime što želi. Uplatit će mi nazad kaparu od 200€ koje sam mu dao i u slučaju da opet odluči 100% prodati auto, prvo će se meni javiti. Prolazi mi kroz glavu da je to izveo kako bi dobio od mene višu ponudu. Ne znam ni sam što misliti. Znam samo da ako me bude zvao, spuštam na 6500.

 

Prolazi mi kroz glavu svašta. Stavio sam na njuskalo i index do 8000€ i od 110kW. Ima nekoliko zanimljivih BMWa (E60 530d), jedan C 30 AMG W203 T model (jedini diesel proizveden od strane AMGa). Zastao sam na ovome. Auto znam od prije jer pratim Audi forum i već je imao par forumskih vlasnika. Taj S8 mi je san od kad sam prvi put gledao Ronin. Ovaj primjerak je imao kao prvog vlasnika Malnara. Rega je dan danas ostala ista

. To je realno auto za provozati godinu dana i prodati dalje. Vlasnika će uvijek nači.

Ajde da čujem što forum kaže na kupnju takvog automobila

Znam da je to totalno neisplativa kupnja, ali želja je jača od ičega...

 

Ili nešto pametno poput ovog Golfa

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 16:03 (MatijaZG).
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

S kaparom je inače pravilo da ako kupac odustane prodavatelju ostaje kapara, a ako prodavatelj odustane da mora vratiti duplu kaparu. Šta bi po meni bilo uredu, s obzirom da je on sad bez nekog previse opravdanog razloga odustao, a ti si izgubio vrijeme.

A šta se tiče kupnje moj glas ide za c30 cdi amg, to mi je stvarno brutalan auto, i koliko se sjecam tog oglasa redizajn je tako da nema problema s hrđom, i auto mi je prekrasan i veoma pouzdan, stari godinama ima već razne w203 tako da ih uvijek vozim i nemogu ništa loše reći za taj auto, jedino šta će biti problem prodati ga kasnije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 16:10 (laux).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Uplatit će mi nazad kaparu od 200€ koje sam mu dao 

 Upravo si "zaradio" 200 Eura, baš kako je kolega iznad napisao....

Ako prodavatelj odustane od prodaje mora ti vratiti dvostruki iznos kapare dakle 400 Eura

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
laux kaže...

S kaparom je inače pravilo da ako kupac odustane prodavatelju ostaje kapara, a ako prodavatelj odustane da mora vratiti duplu kaparu. Šta bi po meni bilo uredu, s obzirom da je on sad bez nekog previse opravdanog razloga odustao, a ti si izgubio vrijeme.

A šta se tiče kupnje moj glas ide za c30 cdi amg, to mi je stvarno brutalan auto, i koliko se sjecam tog oglasa redizajn je tako da nema problema s hrđom, i auto mi je prekrasan i veoma pouzdan, stari godinama ima već razne w203 tako da ih uvijek vozim i nemogu ništa loše reći za taj auto, jedino šta će biti problem prodati ga kasnije.

 Sve znam, ali mi se nije dalo natezati sa tipom kojeg poznajem neko vrijeme i ok smo si (bili). Sada je malo zahebao stvar.

Nažalost taj C30 CDI nije restyling, i to je jedan od razloga što već nisam u Zagrebu haha. To mi je stvarno predivan auto i jedan od top 10 želja u nekim normalnim okvirima. O ovome se radi. Kilometraža nije mala ali ne bježim od toga, ukoliko je auto redovno servisiran. Znam da je W203 prije restylinga imao problema sa korozijom. Tražio sam malo i 320CDI pa sam čitao dosta o njihovim manama.

Zanimljive su mi te sportske diesel verzije. Kao što je Alpina imala E39 3.0d.

S8 D2 je skroz fora auto, ali realno, rupa bez dna...

 

EDIT: S8 prodan...idemo dalje...kad konačno prođe kiša ovdje u Opatiji idem pogledati ovaj S6 Avant. Vjerujem da nema mane. Samo moram vidjeti koliko je fleksibilan sa cijenom. 8000€ mi je lagano overbudget za sada.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 17:15 (MatijaZG).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dado16 kaže...
 Ja ti imam renault megane grandtour 2012(karavan), i mogu ti reci da sam zadovoljan sa njim, prostoran velik, velik prtljaznik, mala potrošnja, za sad me servisi nisu koštali ko suho zlato.... Ali to je renault, znam da puno ljudi ne vole francuze, al ja sam prezadovoljan :)

 Mene osobno na našem tržištu nervira što su uglavnom sve isti motori npr...kod Froda i Volva sve 1.6 85kW, upališ klimu sa ženom i dvoje djece moš plakati, dođe kao Škoda bez klime...xd

Uglavnom svi s....u protiv Renault-a, Peugot-a te protiv folcika grupe...inače sam skloniji istoku što se tiče auta (Toyota, Mazda, Honda, Kia itd). 

 

Frka85
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...
Lord_Marko kaže...

 Dela to i na ćem novijem iste marke?

 pa ja mislim da ti može sredit remap na flakserici 

 

šalu na stranu. radi na svim autima s obd2 portom. iako samo cita ecu motora i nista vise jer sam uzeo osnovni citac prije par godina. danas imas vec sve valjda za malu cijenu...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
stručnjak kaže...
dado16 kaže...
 Ja ti imam renault megane grandtour 2012(karavan), i mogu ti reci da sam zadovoljan sa njim, prostoran velik, velik prtljaznik, mala potrošnja, za sad me servisi nisu koštali ko suho zlato.... Ali to je renault, znam da puno ljudi ne vole francuze, al ja sam prezadovoljan :)

 Mene osobno na našem tržištu nervira što su uglavnom sve isti motori npr...kod Froda i Volva sve 1.6 85kW, upališ klimu sa ženom i dvoje djece moš plakati, dođe kao Škoda bez klime...xd

Uglavnom svi s....u protiv Renault-a, Peugot-a te protiv folcika grupe...inače sam skloniji istoku što se tiče auta (Toyota, Mazda, Honda, Kia itd). 

 

 kod mene je 76 kw(brijem znam da je 110 ks) ja zena i beba, klima uvijek gori bilo zima ili ljeto i nemam problema sa autom...nemam osjecaj da mi zapinje na brdo ili nest..Bas kad smo isli na more smo bili puni do vrha, jer nas je bilo 5 u autu i kroz tamo teren obicnom dionicom do pakoštana je bilo pun kufer brda, sve fino ide...Nije da sam imao ikad auto sa 200 konja i da vidim razliku, ali meni je ovo cist dovoljno...stim da mi je prosjek potrošnje bio 4.5 litre od ZG do Pakoštana...Nije da jurim ko kreten, ali ni ne vozim ko penzic... Slazem se za istok, meni su najkvalitetniji japanski proizvodaci, ali evo isao probat sa Francuzom i ok zadovoljan...Nisam isao na jacinu nego što manju potrošnju sa što vecim autom :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
Karlek_19 kaže...
Lord_Marko kaže...

 Dela to i na ćem novijem iste marke?

 pa ja mislim da ti može sredit remap na flakserici 

 

šalu na stranu. radi na svim autima s obd2 portom. iako samo cita ecu motora i nista vise jer sam uzeo osnovni citac prije par godina. danas imas vec sve valjda za malu cijenu...

 Kad ste već spomenuli, jel vam taj obd čitač blesira ecu?

Meni se dogodi kada palim auto da mi tabla poludi, sat počne blinkati, spremnik goriva pokazuje full i gori lampica od rezerve itd, a kad upalim auto i tek onda na upaljen motor spojim obd čitač nemam nikakvih problema...

Imam dva čitača, jedan je V1.5, drugi V2.1 ista stvar mi je sa oba, ako ih uštekam prije paljenja motora, blesiraju mi ecu, mada motor radi normalno, bez problema, samo mi instrument tabla poludi?

 

BTW: za remap kod citius-a treba imat turbo da bi se remap isplatio, na N/A motorima nema nekog gain-a

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

meni sve radi normalno. tj meni je stalno zastekan. upalim torque i odmah mi se spaja na elm. i istodobno drži vezu s radiom. tak da... U planu je neki android radio sad samo da se malo oporavim od quada i auta 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, ima tko kakva iskustva s Mazdom 3, 1.6 diesel 85kw? 2013. godište, to je novija verzija tog motora s 8 ventila i jednom bregastom. Navodno bi trebao biti pouzdaniji i bez problema s filterom ulja... To je Fordov motor, ugrađuje se još u Peugeot i Volvo...

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja se ne usudim koristiti kineske OBD citace, trebam samo pronaci kako se ude u dev. mode u autu i onda sam na konju.

 

To nije Fordov motor nego PSA motor, koliko znam nemaju nekakvih problema te novije verzije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 19:15 (ivanzu).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

BTW: za remap kod citius-a treba imat turbo da bi se remap isplatio, na N/A motorima nema nekog gain-a

 sve ovisi i o samom motoru... neki su tvornicki limitirani, npr. stari accent x3 s 1.3 motorom je dolazia u dvi varijante - 75 i 86ks. jedina razlika je bia ecu, i ljudi su redovito skidali ecu s jaceg, ubaci u slabijeg i dobije jaci motor. sve ostalo je bilo identicno... naravno, s turbinom, dobici mogu bit znatno veci...

 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel netko od vas kada dobio ABS ESP ASR error nakon par desetaka kilometara driftanja pod ručnom po snijegu?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...
1BIT kaže...

 

BTW: za remap kod citius-a treba imat turbo da bi se remap isplatio, na N/A motorima nema nekog gain-a

 sve ovisi i o samom motoru... neki su tvornicki limitirani, npr. stari accent x3 s 1.3 motorom je dolazia u dvi varijante - 75 i 86ks. jedina razlika je bia ecu, i ljudi su redovito skidali ecu s jaceg, ubaci u slabijeg i dobije jaci motor. sve ostalo je bilo identicno... naravno, s turbinom, dobici mogu bit znatno veci...

 

 Dobro to da ako je isti motor sa manjim preinakama, kod mene to nije slućaj, kod mene je 1.2 60Ks i 80Ks, al 80Ks ima glavu sa 16V i većom kompresijom, tak da ecu ne igra neku ulogu, a svi chip tuneri pišu kako dižu 5-8Ks na tih 60Ks samo preko ecu-a a košta ko tehnički tak da se ne isplati...

 

OT:

Nema većeg zadovoljstva kad servis sam napraviš, kolko sam se naslušao o lošim servisima, najbolje mi je kad mi je djed prićao kako je došao nešto pitati u ovlašteni servis aprilie, al kad je vidio da variomat remenice (za cvt prijenos) stežu pneumatskim čekićem na radilicu, a ne moment ključem, na peti se okrenuo, prije nego je postavio pitanje

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 22:24 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Jel netko od vas kada dobio ABS ESP ASR error nakon par desetaka kilometara driftanja pod ručnom po snijegu?

 haha, fwd drift bi i mene zbunio, a kako neće francuza

 

Mislim da ti ljudi ovdje neće priznat da su probali driftati, a i kad su driftali, to je bilo prije ABS-a ESP-a ASR-a prije dosta godina (onaj ko je vozio fiću ili peglicu je bio glavna faca)

 

Pa probaj ako ti radi ABS, ako radi, šta nemožeš preko obd-a izbrisati greške?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 22:22 (1BIT).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Jel netko od vas kada dobio ABS ESP ASR error nakon par desetaka kilometara driftanja pod ručnom po snijegu?

 

jednom prilikom sam zakocio na ledu i otklizao do nogostupa, opizdio prednjim desnim kotacem u njega i zaustavio se

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice