Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

poruka: 13
|
čitano: 11.978
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

Pozdrav, evo inače sam u svemu do sada radio i savladao, i sad smo u firmi dobili jedan manji "home made" server koji sam ja preuzeo. Na njega sam stavio Windows Serve 2008 ali pošto mi je ovo prvo susretanje sa istim, neznam baš puno. Tražim osobu s kojom bih mogao komunicirati putem inboxa/maila da me vodi tako kroz neke stvari koje mi budu potrebne, za usluge naravno i platim po dogovoru. Trenutno mi server služi samo za share par foldera za 5 računala ali s vremenom će biti i neka aplikacija na njemu koju ću administrirati. Pa eto ako može netko u inbox pa da pomogne oko nekih sitnica za početak, pa ako bude sve ok, napravit ćemo daljnju suradnju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

Slobodno tu napiši i dobiti ćeš besplatno savjete i tutoriale

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

Može. Za početak ću jedno jednostavnije pitanje ja se nadam, jer stvarno se ne razumijem pa bih trebo početi s tim raditi. Naime na tom "serveru" imam na pozadini share jedan folder u kojem se nalaze neki dokumenti, e sad jel postoji mogućnost da ja kreiram par usera koji bi se mogli na neki način logirati na taj "server" te pregledavati i uređivati te dokumente svi zajedno? Te dali postoji neki program s kojim ja mogu vidjeti kada je i tko od usera pristupio određenom dokumentu i uredio ga i slično?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

ok, za početak bi bilo dobro da se instaliraju neke role - Active Directory (preporučam i DHPC i DNS)

 

Preko Active Directory-a napraviti userima accounte i dodaju se računala na domenu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

Da to sam vidio da se treba, samo default sve da ostavim i next instalaciju?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

Oh boy, ovo će biti zanimljivo; odoh napraviti kokice... {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Moj PC  
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

Ima bezbroj tutoriala. Evo prvi rezultat googla:

 

http://www.howtogeek.com/99323/installing-active-directory-on-server-2008-r2/

 

samo prati korak po korak.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

A di je  dcpromo.exe?{#}

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

NHF, ali ovo bas i nije nesto sto ti netko moze tako u par recenica pomoci. Ako te firma zaduzila za to, trebala te poslati barem na neki tecaj toga, kakav takav, pa od toga nastavit sam radit po tutorijalima i sa virtualkama.

za ovo sto si rekao ti treba sharepoint.
sretno u svakom slucaju :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 15:27 (sHOCKRE).
 
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

Pozdrav svima

Imam jedan problem u vezi Windows servera 2008 r2 (nisam bas najbolje potkovan u vezi servera),

Nakon zamjene modema-routera na mrezi, ne mogu nikako pristupiti serveru preko mreze niti server ima internet,

u konekcijama stoji Unindentified network

Probao sam i sa statickom i sa dinamickom IP adresom al nista

Je li netko imao slican problem ili zna neko rjesenje,

Bio bih zahvalan

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

IP adrese mreže, rutera, servera...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2008 - tražim "intruktora"

Sto se tice ip adresa, sve je namjesteno bas kako je bilo prije zamjene modem-routera

Prikazuje da je sve spojeno samo nema internet pristup i ne mogu sa drugoga racunala u mrezi pingati niti pristupiti serveru

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows Server 2008 - tražim "intruktora"
tempered kaže...

.

Nakon zamjene modema-routera na mrezi, ne mogu nikako pristupiti serveru preko mreze niti server ima internet,

u konekcijama stoji Unindentified network

Probao sam i sa statickom i sa dinamickom IP adresom al nista

..

- server se ugl postavlja na fix (static je nešto drugo, unajmljen IP-vanjski) ali to zavisi o roli koju odrađuje, npr dali je DHCP server. O tomu tad ovisi i postavka routera (u adsl modemu) tj isključivanje njegovog DHCPa. Jedna mreža, jedan ruter-šef/DHCP...

- kod promjene npr routera, svi noviji OSevi od Viste traže odabir home-work-nepoznato.. u slučaju neodabira ili nepoznato, sve se zaključava/firewall i sl.

 

-btw, nije dobro takve stvari čačkati, učiti na forumu. Osim ako mreža/firma ne osvisi o radu tog servera. To treba obaviti netko tko zna što radi, zašto itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice