Xiaomi Poco F3

poruka: 204
|
čitano: 132.010
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco F3
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 21:37 (gnomisa).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
Izašla danas neka zakrpa 12.5.3 upravo instalirao pa ćemo vidjeti
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
Soldjer330 kaže...
Izašla danas neka zakrpa 12.5.3 upravo instalirao pa ćemo vidjeti

 Da, security update. Zanimljivo da smo preskočili 12.5.2. koja je u opisu donijela neki notification flashes fix. A koliko sam vidio po forumima fixala je ponašanje proximity senzora onima koji su imali probleme.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
Za sada on nekih manjih problema što sam iskusio je npr bude mi fejs, messenger, 24 sata.... Skroz crni okviri, kao full Dark tema i onda nakon reseta se vrati u normalu, imam uključeno tamni mod ali bude onako kako treba, i jednom mi je bilo da nisam mogao ukloniti obavijest aplikacije i notification bara
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Evo moram priznati da se posljednjom nadogradnjom (12.5.3. i meni je preskočio 12.5.2) kod mene ispravio problem s proximity senzorom i sad je to sasvim druga priča. Od original softvera sad mi je jedino ostao problem s originalnim dialerom koji nekim čudom nema normalnu povijest poziva, niti je moguće vidjeti trajanje poziva i slično. Da li je to i kod Vas slučaj? Doduše to sam lako riješio, jer sam skinuo drugi dialete app s google playa kojem to sve normalno radi, pa problema kao da i nema. Međutim živcira da ima tako nešto na stabilnoj verziji i to je glavni razlog zašto dosta ljudi gubi volju dalje koristiti Xiaomi mobitele. Zbog specifikacija, kvalitete i cijene to nikad nije bio problem. Huawei je to moram priznati ipak bolje odrađivao dok nije ušao u problem oko korištenja google aplikacija...

Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 8:45 (bNeo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
Nemam F3 ali pokusat cu pomoci. Mislim da je dialer od googla i moze se vidjeti sve. Barem na globalnim verzijama. Kliknes na broj i onda se pojave dodatne opcije. Jedna od njih su informacije o povijesti poziva.

Btw i xiaomi je morao zbog EU maknuti svoj dialer jer je omogućavao snimanje poziva bez konsenzusa druge strane, sto je ilegalno. Valjda da im bu lakse sve su stavili od googla.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 16:25 (ukay1000).
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco F3

Stalno mi izbacuje na official F3 telegram grupi nove verzije Poco launchera. Zadnja je 2.20.1.37 a na mom mobu (global rom) zadnja je 2.20.1.31. E sad, jel ima smisla da manualno update napravim?

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2021 12:50 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
ukay1000 kaže...
Nemam F3 ali pokusat cu pomoci. Mislim da je dialer od googla i moze se vidjeti sve. Barem na globalnim verzijama. Kliknes na broj i onda se pojave dodatne opcije. Jedna od njih su informacije o povijesti poziva.

Btw i xiaomi je morao zbog EU maknuti svoj dialer jer je omogućavao snimanje poziva bez konsenzusa druge strane, sto je ilegalno. Valjda da im bu lakse sve su stavili od googla.

Kolega probao sam sve dostupno, ali nažalost taj dialer nisam mogao osposobiti. Drugi koji sam skinuo je milina i sve radi tip top. Napminjem da sam prilično napredan korisnik koji je flashao brdo romova i što ja znam radio, ali nažalost ne ide. Ne pljujem po mobitelu i dalje je za taj novac top, ali trenutno je to slabije riješeno. 

Pucaaaajjjj :)
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco F3

Evo i meni se sad ponekad dogodi da mi se upali ekran dok razgovaram i to zbog notification panela koji se nekako aktivira. To je xiaomi, naprave super telefon za te pare i onds se j sa odvratno iritantnim bugovima.

 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
Pozdrav ekipa sutra uzimam poco f3 8/256.
Nakon 5 godina vraćam se xiaomi tabor. Pa imam neka pitanja kako maknuti reklame i kako se prebaciti na eu rom.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3

Mislim da po defaltu F3 u Europi dođe s instaliranim EU rom-om. Glede reklama, prvi prvom postavljanju uređaja će te u jednoj opciji pitati da li želiš vidjeti personalizirane objave. To ne označis i to je to. EU Rom nema toliko reklama kao global ROM.

I want to believe
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
Brki1994 kaže...

Mislim da po defaltu F3 u Europi dođe s instaliranim EU rom-om. Glede reklama, prvi prvom postavljanju uređaja će te u jednoj opciji pitati da li želiš vidjeti personalizirane objave. To ne označis i to je to. EU Rom nema toliko reklama kao global ROM.

 U Hrvatskoj nam uvaljuju ono govno od global roma...

7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3

Može biti, ali npr. na Pocu x3 NFC imam eu rom. Isto sma imao i na mi9t pro. Jedini global sam imao na Pocu F1.

 

A da je global govno, tu se slažem!

I want to believe
9 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Pozdrav ekipa, vezano uz reklame i blokadu istih, imam kupljenu licencu za AdGuard (3 uređaja). Instalirano na moj S10E, klincu na tablet Teclast P20HD i supruzi na Poco F3. Iz nekog razloga jedino F3 i dalje vrti oglase kod Facebook videa (znači ono supruga gleda na FB neki duži video i obavezno prekine odvrti oglas i nastavi dalje). Da li je nešto do MIUI sustava budući da su postavke identične na sva 3 uređaja (DNS filtriranje, HTTPS filtriranje, lokalni VPN)? Sve postavke podešene da MIUI ne gasi AdGuard. Thx!

My redemption lies in your demise
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Evo samo da vam javim uzeo sam mobitel za nekoliko dana ću dati svoje mišljenje o ovom uređaju. 

Trenutni dojam veoma zadovoljan.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco F3

A ja sam ga prodao i popušio koju stoticu ali ne žalim jer xiaomi sa svojim usranim bugovima nikad više neće biti moj izbor. A prvi sam ih kupovao iz Kine kad još većina nije nikad ni čula za taj brand.

Baj Baj Xiaomi pa se vidimo ako ikada prestanete raditi smeće od OSa.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
gnomisa kaže...

A ja sam ga prodao i popušio koju stoticu ali ne žalim jer xiaomi sa svojim usranim bugovima nikad više neće biti moj izbor. A prvi sam ih kupovao iz Kine kad još većina nije nikad ni čula za taj brand.

Baj Baj Xiaomi pa se vidimo ako ikada prestanete raditi smeće od OSa.

 i sta si uzeo umjesto xiaomia?

13 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Ja bi ruknuo na njega neki pixel experience rom.. Sumnjam da se moze dobit bolji hardver za tu lovu

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
domac5 kaže...

Ja bi ruknuo na njega neki pixel experience rom.. Sumnjam da se moze dobit bolji hardver za tu lovu

 To ga neće spasiti od odvratnih bugova npr. paljenje ekrana u sred razgovora (dok je mob na licu) pa onda stisneš neki k slučajno i napraviš sranje ili ti prekine razgovor, bez obzira na postavke. I kamera je sramotno loša, ista ona kao na modelu od 1200kn istog proizvođača. A hardver (ekran,proc, fingerprint) mu je dobar za tu lovu, tu nema spora. Ali gledajte....

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2021 20:21 (gnomisa).
5 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
gnomisa kaže...

 To ga neće spasiti od odvratnih bugova npr. paljenje ekrana u sred razgovora (dok je mob na licu) pa onda stisneš neki k slučajno i napraviš sranje ili ti prekine razgovor, bez obzira na postavke. I kamera je sramotno loša, ista ona kao na modelu od 1200kn istog proizvođača. A hardver (ekran,proc, fingerprint) mu je dobar za tu lovu, tu nema spora. Ali gledajte....

 Meni je problem sa proximitijem presta nakon zadnjeg update-a. Ostalo je sve ok, pogotovo za te novce. Osim call aplikacije koja je vrlo loša.

 

 

Najlakše je sad srat i samo negativno po bivšem, klasika hehe ;)

Divide et impera!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
omeyer kaže...
gnomisa kaže...

 To ga neće spasiti od odvratnih bugova npr. paljenje ekrana u sred razgovora (dok je mob na licu) pa onda stisneš neki k slučajno i napraviš sranje ili ti prekine razgovor, bez obzira na postavke. I kamera je sramotno loša, ista ona kao na modelu od 1200kn istog proizvođača. A hardver (ekran,proc, fingerprint) mu je dobar za tu lovu, tu nema spora. Ali gledajte....

 Meni je problem sa proximitijem presta nakon zadnjeg update-a. Ostalo je sve ok, pogotovo za te novce. Osim call aplikacije koja je vrlo loša.

 

 

Najlakše je sad srat i samo negativno po bivšem, klasika hehe ;)

Ma nije to. Ja kažem sve kako je. Upravo suprotno, ne hvalim "svog konja" što je uobičajena praksa na forumima ovog tipa. Ali da Xiaomi ima random bugove koji su užasno iritantni - ima. Jednostavno najbugovitiji android na tržištu a ja sam izgubio živce jer sam i na Mi9 imao sranja tipa nakon poziva mi je zatamnjivao ekran do nekih 10% a sve auto svjetline i sva sranja pogašena. I to mi je počeo raditi nakon jednog updatea. Hard reset nije pomogao. Da ne pišem o masu ljudi kojima su kasnile notifikacije a nekima i dan danas kasne. Ko može žmirit na ta sranja Xiaomi je odličan izbor jer daje puno u hardverskom smislu za lovu koju traži.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2021 23:38 (gnomisa).
11 godina
offline
Xiaomi Poco F3

jedanput sam imao xiaomi (redmi note 5) i rekao sam nikada više.

Baš notifikacije su me iritirale i reklame koje pogasiš u opcijama servisa. Ne općenito već za svaki servis moraš ući u opcije i pogasit reklame, koje se nakon nekog vremena opet počnu oujavljivati. A notofikacije kasne li ga kasne...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
dar01 kaže...

jedanput sam imao xiaomi (redmi note 5) i rekao sam nikada više.

Baš notifikacije su me iritirale i reklame koje pogasiš u opcijama servisa. Ne općenito već za svaki servis moraš ući u opcije i pogasit reklame, koje se nakon nekog vremena opet počnu oujavljivati. A notofikacije kasne li ga kasne...

 Ovo sve kaj si nabrojao nestaje instalacijom eu roma a ne tog global smeca kaj bude na njemu kad ga kupis..

 

Istina je da imaju bugove, nisam do sad imao nikakve bugove vezane za pozive samo mi je tromiji sustav nakon nekog vremena od cistog androida, moras rucno dozvolit automatsko pokretanje nekih aplikacija ako zelis obavijesti na vrijeme a to je vec stvar navike..

 

Kamera se da rijesit instalacijom google kamere sa configom bas za poco f3.. Msm da uopce nije losa kupnja za te novce ko ima znanja doradit ga malo softverskim dijelom.. Meni je to vec navika da odmah stavljam eu rom i google kameru jer do sad nisam nijednom xiaomija imao a da sam bio zadovoljan kamerom po noci, tek kad ga sam malo sredim onda je to prihvatljivo.

 

S tim sam se pomirio i bolje se osjecam kad vidim koliko manje platim mobitel tih specifikacija.. Za sve ostalo imate samsung ali i kosta.. Jedinu pametnu alternativu vidim u galaxy s20 fe ali sa snapdragonom.. Ako bi uletio kakav polovni do 2300 onda ajde ali novo nema sanse

12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
domac5 kaže...

 S tim sam se pomirio i bolje se osjecam kad vidim koliko manje platim mobitel tih specifikacija.. Za sve ostalo imate samsung ali i kosta.. Jedinu pametnu alternativu vidim u galaxy s20 fe ali sa snapdragonom.. Ako bi uletio kakav polovni do 2300 onda ajde ali novo nema sanse

 Upravo to. Ok, ima malo posla koji istina nije za svakoga, neda se svima stavljati eu rom, ali kad se to složi, radi prva liga.

Tko neće, ima samsunge i ostalu ekipu koja ima svoju cijenu. (druga stvar je prigovarati ak neke ne radi na Mi 11 Ultra koji košta soma eura, tu se slažem da sve mora biti pic-pic)

 

I ta "alternativa" S20 Fe....sa Snapom ga ne možeš naći kod nas, a ovaj s Exynosom koji tu trže kod nas je 4g, kod Poca za manje novce dobiš 5g tak da si miran za buduće vrijeme.

14 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Mislim da je jedina prava alternativa za Xiaomi Realme. I drugi puta kad budem uzimao mob." mogao" bi biti neki Realme model.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 13:33 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
Koristio sam Realme 6 i jedino me položaj punch hole-a malo smetao. Sve ostalo top za tu kategoriju, od performansi do baterije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
speedy56 kaže...
domac5 kaže...

 S tim sam se pomirio i bolje se osjecam kad vidim koliko manje platim mobitel tih specifikacija.. Za sve ostalo imate samsung ali i kosta.. Jedinu pametnu alternativu vidim u galaxy s20 fe ali sa snapdragonom.. Ako bi uletio kakav polovni do 2300 onda ajde ali novo nema sanse

 Upravo to. Ok, ima malo posla koji istina nije za svakoga, neda se svima stavljati eu rom, ali kad se to složi, radi prva liga.

Tko neće, ima samsunge i ostalu ekipu koja ima svoju cijenu. (druga stvar je prigovarati ak neke ne radi na Mi 11 Ultra koji košta soma eura, tu se slažem da sve mora biti pic-pic)

 

I ta "alternativa" S20 Fe....sa Snapom ga ne možeš naći kod nas, a ovaj s Exynosom koji tu trže kod nas je 4g, kod Poca za manje novce dobiš 5g tak da si miran za buduće vrijeme.

 Problem je i što top modeli Xiaomija nisu imuni na ozbiljne bugove. To je taj isti MIUI, kužiš. Pogledaj samo sranje sa Mi11. Prođi taj topic. EU ROM ne rješava sve problema ali je bolji, to se slažem. SAd top modeli Xiaomija cjenovno nisu više tako povoljni, ako imaš npr. 5600kn za Mi11 imaš i par stotica više za top samsunga. Da ne spominjem resale value koji je kod kineza dno. Samsunga se puno bolje proda za godinu, dvije.

 

 S20FE snapdragon 4G je došao kod nas u dućane, znam da je u Protisu 3950kn. Ima oznaku G780G. G780F verzija je Exynos.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 19:36 (gnomisa).
7 godina
offline
Xiaomi Poco F3

 

Pozdrav evo prošlo je nekoliko dana od kad imam ovaj mobitel.

Moram se vratiti unatrag 5 godina zadnji put sam imao xiaomi redmi note 4 (meditek procesor) najveća greška jer uređaj odmah nije radio kako treba zbog konstantnog zagrijavanja.
Uglavnom ja sam u 5 godina zamjenio puno mobilnih uređaja od Lenova P2 ,leeco le pro 3 do četri OnePlus uređaja 5T,OP6 , OP7TPro,7T ( usrali su sa update na Android 11 meni camera nije radila i baterija je bila katastrofalna) Huawei P30 i Samsung A52 5G preporuka za preskočiti uređaj (možda ja griješim jer sam previše očekivao)

Ovaj ću uređaj imati dok ne vidim kakav će se pokazati Google pixel 6.

Evo sada malo o uređaju:

Nema zagrijavanja,trzanja , baterija mi bez problema cijeli dan izdrži ostane mi oko 30%. Kamera ništa posebno .Meni kao korisniku najbitnije performanse
120hz zaslon super. Punjenje baterije oko 50 min.
Pozivi što vi spominjete da se ekran pali tokom poziva to još nisam primijetio.


Trenutno što me sada jedino smeta su ove reklame pokušao sam ih pogasiti ali ne ide.

Ako mi može neko dati link kako treba instalirati EU rom za ovaj model.

 

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
čmrljo kaže...

 

Pozdrav evo prošlo je nekoliko dana od kad imam ovaj mobitel.

Moram se vratiti unatrag 5 godina zadnji put sam imao xiaomi redmi note 4 (meditek procesor) najveća greška jer uređaj odmah nije radio kako treba zbog konstantnog zagrijavanja.
Uglavnom ja sam u 5 godina zamjenio puno mobilnih uređaja od Lenova P2 ,leeco le pro 3 do četri OnePlus uređaja 5T,OP6 , OP7TPro,7T ( usrali su sa update na Android 11 meni camera nije radila i baterija je bila katastrofalna) Huawei P30 i Samsung A52 5G preporuka za preskočiti uređaj (možda ja griješim jer sam previše očekivao)

Ovaj ću uređaj imati dok ne vidim kakav će se pokazati Google pixel 6.

Evo sada malo o uređaju:

Nema zagrijavanja,trzanja , baterija mi bez problema cijeli dan izdrži ostane mi oko 30%. Kamera ništa posebno .Meni kao korisniku najbitnije performanse
120hz zaslon super. Punjenje baterije oko 50 min.
Pozivi što vi spominjete da se ekran pali tokom poziva to još nisam primijetio.


Trenutno što me sada jedino smeta su ove reklame pokušao sam ih pogasiti ali ne ide.

Ako mi može neko dati link kako treba instalirati EU rom za ovaj model.

 

 

 

 Reklame gasiš kada uđeš u aplicaiju od xiaomija. Npr. Cleaner. Imaš gore desno onu ikonicu (ili tri točkice) i tamo klinkeš i imaš opciju Do not recommend ili tako nešto. To napraviš kod svih xioami aplikacija.

Evo na 5:18 kako pogasiti:

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 18:16 (gnomisa).
15 godina
offline
Xiaomi Poco F3

pozdrav svima,

 

 

moze li netko dati link sa uputama sa flashanjem eu roma...probao sam ali ne mogu ni recovery flashat ( mob je otključan ) javlja gresku da nema particije..a kad bootam u recovery ( twrp ) isto ne zeli flashati ( partition error ).

Vec 2 puta preko mi flasha vracam na tvorničko stanje...

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice