Xiaomi Poco F3

poruka: 204
|
čitano: 131.396
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Uzeo sam Mi 10T sa 8GB rama i prezadovoljan sam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
CPU kaže...

Uzeo sam Mi 10T sa 8GB rama i prezadovoljan sam.

 Nema to bas veze s ovom temom al dobro.

Meni da vidim kakav mi je telefon treba bar mjesec dva, svaka cast kad si odma prezadovoljan.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
10 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3

Znam da nema veze, ali eto... Mislio sam na izgled i fluidnost za sada sam prezadovoljan. Toliko od mene, neću više smetat.

12 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Nikako mi nije jasno otkud takva odluka, F3 je nemjerljivo bolji mob....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Poco F3

ja nikad necu vise uzet mob s lcd ekranom. zeznuo sam se s pocom x3, jednostavno mi nije to to. 11 god sam bio na amoledima do poca.

 

uzet cu f3 kad bude kakav dobar popust ili na jesen

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3

Uzeo ja optimistično Mi10t pro, nisam ga mogao probaviti. Svaki put si debil dokažem da ne slušam što drugi kažu... Super IPS, na razini Amoleda i te bedastoće. Malo morgen... Mob iz 2020e sa ekranom iz 2013e izuzev refresh ratea...

7 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Nećemo sada degradirati IPS na temelju subjektivnog iskustva da je AMOLED bolji.

Mi10t ima odličan IPS i tu nema sumnje, ai na kraju dana riječ je IPS tehnologiji, a ne AMOLED tehnologiji. Nema nečeg između, a telefon si biramo sami. Poco x3 mi sasvim pristojno radi i toliko sam se navikao na IPS da mi je čudno vraiti se na AMOLED. Druge godine kada budem mijenjao mobitel, tko zna...

 

Osobno prefeam AMOLED jer volim duboku crnu i nešto zasićenie boje, ali niti IPS nije loš. Uostalom, ima hrpa ljudi koji se ne razumiju što je jedna, a što druga tehnologija pa im je svejedno (jer vjerovali ili ne, ne vide razliku). Starcima sam savjetovao IPS ekrane jer drže svjetlinu na maksimumu pa bi im AMOLED sagorio dok kažeš keks (kao što je već bio slučaj). 

 

Čeka se MicroLED 

I want to believe
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco F3

Zato uvijek savjetujem prije kupnje pogledati uređaj u dućanu, kod prijatelja itd. Ja nazad na IPS više ne idem. Pa na amoledu sam od 2016e i Samsunga S7! Za Poco F3 sam se isto jako dobro informirao. Znao sam što kupujem. Mob koji za duplo manje love (pa i više) daje sve top osim kamere. A za kameru sam znao da je na razini one iz MI9 i to mi je ok. Nije mi bitna. A realno mnogi ne žele priznat da fotku pogledaju jednom ili dva puta na mobu, eventualno stave na instagram i to je to. E pa za to ti ne treba flagship kamera, sry. S tim da je prednja kamera od F3 odlična baš kao i macro kamera koja je ista kao kod Mi11. Proc je brz baš kao i mema i to nije samo dobro za gamere kako neki pišu već je dobro za sve nas koji smo navikli da mob "leti" u sučelju. Ekran je isto fenomenalan iako mu je svjetlina mrvu manja nego kod najskupljih samsung modela. No i dalje vrlo dobra. BAterija mi drži cijeli dan i kad ga gazim a 33W punjenje je i za današnji standard vrlo brzo. Još kad se uzme u obzir cijena debelo ispod 3 tkn nemamo o čemu raspravljati puno....Znatno bolje od ovoga i nema (osim kamere) a za kameru ne bi izdvojio još 3-4 tkn gore. Ne hvala. I uopće nije stvar love, love imam i za Mi11....ali lovu trošim i na pametnije stvari tipa putovanja, obitelj, školovanje itd. Nego imam doma i A71 i Iphone 11 (poslovni)....ipad novi. Stvar je da ne želim bacat love za ono što mi ne treba.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 15:25 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3

Poco F3 bi mi bio logičan izbor da sada kupujem telefon.

Mnogi kukaju za kameru, a vrijednost fotografije se izgubila. Danas 90% mobitela slika iznadprosječno dobre fotografija tako da za raznim Leicama, Zeiss i sličnim lećama nema potrebe.

BestBuy telefon! 

I want to believe
12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
Brki1994 kaže...

Nećemo sada degradirati IPS na temelju subjektivnog iskustva da je AMOLED bolji.

Mi10t ima odličan IPS i tu nema sumnje, ai na kraju dana riječ je IPS tehnologiji, a ne AMOLED tehnologiji. Nema nečeg između, a telefon si biramo sami. Poco x3 mi sasvim pristojno radi i toliko sam se navikao na IPS da mi je čudno vraiti se na AMOLED. Druge godine kada budem mijenjao mobitel, tko zna...

 

Osobno prefeam AMOLED jer volim duboku crnu i nešto zasićenie boje, ali niti IPS nije loš. Uostalom, ima hrpa ljudi koji se ne razumiju što je jedna, a što druga tehnologija pa im je svejedno (jer vjerovali ili ne, ne vide razliku). Starcima sam savjetovao IPS ekrane jer drže svjetlinu na maksimumu pa bi im AMOLED sagorio dok kažeš keks (kao što je već bio slučaj). 

 

Čeka se MicroLED 

 Daleko je to od subjektivnosti... Da si stavio Mi10 i Mi10t pro jedan do drugoga pred 1000 ljudi, ne bi nijedan rekao da je na Mi10t bolji. Em se vidi "prostor" između stakla i samog panela, em se vidi light bleed pri dnu jer je takva tehnologija osvjetljavanja panela, na suncu se ekran ne vidi toliko dobro, a u mraku kad usporediš oba, iz Mi10t doslovno izbija siva boja umjesto crne kad ga staviš pored čak i najbezveznijeg amoleda tipa Mi8. Nisam se još ni dotako kontrasta, saturacije boja itd... 

P.S. većina fotke gleda samo na ekranu od mobitela i kolikogod je kamera bila dobra, ekran ju kvari... Shootout smo imali frend sa s9, poco F2 i ja se došao kurč*iti sa svojih 108mp. Dost sramotna situacija, neću lagati...

 

Jednostavno je panel inferioran po apsolutno svakom aspektu i s razlogom je tu, a razlog je daleko niža cijena panela. Prije sam bio picajzla, mijenjao bi 50ak mobitela godišnje, sad me poprilično boli briga jer je sve to isti drek, ali ovo je baš blast from the past i ne hvala. U 2021oj LCD-i idu u mobitele ispod 200 eura (redmi note 10 koji je 1250kn ima bolji ekran od njega) , a ne flagship killere od 500+

10 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
maks0806 kaže...

Nikako mi nije jasno otkud takva odluka, F3 je nemjerljivo bolji mob....

Ne bih se složio s tobom... Nakon što sam uživo vidio oba mobitela, odlučio sam se za 10T, na F3 mi je ružan dizajn kamera i ne sviđa mi se. Nešto malo jača baterija, meni osobno generalno bolji dizajn, izgled i "ležanje" u ruci su stvari koje su prevagnule da uzmem 10T. A za ekran mi je totalno ne bitno jeli AMOLED ili IPS ili neki papir, u životu sam imao dva AMOLEDA i bolji su ekrani, ali nije neka presudna stvar, jer ne visim na mobu 8h i ne gledam Netflix preko njega. Na F3 su lošije kamere.

Toliko od mene

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 22:29 (CPU).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
CPU kaže...
maks0806 kaže...

Nikako mi nije jasno otkud takva odluka, F3 je nemjerljivo bolji mob....

Ne bih se složio s tobom... Nakon što sam uživo vidio oba mobitela, odlučio sam se za 10T, na F3 mi je ružan dizajn kamera i ne sviđa mi se. Nešto malo jača baterija, meni osobno generalno bolji dizajn, izgled i "ležanje" u ruci su stvari koje su prevagnule da uzmem 10T. A za ekran mi je totalno ne bitno jeli AMOLED ili IPS ili neki papir, u životu sam imao dva AMOLEDA i bolji su ekrani, ali nije neka presudna stvar, jer ne visim na mobu 8h i ne gledam Netflix preko njega. Na F3 su lošije kamere.

Toliko od mene

 Mi10t je puno teži i deblji a ni kamera mu nije puno bolja.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
gnomisa kaže...
CPU kaže...
maks0806 kaže...

Nikako mi nije jasno otkud takva odluka, F3 je nemjerljivo bolji mob....

Ne bih se složio s tobom... Nakon što sam uživo vidio oba mobitela, odlučio sam se za 10T, na F3 mi je ružan dizajn kamera i ne sviđa mi se. Nešto malo jača baterija, meni osobno generalno bolji dizajn, izgled i "ležanje" u ruci su stvari koje su prevagnule da uzmem 10T. A za ekran mi je totalno ne bitno jeli AMOLED ili IPS ili neki papir, u životu sam imao dva AMOLEDA i bolji su ekrani, ali nije neka presudna stvar, jer ne visim na mobu 8h i ne gledam Netflix preko njega. Na F3 su lošije kamere.

Toliko od mene

 Mi10t je puno teži i deblji a ni kamera mu nije puno bolja.

 Ja sam rekao svoje mišljenje ovo je tvoje i to je ok

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
CPU kaže...
gnomisa kaže...
CPU kaže...
maks0806 kaže...

Nikako mi nije jasno otkud takva odluka, F3 je nemjerljivo bolji mob....

Ne bih se složio s tobom... Nakon što sam uživo vidio oba mobitela, odlučio sam se za 10T, na F3 mi je ružan dizajn kamera i ne sviđa mi se. Nešto malo jača baterija, meni osobno generalno bolji dizajn, izgled i "ležanje" u ruci su stvari koje su prevagnule da uzmem 10T. A za ekran mi je totalno ne bitno jeli AMOLED ili IPS ili neki papir, u životu sam imao dva AMOLEDA i bolji su ekrani, ali nije neka presudna stvar, jer ne visim na mobu 8h i ne gledam Netflix preko njega. Na F3 su lošije kamere.

Toliko od mene

 Mi10t je puno teži i deblji a ni kamera mu nije puno bolja.

 Ja sam rekao svoje mišljenje ovo je tvoje i to je ok

 Napisao sam činjenice. Subjektivni dojam je nešto drugo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 15:04 (gnomisa).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3

U tom slučaju, zabranimo IPS! 

 

A to što je Appleu trebalo sve do iPhoen-a X da ubaci AMOLED u mobitel ne nulifira odmah IPS kao "inferiorniju" tehnologiju. Na pametnim satovima i sličnim komadima tehnike, AMOLED je must have zbog baterije. IPS dobar je svemu, ali u ničemu ne briljira. AMOLED ima puno prednosti, ali i puno mana. Uostalom, telefon mijenjaš svake 2-3 godine i bitnije je da nema defekata nego kakav je tip ekrana. 

 

I da, subjektivan dojam je bitan kod većine panela.

I want to believe
10 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Mogli ste i koju fotku s telefona okacit.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
thebatman kaže...

Mogli ste i koju fotku s telefona okacit.

 Gubljenje vremena. Fotke su na razini Mi9, s Nikita gcamom, jasno osjetno bolje (bar kontrast i nešto malo detalji a skužio sam i da vjernije crvenu pokazuje). Prednja kamera me šokirala koliko je dobra za jedan mid to high ranger a to vidim i da su skužili recenzenti. Macro kamera je ista ona kao na Mi11.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 10:34 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Poco F3
gnomisa kaže...
thebatman kaže...

Mogli ste i koju fotku s telefona okacit.

 Gubljenje vremena. Fotke su na razini Mi9, s Nikita gcamom, jasno osjetno bolje (bar kontrast i nešto malo detalji a skužio sam i da vjernije crvenu pokazuje). Prednja kamera me šokirala koliko je dobra za jedan mid to high ranger a to vidim i da su skužili recenzenti. Macro kamera je ista ona kao na Mi11.

 Po kojoj logici gubljenje vremana? Kamera a kao na mobitelu b, kamera b kao na mobitelu c, kamera c kao na mobitelu a... Fino uploadaj ako imas sta, slika vrijedi 1000 rijeci. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
bNeo kaže...

Evo malo što me živcira i veseli nakon nekog vremena:

 

Pozitivno:

čitač otiska prsta brz - odličan,

mobitel sveukupno brz i jako dobro reagira na sve,

ekran prilično dobro vidljiv u svim uvjetima,

baterija vrlo dobra,

 

Negativno:

zvučnik za razgovore nekako ipak malo pomaknut u stranu i ovisno o držanju mobitela se zbog toga lošije čuje razgovor,

također nekad ovisno o držanju za vrijeme razogovora ekran ostane uključen, pa imate slučajne pritiske po ekranu...

 

Koju masku koristiš? Originalna ima usjek gore radi proximity senzora. Još sam se pitao zašto. S nillkin maskom se nekima palio ekran na uhu.

Također obavezno pogasi sve notifikacije u call, phone, call forwarding postavkama...to se meni palilo u sred poziva nekad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 16:41 (gnomisa).
10 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Evo stigao i meni maleni f3. 

Ide update na 12.5.1.0 pa testiranje.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
thebatman kaže...

Evo stigao i meni maleni f3. 

Ide update na 12.5.1.0 pa testiranje.

 Probaj molim te s ovom google camerom testirati. Ima i config za F3. Meni ona daje najdetaljnije slike od svih Google camova.

Kad instaliraš TRCam (Gcam) onda profil fajl stavi u folder trCamera/XMLConfigs/. Moraš foldere prvo napraviti u file manageru (ide u root telefona, naravno).

TrCam (Gcam) LINK

Rebel xml profile LINK

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 22:07 (gnomisa).
14 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Nisam prezadovoljan kamerom na F3, bolja mi je bila na F2Pro. Govorim o stock kameri s automatskim postavkama. 

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
mrzech kaže...

Nisam prezadovoljan kamerom na F3, bolja mi je bila na F2Pro. Govorim o stock kameri s automatskim postavkama. 

 Pa da. To i nije camerphone. Ako ti je kamera bitna fulao si mob. Na kameri su najviše štedili ali zato je ostalo top pa ko voli nek izvoli. Ja ne kužim tu opčinjenost kamerama na mobitelima. Slikaš, eventualno pukneš na instagram ili gdje već, pogledaš fotku na mobu još jednom ili dvaput i to je to. Usput budi rečeno sa gimbalom se daju snimiti odlični video snimci a fotke su sasvim solidne po danu pa i na stock kameri. Na razini kamere na MI9 a meni je to dovoljno. Da imam fetiš na kameru uzeo bi Mi11 za duplo više love i bio bi onda valjda sretan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 15:10 (gnomisa).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
Netko zna što je što od iza senzora i kamera?
Također da li te kamere imaju zaštitnu foliju? Ima neka mala crna udubina tj rupa pa ne znam što je to?
Hvala
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3
Imao sam f2 Pro i pretežak i predebel je... Neugodan uglavnom... Odmah sam ga prodao... Za sada sam sretan vlasnik poco f3 nakon što sam vratio RedMagic 6r i uštedio novce
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 22:13 (Babalu8).
10 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Evo par dojmova o telefonu ne nekim prebitnim redom

 

+ ekran stvarno dobar, svjetao, odlican kontrast i boje

+ telefon leti, ne šteka

- baterija ce bit cca 5,5h SOT, ocekiva sam nesto vise, mozda kad se stabilizira

+ zvuk fenomenalan i na slusalici i na zvucniku

+/- glavna i prednja kamera odlicne, macro također. UW moze posluzit al nista vise. I dalje osuđujem nedostatak bar 2x kamere na telefonu skupljem od 2500kn. Nocni mod loš, s gcam nešto bolji.

+/- miui prepun opcija i fukcija, ali i bugova i ogranicenja.

Npr jebenih 10 sec cekanja prije nego ko kreten kliknem da dozvoljavam instalaciju app iz nekog izvora.

Npr. rupa u status baru nakon što maknem youtube notifikaciju.

Npr. potreba iskljucivanja miui optimizacija za instalirat vanced

Npr postojanje smart unlock opcije, al ne rađenje iste s icim sto nije xiaomi/amazfit band/sat.

Npr. jebene google aplikcaije za telefon i poruke, a xiaomijeve su mnogo bolje.

Npr. agresivno gašenje aplikacija u pozadini iako ih se izuzme od takvog ponašanja.

 

U svakom slucaju, hardverski ok telefon, al miui iz svake verzije izađe sve osakaceniji i bugovitiji.

14 dana cekanja da se unlocka  BL pa ide eu rom na njega u kojemu su sve ove pizdarije popravljene.

 

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco F3

Slažem se sa svim osim s dojmom glavne kamere. Ona je ok nikako odlična. Istina glavnu kameru gcam čini vrlo solidnom ali opet.. Makro i prednja kamera su odlične. I stabilizacija na videu obzirom da je samo EIS prisutan. MIUI13 stiže uskoro pa bumo vidjeli kako će biti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 18:31 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Poco F3

Evo koga zanima baterija.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco F3

Navodno je počeo dolaziti Miui 12.5.2. update i navodno fixa ponašanje proximity senzora (ja nisam imao taj problem) i još neke druge bugove.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 16:16 (gnomisa).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco F3

jedan malo extremniji primjer kako gcam izvlači bolji kontrast. Lijevo je gcam a desno je mi stock cam.

link

 

Koristim sada GCam 7.3.018 Urnyx05 v2.5 s configom Poco F3 (nakon instalacije Gcam appa napraviti foldere /GCam/Configs7/ i tamo kopirati confgi fajl. Otvoriti gcam app i tapnuti dva puta u prazan prostor do tipke za okidanje fotki i stisnuti restore unutar prozora koji će se otvoriti).

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 16:25 (gnomisa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice