Xiaomi Mi4c

poruka: 217
|
čitano: 51.589
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
MASVA kaže...

odaberi

Flash all except data and storage

pa probaj ponovo

 pise remote:device is locked ... vidi ovo... http://en.miui.com/thread-213840-1-1.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2016 18:57 (kexzoR).
12 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi4c

znaci,2400kn je baceno u vjetar,xiaomi je kurčina od tvrtke,bez mobitela ne mogu.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi4c

nije bačen novac

ima jako puno korisnika sa istim problemom kao i ti

potrebno je otključati BL ali su tu proceduru zakomplicirali

MI4C
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
MASVA kaže...

nije bačen novac

ima jako puno korisnika sa istim problemom kao i ti

potrebno je otključati BL ali su tu proceduru zakomplicirali

 da,bas pratim situaciju na njihovim forumima,pokusao sam se prijaviti za dobivanje tog koda,ali bezuspjesno jer mi nakon unosenja koda iz sms-a izbaci error na kineskom.

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4c

Kako znas da je error?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
nedIm kaže...

Kako znas da je error?

 

 zato sto nisam dobio jos jedan sms u kojem treba pisat da je moj zahtjev podnesen.

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4c

Ne mogu se sjetiti gdje, ali sam procitao da se Redmi Note 3 moze otkljucati i preko nekakve aplikacije bez zahtjeva za kod.

Posto je mislim sistem isti i za ovaj, potrazicu pa ti javim.

 

EDIT: Mislio sam na ovo, ali sudeci po postovima na zadnjoj strani teme, vise ne radi. Bice i meni veselo oko otkljucavanja Note trice, samo se nadam

da ce u iducih desetak dana biti kakvih promjena u procesu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 20:49 (nedIm).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Da li je moguće mjenjati theme od xiaomievih messaging i dialing/contacts stock appova?

 

Dosadni su mi nekako ovakvi :D

 

Probao sam skinuti neke druge appove za to, ali uglavnom se plaćaju ili su puni oglasa (Exdialer, Go SMS Pro, True Phone Dialer). Ima ko kave preporuke za neke takve appove da su skroz free?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
marijanooo kaže...

Da li je moguće mjenjati theme od xiaomievih messaging i dialing/contacts stock appova?

 

Dosadni su mi nekako ovakvi :D

 

Probao sam skinuti neke druge appove za to, ali uglavnom se plaćaju ili su puni oglasa (Exdialer, Go SMS Pro, True Phone Dialer). Ima ko kave preporuke za neke takve appove da su skroz free?

 Ako koristiš developer ROM, možeš promijeniti temu svega - od boot animacije do status bara.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Intern Moderator
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4c

Jel ste uspjeli unlockat bootloader?

Baš sam se odlučila za taj mobitel i htjela bih ga naručiti. Jel bi preporučili da ga uzmem il da sačekam?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
starakokos kaže...

Jel ste uspjeli unlockat bootloader?

Baš sam se odlučila za taj mobitel i htjela bih ga naručiti. Jel bi preporučili da ga uzmem il da sačekam?

 mobitel mi se ne moze upaliti vec tjedan dana :) uspio sam nabaviti mob od frenda i poslat im unlock request,mobitel je inace super samo sto su me sada jako naljutili s tim bootloaderom.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4c
kexzoR kaže...
starakokos kaže...

Jel ste uspjeli unlockat bootloader?

Baš sam se odlučila za taj mobitel i htjela bih ga naručiti. Jel bi preporučili da ga uzmem il da sačekam?

 mobitel mi se ne moze upaliti vec tjedan dana :) uspio sam nabaviti mob od frenda i poslat im unlock request,mobitel je inace super samo sto su me sada jako naljutili s tim bootloaderom.

 Od kud si ga naručio? 

Ja sam pisala Giztopu i pitala da mi rootaju mob i kažu: the phone from us comes with google play installed and has no chinese bloatware. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
starakokos kaže...
kexzoR kaže...
starakokos kaže...

Jel ste uspjeli unlockat bootloader?

Baš sam se odlučila za taj mobitel i htjela bih ga naručiti. Jel bi preporučili da ga uzmem il da sačekam?

 mobitel mi se ne moze upaliti vec tjedan dana :) uspio sam nabaviti mob od frenda i poslat im unlock request,mobitel je inace super samo sto su me sada jako naljutili s tim bootloaderom.

 Od kud si ga naručio? 

Ja sam pisala Giztopu i pitala da mi rootaju mob i kažu: the phone from us comes with google play installed and has no chinese bloatware. 

 narucio sam ga s aliexpressa btw mislim da mobitel ne trebas rootat samo u securityju postavis root access za aplikaciju koju zelis.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
MASVA kaže...

sutra ili prekosutra dolazi moja mica (mi4c naravno :-) ) pa napravim ja što trebaš napraviti kako promjeniti ROM ili custom recovery

inače je u videu sve fino objašnjeno

mob je došao sa stable verzijom koja nema ROOT

kroz updater aplikaciju je flešao kinesku dev verziju ROM-a koja ima ROOT

zatim je instalirao Flashify, aplikaciju kojoj je odobrio ROOT ovlasti te istom flešao custom recovery (TWRP) i njime je flešao multi ROM koji također ima ROOT ovlasti i eu jezike

ak te još kaj zanima, samo pitaj

 

 

Evo, jedna stvar me baš zanima :)

 

Zašto smo morali prvo staviti kinesku dev verziju ROM-a koja ima ROOT, a tek nakon nje multi ROM koji takodjer ima ROOT?

 

Zašto nismo mogli odmah staviti EU developer ROM koji ima ROOT na mob i da je to to?

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 0:27 (marijanooo).
16 godina
offline
Xiaomi Mi4c

prvo smo stavljali kinesku dev verziju jer nju možemo flešati sa original mi recovery  a multi ne možemo

trebamo ROOT pristup za flash TWRP-a a kineskim dev verzijom ga dobijemo

 

 

MI4C
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 7:54 (MASVA).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi4c

OBAVIJEST: 

Debilna tvrtka xiaomi  je pocela odbijati ljudima zahtjeve za unlockom ne navodeći zasto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Da li netko koristi sMIui ROM kithchen? Razmišljam da to flešam gore pa me zanimaju vaša iskustva..

 

http://forum.xda-developers.com/mi-4c/orig-development/rom-smiui-rom-ultimate-custom-rom-t3242215

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
marijanooo kaže...

Da li netko koristi sMIui ROM kithchen? Razmišljam da to flešam gore pa me zanimaju vaša iskustva..

 

http://forum.xda-developers.com/mi-4c/orig-development/rom-smiui-rom-ultimate-custom-rom-t3242215

 prvo otkljucaj bootloader,onda flashaj,da se ne sjebas kao ja.

13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Koliko vam traje baterija ako ga koristite u nekim normalnim količinama, a cijelo vrijeme ste spojeni na wireless/mobile data? Da li je nerealno očekivati 2 dana trajanja? Ako ne, kako se to moze postići?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Imam jos jedan problemcic. Kad prikopcam mob na laptop, nece mi se spojiti s MiPC Suite - imam EU dev ROM. Stane na 30% i ne nalazi mob.

Dok sam kratko vrijeme imao kineski ROM, tada se mogao spojit. Je to do eu ROM-a ili se moze rijesit?

 

Inače, da ne zavaram one članove koji razmišljaju o kupnji Mi4c, mob je odličan i radi kao urica, samo šta ja po prvi put imam kineski mob i želim naučiti kako ga čim bolje optimizirati ;)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
marijanooo kaže...

Imam jos jedan problemcic. Kad prikopcam mob na laptop, nece mi se spojiti s MiPC Suite - imam EU dev ROM. Stane na 30% i ne nalazi mob.

Dok sam kratko vrijeme imao kineski ROM, tada se mogao spojit. Je to do eu ROM-a ili se moze rijesit?

 

 Problem je do Mi PC Suite-a, uskoro će biti riješen.

 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Moderator
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Čini se da sam pobrisao ipak previše sistemskih appova na mobu, zeznuo sam se s brisanjem Gallery i Video aplikacija. Preporučili su mi da re-flasham ROM. Šta e događa kad to napravim? Da li ostaju postavke i sve, te se samo dodaju sistemske aplikacije? Da li ostaju aplikacije koje sam stavio, moje slike itd...?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
marijanooo kaže...

Čini se da sam pobrisao ipak previše sistemskih appova na mobu, zeznuo sam se s brisanjem Gallery i Video aplikacija. Preporučili su mi da re-flasham ROM. Šta e događa kad to napravim? Da li ostaju postavke i sve, te se samo dodaju sistemske aplikacije? Da li ostaju aplikacije koje sam stavio, moje slike itd...?

 Flashaj preko Updatera isti ROM koji sada imaš, nebi trebao brisati nikakve postavke i dokumente ali za svaki slučaj napravi backup.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Wifi Router + Mi Band - MIUI Moderator
12 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi4c

čini mi se da su mi kinezi privatili zahtjev za otkljucavanjem bootloadera, pošto mi je mobitel u bootloopu moze li mi netko linkati rom koji da flasham?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Kako to da Xiaomi EU zadnja 2 tjedna već nije izbacio update DEV ROM-a?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi4c

zato jer su kinezi na praznicima zbog nove godine

MI4C
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Mi4c

Tako je, od 15.2 sve počinje po starom.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Wifi Router + Mi Band - MIUI Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4c
kexzoR kaže...

čini mi se da su mi kinezi privatili zahtjev za otkljucavanjem bootloadera, pošto mi je mobitel u bootloopu moze li mi netko linkati rom koji da flasham?

 MIUI,molim vas odgovor da opet ne sjebem stvar.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4c
kexzoR kaže...
kexzoR kaže...

čini mi se da su mi kinezi privatili zahtjev za otkljucavanjem bootloadera, pošto mi je mobitel u bootloopu moze li mi netko linkati rom koji da flasham?

 MIUI,molim vas odgovor da opet ne sjebem stvar.

 

Flashaj Official China Stable ili Developer ROM preko fastboota.

 

Potraži odgovarajući fastboot file i prati instrukcije:

http://en.miui.com/a-234.html

 

Xiaomi Redmi 1S + Mi Wifi Router + Mi Band - MIUI Moderator
16 godina
offline
Xiaomi Mi4c

sry moja greška ne čitam pažljivo

 flešaj TWRP i pukni multi ROM

 

http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/

MI4C
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2016 18:43 (MASVA).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice