Windows 11 - općenito izdvojena tema

poruka: 806
|
čitano: 355.979
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - općenito

Koliko ja znam možeš samo zakačiti karticu. A smisao toga je da ga slučajno ne zatvoriš.
Što se tiče konkretno tvog pitanja; mislim da nije moguće imati istovremeni pogled na dvije kartice.

Ako imam potrebe za nešto tako, onda otvorim dva prozora i podjelim ih na ekranu.

8 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
PeroMilic03 kaže...

poz,da li se u firefox moze zakljucati tab always on top ,recimo sa yt a da u drugom tabu igram sah na lechess?

pogledaj program https://learn.microsoft.com/en-us/windows/powertoys/always-on-top 
nije možda 100% što tražiš, ali ima opciju da zakačiš bilo koji program da bude always on top. 

P.S. 
Power Toysu su zakon, imaju malu hrpetinu korisnih alata. Osobno koristim:

  • Color Picker
  • Fancy Zones
  • Paste as plain text
  • Screen Ruler
  • File Explorer Preview
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

Evo da pitam i ovdje. Zna neko kako u Win 11 Copilot sidebar prikvačiti na desktop? Windows 10 nudi u EDGE pregledniku opciju "detach from Edge", ali 11 toga nema.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Valentin17 kaže...

Evo da pitam i ovdje. Zna neko kako u Win 11 Copilot sidebar prikvačiti na desktop? Windows 10 nudi u EDGE pregledniku opciju "detach from Edge", ali 11 toga nema.

 

Trenutno ne postoji mogućnost direktnog prikačivanja Copilot sidebara na desktop u Windows 11.

Međutim, možete pokušati s nekim alternativnim metodama kako biste imali brz pristup Copilotu:

  1.   Prikvačenje Copilot web stranice na Taskbar: Otvorite web preglednik, otvorite Copilot u novom tabu, zatim kliknite desnim klikom na karticu i odaberite "Pin to taskbar". To će vam omogućiti brz pristup Copilotu iz taskbar-a.

  2.   Kreiranje prečice na desktopu: Otvorite web preglednik, otvorite Copilot u novom tabu, zatim kliknite na ikonu lokacije (pored URL-a) i povucite je na desktop kako biste kreirali prečicu.

  3.   Korištenje aplikacije za Windows 11: Možda će u budućnosti biti dostupna zasebna aplikacija za Copilot koju možete preuzeti iz Microsoft Store-a i prikačiti na desktop.

 

 

Source: ChatGPT

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 1:18 (HOME123456).
16 godina
offline
Windows 11 - općenito

Koga je uopče briga za to,da eto najnovija krš verzija Windows 11 24H2 neče radit ako stari proc ne podržava SSE 4.2 instrukcije.

 

Procesor iz 2008 godine bez SSE 4.2 instrukcija! Na takvom procesoru nitko normalan ne bi trebao gurat bilo koji Windows 11, bez obzira da li procesor ima ili nema SSE 4.2 instrukcije.

 

 

 

 

Za stare procesore su stari operativni sistemi, a tu prvenstveno mislim da nepoderivi/znatno bolji/lakši Windows 7 kaj drugo.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
rambox kaže...

.. bilo koji Windows 11, bez obzira da li procesor ima ili nema SSE 4.2 instrukcije.

 

..

 

 

 -ms uopće ne navodi mmx-simd instrukcije (mada bi trebalo, upravo tako radi npr macos-apple za metal-os-verziju.. ili-ili, konkretan teh.kriterij za cpu).. tj ms je postavio lažan-umjetan uvjet, godinu 2018. zbog mbo-chipseta tj tpm2.0.. a to baš nikakve veze s osom nema, kao što uefi fičeri s tim nemaju veze, npr gpt-mbr mod diska, sec.boot .. no te fičere ms traži, ne os, nego ms.. kroz installer, koji se može 'zaobići', po ms uputama ili rufusom i to se zna odavno, prije izlaska 11...

-kao i to da već + desetljeće osevi nisu mijenjali requirementse za cpu-ram.. tj svi moderni osevi i normalni gui installeri pod minimum traže npr 512mb.. dok za već ukinute oseve imamo navedeno 2gb, pa kasnije 4gb uz ukidanje 32bitnih za široke mase.. pri čemu os ne traži baš ništa, nego to ekšli traže appsi, npr browser i računalo se za nešto korisit, tad upravo to određuje potrebno-uvjete, os najmanje, osim ovako lažno-umjetno..

-više od 5g. praktički ne postoji (novo) računalo s manje od 4gb, nema manjeg ddr4 modula.. time je to doljnji hw prag, ne osa, nego nema manje.. pri čemu su čak i mobači prešli na više itd.. no u popisu requiremensta će se naći i takve brojke, uvjeti, koji to nisu.. pri čemu naravno, os radi na starijem-slabijem, odgovarajuće raspoloživim resursima, jer je ekšli isti os, sličan, zanemarive razlike.. skindip.

-veći problem je beskoristnost takvog starog računala-hw-a.. npr gpu, nema potrebne fičere, nema h264-265 dekoder, shadere, snagu, vram.. nedovoljno za bilo šta, ne samo gaming, jer danas sve app i frontend korisit iste te resurse za npr aero-metal-kde.. svejedno koji os-platforma, win-lin-mac.. i ako ima radi ok-glatko, ako nema tad teško + dodatni emulacijski posao za cpu koji jedva da diše.. beskorisno, ali da, može-radi.

 

edit .. da ne dodajemo ostatak hw-a koji tad nedostaje, usb3, sata3, nvme, dok su količine rama za tadašnje mbo bile do max 4x2gb=8gb, većina slabijih do 2-4gb uz granicu na 3,x.. dostupnog.. iz doba xp-32bitnog osa.. koji je mrtav, tj neupotrebljiv za današnje potrebe, internet, banking, igre.. osim za neke zamrznute-specifične apps tog doba i takvo računalo teoretski može vječno.. soft je nepoderiv, no to ne znači da ne zastarjeva, tj ovisi o onome što se radi, ako je surfanje tad nije stvar izbora korisnika nego druga strana-web to uvjetuje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 16:05 (ihush).
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

Možda nekom pomogne.

 

U registry bazi.

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell\Copilot\BingChat

 

IsUserEligible - change value to 1.

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

 

Add 32bit dword - ShowCopilotButton and set value to 1.

 

Na kraju restart.

 

Na jednom računalo mi proradilo, na drugom nije htjelo.

 

https://forums.mydigitallife.net/threads/windows-11-copilot-sidebar-on-desktop.88067/

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 19:31 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
rambox kaže...

Koga je uopče briga za to,da eto najnovija krš verzija Windows 11 24H2 neče radit ako stari proc ne podržava SSE 4.2 instrukcije.

 

Procesor iz 2008 godine bez SSE 4.2 instrukcija! Na takvom procesoru nitko normalan ne bi trebao gurat bilo koji Windows 11, bez obzira da li procesor ima ili nema SSE 4.2 instrukcije.

 

 

 

 

Za stare procesore su stari operativni sistemi, a tu prvenstveno mislim da nepoderivi/znatno bolji/lakši Windows 7 kaj drugo.

 

 

 Mene žulja to da su već ugurali AI u Office 365 i da će AI biti sve više prisutan u svakoj novoj verziji Win 11. Nedavno sam reintalirano Win 11 i Copilot se sam pojavio na taskbaru. Sve to samo opterećuje CPU, a za mene bez neke realne koristi.

13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 3:13 (HOME123456).
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
rambox kaže...

Koga je uopče briga za to,da eto najnovija krš verzija Windows 11 24H2 neče radit ako stari proc ne podržava SSE 4.2 instrukcije.

 

Procesor iz 2008 godine bez SSE 4.2 instrukcija! Na takvom procesoru nitko normalan ne bi trebao gurat bilo koji Windows 11, bez obzira da li procesor ima ili nema SSE 4.2 instrukcije.

 

 

 

 

Za stare procesore su stari operativni sistemi, a tu prvenstveno mislim da nepoderivi/znatno bolji/lakši Windows 7 kaj drugo.

 

 

 imam win 11,stari proc fx6300 podržava sse 4.2

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 19:13 (valisaurea).
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

A kako aktivirat Copilot, bez tih naredbi? Ili ga nema još za nas "ostale"?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

..

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 19:28 (HOME123456).
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Gale92 kaže...

A kako aktivirat Copilot, bez tih naredbi? Ili ga nema još za nas "ostale"?

Najbolje čekat da se sam pojavi, ostalo je kemijanje. Npr. ja sam ono gore odradio u registry bazi pa mi je nakon ponovnog paljena laptopa sve bilo vraćeno na početne postavke.

Prešao sam kao Windows Insider na Canary kanal i čak ga nemam ni tamo, osim u Edge pregledniku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 19:33 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Gale92 kaže...

A kako aktivirat Copilot, bez tih naredbi? Ili ga nema još za nas "ostale"?

 -čemu žurba? .. tj to su stvari povezane s regionalnim postavkama kao i ažuriranja koja ovisno o tome ms dozira, određuje datum puštanja.. npr možda eu uvjeti i presude imaju s tim neke veze kao slobodno tržište itd..

-žuriti = čačkati mečku..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Windows 11 - općenito
Poz,neki dobar program a da je besplatan za FPS u igrama?
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Windows 11 - općenito
PeroMilic03 kaže...
Poz,neki dobar program a da je besplatan za FPS u igrama?

 Msi afterburner.

13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
PeroMilic03 kaže...
Poz,neki dobar program a da je besplatan za FPS u igrama?

Fraps npr. iako većina koristi baš MSI Afterburner.

Kupujem SFX napajanje :D
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Windows 11 - općenito
Valentin17 kaže...
PeroMilic03 kaže...
Poz,neki dobar program a da je besplatan za FPS u igrama?

Fraps npr. iako većina koristi baš MSI Afterburner.

 Zadnja verzija je iz 2013 godine, što to još radi s novim Windowsima i hardverom??

6 godina
offline
Windows 11 - općenito

pozz, 

 

jedno pitanje vezano uz winse, bas nesto prcam i gledam po winsu i vidio sam da ga instalirao u 10. mj 2022 godine, od onda radi sasvim ok. 

 

da li bi bilo bolje da ga refresham i ponovno sve instaliram? tj skinem onaj app creation media i sve nanovo? zaista nikakvih problema do sada nisam imao i znam da je glupo pitanje ali takodjer mi je poznato da dosta ljudi bar jednom godisnje urade clean install. 

 

hvala i lp 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Kuun-Lan kaže...

 Zadnja verzija je iz 2013 godine, što to još radi s novim Windowsima i hardverom??

Ja nisam imao problema nikada, ne mogu reć za ostale. Ali uvijek možeš probati.

_itsmoriarty kaže...

pozz,

Pričekaj da ga ovi sje.... sa nekom nadogradnjom pa budeš onda napravio reinstall kad više ne bude radio.

ps. mislim da je tebi jako, jako dosadno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 11:56 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
_itsmoriarty kaže...

pozz, 

 

jedno pitanje vezano uz winse, bas nesto prcam i gledam po winsu i vidio sam da ga instalirao u 10. mj 2022 godine, od onda radi sasvim ok. 

 

da li bi bilo bolje da ga refresham i ponovno sve instaliram? tj skinem onaj app creation media i sve nanovo? zaista nikakvih problema do sada nisam imao i znam da je glupo pitanje ali takodjer mi je poznato da dosta ljudi bar jednom godisnje urade clean install

 

hvala i lp 

 Čemu ako sve radi ok? To bi bio neki ozbiljni paranoik i osobno ne poznajem takvu osobu, pa nije to servis na autu. To se vjerojatno radilo kad su bili u optjecaju Service packovi na prastarim Windowsima.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Valentin17 kaže...
Kuun-Lan kaže...

 Zadnja verzija je iz 2013 godine, što to još radi s novim Windowsima i hardverom??

Ja nisam imao problema nikada, ne mogu reć za ostale. Ali uvijek možeš probati.

_itsmoriarty kaže...

pozz,

Pričekaj da ga ovi sje.... sa nekom nadogradnjom pa budeš onda napravio reinstall kad više ne bude radio.

ps. mislim da je tebi jako, jako dosadno.

 

 

 a je da. hahah. grr. 

9 mjeseci
online
Windows 11 - općenito

https://www.theverge.com/2024/3/8/24094287/microsoft-hack-russian-security-attack-stolen-source-code

 

Microsoft says Russian hackers stole source code after spying on its executives

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 11 - općenito (tipke Home/End)

Jedan info ako netko ima slican problem.

 

U zadnje vrijeme sam primjetio da mi na tipkovnici tipke Home/End ne rade na web stranicam tj. ne skrolaju na dno/pocetak (preglednik Brave) a uvijek je radilo normalno (mozda sam ja nesto stisnu).

Rijesenje:

Potrebno je samo stisnuti tiku F7 i nakon toga opet radi normalno.

 

 

BTW: kad se stisne F7 tipka dobije se ovaj pop-up

 Ne znam jel to do OS-a ili do Brave-a???

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 7:25 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito (tipke Home/End)
djigibao kaže...

Jedan info ako netko ima slican problem.

 

U zadnje vrijeme sam primjetio da mi na tipkovnici tipke Home/End ne rade na web stranicam tj. ne skrolaju na dno/pocetak (preglednik Brave) a uvijek je radilo normalno (mozda sam ja nesto stisnu).

Rijesenje:

Potrebno je samo stisnuti tiku F7 i nakon toga opet radi normalno.

 

 

BTW: kad se stisne F7 tipka dobije se ovaj pop-up

 Ne znam jel to do OS-a ili do Brave-a???

To ti je do Brave-a. Kod mene u Vivaldi F7 otvara bookmarks. 

Have you tried turning it off and on again?
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

Način kako se i dalje može zaobići izrada Microsoft računa u tijeku instalacije Windowsa 11.

 

 

Možda nekom pomogne.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice