Odabir Windowsa za vaše računalo izdvojena tema

poruka: 601
|
čitano: 201.989
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Nije bas bitno od gmkud i gdje nabavite instalaciju bitno je da je kljuc legalno kupljen.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Azmo kaže...

Da li zna netko neku sigurnu stranicu gdje se mogu kupiti windows 7?

Bolje bi ti bilo pričekati i kupiti Windowse 10, kada se ponude po vrlo povoljnim akcijskim cijenama kao što je bio slučaj s Windowsima 8 koji su se prodavali za 10-40$ prilikom izlaska na tržište.

 

Ako baš želiš Windowse 7, možeš ih kupiti u gotovo svakoj domaćoj web trgovini pod kategorijom software, ali ponavljam, bolje se malo strpi i kupi Windowse 10, proći ćeš znatno jeftinije, usput ćeš imati dulju podršku u odnosu na Windows 7 i novije tehnologije poput DX12 što će ti značiti ukoliko se igraš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 17:38 (user2013).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
user2013 kaže...
Azmo kaže...

Da li zna netko neku sigurnu stranicu gdje se mogu kupiti windows 7?

Bolje bi ti bilo pričekati i kupiti Windowse 10, kada se ponude po vrlo povoljnim akcijskim cijenama kao što je bio slučaj s Windowsima 8 koji su se prodavali za 10-40$ prilikom izlaska na tržište.

 

{#}

To je možda bio upgrade? Ili indijski cdkey{#}

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
10 godina
protjeran
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
AA-d00d kaže...

{#}

To je možda bio upgrade? Ili indijski cdkey{#}

Ne znam čemu čuđenje i podsmjehivanje.

 

http://www.bug.hr/vijesti/windowsi-8-saku-dolara/117025.aspx

 

http://gizmodo.com/5981078/windows-8-pro-is-still-only-15-if-you-dont-mind-being-a-liar

 

Windows 8 Pro with Media Center (dok je trajala free akcija za ovaj ionako nepotrebni i beskoristan dodatak) za 40$.

 

Nije Indija nego arvato distribution GmbH, znači Njemačka.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kizo2703 kaže...
dezus kaže...

gledao taj oglas ..polovno i neznam dali ce radit i dali je uopce ispravno . hvala svejedno 

Pa, ja kad kupujem polovno, UVIJEK tražim osobno preuzimanje i mogućnost probe. Inače ništa od kupnje.

jasno...ali ovaj je na drugam kraju zemlje tako da nis od toga. 

10 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav forumasi.Koji windows bi preporucili da instaliram?PENTIUM E2180 , 2GB ddr2 667mhz, Ati radeon x1600(256mb), Hitachi 160GB ,ASRock 1333-d667 r.1.0. Ne znam smijem li instalirat xp jeli ga sad opasno koristiti kad nema vise"azuriranja".Predlozite. Unaprijed hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 13:16 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
CPU kaže...

Pozdrav forumasi.Koji windows bi preporucili da instaliram?PENTIUM E2180 , 2GB ddr2 667mhz, Ati radeon x1600(256mb), Hitachi 160GB ,ASRock 1333-d667 r.1.0. Ne znam smijem li instalirat xp jeli ga sad opasno koristiti kad nema vise"azuriranja".Predlozite. Unaprijed hvala.

Windows 7, 32 bitni.

 

Windows 7 Home Premium x86 SP1

Windows 7 Professional x86 SP1

Windows 7 Ultimate x86 SP1

Koja verzija? To ovisi koliko para imaš. {#}

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kizo2703 kaže...
CPU kaže...

Pozdrav forumasi.Koji windows bi preporucili da instaliram?PENTIUM E2180 , 2GB ddr2 667mhz, Ati radeon x1600(256mb), Hitachi 160GB ,ASRock 1333-d667 r.1.0. Ne znam smijem li instalirat xp jeli ga sad opasno koristiti kad nema vise"azuriranja".Predlozite. Unaprijed hvala.

Windows 7, 32 bitni.

 

Windows 7 Home Premium x86 SP1

Windows 7 Professional x86 SP1

Windows 7 Ultimate x86 SP1

Koja verzija? To ovisi koliko para imaš. {#}

 

Koja je razlika izmedu tiz verzija? Koju bi preporucio? BTW. Komp. mi je samo za filmove, internet,muziku i to je to. Nikakve igrice.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
CPU kaže...

 

Koja je razlika izmedu tiz verzija? Koju bi preporucio? BTW. Komp. mi je samo za filmove, internet,muziku i to je to. Nikakve igrice.

Evo ti tablica sa potpunim specifikacijama.

 

Uglavnom, dovoljan ti je Home Premium.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 22:01 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
CPU kaže...
..

Koja verzija? To ovisi koliko para imaš. {#}

 

Koja je razlika izmedu tiz verzija? Koju bi preporucio? BTW. Komp. mi je samo za filmove, internet,muziku i to je to. Nikakve igrice.

-odgovor ti je cijena.

Home je normalna verzija, pro ima par mrežnih stvari koji ti sigurno ne trebaju (domain) ali može zatrebati npr XPmod.. dok je ultimate ista stvar ali s još par sitnica.

'frajeri' koriste ultimete ali besplatnu inačicu, svejdno... svaka radi ono što ti treba, detaljnije je u tablici. Osim što u tablici nisu cijene, grubo 100-200-300€.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

ide li na ovo 64 bit   win 7?  ram je 3gb 

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
dezus kaže...

ide li na ovo 64 bit   win 7?  ram je 3gb 

Ide.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
Valentin17 kaže...
dezus kaže...

ide li na ovo 64 bit   win 7?  ram je 3gb 

Ide.

thx  pitam buduci da je stariji laptop iz 2009 

13 godina
online
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
dezus kaže...

thx  pitam buduci da je stariji laptop iz 2009 

E win 7 su izašli 2009. {#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
15 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
dezus kaže...

ide li na ovo 64 bit   win 7?  ram je 3gb 

- jednostavan odgovor, može (vjerojatno).

- za svaki OS imaš na njegovoj str. requiremenste, provjeri. Za 64bit je EMT64, SSE2, NX.. tvoj HW podržava, ali mora biti omogućeno u BIOSu. Za 3GB je logičnije odabrati 32bit ver. Ali može i 64 (nije bitna razlika u zahtijevnosti), to trebaš odabrati prema potrebama-aplikacijama. Ponekad se misli da je 64bitni 'jači', nije, samo je malo ''teži'' i možeš na njemu koristiti 64bitne app.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

ok hvala obojici...imam 4 particije na lapu ...slika u prilogu...neznam dali je to tako tvornicki  (mislim na tools i recovery)  ili mi je to stavljeno sa windowsima  ,,e i d disk  mi je jasno ,,,mogu li samo format d disk i stavit win 7  i sacuvati sve podatke na e particiji ?  sorri  nikad nisam stavljao vindowse .

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo

to su OEMovske install-recovery (+driveri, aktivacija..). -Samo pronađi koja tipka je za reinstall i dalje ide automatika.

-ako neće drugačije, tad se može obrisati trenutna win sys (+boot) particija i OEMovska bi morala automatski bootati. Ali prije svega je poželjan backup/image..

- OEMovski install nema pravila, mijenja se (tj autoamtika/skripte koja sve obavi, nije isto prije par godina i danas). Ugl pregazi sve postojeće, ne treba formatirati i sl jer to je sve u skripti (pa i problem ako se npr promijeni HDD).

btw, pazi, win (od Viste nafalje) svaku sys particiju postavlja kao C:, defaultno se kreira i jedna skrivena boot. One dodatne OEMovske vjerojatno iz disk managera ne dozvoljavaju ništa (provjeri u disk manageru).

-ako to nije 'prava' OEMovska instalacija (može biti da trgovac ima neku 'svoju free verziju') tad ništa ne znaš dok ne probaš. Zato prvo backup (image tih particija, jer šteta ih je izgubiti).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
ihush kaže...

to su OEMovske install-recovery (+driveri, aktivacija..). -Samo pronađi koja tipka je za reinstall i dalje ide automatika.

-ako neće drugačije, tad se može obrisati trenutna win sys (+boot) particija i OEMovska bi morala automatski bootati. Ali prije svega je poželjan backup/image..

- OEMovski install nema pravila, mijenja se (tj autoamtika/skripte koja sve obavi, nije isto prije par godina i danas). Ugl pregazi sve postojeće, ne treba formatirati i sl jer to je sve u skripti (pa i problem ako se npr promijeni HDD).

btw, pazi, win (od Viste nafalje) svaku sys particiju postavlja kao C:, defaultno se kreira i jedna skrivena boot. One dodatne OEMovske vjerojatno iz disk managera ne dozvoljavaju ništa (provjeri u disk manageru).

-ako to nije 'prava' OEMovska instalacija (može biti da trgovac ima neku 'svoju free verziju') tad ništa ne znaš dok ne probaš. Zato prvo backup (image tih particija, jer šteta ih je izgubiti).

previse informacija,,,pola ne kuzim ..npr sto je OEM  ,bootanje ,,,win sys..sorry , meni treba savjet po naški 

15 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
dezus kaže...
..

previse informacija,,,pola ne kuzim ..npr sto je OEM  ,bootanje ,,,win sys..sorry , meni treba savjet po naški 

 -kraće (jasnije), ne diraj! Dok su ti ti nazivi nepoznati (i dok ne znaš iste sekunde otkriti googlom odgovor). btw, kriva je moja predpostavka...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
ihush kaže...
dezus kaže...
..

previse informacija,,,pola ne kuzim ..npr sto je OEM  ,bootanje ,,,win sys..sorry , meni treba savjet po naški 

 -kraće (jasnije), ne diraj! Dok su ti ti nazivi nepoznati (i dok ne znaš iste sekunde otkriti googlom odgovor). btw, kriva je moja predpostavka...

ipak da mjenjanje win xp na win 7 prepustim nekom sa vise znanja ? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo

Pozdrav trebao bi preporuku Windowsa za ovu konfu....od zabave bi uglavnom sluzio iskljucivo za internet,youtube a od ostalih bitnijih stvari poceo bi se baviti razvojem web stranica za pocetak ucenjem programskih jezika sad neznam koliko ta stavka utice na izbor winsa.

  • 1 x INTEL Pentium Processor G3220 (3.00GHz,512KB,3MB,54 W,1150) Box, INTEL HD Graphics
  • 1 x Asrock H81M-HDS, Sck 1150
  • 1 x Crucial 4GB DDR3 1600 MT/s (PC3-12800) CL11
  • 1 x Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5"
  • 1 x Optički uređaj LG GH24NS SATA Bulk Crni 24x
  • 1 x Zalman mini tower case black
  • 1 x Fortron Hexa+ 400W, 80+, active, 12 cm
13 godina
online
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
dasan kaže...

Pozdrav trebao bi preporuku Windowsa za ovu konfu

Win 8.1 pro x64.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
12 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

U dilemi sam da li da za novu konfiguraciju nabavim Windows 7 Ultimate 64bit ili Windows 8.1 64 bit

 

Uglavnom za gaming, video editing i browsanje s više tabova.

 

Da li je istina da je 8.1 brži i fluidniji od 7 i nudi mrvicu bolje performanse u igrama?

 

Radi se o ovim komponentama:

 

CPU - AMD FX 6300

MBO - Asus M5A78L-M LX3

RAM - Kingston HyperX Furry 4Gb 1866Mhz

GPU - Sapphire HD 6750 1GB

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2014 17:10 (iAvenger).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo
Meni je win 8.1 fluidniji brži stabilniji il je to placebo efekt. U svakom slucaju ja sam za w8.1
nista mi se neda
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
nicky.sl kaže...
Meni je win 8.1 fluidniji brži stabilniji il je to placebo efekt.

Nije. {#}{#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kizo2703 kaže...
dezus kaže...

 donji poklopac za ram ima samo jedan slot ...tu cu obaciti 1 ddr ram  2gb ...a drugi slot neznam di je ? znaci ako dobijem sve skupa 3 gb  ima li  smisla staviti 64 bit  os? 

Ne znam, gledaj. Potraži service manual na netu. {#}

dezus kaže...

koliko sam shvatio moram gledat frekvenciju memorije koju podrzava laptop ? 

Da. I može biti maksimalno 667 mhz. Možeš probati staviti 800 mhz memoriju, ali ne znam podržava li je.

stavio u donji slot  2 gb ..i sad je ukupno 3 gb, vide nego dovoljno,,,komp odlicno radi...nema vise zastajkivanja 

sljedeci korak win 7 

jos uvijek mi nisu jasne ove particije ? 

 win 7 ide samo u  disk? ovo ostalo ostaje? 

 

13 godina
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

Koje winse da stavim na svoj pc a da rade perfektno?
konfa pod moj PC

Trenutno je 7 ultimate 64bit-a 

Sony M2,Z1c,Z3.Samsung N7100, kontakt:evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odabir Windowsa za vaše računalo
kruskar kaže...

Koje winse da stavim na svoj pc a da rade perfektno?
konfa pod moj PC

Trenutno je 7 ultimate 64bit-a 

Nemaš tu šta mjenjat,Izlanuo se znaš kak se kaže ne popravljaj ako nije pokvareno i onda nema frke.{#}

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
10 godina
neaktivan
offline
Odabir Windowsa za vaše računalo

mislio sam u D disk  ide win 7 ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Odabir Windowsa za vaše računalo
Pozdrav.
Je li dovoljan HDD od 80 GB za HTPC? Stavio bih Win 7 64 bit + osnovni programi (Mozilla, Avast, Adobe Flash...). Ne bih skladištio puno na hard disk. U biti, zanima me kolika treba biti particija za Win 7 64 i te osnovne programe?
Hvala.
Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice