Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u WinXP?

poruka: 16
|
čitano: 5.658
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u WinXP?
pitanje

E ovako. Imam problem. Kupio sam Laptop koji je u propertis pod My computer ispisiveo 100 mhz jaci procesor i duplo vise RAm-a. Nakon reinstalacije Windowsa to se promjenilo. Sad bi htio vratit Laptop ali mi se neda svadit s vlasnikom. jeli zna tko kako to promjeniti? Molim vas pomoc. Ovo mi je zaista bitno i bio bih jako zahvalan onome tko mi rijesi problem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u WinXP?
autorov komentar

Mozda bi se mogao zalit na prijevaru, ali to je kupljeno preko oglasnika pa bolje vratiti na staro i praviti se glup. barem moje misljenje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u WinXP?

U vremenu Windowsa 98 se je relativno lagano moglo mijenjati nazive hardware-skih komponenti u dev.manageru unošenjem vrijednosti u registryu. Mislim da bi trebao razmišljati u tom smijeru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi
autorov komentar

A gle ako je on mogao to napraviti sigurno postoji nacin. Nije valjda da cu morati metati 98-icu pa nadogradjivati na nju XP?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi

Instalacijom 98 ice pa nadgorađivanjem na XP nećeš ništa dobiti, jer će XP pregaziti registry od 98ice.

Pokušavao sam mijenjati vrijednosti u TAB kartici System propertiesa, ali nisam ništa uspio. Nakon restartiranja jedina vrijednost koja je ostala je Registered to, a frekvencija procesora je vraćena na početnu (stvarnu). Za RAM, tj. količinu RAM-a nisam ni uspio pronaći vrijednost u registriu koju bi trebalo promijeniti. Dakle NIŠTA!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi
autorov komentar

A sta da ti kazem. HVALA TI PUNO na trudu. ostavit cu temu otvorenom mozda ipak postoji neko rjesenje. A mislim mora postojati. nadam se da ga netko zna i da ce biti toliko dobar da se javi. Tebi jos jednom zaista puno hvala na trudu. Nadam se da cu jednom imati priliku vratiti ti uslugu.....

15 godina
offline
Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u WinXP?

Ja imam donekle sličan problem - priije reinstall windowsa na MyComputer-Properties mi je pisalo da imam procesor 2500+ ali da radi na 1900. Nakon reinstall win mi piše 1600+ a da radi na 1,05 GHz.. ne kontam?? što se tiče RAM-a to je uredu.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi
kemal_r kaže...

Ja imam donekle sličan problem - priije reinstall windowsa na MyComputer-Properties mi je pisalo da imam procesor 2500+ ali da radi na 1900. Nakon reinstall win mi piše 1600+ a da radi na 1,05 GHz.. ne kontam?? što se tiče RAM-a to je uredu.

 Biće da je do BIOS-a. Probaj ga flashati.
Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
15 godina
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi
UPDaTEa ŽeljaN kaže...
kemal_r kaže...

Ja imam donekle sličan problem - priije reinstall windowsa na MyComputer-Properties mi je pisalo da imam procesor 2500+ ali da radi na 1900. Nakon reinstall win mi piše 1600+ a da radi na 1,05 GHz.. ne kontam?? što se tiče RAM-a to je uredu.

 Biće da je do BIOS-a. Probaj ga flashati.
 Kako i kakva šteta može nastati?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi

Idi na web site od proizvođača svoje matične ploče. Tamo skini najnoviji BIOS. Isto tako tamo imaš uputstva kako se to radi (imaš ih isto u manualu od MBO). Procedura je riskantna u slučaju ako skineš krivi BIOS i flashuješ ga. 

15 godina
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi
Whalter vT kaže...

Idi na web site od proizvođača svoje matične ploče. Tamo skini najnoviji BIOS. Isto tako tamo imaš uputstva kako se to radi (imaš ih isto u manualu od MBO). Procedura je riskantna u slučaju ako skineš krivi BIOS i flashuješ ga. 

 
Matična mi je ASUSTek Computer INC. A7V8X-X. Odakle da skinem novi BIOS? šta ako skinem krivi BIOS i flashujem ga, šta se može dogoditi? ''crni scenarij'' me interesuje Smijeh
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi
autorov komentar
kemal_r kaže...
Whalter vT kaže...

Idi na web site od proizvođača svoje matične ploče. Tamo skini najnoviji BIOS. Isto tako tamo imaš uputstva kako se to radi (imaš ih isto u manualu od MBO). Procedura je riskantna u slučaju ako skineš krivi BIOS i flashuješ ga. 

 
Matična mi je ASUSTek Computer INC. A7V8X-X. Odakle da skinem novi BIOS? šta ako skinem krivi BIOS i flashujem ga, šta se može dogoditi? ''crni scenarij'' me interesuje Smijeh
 Koliko ja znam ako krivo Flashas BIOS izgori i mozes bacit plocu. (dali tocno izgori BIOS ili ploca neznam, ali rekao bih da izgori BIOS, a kako on upravlja plocom mozes ju samo zafitiljit u kantu za smece).
16 godina
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi
kemal_r kaže...
Matična mi je ASUSTek Computer INC. A7V8X-X. Odakle da skinem novi BIOS? šta ako skinem krivi BIOS i flashujem ga, šta se može dogoditi? ''crni scenarij'' me interesuje Smijeh
 Flešanje biosa nije trivijalan posao i nikako se ne preporučuje početnicima. Iako je sama procedura jednostavna i danas dosta automatizirana. Lijepo pročitaj upustva iz knjige koju si dobio sa matičnom, pročitaj tutoriale (upiši u google flash bios) i prouči sve i to dobro. Kad si to napravio pa se odluči hoćeš li ili nećeš flashat bios.
Ali je mislim da ti već u BIOS-u imaš postavke za overcloack tog tvog procesora jer nakon reinstalacije windowsa nisi mjenjao BIOS. On ti je na istoj verziji kao i prije. I može isto što i prije
15 godina
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi

Nisam ja dobio nikakvu knjigu uz računar, ili sam dobio pa izgubio ne znam. uglavnom kako da povećam frekvenciju u BIOS-u bez flashiranja, to neću da radim jer nisam nikad radio a neću da se ''zezam''. uglavnom, šta trebam uraditi kad udjem u BIOS?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi

Nemoj se ljutiti, ali prema tvojim pitanjima treba ti još malo proučavanja problematike koja te muči.

 

Prvo trebaš vidjeti koji ti je BIOS i koja verzija. Onda trebaš pogledati koje opcije ti se nudu u BIOS-u i zašto koja služi. To ti je sve objašnjeno u manualu od matične ploče. Ako ga nemaš, skini ga na internetu i prouči. Nakon toga proguglaj kako ćeš napraviti overcloack.

Evo ti link na matičnu.

Evo ti link na probleme nekog tipa koji ima sličnu konfu kao i ti.

 

Malo guglaj, informiraj se, nisu to jednostavne stvari koje se radu tek tako, da će ti netko napraviti tutorial korak po korak kako ćeš to napraviti. Imaš milijun kombinacija CPU,matična,memorija,hlađenje. Trebaš stvoriti malo veću sliku o ovoj problematici da bi se u to upuštao.

Nemoj da te ovo obeshrabri, ali ne možeš biti u svemu gotovan Namigiva, potrudi se malo.

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako promjeniti kolicinu prikazanog Ram-a u Wi
autorov komentar

Hm.....moslim da overclocking nije tema....bez ljutnje....volio bih da se ekipa ipak drzi teme....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice