Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 635.322
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
15 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

- može i hdd, kod hdda nema problema s kreiranjem particija.. nakon tog je 'multipraktik', ali priprema diska na kojem su podaci je problem..

s druge strane, DVD ili USB-flash, ne treba izmišljati toplu vodu :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Kad rufusom kreiraš botabilni usb (pa bio on i hdd) pobrisaće ti se sve s njega ali zato da bi ga koristio kasnije za skladištenje bilo čega možeš bez brisanja win instalacije. Jednostavno ne diraš fajlove od winsa nego napraviš mapu za spremanje i hdd će i dalje bit bootabilan a u isto vrime će služit i kao "skladište".

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

-da kad se korsite 'toolsi' .. ili se korsti CMD-dism-diskpart.. može i shrinkanje kroz diskmanager (ali je npr easeus praktičniji i lakši za početnike).

zbog mogućeg gubitka (svih podataka s diska) ne dajem dalje upute (nije tema), ali može se .. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...
fight kaže...
..ali moji windowsi 7 jesu sp1,bar tak pise na njima,e sad meni se ipak radio update ali je bio skriven,znaci nisam ga vidjeo na ekranu,da mogu oznacit ono kaj zelim,kaj ne zelim.

u bit, mi se samo u star tamo gasi ili resart, imao sam oznaku samo ugasi racunalo, i kad ugasim racunalo onda mi je povlacio update pod crnim ekranom ili kad upalim racunalo pod plavim ekranom.

tako da mi je u biti tek sad poce ono update vrsit normalno ali zasto je tak bilo i zbog cega neznam.ali bitno je da sad sljaka.

e sad me muce biosi kako u njima sredit dizanje sistema a da mi odmah pocme na ocitavanje windowsa,bez onih ocitavanja slova itd.....

 

- u prvom odgovoru je i ''strpljenje..''.

kad se navode podaci tad se mora navesti win7 ili 7sp1.. upravo to je pitanje, tj. update..

+ '' piše i Mile..''

-računalo se može/treba posdesiti. Sve, pa i update.. ili automatika. Loša ideja je gasiti..

-biosi? .. svašta. Podesi, ovisno o opcijama koje ti MBO-chipset BIOS nudi, ovisno o već instaliranom OSu (nešto ne smiješ mijenjati), ovisno o željama .. i razumijevanju. Sve imaš u manualu za MBO. POST je ugl opcija, dali će biti prikazano, skriveno.. nevažno. (neke stvari ako ne razumiješ, ne diraj ili prouči, vikendom čarobna kugla ne radi, pa samo ono što navedeš, kao podatke, možemo vidjeti).

       ma sve uredu, jasno i to znam.no problem je sto je pc star,znaci to je intel pentium 4, dual cor, 2.6ghz.ramska je ddr1,1,75gb.

      a hard je stari ata/pata, 70 gb. sad mene je zanimalo kad sam instalirao na njega ultimate windows 7, sp1,32 bit.nikako nisam mogao vrsit update,ali kad bih ugasio racunalo ili restartovo,onda se vrsio update za vrjeme crnoga displeja.

      ili kad se racunalo upali za vrjeme plavog displeja.jednostavno kad udem u control panel i kliknem na windows update on je meni stalno samo ocitavao da povlaci update,ali mi se nije pojavljivao prozor ono da morem sam odabrat hoculi  ih povuc ili ne.tek kad sam,racunalo upalio i ugasio,i nakon par puta restarta,tek sam onda moga uc u postavke update,i da ja po mojoj zelji ih mogu podesit kako ja zelim.jedino me to zanimalo zbog cega je to tak bilo.

no dobro instalirao sam windowse i pokao update,ali mi racunalo nekako ono sporo pokrece,u strtanju windowsa.

zato me zanimalo kako u biosima podesit dizanje sistema,znaci kad ukljucim komp da mi pocme odmah ocitavat windowse,bez onih ocitanja na crnom zaslonu kako bih reka....

 

15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...
.. kliknem na windows update on je meni stalno samo ocitavao da povlaci update,ali mi se nije pojavljivao prozor ono da morem sam odabrat hoculi  ih povuc ili ne.tek kad sam,racunalo upalio i ugasio,i nakon par puta restarta,tek sam onda moga uc u postavke update,i da ja po mojoj zelji ih mogu podesit kako ja zelim.jedino me to zanimalo zbog cega je to tak bilo.

no dobro instalirao sam windowse i pokao update,ali mi racunalo nekako ono sporo pokrece,u strtanju windowsa.

zato me zanimalo kako u biosima podesit dizanje sistema,znaci kad ukljucim komp da mi pocme odmah ocitavat windowse,bez onih ocitanja na crnom zaslonu kako bih reka....

 

- pa upravo u tom dijelu, strpljenje.. i par sati. (da imaš cca 4GB, jači PC.. možda manje, ovisi koji update nedostaje, tako je već pola godine.. ne slučajno, MS-win10..)

- podešavanje BIOSa? svašta.. (OS nema skoro ništa s BIOSom, pogotovo ne stariji PC..) Možeš podesiti npr koliko dugo u sekundama stoji neka opcija.. (ako se to nudi). Od POSTa, tj trenutka boota, dalje je sve OSovo.

- nešto sasvim drugo je npr IDE-AHCI, VTx, ... sve treba biti podešeno, a kako? .. ovisi o potrebama, OSu, PC-HWu.. čitaš manual ili googaš-pitaš za konkretnu opciju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...
fight kaže...
.. kliknem na windows update on je meni stalno samo ocitavao da povlaci update,ali mi se nije pojavljivao prozor ono da morem sam odabrat hoculi  ih povuc ili ne.tek kad sam,racunalo upalio i ugasio,i nakon par puta restarta,tek sam onda moga uc u postavke update,i da ja po mojoj zelji ih mogu podesit kako ja zelim.jedino me to zanimalo zbog cega je to tak bilo.

no dobro instalirao sam windowse i pokao update,ali mi racunalo nekako ono sporo pokrece,u strtanju windowsa.

zato me zanimalo kako u biosima podesit dizanje sistema,znaci kad ukljucim komp da mi pocme odmah ocitavat windowse,bez onih ocitanja na crnom zaslonu kako bih reka....

 

- pa upravo u tom dijelu, strpljenje.. i par sati. (da imaš cca 4GB, jači PC.. možda manje, ovisi koji update nedostaje, tako je već pola godine.. ne slučajno, MS-win10..)

- podešavanje BIOSa? svašta.. (OS nema skoro ništa s BIOSom, pogotovo ne stariji PC..) Možeš podesiti npr koliko dugo u sekundama stoji neka opcija.. (ako se to nudi). Od POSTa, tj trenutka boota, dalje je sve OSovo.

- nešto sasvim drugo je npr IDE-AHCI, VTx, ... sve treba biti podešeno, a kako? .. ovisi o potrebama, OSu, PC-HWu.. čitaš manual ili googaš-pitaš za konkretnu opciju.

 Ma to sev stima i sve to znam,ali sto se tice,ide, ahci  i vtx.koji je za mene nepznat.recimo ahci kod ata/pata,nema funkcije osim kod sata ili ssd.pa

ga i nema potrebe ukljucit ne.dok mi taj vtx nepoznat.ono sto mene zanima,a to je sad nakon dizanja windows 7 sp1.na intel pentium 4. 2,6ghz socet 775.i memorije ddr1 od 1,75.i ata-pata hdd od 70 gb hocu pitat dali je normalno da tako sporo ocita widowse i aplikaciju kad na nju kliknes,ono  ......

15 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

sporo-brzo, relativno.. realno? 10tak g. star PC... pregazilo vrijeme, usporedi s tablet-mob...

tad je vrlo važno kako podesiš svaku sitnicu, OS, apps.. defaulti su ok za novo-jako, ne za takav pc-hw. Danas je to premalo RAMa i jedna zastarjela jezgra, vga, hdd...  soft.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Danas zamjenih ivy proc i mbo socket 1155 s haswell mbo i procom.Nije mi se dalo instalirat fresh win pa probah bootat.Komp je od prve usao u win,instalirao drivere a koji su falili sam ih instalirah.Komp se uredno ponasa,nema crashanja.Da ostavim kako jeste ili ipak fresh instal da uradim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozdrav, imam problema s instaliranjem windowsa na tatinom racunalu.

Naime, problemi su poceli kada sam mu stavljao novi cpu cooler i morao sam izvaditi cijelu maticnu, a posto je kuciste uzas morao sam povaditi sve iz maticne. Kada sam sve vadio iskopcao sam i njegov samsung evo 840 ssd i kada sam vratio sve nazad pocelo mi je govoriti da izaberem "proper boot device". Reinstalirao sam windowse i tek se onda sjetio da ga nisam stavio u Sata 3_1 port nego neki drugi. Ugl, vratio sam ga u 3_1 i opet isti error, reinstalirao windowse i OPET isti error, zatim sam skuzio da je mozda zato jer ima jos jedan hdd u njemu pa sam i njega izvadio, opet isto. Resetirao sam CMOS i opet isti glupi error. Vidio sam dok se pali komp da je master IDE device njegova przilica za DVDove pa sam i nju izvadio i opet baca isti error. Znam da nije do SSD-a jer se windowsi dignu kada je u kompu instalacijski DVD za win 7 pro 64 bit. Bioss ga prepoznaje kao 5M : Sansung EVO 840.

Ako netko moze uskocit, ja stvarno vise nemam ideja osim da probam klonirat ssd sa svog kompa i pustit ovog da sam sebe popravlja onda.

Hvala :)

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fpozar kaže...

Iskopčaj sve osim SSDa iz računala, stavi windows 7 DVD unutra, bootaj računalo s njega i odradi startup repair.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Velentin, pokušao sam to ali probleme nije našao, nikako mi nije jasno u čemu je problem. Stavio sam windows dvd i bootao u njega te pokrenuo popravak dva puta, ništa. I dalje se pokreće sa dvdom te kad ga izvadim nastavi raditi.

EDIT: sa istim DVD-om sam bio i na laptop instalirao windows 7 pro tako da znam da nije do njega.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 18:43 (fpozar).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Zna li netko možda?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

boot disk, primarna aktivna particija.. da bi bootao mora biti tako formatiran i postavljen u BIOSu.

možeš popraviti npr diskpartom.. inače zato pravilo, odspojiti ostale diskove prije instalacije na novi (prazan) disk, tad install sve obavi.

bootaj install, otvori CMD (shift+f10) diskpart.. select disk, set active.. nakon toga fix-auto repair i treba bootati.

 

ili, format-brisanje svih particija i clean install..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2016 1:59 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Ok, probat cu. Ali ja sam vec instalirao win 7 dok niceg drugog nije bilo.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

kad postoji više diskova... jedan disk već ima boot sektor.. njega install koristi, ne kreira drugi boot (osim ručno).

zato se savjetuje uklanjanje drugog (starog) diska prije instalacije na novi (osim kad se želi multiboot.. više OSova..)

 

edit: kao BTW (ostalima, objašnjenje)

često se pogrešno tumači boot order u BIOSu, to je samo redosljed, nevažan.. jer ako prvi uređaj nema boot ide idući, do prvog bootabilnog.. to zapravo nema veze s installerom, on će koristiti postojeći.

Kad svaki disk ima svoj boot (primarnu aktivnu particiju) tad se može tim orderom bootati (to nije multiboot).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.4.2016 11:42 (ihush).
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Poštovani,

  Naime imam HP Workstation Z820 koji je došao sa win 7 pro OA keyem. Zanima me pošto je sad gore win 8.1 enterprise da li će raditi taj key ako skinem original ISO i instaliram s tim keyem ili moram tražiti recovery disk neki od HPa. garancija mu je istekla pred pola godine.

Da nadodam, komp sam pred par mjeseci dobio na takoreć poklon i već je gore imao win 8.1 enterprise koji mi realno i nije nešto, pa bi ja vratio na staru dobro poznatu win 7 pro i updateao na win 10 pro na koji sam naviknuo i kojeg imam i na prastarom laptopu i radi presavršeno...ne vjerujem da se može win 8.1 ent stavit na win 10 radi onih vražjih volume licensinga i takvih pizdarija

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 13:21 (kale_fotograf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
kale_fotograf kaže...

Poštovani,

  Naime imam HP Workstation Z820 koji je došao sa win 7 pro OA keyem. Zanima me pošto je sad gore win 8.1 enterprise da li će raditi taj key ako skinem original ISO i instaliram s tim keyem ili moram tražiti recovery disk neki od HPa. garancija mu je istekla pred pola godine.

Da nadodam, komp sam pred par mjeseci dobio na takoreć poklon i već je gore imao win 8.1 enterprise koji mi realno i nije nešto, pa bi ja vratio na staru dobro poznatu win 7 pro i updateao na win 10 pro na koji sam naviknuo i kojeg imam i na prastarom laptopu i radi presavršeno...ne vjerujem da se može win 8.1 ent stavit na win 10 radi onih vražjih volume licensinga i takvih pizdarija

 Ako imaš naljepnicu s keyem od sedmice onda idi na čistu instalaciju i unesi taj key di te bude tražilo tokom instalacije i ako nije već iskorišten za sličnu rabotu sve će biti ok

Sami sebi smo najveci neprijatelji
14 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
nicky.sl kaže...
kale_fotograf kaže...

Poštovani,

  Naime imam HP Workstation Z820 koji je došao sa win 7 pro OA keyem. Zanima me pošto je sad gore win 8.1 enterprise da li će raditi taj key ako skinem original ISO i instaliram s tim keyem ili moram tražiti recovery disk neki od HPa. garancija mu je istekla pred pola godine.

Da nadodam, komp sam pred par mjeseci dobio na takoreć poklon i već je gore imao win 8.1 enterprise koji mi realno i nije nešto, pa bi ja vratio na staru dobro poznatu win 7 pro i updateao na win 10 pro na koji sam naviknuo i kojeg imam i na prastarom laptopu i radi presavršeno...ne vjerujem da se može win 8.1 ent stavit na win 10 radi onih vražjih volume licensinga i takvih pizdarija

 Ako imaš naljepnicu s keyem od sedmice onda idi na čistu instalaciju i unesi taj key di te bude tražilo tokom instalacije i ako nije već iskorišten za sličnu rabotu sve će biti ok

 ma da jer prvi put vidim to OA pa reko bolje da pitam kad se radi o tako skupocjenom stroju

7 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozdrav, imam problem. Kupio sam Acer e5 771g i sa njime dobio, mislim, linuxov os, ali sam stavia original Windows 7.
Problem je u tome sto na stranicama Acera ( a i drugdje na internetu ) imaju drivere samo za 8.1 i nakon.
Da vam jos malo priblizim situaciju, sve sto trebam je spojit se na internet da bi moga upgradeat Windowse na 10,
ali do tu ne mogu doc, jer nemam drivere za mreznu odnosno maticnu.


 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Lorist kaže...

Pozdrav, imam problem. Kupio sam Acer e5 771g i sa njime dobio, mislim, linuxov os, ali sam stavia original Windows 7.
Problem je u tome sto na stranicama Acera ( a i drugdje na internetu ) imaju drivere samo za 8.1 i nakon.
Da vam jos malo priblizim situaciju, sve sto trebam je spojit se na internet da bi moga upgradeat Windowse na 10,
ali do tu ne mogu doc, jer nemam drivere za mreznu odnosno maticnu.


 Skini driver za win 8.1 pa probaj instalirat

CPU: i7 2600k 4.4Ghz CPU HLADNJAK: CORSAIR H100i MBO: ASUS P8Z68-V PRO VGA: Gygabite R9 290 s Asus R9 290x biosom 1030/1250Mhz VGA HLADNJAK: ACCELERO HYBRID RAM: CORSAIR XMS3 2x4GB CORSAIR Vengeanc
9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Poz, javio sam se bio nedavno jer sam imao probleme s tatinim PC. Danas sam mu instalirao windowse na njegov SSD sa svojeg kompa i opet nece, ovaj puta samo stoji na tri tockice kad se pali komp. Probao sam pokrenuti windows instalacijski dvd ali komp se ugasi na pola puta. Mislite li da ima veze s maticnom plocom?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
F1-IVO kaže...

Pošto sam danas napisao tutorijal za instalaciju Windows XP operativnog sustava, bio bi red da i noviji dođe na svoje a to je Windows 7.

 

Više o samom operativnom sistemu možete pročitati na službenim Microsoft stranicama.

 

Minimalni sistemski zahtjevi su slijedeći:

 

-1 GHz ili brži 32-bit (x86) or 64-bit (x64) procesor

 

-1 GB radne memorije za 32-bitnu verziju ili 2 GB radnem memorije za 64-bitnu verziju

 

-16 GB slobodnog mjesta na tvrdom disku za 32-bitnu verziju ili 20 GB za 64-bitnu verziju

 

-DirectX 9 kompatibilna grafička kartica sa WDDM 1.0

 

Ostale zahtjeve možete pronaći ovdje.

 

Ako niste sigurni da li vaše računalo zadovoljava minimalne zahtjeve, skinite Windows 7 upgrade advisor i provjerite.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Krenimo pomalo:

 

-Postavke BIOS-a za podizanje os-a su gotovo iste kao i za Windows XP uz malu razliku ako posjedujete tvrdi disk sa sata sučeljem

 Naime u biosu je potrebno prebaciti SATA AHCI mode na AHCI 

 

Naravno možete instalirati i na disk sa PATA sučeljem ali onda nećete imati neke mogućnosti koje nudi AHCI mod kao što je hot swap.

Hot swap je koristan ako posjedujete eksterni tvrdi disk koji se na računalo spaja putem e-sata konektora. Prilikom njegovog uklanjanja dovoljno je kliknuti na Safely remove hardware i ukloniti ga.

e-sata (external sata) nudi puno brže prebacivanje podataka nego klasično putem dobrog starog usb-a.

 

sori stara tema ali da nadovezem. nebih se slozio  jer za 64bit,windowse je potrbne 4gb rama, na 2gb neradi bas kako spada,iskreno provjereno,a za 32bit je 2gb rama..to tako treba ic..

 

15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...
F1-IVO kaže...

Pošto sam danas napisao tutorijal za instalaciju Windows XP operativnog sustava, bio bi red da i noviji dođe na svoje a to je Windows 7.

 

Više o samom operativnom sistemu možete pročitati na službenim Microsoft stranicama.

 

Minimalni sistemski zahtjevi su slijedeći:

 

-1 GHz ili brži 32-bit (x86) or 64-bit (x64) procesor

 

-1 GB radne memorije za 32-bitnu verziju ili 2 GB radnem memorije za 64-bitnu verziju

 

-16 GB slobodnog mjesta na tvrdom disku za 32-bitnu verziju ili 20 GB za 64-bitnu verziju

 

-DirectX 9 kompatibilna grafička kartica sa WDDM 1.0

 

Ostale zahtjeve možete pronaći ovdje.

 

Ako niste sigurni da li vaše računalo zadovoljava minimalne zahtjeve, skinite Windows 7 upgrade advisor i provjerite.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Krenimo pomalo:

 

-Postavke BIOS-a za podizanje os-a su gotovo iste kao i za Windows XP uz malu razliku ako posjedujete tvrdi disk sa sata sučeljem

 Naime u biosu je potrebno prebaciti SATA AHCI mode na AHCI 

 

Naravno možete instalirati i na disk sa PATA sučeljem ali onda nećete imati neke mogućnosti koje nudi AHCI mod kao što je hot swap.

Hot swap je koristan ako posjedujete eksterni tvrdi disk koji se na računalo spaja putem e-sata konektora. Prilikom njegovog uklanjanja dovoljno je kliknuti na Safely remove hardware i ukloniti ga.

e-sata (external sata) nudi puno brže prebacivanje podataka nego klasično putem dobrog starog usb-a.

 

sori stara tema ali da nadovezem. nebih se slozio  jer za 64bit,windowse je potrbne 4gb rama, na 2gb neradi bas kako spada,iskreno provjereno,a za 32bit je 2gb rama..to tako treba ic..

 

- zapravo ne :))

- miješaš neke recimo preporuke s requirementsima (+ vrijeme + današnji HW koji ugl ima 4 i više GB...).

- 32 i 64 bit možeš instalirati u bilo kojem slučaju, pa i na 512MB.. danas se podrazumijeva 64bitni dok se 32 bitni bira samo s konkretnim razlogom (konkretan soft ili driver) ili u slučaju kad je manje od recimo 2gb.. dik s više od 4gb nema smisla 32bitni (ali može, pa čak i iskoristiti sav RAM ali je ograničen na 32bit-appse). Vrijeme, kao recimo support (driveri+appsi) se promijenilo i recimo XP je mrtav, 32bita skoro mrtav.. Sve uzeti s vremenskim pogledom i službene requirementse koji su zapravo preporuke.

 

edit: ako nije jasno, nije to kao req. naveo Ivo, nego MS .. dakle ako ispravljaš, javi to MSu ;-)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2016 22:01 (ihush).
15 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Dugo nisam radio bilo što oko windowsa (računala općenito) i pomalo sam zahrđao. :( Nije da sam i bio neki znalac, jel. Stoga lejmersko pitanje:

 

Želim instalirati Win7 na laptop koji ima samo free dos. DVD je uredno ubačen, no nakon uključivanja računala ponudi mi samo dos sučelje, gdje me traži da ubacim datum. Ništa što se tiče opcija za boot ili bilo što slično.

 

Nakon što unesem datum (nakon toga i točno vrijeme), ponudi mi tek C:> i ništa više. Imate li sugestiju? 

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

to je OS... (zakasnio si za boot, tj podesi BIOS, RTFM, svako pitanje za konkretan model google izbaci za sekundu, vjerojatno i YT klipić).

-hoćeš li uspjeti instalirati željeni OS.. ovisi o kompatibilnosti, driverima, install mediju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Marko_244 kaže...

Dugo nisam radio bilo što oko windowsa (računala općenito) i pomalo sam zahrđao. :( Nije da sam i bio neki znalac, jel. Stoga lejmersko pitanje:

 

Želim instalirati Win7 na laptop koji ima samo free dos. DVD je uredno ubačen, no nakon uključivanja računala ponudi mi samo dos sučelje, gdje me traži da ubacim datum. Ništa što se tiče opcija za boot ili bilo što slično.

 

Nakon što unesem datum (nakon toga i točno vrijeme), ponudi mi tek C:> i ništa više. Imate li sugestiju? 

 Odmah nakon paljenja neka od F(x)+Fn tipki, ući u BIOS (UEFI) uključiti USB boot (ako već nije), isključiti SecureBoot, prebaciti boot na legacy, CSM (iako Sedmica radi i na UEFI PC-ima, ali dvd/usb mora podržavati UEFI boot).

I ko što reče ihush, Google zna sve, samo ga treba pitat.

 

BTW, koji proizvođač, model?

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Riječ je o laptopu Lenovo Ideapad 100. Evo linka:

http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/LENOVO-80QQ0051SC/

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Marko_244 kaže...

Riječ je o laptopu Lenovo Ideapad 100. Evo linka:

http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/LENOVO-80QQ0051SC/

 što će nama link? odnosno.. opet, google ne radi? howo to  + bios / boot nešto? ..

- ali, ok, možemo još malo čekati, čekati.. :)) NHF. (čitaj malo odgovore).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 22:18 (ihush).
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ispada da trolam. :) Zapravo, Kizo je pitao o kojem se modelu i proizvođaču radi, pa sam samo htio pobliže pojasniti. :)

 

Našao sam video na Yt, hvala, sutra (danas zapravo, evo propičila je ponoć) poslije posla krećem u instalacijske radove.  Hvala na pomoći! 

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2016 0:25 (Marko_244).
13 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imam problem tijekom instalacije Win 7 x86 na računalo. Instalacija zapne odnosno zamrzne se nakon 2 do 3 minute na dijelu "Expanding windows files".  Windowsi su skinuti sa Microsoft Imagine. Instalaciju radim preko usb. Program za bootabilni USB  "Windows 7 USB DVD Download Tool". U čemu je problem ? 

Specifikacija računala:
CPU Intel® Pentium® Processor E2140
MBO AsRock 4CoreDual-VSTA
GPU ATI VTX3d Radeon HD 5670
HDD WD1600JB 160GB
PSU  Colorsit 500w 12V -> 25 A 

TEMP:
CPU 40 °C
MBO 35 ° C

Vcore:   1.3V
3.30V -> 3.29V
5.00V -> 5.1V
12.00V -> 11.74V 

Edit:
Instalirao na drugi hdd (sata). Ne mogu mu ni drivere za grafičku skinuti a da mi se ne smrzne. U event vieweru nema greški za smrzavanje samo za neočekivano gašenje računala. Onda je glavni sumnjivac napajanje ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.2.2017 23:53 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice