Više informacija o GeForceu GTX460

poruka: 34
|
čitano: 3.221
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

Nvidijina 4. grafička kartica iz serije GTX400 stiže u srpnju 2010. godine. Za razliku od ostala tri modela (GTX480/70/65), GTX460 će raditi na izmjenjenoj verziji GPU-a arhitekture Fermi. Riječ je o čipu GF104 koji raspolaže sa 240 CUDA jezgara (shader procesora). TDP kartice je još uvijek visok, a iznosi 180W. GTX460 biti će opremljen sa 768MB GDDR5 memorije povezane preko 192-bitne memorijske sabirnice. Također se priča da će kartica prema fizičkim karakteristikama biti ekvivalentna ATI-jevom Radenu HD5770. 

 

Kartica bi trebala biti u rangu sa HD5770/HD5830 karticama

 

Specifikacije:

 

- GPU: GF104*

- Shader processors: 240*

- Memory: 768MB GDDR5 192-bit*

- TDP: 180 Watts

 

*frekvencije nisu još poznate

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 4GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2010 13:17 (Oly_E3).
Moj PC  
7 0 hvala 1
14 godina
offline
Više informacija od GeForceu GTX460

A kostat ce ko 5850.

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Više informacija od GeForceu GTX460
Fake_Alert kaže...

A kostat ce ko 5850.

Ne bi trebala... GTX465 će koštati kao HD5850 (već ima GTX470 modela za 2600kn). Možda oko 1500kn će koštati (nagađam)

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 4GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
14 godina
offline
RE: Više informacija od GeForceu GTX460
Oly_E3 kaže...
Fake_Alert kaže...

A kostat ce ko 5850.

Ne bi trebala... GTX465 će koštati kao HD5850 (već ima GTX470 modela za 2600kn). Možda oko 1500kn će koštati (nagađam)

Ko ce znat,pogotvo nase trgovce.

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
15 godina
protjeran
offline
Više informacija od GeForceu GTX460

Ja mislim da će bit nekaj malo jeftinija od 5830 od koje je kako kažu i mrvicu "bolja". Živi bili pa vidjeli.

Sve što istinski volimo, postaje dio nas!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

Mali update:

http://www.fudzilla.com/content/view/19206/1/

 

Ovo bi trebalo biti "best bay" od n-vidie.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460

Vidićemo kako se budu pojavile cijene u trgovinama. Onda ako će to bit best buy!Neodlučan

Jedino me ne smeta ova druga verzija chipa sa 768MB što je eventualno dobar iskorak prema potrošaču dns kad se nea baš love.

Eventualno se radi o dobroj kartici samo će biti neka kao HD5830 po jačini i onda nema što raditi pored HD5850 1GB ni prva, a ni druga zbog manjka memorije.

Pogotovo ako im cijena ne bude ispod 1900 kuna ovoj bržoj.

free speech for the dumbxD
15 godina
neaktivan
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

Još malo informacija o GF104 GPU-u koji pokreće GTX460

 

Raditi će na frekvenciji od 675MHz i imati će 336 CUDA jezgara (shadera) koji kucaju na duplo većoj frekvenciji nego GPU (1350 MHz) kao što je i slučaj kod ostalih GTX400 kartica. Imati će 768MB GDDR5 memorije koja kuca na 900MHz (1800MHz DDR, 3600 QDR), i govori se o TDP-u od 150W. Također se pretpostavlja da GF104 nema 16 Shader Multiprocessora (SM-a), već 21 ili 14.

 

LINK

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2010 11:41 (Oly_E3).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

Definitivno dobar čip, čak se šuška da bi mogao podnijeti i 512 shadera.

Ovo bi mogao biti "novi 8800GT" po popularnosti ako nebude preskup.

znam koliko neznam
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460
maks-rs kaže...

Ovo bi mogao biti "novi 8800GT" po popularnosti ako nebude preskup.

 Samo neka ne bude novi 8800GT i po grijanjuSmijeh

A što će bitiNevinašce

free speech for the dumbxD
15 godina
protjeran
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

jedva cekam da ih vidim u praksi.. 2 takve u sli bi mogle skinut 5970.. vrlo lako.. posto ga 2x 470 ownaju debelo...

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460
stoncin3 kaže...
maks-rs kaže...

Ovo bi mogao biti "novi 8800GT" po popularnosti ako nebude preskup.

 Samo neka ne bude novi 8800GT i po grijanjuSmijeh

A što će bitiNevinašce

zašto grijanje? imam 9800gt (ista 8800) ocana maximalno u full loadu 65 stupnjeva

14 godina
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460
Sheeva kaže...
stoncin3 kaže...
maks-rs kaže...

Ovo bi mogao biti "novi 8800GT" po popularnosti ako nebude preskup.

 Samo neka ne bude novi 8800GT i po grijanjuSmijeh

A što će bitiNevinašce

zašto grijanje? imam 9800gt (ista 8800) ocana maximalno u full loadu 65 stupnjeva

 moja je još brža !! :)) max 74 stupnjeva u full load

15 godina
protjeran
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

Ja sam čuo da temp idu i do 90.

Naime imao sam dotičnu 8800GT od XFX-a onu XXX Alpha Dog Edition, GPU clock 625MHz, znači najjača u klasi i sjećam se da nisam mjerio temperature samo da je bučala ko sam vrag!Viče

Bio sam ostavio sve tvornički, naravno sam drivere instalirao i to prvi puta jer sam ju imao 2 mjeseca.

Imao sam osjećaj da se grije užasno pored tolike buke. Kasnije sam i PSU CoolerMaster 460 mjenjao isto zbog toga. Nis mogo ruku držat na kućištu! Ali doslovce na kućištu, napajanje je ispod doslovce gorjelo, da ne kažem da sam ju probo stavit na stražnji otvor-mrežicu iza napajanja. Mis sam da če se plastika rastopit tek onako...

free speech for the dumbxD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460
dokly kaže...

jedva cekam da ih vidim u praksi.. 2 takve u sli bi mogle skinut 5970.. vrlo lako.. posto ga 2x 470 ownaju debelo...

Nije baš debelo:

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/geforce-gtx470-sli_15.html#sect0

 

Dvije GTX460 u SLI bi bile nešto kao GTX480.

znam koliko neznam
14 godina
neaktivan
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

samo da joj cijena bude ok..grijanje ako bude negdje do 80 stepeni ce bit odlicno, buduci da fermi kako kazu veoma dobro trpi visoke temperature..

 

cini se kao pravo interesantna kartica, bar meni..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

Sa 150 W  TDP-a nebi se ni smjela pretjerano grijati. GTS 250 sa istim TDP-om su prilično hladne kartice.

znam koliko neznam
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

Stižu i prve slike referentne GTX460 kartice. Grafička će se napajati preko 2x 6-pin konektora, a koristiti će dual-slot hladnjak, sličan po sistemu onome na HD5770 kartici.

Q9650 @ 3.0GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460
Oly_E3 kaže...

Stižu i prve slike referentne GTX460 kartice. Grafička će se napajati preko 2x 6-pin konektora, a koristiti će dual-slot hladnjak, sličan po sistemu onome na HD5770 kartici.

Uh sto je ruzna.   >_>

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
15 godina
neaktivan
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

Da ova zbilja nema stila. Ma nema meni do novog ATI-evog dizajna.

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460
Fake_Alert kaže...

Uh sto je ruzna.    >_>

  znaci drkas na graficke

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 12:26 (Weky).
14 godina
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460
Weky kaže...
Fake_Alert kaže...

Uh sto je ruzna.   >_>

  znaci drkas na graficke

Da,izdrkam joj u cooler pa mozda bolje hladi...I karam je pin konektore.Noobe

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
14 godina
odjavljen
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460

Ah sad kuzim zasto ti je bitno da grafička ljepo izgleda...

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460
Weky kaže...

Ah sad kuzim zasto ti je bitno da grafička ljepo izgleda...

Naravno da je bitno,ak vec rade graficke onda nek je naprave kak spada a ne da ko k*rac osuseni izgleda,i da joj je sve slozeno tek tolko da se grafa napravi.Mogli su stavit jos manji vent pa da manje hladi.Ak nes radis onda napravis kak treba a ne na pol posla,onda nisi nis ucinio.

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2010 12:40 (Fake_Alert).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460
Fake_Alert kaže...
Weky kaže...

Ah sad kuzim zasto ti je bitno da grafička ljepo izgleda...

Naravno da je bitno,ak vec rade graficke onda nek je naprave kak spada a ne da ko k*rac osuseni izgleda,i da joj je sve slozeno tek tolko da se grafa napravi.Mogli su stavit jos manji vent pa da manje hladi.Ak nes radis onda napravis kak treba a ne na pol posla,onda nisi nis ucinio.

ne kontam sta 'pola posla' ima sa izgledom grafe..i onako ti stoji samo u kucistu, jos 'naopako'..

ako zelis neki fancy pc, da izgleda ko svemirski brod il sta ti ja znam, neces sigurno uzet ovu kartu..ova je namjenjena onima koji traze best buy i treba da daje samo jedno, sto vece performanse za sto manje novca..kako izgleda tu nije ni najmanje bitno..

15 godina
neaktivan
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

Pa nije bitan izgled grafe, al ta grafa je svejedno i dalje ružna. Pri kupnji ne gledam njen izgled več preformanse, al ta graf je još uvijek ružna.

I na kraju ostaje činjenica da je Mala,Široka i Ružna. I nekako mi vent ne izgleda kao da poznaje tihi rad.

 

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460
ismar89 kaže...
Fake_Alert kaže...
Weky kaže...

Ah sad kuzim zasto ti je bitno da grafička ljepo izgleda...

Naravno da je bitno,ak vec rade graficke onda nek je naprave kak spada a ne da ko k*rac osuseni izgleda,i da joj je sve slozeno tek tolko da se grafa napravi.Mogli su stavit jos manji vent pa da manje hladi.Ak nes radis onda napravis kak treba a ne na pol posla,onda nisi nis ucinio.

ne kontam sta 'pola posla' ima sa izgledom grafe..i onako ti stoji samo u kucistu, jos 'naopako'..

ako zelis neki fancy pc, da izgleda ko svemirski brod il sta ti ja znam, neces sigurno uzet ovu kartu..ova je namjenjena onima koji traze best buy i treba da daje samo jedno, sto vece performanse za sto manje novca..kako izgleda tu nije ni najmanje bitno..

Pa valjda znas i sam da nvidija nije za one koji su kratki s novcem nego ATi,sigurno nece ic kupovat neki nvidiu koja je turbo skupa a ima i jeftinijih ATi kartica,ali Nvidijine imaju neke featurse koje ATi nema.Ko hoce nek izvoli,ali nevidim razlog zasto ne imat lijepu i mocnu karticu? Pogledaj ovoj n vidiji malo oklop taj,pa mogli su u njega stavit armaturu,nego da su sredili oni to ko HD5770 onak pola otvorena i cooler u sredini onda bi bilo odlicno.Ko hoce nek izvoli,meni je ruzna.

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
16 godina
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

I opet će cijena biti glavni problem Neodlučan

 

Ja sam prije 19 mjeseci kupio moju GF GTX260-c216 po cijeni od 1700kn (bez PDV-a doduše) i kako da mi se sada isplati kupovati bilo koju dx11 karticu po ovim njihovim ciframa, a da su mi performanse značajno bolje?

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Više informacija o GeForceu GTX460
Fake_Alert kaže...
Pa valjda znas i sam da nvidija nije za one koji su kratki s novcem nego ATi,sigurno nece ic kupovat neki nvidiu koja je turbo skupa a ima i jeftinijih ATi kartica,ali Nvidijine imaju neke featurse koje ATi nema.Ko hoce nek izvoli,ali nevidim razlog zasto ne imat lijepu i mocnu karticu? Pogledaj ovoj n vidiji malo oklop taj,pa mogli su u njega stavit armaturu,nego da su sredili oni to ko HD5770 onak pola otvorena i cooler u sredini onda bi bilo odlicno.Ko hoce nek izvoli,meni je ruzna.

pa sta to sad znaci da nvidia ne smije imat kartice koje su za malo manje para ??

da je tako, propali bi davno..nece oni zaradit na gtx480..nego upravo na ovoj kartici, i slabijim modelima..gtx480 je samo 'za pokazat', i da imaju karticu koja se bori u gornjem segmentu..

da ne bi nabili jos vecu cijenu (a i onako ce bit skuplja od 5770) moraju ustedit na nekim nebitnim stvarima, a to je recimo izgled..valjda znaju sta rade i dizajn su pravili da bude funkcionalan, i sto jeftiniji..

ja ako bi kupovo sljedecu graficku, razmisljo bi il 5770 il ovu gtx460 (ako bude onakva kako svi predvidjaju da ce bit)

 

14 godina
odjavljen
offline
Više informacija o GeForceu GTX460

Upravo suprotno, na GTX480 se bere para, jer u stranim državama ljudi traže najjaču single gpu karticu, a to je upravo GTX480.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice