Steam beta klijent za Ubuntu

poruka: 40
|
čitano: 7.826
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Namjerno nisam napisao Linux, jer očito da Steam klijent neće biti dostupan za sve Linux distribucije, nego samo za Ubuntu. Dakle, danas je izdana beta ovog 'Linux' klijenta. Za sudjelovanje ipak trebate pozivnicu. Uz aplikaciju ide i igra Team Fortress 2, a podupire i drugih 25 igara za početak.

 

http://www.omgubuntu.co.uk/2012/11/steam-for-linux-launches?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=steam-for-linux-launches

 

 

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 23:45 (hrvooje).
 
9 0 hvala 8
16 godina
neaktivan
offline
Steam beta klijent za Ubuntu
Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
 
0 0 hvala 2
11 godina
protjeran
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Zanima me,zašto Steam nije preferirao LinuxMint distru,pošto je dokazano u praksi puno zaokruženija i stabilnija cjelina nego Ubuntu.Po izjavama korisnika,ali i eksperata,Ubuntu je ok,ali je više kao nedovršena platforma,na bazi koje nastaju ipak stabilnije distre..Implemettaciji svega toga treba što stabilnije okruženje pa mi sve ovo nema logike..{#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
redneck kaže...

Zanima me,zašto Steam nije preferirao LinuxMint distru,pošto je dokazano u praksi puno zaokruženija i stabilnija cjelina nego Ubuntu.Po izjavama korisnika,ali i eksperata,Ubuntu je ok,ali je više kao nedovršena platforma,na bazi koje nastaju ipak stabilnije distre..Implemettaciji svega toga treba što stabilnije okruženje pa mi sve ovo nema logike..{#}

Ne volim ubuntu, al budimo iskreni, on je bolji izbor.

Iako mislim da su imali neki drugi kriterij po kojem su birali distribucije.

11 godina
protjeran
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Nije bitna ljubav,nego dorađenost i stabilnost.LinuxMint je tu najdalje otišao i po softwareskim komponentama i po stabilnosti.Po nekoj logici to bi trebalo biti bitno za odabir.I na Distrowatchu je Mint davno ostavio u prašini Ubuntu.Osim toga koje su to "bolje" strane Ubuntua?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
redneck kaže...

Nije bitna ljubav,nego dorađenost i stabilnost.LinuxMint je tu najdalje otišao i po softwareskim komponentama i po stabilnosti.Po nekoj logici to bi trebalo biti bitno za odabir.I na Distrowatchu je Mint davno ostavio u prašini Ubuntu.Osim toga koje su to "bolje" strane Ubuntua?

Ja bih prije navodjenja boljih strana ipak definirao "stabilnost"?

 

Mozes li reci na temelju cega to tvrdis?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
redneck kaže...

Nije bitna ljubav,nego dorađenost i stabilnost.LinuxMint je tu najdalje otišao i po softwareskim komponentama i po stabilnosti.Po nekoj logici to bi trebalo biti bitno za odabir.I na Distrowatchu je Mint davno ostavio u prašini Ubuntu.Osim toga koje su to "bolje" strane Ubuntua?

Stvar navike i ljudi koji su teško prilagodivi, a nikako stabilnosti OS. Mint je samo prilagođen bolje useru tj. manje petljanja oko njega.  

15 godina
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Ubuntu je dovoljno stabilan, sigurno da nije najbrža dista ali nije to razlog zašto je Valve izabrao Ubuntu. Pretpostavljam da je jedan od razloga i to što iza Ubuntua stoji Canonical, firma, a iza većine ostalih distri stoje volonteri...

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
malina22 kaže...

Ubuntu je dovoljno stabilan, sigurno da nije najbrža dista ali nije to razlog zašto je Valve izabrao Ubuntu. Pretpostavljam da je jedan od razloga i to što iza Ubuntua stoji Canonical, firma, a iza većine ostalih distri stoje volonteri...

Jedino radi Canonicala,zaboravio sam to{#}..Enivey,hvala..{#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
redneck kaže...

Zanima me,zašto Steam nije preferirao LinuxMint distru,pošto je dokazano u praksi puno zaokruženija i stabilnija cjelina nego Ubuntu.Po izjavama korisnika,ali i eksperata,Ubuntu je ok,ali je više kao nedovršena platforma,na bazi koje nastaju ipak stabilnije distre..Implemettaciji svega toga treba što stabilnije okruženje pa mi sve ovo nema logike..{#}

ubuntu radi canonical, dok mint rade zaljubljenici u FOSS. može se reći da je mint remix ubuntua. kao da ti radiš tuning auta u svojoj garaži sa još dva prijatelja i ljutiš se što berlinska policija nije od tebe nabavila 100 vozila nego je išla direktno mercedesu.

 

canonical obećava 5 godina updatea za LTS izdanja kao što pruža i plaćenu podršku. također nude trening, certifikate, sa hp-om u partnerstvu nude ubuntu servere, nude openstack privatni cloud servis, nude ubuntu cloud instance na amazonovom cloudu. u partnerstvu su s raznim oem-ima, valveom, proizvođima softvera u svojm softver centru, nude uslugu ubuntu one za personal online storage ... itd. 

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
15 godina
online
Steam beta klijent za Ubuntu

.. mogao bi i OpenSUSE (KDE).. (ako nije neki deal s Canonicalom koji bi to isključio).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
hrvooje kaže...

Namjerno nisam napisao Linux, jer očito da Steam klijent neće biti dostupan za sve Linux distribucije, nego samo za Ubuntu.

  Pa? Nije mi jasno sto sprjecava Steam klijent da se izvodi na ostalim distribucijama. Ako moze na Ubuntu, onda mislim da bi trebao moci i na vecinu ostalih vecih distribucija.

I would love to change the world, but they won't give me the source code
15 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Jeli ima netko tko ga je isprobao da podijeli iskustva?

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
hrvooje kaže...

Namjerno nisam napisao Linux, jer očito da Steam klijent neće biti dostupan za sve Linux distribucije, nego samo za Ubuntu.

Ako zadovoljiš sve dependencyje radit će svugdje. Distribucija je samo distribucija...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
protjeran
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
redneck kaže...

Zanima me,zašto Steam nije preferirao LinuxMint distru,pošto je dokazano u praksi puno zaokruženija i stabilnija cjelina nego Ubuntu.Po izjavama korisnika,ali i eksperata,Ubuntu je ok,ali je više kao nedovršena platforma,na bazi koje nastaju ipak stabilnije distre..Implemettaciji svega toga treba što stabilnije okruženje pa mi sve ovo nema logike..{#}

Ha? Po čemu? Mint == Ubuntu. Identično. Mint je ubuntu sa additional driverima i codecima. Cinnamon je nestabilan, spor i nedovršen.

 

Sad kako je ubuntu nedovršena platforma (što god to značilo) ako je Mint u biti ubuntu sa prekopiranim repozitorijima???

 

Ako misliš na desktop enviroment, svi oni rade pod ubuntu-om isto kao i pod mintom, jer, ponavljam, mint jest ubuntu. Isti kernel, isti set library-a, isti repozitorij. Jedino što je drugačije jest cinnamon koji je fork Gnome-a, što je poprilično nezgrapno napravljeno. I koji isto tako radi na ubuntu, jer, ponavljam, mint jest ubuntu.

 

Odabrali su Ubuntu jer, svi ovdje moraju priznati, Ubuntu jest najnaprednija distribucija od svih linux distribucija. Iza njega stoji vrlo aktivan community, kompanija koja ima viziju, i ideje za budućnost. Nijedna druga distribucija to nema osim redhat-a i još par njih, ali oni i nisu baš specijalizirani za desktop. Eto zašto.

Ad astra peronospora
12 godina
neaktivan
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
Bypass kaže...

Pa fala dragom bogu da je Mint kopirao Ubuntu ko da su Kanonikalci Ubuntu iz sesira zvukli. Nisu! Fork Debiana i to masivni davne 2004. ili tak nekoje.

Slazem se da je prvi real release Minta iliti Barbare bio masovna kopiraona Ubuntu jedino s drukcijim default softwarima-proprietary nazalost i codecima.

No tijekom vremena Mint je postao meka za customizanje gotovo svega sa MDM iako i dalje tjera flash no ne i nakon 11.2 verzije.

Da je i dalje isti kernel to jedino mozes tvrdit ak si sam kroz oba koda prosnjofao i ak si na Torvaldsovoj IRC listi. Kolko znam od Barbare su nastavili na vlastiti codebase barem tako kazu.

A ovo da je cinnamon nezgrapno napravljen pa moram se sloziti ali budimo iskreni nije jos nesto daleko dogurao po version history,a i mnogima cinnmon ne radi jer misle samo zato kaj MATE doslovce leti na ista jacem od 600 MHz i starijim grafickim da ce tako i na Cinnamonu e nece. Bar ne svima jer Cinnamon koristi 3d akceleraciju sto nemaju sve graficke ovoga svijeta. Mislim da dosta ljudi primarno vrti Winse na glavnom rigu zbog gejmanja i blu ray,dok Linux imaju za HTPC u kojem je pretezito par generacija stariji hardver.Ima ih nekih koji imaju dual boot ali sumnjam da njih ima toliko mnogo kojima se da raditi isti home directory.

 

Uglavnom oni koji smatraju da je Mint ripoff Ubuntu uvijek mogu probati Mint Debian Edition.

Pa ako misle i da je ripoff Debian e onda ce i biti prisiljeni drukcije razmisljati o Ubuntu.O OS Ubuntu ne filozofiji ubuntu,filozofija je zakon,Nelson Mandela je isto zakon pokoj mu dusi.

 

 

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 2:20 (Ikarus01).
13 godina
neaktivan
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Nego dali se aplikacije iz ubuntu storea sve mogu instalirati i na mint?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
g12356 kaže...

Nego dali se aplikacije iz ubuntu storea sve mogu instalirati i na mint?

kako da znamo, pa nema ubuntu software centra na mintu. al do sada koji god sam softver našao za ubuntu u .deb paketu, radio je bez problema na mintu.

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
15 godina
neaktivan
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Što je sa vjernim steam-ovim korisnicima koji ga koriste duže vrijeme da li oni imaju prednost za dobivanje ulaznica.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Ubuntu je odabran zato jer se pokazalo da najviše potencijalnih korisnika Steama koristi upravo njega. Od oko 60 000 prijava koje su dobili za betu navodno je ogromna većina odgovorila da koristi Ubuntu. A ni LTS koji 12.04 verzija ima sigurno nije odmogao. 

 

Ali najavljeno je da će s vremenom će doći i podrška i za neke druge distribucije.

 

zeroname kaže...

Što je sa vjernim steam-ovim korisnicima koji ga koriste duže vrijeme da li oni imaju prednost za dobivanje ulaznica.

Koliko sam skužio trenutno je osnovni kriterij da si iskusniji korisnik Linuxa.

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 18:31 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
ZC_Someone kaže...

Ubuntu je odabran zato jer se pokazalo da najviše potencijalnih korisnika Steama koristi upravo njega. Od oko 60 000 prijava koje su dobili za betu navodno je ogromna većina odgovorila da koristi Ubuntu. A ni LTS koji 12.04 verzija ima sigurno nije odmogao. 

 

Ali najavljeno je da će s vremenom će doći i podrška i za neke druge distribucije.

 

zeroname kaže...

Što je sa vjernim steam-ovim korisnicima koji ga koriste duže vrijeme da li oni imaju prednost za dobivanje ulaznica.

Koliko sam skužio trenutno je osnovni kriterij da si iskusniji korisnik Linuxa.

dok su primali tih 60 000 prijava, valve i canonical su već bili partneri .

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
13 godina
neaktivan
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Ubutnu je izabran zato jer:Ubuntu+Kubuntu+Lubuntu+Xubuntu=Najveća baza korisnika među Linux distribucijama.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Zna li se oce li Valve dovest CS:GO na Ubuntu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
hrvooje kaže...

dok su primali tih 60 000 prijava, valve i canonical su već bili partneri .

A ti si Gabeu dao penkalu s kojom se potpisao na ugovor, jer eto njegova je baš u tom trenutku ostala bez tinte {#}

 

Swifty kaže...

Zna li se oce li Valve dovest CS:GO na Ubuntu?

Rekli su da će portati sve Source igre, znači valjda i CS:GO

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 21:01 (ZC_Someone).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
ZC_Someone kaže...
hrvooje kaže...

dok su primali tih 60 000 prijava, valve i canonical su već bili partneri .

A ti si Gabeu dao penkalu s kojom se potpisao na ugovor, jer eto njegova je baš u tom trenutku ostala bez tinte {#}

 

ne kužim šta ti nije jasno.  kad su valve i canonical postigli sporazum, valve je otvorio forum sa prijavama za testere. i tamo su se ljudi većinom izjasnili za ubuntu. i ti koji su rekli da su ubuntu korisnici oni su postali alpha testeri.

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
16 godina
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
hrvooje kaže...

ne kužim šta ti nije jasno.  kad su valve i canonical postigli sporazum, valve je otvorio forum sa prijavama za testere. i tamo su se ljudi većinom izjasnili za ubuntu. i ti koji su rekli da su ubuntu korisnici oni su postali alpha testeri.

A to je potvrđeno gdje... Ima kakav link s nečijom izjavom, nečija službena potvrda?

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Steam beta klijent za Ubuntu
ZC_Someone kaže...
hrvooje kaže...

ne kužim šta ti nije jasno.  kad su valve i canonical postigli sporazum, valve je otvorio forum sa prijavama za testere. i tamo su se ljudi većinom izjasnili za ubuntu. i ti koji su rekli da su ubuntu korisnici oni su postali alpha testeri.

A to je potvrđeno gdje... Ima kakav link s nečijom izjavom, nečija službena potvrda?

ako si imalo u linuxu, onda znaš da ta priča o steamu na linuxu stara već nekoliko godina.  evo ti link sa phoronixa gdje su davne 2008. potvrdili da steam stiže na linux kao i njihov engine source tako što su našli pojedine datoteke u igrei Left 4 Dead.

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=steam_confirmation&num=1

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=source_linux&num=1

 

na ovom linku niže imaš komentare na članak gdje ljudi kažu da su odbijana za testere tko god nije odgovorio da koristi ubuntu u ulaznoj anketi.

http://www.linuxzasve.com/valve-poziva-linuxase-na-beta-testiranje-steama

 

a anketa canonicala iz 2010. gdje ih je zanimalo koju to aplikaciju korisnici najviše žele također nešto govori

http://steamunpowered.eu/canonical-is-going-to-bring-steam-to-ubuntu/

 

te post od valve tima od 16. srpnja ove godine kad nije bilo govora beti niti o testerima da im je glavni cilj upogonit steam na linuxu

The goal of the Steam client project is a fully-featured Steam client running on Ubuntu 12.04. 

http://blogs.valvesoftware.com/linux/

 

najavljeno je da će jednom doći podrška i za druge distribucije, al sigurno ubuntu nije odabran na osnovu 60 000 testera koji su u anketi rekli da koriste ubuntu. to bi bilo malo kasno za razvojni tim, jer je ovo bilo tek neki dan, tako da bi steam tek bio u povojima, a on se za linux razvija već nekoliko godina kao što vidiš iz linkova priloženih gore.

 

 

 

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
16 godina
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Vidio sam većinu toga i znam da se odavno zna da će prvo biti podržan samo 12.04. To se znalo čim su najavili portanje L4D2 još prije nego su ozbiljno najavili Steam na Linuxu. Samo nisam nigdje vidio da su baš s nekim sklopili sporazum, bar ne javno, da će Steam biti "ekskluziva" za Ubuntu.

 

Mišljenja sam da je odluka zapravo pala čisto internom procijenim i dogovorom. A ja sam se u prvom postu malo nejasno izrazio. Rezultati testiranja su pokazali samo to da je njihova prvotna odluka vjerojatno bila ispravna.

 

Doduše može se uzeti i u obzir njihova glupost iza tog pitanja koje je zapravo bilo besmisleno. Jer tko je pratio situaciju znao je koju distribuciju treba navesti ako želi upasti u prvi krug testiranja. Pa taj podatak zapravo prestaje biti relevantan za neku objektivnu statistiku.

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2012 15:15 (ZC_Someone).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Steam beta klijent za Ubuntu

Steam je u Archovim repozitorijima.

https://www.archlinux.org/packages/?q=steam

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice