HDD retail umjesto bulk (OEM).Kod kupovine

poruka: 7
|
čitano: 4.747
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
HDD retail umjesto bulk (OEM).Kod kupovine

Hej ljudi kupujem novi disk.WD10EZEX (caviar blue 1TB 64MB 7200rpm).Uglavnom veoma povoljne kritike, a meni treba za sistemca pa eto.Razmiljao sam i  Hitachiju ili Seagatu, ali WD je na netu nekako najviše hvaljen, barem što se tiće pouzdanosti i durabilnosti, Šrotgate je definitivno najgori, a i nabavljam novi hard jer mi je ova Barracuda od 320 GB počela dobivati bad sektore i još mi je SMART javlja da je disk prestar !!??? (u hdd tunu ne kod podizanja kompa).

 

Istina radi kao sistemac od početka 2009, ali ne 24/7.Jest da je to skorom 5 godina, pa šta.Imam unutra hitachija 80GB koji je odradio tri godine ko sistemac i 7 godina kao data storage, i još radi a ima 100 bad sectora sa time da mu je pending rellocation sektora jedno 2, a barakudi je prije par dana pending bio 200, sa već 300 relociranih, i tu u tri četri dana. (a sustav je gotovo neuporabljiv obzirom da šteka kao lud) Brijem da je u jednom trenutku glava tresnula o ploču, prilikom nestanka struje.Jer, prevelika su to oštećenja da bi tako brzo rasla prilikom zamora materijala.

 

Uglavnom dosta digresije.Ono što me zanima je koliko je vas interni hard kupilo u retail verziji, dakle u orginalnoj fancy kutiji sa priloženim kablom, manualom, šarafima itd, a koliko vas je kupilo bulk iliti OEM verziju, dakle hdd u vakumiranoj antistatičkoj vrećici, bez ičeg.Pitam, jer koliko sam čitao po webu, kod bulk verzije hardovi se znaju brže kvariti obzirom da su kod transporta svakako pakirani i nezaštićeni, a osoblje koje radi u transportu lagano boli kifla pa nabacuju elektroniku po trakama ko da rukuju sa plastičnim frulama (npr Overseas u hr, jer outsourcaju šljakere, koje noću ne nadzire nitko, a plaće su im oko 2 'iljade, pa nije ni čuda da igraju nogomet sa tuđom elektronikom prilikom sortiranja).A čitao sam i da se proizvodi u bulk distribuiranju daleko više krivotvore, tj lažno predstavljaju kao neki renomirani proizvod, iako ne vjerujem da se baš i hardovi mogu kopirati obzirom da je to poprilično sofisticiran proizvod.

 

Pitanje je možda blesavo, ali obzirom da do sada nikada nisam kupovao hard zasebno, već uvijek zajedno sa ostalim komponentama kad bih slagao konfiguraciju, stvarno me zanima koliko vas je kupilo hard u retail izvedbi.

0 Retail
8 Bulk (OEM)
Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
HDD retail umjesto bulk (OEM).Kod kupovine

Evo da podjelim iskustvo sa HDD-om u vrećicama s tobom, od 2006 ih kupujem tako zapakirane (Seagate, Samsung i WD), s tim da je jedan Samsung F2 od 640GB bio zapakiran u plasticnu kutiju koja slicni na one u koje ti kolace zapakiraju, nedavno sam uzeo 2 WD blue diska od 1TB, isti model na koji ti ciljaš i svi su iz vrećica i rade trenutno kao zmajevi bez ikakvih problema,evo imam i jedan WD black od 1TB u starom računalu kupljen 2009 isto u vrećici i radi još uvjek dobro i ne šteka ništa.

Čak kada sam sa HD Tune provjerio stanje nedavno, prijavljuje Health kao da je jučer kupljen (barem prema usporedbama sa recenzijama sa neta za brzine čitanja i pisanja itd.) i bez bad sektora.

 

Sretno sa kupovinom! {#}

From chaos the world was born, from chaos the world will die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HDD retail umjesto bulk (OEM).Kod kupovine

- Ja uvijek gledam da prođem čim jeftinije, može se pokvarit bio on kupljen kao retail ili oem, imaš garanciju, ako se pokvari, zamjeniš ga i gotovo.

 

- Backup glavu čuva.

------ Sva pitanja ili nejasnoće molim na PM. Hvala :D ------
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HDD retail umjesto bulk (OEM).Kod kupovine

Hvala na odgovorima.

 

Ali sve mi se to čini nekako smetlarski, mislim to prodavanje hardova u vrećici, bez ikakve kakve takve ambalaže, kabla, šarafa itd.Ne razumijem, ako se sve ostale komponente prodaju retail, zašto se hardovi prodaju u vrećici bez ičeg, čemu ? ipak to nije komad hardwarea koji je bud zašto, ima pokretne dijelove i to ultra osjetljive, od nezaštićene elektroniske pločice, pa do glave koja jest parkirana, ali svejedno.

 

Prejadno mi je to bulk slanje, pa platio bih tu kutiju sa pripadajućim kablom i šarafima i do 100 kuna više, nema veze.Nekako bih se ugodnije i zadovoljnije osjećao.Ovi u transportu samo seruckaju, zaštedi se prostor my ass, da je tome tako onda bi i sve ostale komponente dolazile u bulku, ili u ultra malim kutijama da se zauzme štop manje prostora.A sve ide u fancy pakovanju.Osim hardova.Debilana.

 

Pas mater, čovjek iskipa na hard od 400 do 1500 kuna, i dobije ga u fucking vrećici, ko kad u konzumu kupiš kilu vakumirane svinjetine za 35 kuna, sramota.

 

Sem toga, čak ni kutiju ne dobiješ, onu malu braon nelakiranu, pa kako ih transportiraju, šta, naslažu ih jednog na drugog onako u vrećicama, iskreno se nadam da ne.I kaže ekipa da rade, a ako ne, vratiš na garanciju.Gledajte ljudi, rade, ali ne svima, dosta velik broj ih crkne u prvih par mjeseci, dosta i od mehaničkih kvarova, to mora biti povezano i sa jadnim transportom.Hard bi morao biti u kutiji adekvatno zaštićen, a ne u nekakvoj vrećici.Kakva je to fuckin. zaštita od udaraca i vibracija.

 

Cheap bastards.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
HDD retail umjesto bulk (OEM).Kod kupovine

Ovako dolaze do dućana, pakirani u kutiji sa zaštitnim stiroporom. Al kad kupiš dobiš pakirano kao vakumiranu svinjetinu {#}!

 

http://www.aquaphoenix.com/application/sales/index.cgi?item=18

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2013 9:21 (keki77).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
HDD retail umjesto bulk (OEM).Kod kupovine

E isto to sam i ja mislio više puta Baotica što se tiče pakiranja diskova, jedino eksterni dolaze u kutijama koje imaju poštenu ambalažu oko diska da zaštiti od eventualnih udaraca.

 

A na kraju krajeva ako ti naručuješ disk pakiranje ovisi o onome od koga kupuješ s obzirom da proizvođači šalju diskove pakirane kao mačju hranu, iz prve ruke iz svojih iskustava mogu reć da su diskovi sa web narudžbi iz linksa, adm-a i future-it dolazili zapakirani najviše od svega ostaloga, znači cjeli disk zamotan u bubblewrap i još hrpa kartona i razne pjene oko diska da bude fiksiran na mjestu da se ne miče i da je zaštićen koliko god može bit zaštićen.

From chaos the world was born, from chaos the world will die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HDD retail umjesto bulk (OEM).Kod kupovine

Malo se informirao na webu i "okrio" VELIKU razliku između retail i bulk (OEM) distribucije.

 

Naime, ako uzmeš bulk (OEM) komponentu, proizvođać ti ne daje garanciju, malo glasnije, PROIZVOĐAČ NE DAJE GARANCIJU NA BULK (OEM) PROIZVODE.Dakle garanciju ti daje prodavatelj ili dobavljač za određenu zemlju ili regiju.Stoga, ako dotični dućan ili dobavljač propadne, sorkač.Popušio si, ili ti se možda, MOŽDA, proizvođač "smili" ako si svoj proizvod registrirao na njihovim web stranicama, ponavljam, možda ti se smile, pa nakon što si im ti poslao pokvarenu komponentu, oni tebi pošalju ispravnu za nekih mjesec dana.

 

A nemojmo zaboraviti i ekipu na carini koja ti se također može ili ne mora smiliti, pošto ti u pravili nemaš garantni list tvornice koja ti šalje zamjenski proizvod, pa se zna desiti da ti odrape carinu i pdv. (Badava smo u EU, kad se sve radi na istoku i podložno je carini i porezu, naročito u slučaju kada nemaš odgovarajuće papire u slučaju korištenja povrata uz garanciju.

 

Eto, nije to baš tako jednostavno, i nije isto niti izdaleka, OEM je u pravilu pušiona, i mi smo seljaci jer to prihvaćamo.Nije isto kada ti da garanciju DELL, WD, NVIDIA itd... ili kada ti da neka žblj klj firma u 'rvackoj, koja može propast sutra, a kamoli za tri ili pet godina, a da ne pričamo da tu kod nas na divljem zapadu svaka firma radi što hoće, jer inspekcija je samo konfekcijski privjesak od koje ne možeš očekivati nikakvu zaštitu.Pa ti uzmi bulk iliti OEM.

 

 

Dakle sa bulk (OEM) kupovinom, više manje ideš na cendranje i fektanje, dakle zaštedim na ambalaži deset petnaest eura, a danas sutra mi se može desiti da se moram ići na nečiju milost, ako se šta desi u garantnom roku.Pa zar ja moram gaziti svoje samopoštovanje cendranjem i fektanjem, te ići na nečiju milost zbog dvije pizze i jednog piva.Pa 'bemti sunce mrljavo trgovačko/dobavljivačko, ako već imaš OEM, OK, ali moraš onda imati i retail, za nas koje baš briga gdje će tvoj dućan biti za četiri pet godina.

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice