Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.729
|
čitano: 15.165.066
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

 

Za nekoga tko nema budžet za TV i kao netko tko na OLED prelazi sa 1080p LCD televizora od prije 15 godina (znam znam, štogod da kupim će me izbit iz cipela..), što je po vašem mišljenju najbolje što se može kupiti za narednih 7-8 godina dok 8K rezolucija ne postane mainstream i dok tamo PS6 Pro konzola ne bude podržavala 8K @60fps? Mislim da je sada najbolje vrijeme za kupovinu televizora za nekoga tko televizore mijenja jako rijetko i tko želi maksimum izvući iz svake kupovine. Ovo što sada imam je prestaro, loše i sa veličinom od 117cm je premalen s obzirom da mi je udaljenost od glave do TV stola ravnih 3.5 metara. S obzirom na navedeno, ciljam na veličinu ekrana od 83" ilitiga 210cm. Vaše mišljenje?

 

Namjena TV-a je PS5 Pro gaming u skorijoj budućnosti kao i gledanje utakmica, Netflix-a i sl. TV bi se podosta koristio na dnevnoj bazi, sigurno 10-tak sati...

 

Nekako mi se nameće ili LG G4 83" ili S90D ali 77" verzija jer ta dolazi sa QD-OLED panelom dok 83" verzija dolazi sa WOLED. S95D navodno ima matte coating kojeg mrzim dok Sony televizori imaju značajno viši input lag nego LG i Samsung (17.2ms naspram 9.2ms) pa samim tim nije na razini navedenih kad je gaming u pitanju.

 

Smatrate li da pak, s obzirom da toliko dugo već odugovlačim sa kupovinom TV-a da se strpim još tih pola godine i vidim kakvi će LG G5 ili S91D biti?

 

Hvala na savjetima.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hrci kaže...

Pozdrav!

 

Za nekoga tko nema budžet za TV i kao netko tko na OLED prelazi sa 1080p LCD televizora od prije 15 godina (znam znam, štogod da kupim će me izbit iz cipela..), što je po vašem mišljenju najbolje što se može kupiti za narednih 7-8 godina dok 8K rezolucija ne postane mainstream i dok tamo PS6 Pro konzola ne bude podržavala 8K @60fps? Mislim da je sada najbolje vrijeme za kupovinu televizora za nekoga tko televizore mijenja jako rijetko i tko želi maksimum izvući iz svake kupovine. Ovo što sada imam je prestaro, loše i sa veličinom od 117cm je premalen s obzirom da mi je udaljenost od glave do TV stola ravnih 3.5 metara. S obzirom na navedeno, ciljam na veličinu ekrana od 83" ilitiga 210cm. Vaše mišljenje?

 

Namjena TV-a je PS5 Pro gaming u skorijoj budućnosti kao i gledanje utakmica, Netflix-a i sl. TV bi se podosta koristio na dnevnoj bazi, sigurno 10-tak sati...

 

Nekako mi se nameće ili LG G4 83" ili S90D ali 77" verzija jer ta dolazi sa QD-OLED panelom dok 83" verzija dolazi sa WOLED. S95D navodno ima matte coating kojeg mrzim dok Sony televizori imaju značajno viši input lag nego LG i Samsung (17.2ms naspram 9.2ms) pa samim tim nije na razini navedenih kad je gaming u pitanju.

 

Smatrate li da pak, s obzirom da toliko dugo već odugovlačim sa kupovinom TV-a da se strpim još tih pola godine i vidim kakvi će LG G5 ili S91D biti?

 

Hvala na savjetima.

 

 8k je besmislen, opće nemoj na to gledati i razmišljati.

Od tv-a uzmi Samsung 77" S90C i to je to. 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG G4 ima sve. Ja bi to uzeo

 

A pogledaj si i Sony Bravia 9 LCD. Kažu da je fantastičan

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2024 11:37 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hrci kaže...

Pozdrav!

 

Za nekoga tko nema budžet za TV i kao netko tko na OLED prelazi sa 1080p LCD televizora od prije 15 godina (znam znam, štogod da kupim će me izbit iz cipela..), što je po vašem mišljenju najbolje što se može kupiti za narednih 7-8 godina dok 8K rezolucija ne postane mainstream i dok tamo PS6 Pro konzola ne bude podržavala 8K @60fps? Mislim da je sada najbolje vrijeme za kupovinu televizora za nekoga tko televizore mijenja jako rijetko i tko želi maksimum izvući iz svake kupovine. Ovo što sada imam je prestaro, loše i sa veličinom od 117cm je premalen s obzirom da mi je udaljenost od glave do TV stola ravnih 3.5 metara. S obzirom na navedeno, ciljam na veličinu ekrana od 83" ilitiga 210cm. Vaše mišljenje?

 

Namjena TV-a je PS5 Pro gaming u skorijoj budućnosti kao i gledanje utakmica, Netflix-a i sl. TV bi se podosta koristio na dnevnoj bazi, sigurno 10-tak sati...

 

Nekako mi se nameće ili LG G4 83" ili S90D ali 77" verzija jer ta dolazi sa QD-OLED panelom dok 83" verzija dolazi sa WOLED. S95D navodno ima matte coating kojeg mrzim dok Sony televizori imaju značajno viši input lag nego LG i Samsung (17.2ms naspram 9.2ms) pa samim tim nije na razini navedenih kad je gaming u pitanju.

 

Smatrate li da pak, s obzirom da toliko dugo već odugovlačim sa kupovinom TV-a da se strpim još tih pola godine i vidim kakvi će LG G5 ili S91D biti?

 

Hvala na savjetima.

 

uzmes ono kaj se najbolje nudi na tržištu a to je QD OLED koji si i sam rekao... uzmes 77" S90D i to je to... e sad hoce trajat 7-8 godina vjerojatno nece, mozda nece ni 3 tjedna izdržat al to je drugi par...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spike1983 kaže...
Hrci kaže...

Pozdrav!

 

Za nekoga tko nema budžet za TV i kao netko tko na OLED prelazi sa 1080p LCD televizora od prije 15 godina (znam znam, štogod da kupim će me izbit iz cipela..), što je po vašem mišljenju najbolje što se može kupiti za narednih 7-8 godina dok 8K rezolucija ne postane mainstream i dok tamo PS6 Pro konzola ne bude podržavala 8K @60fps? Mislim da je sada najbolje vrijeme za kupovinu televizora za nekoga tko televizore mijenja jako rijetko i tko želi maksimum izvući iz svake kupovine. Ovo što sada imam je prestaro, loše i sa veličinom od 117cm je premalen s obzirom da mi je udaljenost od glave do TV stola ravnih 3.5 metara. S obzirom na navedeno, ciljam na veličinu ekrana od 83" ilitiga 210cm. Vaše mišljenje?

 

Namjena TV-a je PS5 Pro gaming u skorijoj budućnosti kao i gledanje utakmica, Netflix-a i sl. TV bi se podosta koristio na dnevnoj bazi, sigurno 10-tak sati...

 

Nekako mi se nameće ili LG G4 83" ili S90D ali 77" verzija jer ta dolazi sa QD-OLED panelom dok 83" verzija dolazi sa WOLED. S95D navodno ima matte coating kojeg mrzim dok Sony televizori imaju značajno viši input lag nego LG i Samsung (17.2ms naspram 9.2ms) pa samim tim nije na razini navedenih kad je gaming u pitanju.

 

Smatrate li da pak, s obzirom da toliko dugo već odugovlačim sa kupovinom TV-a da se strpim još tih pola godine i vidim kakvi će LG G5 ili S91D biti?

 

Hvala na savjetima.

 

uzmes ono kaj se najbolje nudi na tržištu a to je QD OLED koji si i sam rekao... uzmes 77" S90D i to je to... e sad hoce trajat 7-8 godina vjerojatno nece, mozda nece ni 3 tjedna izdržat al to je drugi par...

Izgleda da je jedino 65" S90D s QD-OLED panelom (oznaka ATXXH), svi ostali su WOLED (oznaka AEXXH) tako da ovaj otpada... Ostaje mi S90C 77" za cca 2200€ jer S95C ima problema sa signal dropout-om radi connect box-a. Svi govore da izbjegavam S95C kao kugu. Sony-ev A95L sa svojih 6000€ je precijenjen.

 

Alternativa je dakle LG G4 83" koji košta 4800€. Dosta velika razlika u cijeni između ova dva modela a bojim se da ne opravdava kvalitetu iako mi 83" više odgovara naspram 77" a nema S90C sa 83" kod nas. Decisions decisions...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hrci kaže...
Spike1983 kaže...
Hrci kaže...

Pozdrav!

 

Za nekoga tko nema budžet za TV i kao netko tko na OLED prelazi sa 1080p LCD televizora od prije 15 godina (znam znam, štogod da kupim će me izbit iz cipela..), što je po vašem mišljenju najbolje što se može kupiti za narednih 7-8 godina dok 8K rezolucija ne postane mainstream i dok tamo PS6 Pro konzola ne bude podržavala 8K @60fps? Mislim da je sada najbolje vrijeme za kupovinu televizora za nekoga tko televizore mijenja jako rijetko i tko želi maksimum izvući iz svake kupovine. Ovo što sada imam je prestaro, loše i sa veličinom od 117cm je premalen s obzirom da mi je udaljenost od glave do TV stola ravnih 3.5 metara. S obzirom na navedeno, ciljam na veličinu ekrana od 83" ilitiga 210cm. Vaše mišljenje?

 

Namjena TV-a je PS5 Pro gaming u skorijoj budućnosti kao i gledanje utakmica, Netflix-a i sl. TV bi se podosta koristio na dnevnoj bazi, sigurno 10-tak sati...

 

Nekako mi se nameće ili LG G4 83" ili S90D ali 77" verzija jer ta dolazi sa QD-OLED panelom dok 83" verzija dolazi sa WOLED. S95D navodno ima matte coating kojeg mrzim dok Sony televizori imaju značajno viši input lag nego LG i Samsung (17.2ms naspram 9.2ms) pa samim tim nije na razini navedenih kad je gaming u pitanju.

 

Smatrate li da pak, s obzirom da toliko dugo već odugovlačim sa kupovinom TV-a da se strpim još tih pola godine i vidim kakvi će LG G5 ili S91D biti?

 

Hvala na savjetima.

 

uzmes ono kaj se najbolje nudi na tržištu a to je QD OLED koji si i sam rekao... uzmes 77" S90D i to je to... e sad hoce trajat 7-8 godina vjerojatno nece, mozda nece ni 3 tjedna izdržat al to je drugi par...

Izgleda da je jedino 65" S90D s QD-OLED panelom (oznaka ATXXH), svi ostali su WOLED (oznaka AEXXH) tako da ovaj otpada... Ostaje mi S90C 77" za cca 2200€ jer S95C ima problema sa signal dropout-om radi connect box-a. Svi govore da izbjegavam S95C kao kugu. Sony-ev A95L sa svojih 6000€ je precijenjen.

 

Alternativa je dakle LG G4 83" koji košta 4800€. Dosta velika razlika u cijeni između ova dva modela a bojim se da ne opravdava kvalitetu iako mi 83" više odgovara naspram 77" a nema S90C sa 83" kod nas. Decisions decisions...

Ja imam S95C 77", nikakvih problema, spojen PS5 na njega.  Nešto preko godinu dana ga imam, dosta PS5 igranja, nikad mi se nije desio taj dropout ,  sveukupno dva tri puta sam primjetio nešto sumnjivo tipa da na sekundu dvije slika bude crna, ali nisam siguran je li to bio taj dropout ili nešto drugo.  Inače kad se desi taj gadni dropout navodno ide cijeli handshake proces i to traje 5-6 sekundi il više i za to vrijeme dobiješ  onu ikonicu da se tv spaja, to mi se nikad nije dogodilo.

Ako su ovi mali ispadi bili isto neki od tih onda to nije nikakav problem, jer kažem , dva -tri puta sam to primjetio  i možda nije niti bilo vezano za to. 

Navodno su s taj problem riješili ili barem minimizirali sa zadnjim revizijama OCB-a.

Na avs forumu su se  neki na to žalili, drugima je radilo,  koliko vidim kod novijih modela se ljudi ne žale, ali ako te strah S90C je siguran izbor (ima jednostavan tweek kako ga ljudi prebace u S95C mod s obziom da su isti paneli, a razlika samo u SW). 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

to s tim oledima je žestoka lutrija...

ja pročitao na redditu da lik čeka već treći zamjenski S90D, prva dva koja je imao svaki problem sa panelom s tim da su oba imala različitu sliku, kaze da mu je prvi imao bolju sliku nego drugi kojeg je dobio i sad tko zna sto ce bit sa trećim pa aj sad ti reci...

 

ovi u ducanima isto vele da se Sammy najviše vraća zbog jako čestih problema sa panelom il nekim drugim greškama (montaža) a najmanje Sony i LG

 

mislim da je i tu netko na forumu kupio Sony A95L i da mu je pokazao dvije zelene vertikalne linije nakon par tjedana korištenja tak da jbg... možeš se samo nadat da bu sve ok i naravno bez 5 god garancije ni pomišljat kupovat takav TV

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni je LG pokazao crtu cetvrti dan od kupnje, kao zlietom da si prerezao panel. Poslao u servis i dobio novi panel, cca 10ak dana cekanja. Veci problem je transport posto su iskidali stiropor, kao da je na silu uguran i kutiju jako slabo zalijepili pa se skoro sve raspalo prilikom istovara. Ovaj drugi panel radi skoro godinu dana i za sada je ok.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni je na LG B8 zapekao titl nakon 3 godine..nakon natezanja sa Partum osig dobio novi C1!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Meni je na LG B8 zapekao titl nakon 3 godine..nakon natezanja sa Partum osig dobio novi C1!

 To ti je zato što si audiofil, a ne videofil pa ti se tv osvecuje. Da ga voliš više od audio opreme sigurno bi radio dobro  

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znači tcl855 u 65'varijanti;
Kaj je štengu iznad, a kaj štengu ispod i kaj je isto?
Ako neko zna na brzinu...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@pixel
Volim,volim..ali isto gledam uzet novog QD-OLEDA..ali Samsung mi nije niti malo napet, a Sony mi preskup!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Iggivaggi kaže...
Znači tcl855 u 65'varijanti;
Kaj je štengu iznad, a kaj štengu ispod i kaj je isto?
Ako neko zna na brzinu...

 Za te novce se već kupi 65 cola OLED tako da ne vidim baš neki razlog zašto bi uzeo TCL-a. 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam svetlu sobu (kaj je manji problem jer najbitinje navečer), a više me hebe da bu ekran dobil popičci (iako velite da ne bu 🤷🏻).
A uzel bi čak 75-eticu za 1900€; dobim tak OLED?
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
@pixel
Volim,volim..ali isto gledam uzet novog QD-OLEDA..ali Samsung mi nije niti malo napet, a Sony mi preskup!

 Da, isti problem sam ja imao, želio qdoled, a da nije samsung, a za Sonya nisam želio dati toliko love jer mi ne vrijedi pa na kraju pregrizao i uzeo samsunga

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
volegradele kaže...
@pixel
Volim,volim..ali isto gledam uzet novog QD-OLEDA..ali Samsung mi nije niti malo napet, a Sony mi preskup!

 Da, isti problem sam ja imao, želio qdoled, a da nije samsung, a za Sonya nisam želio dati toliko love jer mi ne vrijedi pa na kraju pregrizao i uzeo samsunga

 Kojeg, impresije? Jesi ga usporedio s LG WOLED modelima (C4)? Isto sam u dilemi, 65" C4 ili s90d? C4 je 1500€ sa 5 god garancije, s90d je 1600€ sa 2god garancije. 

 

G3 i g4 su opcija, no pitanje hoću li dočekati pad cijene. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hebote Sony QD OLED ispod 3200€ za 55” nemos dobit..pa jel stvarno toliko bolji od LG i Samsunga..pa to je skoro 3 puta skuplje od C4?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije bolji od C4 i ne vrijedi te love uzmi C4 i uzivaj
SAMSUNG S23 ULTRA 512GB
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako nije bolji..pomalo..G3 ili G4 se namece kao vrlo dobar upgrade sa C1
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put danas u 10:00 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipi televizorznalaca i molim za pomoć.

 

Napokon uskoro useljavamo u svoj dugouređivani stan i planiramo kupiti neki dobar tv koji će nam potrajati barem 10 godina.

 

Udaljenost prostorije od zida do zida je 4,70m, ako dodamo garnituru neka se odmaknemo 1m od zida, recimo da ćemo gledati sa 3,70m. Radi se o dnevnom boravku koji ima staklenu stijenu od 3m, znači preko dana će biti dosta svjetla, osim ako zamračimo roletama/zavjesama.  Budžet negdje 3.000-4.000€

 

Ne planiramo igrati igrice, gledanje sportskih programa samo kad igra Hrvatska 🇭🇷 dnevne emisije, dječji program, crtani(imamo skroz malu djecu), dokumentarci, tu i tamo koji film, serija (sad nemamo vremena al nadam se u skoroj budućnosti da hoćemo). Svakako bi htjeli da nam je slika dobra, postojana, kvalitetna, ali u moru ovih televizora zaista ne znamo što odabrati. Hvala svima unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put danas u 10:34 (maja1902).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maja1902 kaže...

Pozdrav ekipi televizorznalaca i molim za pomoć.

 

Napokon uskoro useljavamo u svoj dugouređivani stan i planiramo kupiti neki dobar tv koji će nam potrajati barem 10 godina.

 

Udaljenost prostorije od zida do zida je 4,70m, ako dodamo garnituru neka se odmaknemo 1m od zida, recimo da ćemo gledati sa 3,70m. Radi se o dnevnom boravku koji ima staklenu stijenu od 3m, znači preko dana će biti dosta svjetla, osim ako zamračimo roletama/zavjesama.  Budžet negdje 3.000-4.000€

 

Ne planiramo igrati igrice, gledanje sportskih programa samo kad igra Hrvatska 🇭🇷 dnevne emisije, dječji program, crtani(imamo skroz malu djecu), dokumentarci, tu i tamo koji film, serija (sad nemamo vremena al nadam se u skoroj budućnosti da hoćemo). Svakako bi htjeli da nam je slika dobra, postojana, kvalitetna, ali u moru ovih televizora zaista ne znamo što odabrati. Hvala svima unaprijed!

 Ovo je samo moje misljenje.

1. Danasnji televizori najvjerojatnije nemaju nikakve shanse da traju 10 i vise godina. Osim oni primjeraka koji to slucajno dozive. Tehnologija je takva da ide u tom smjeru da se na nekoliko godina mijenja televizor i zato su televizori sve dostupniji po cijeni za ogromne dijagonale.

2. za budzet koji imas mozes odabrat skoro pa najbolje za vas prostor.

3. razdaljina od 3.5 i malo vise metara, pokazuje da je najmanji televizor koji bi bio prikladan za vas 77 inch, a po meni optimalna velicina je 83-85 inch. (ja bi na primejr 98 inch).

4.za ono sto planirate gledati treba vam televizor koji ce biti dostupan za vas, sto se kaze po cijeli dan, bez razmiljanja dali mozes ako ga zaboravis na jednom programu da ostetis panel ili ne, hocu reci da zato trebate zaboraviti oled televizore (koji ipak imaju najbolju sveukupnu sliku).

5.Kad bih ja bio na vasem mjestu (a nisam), ja bih kupio 85 inch televizor i birao bih po ovom redosledu, mada i taj redosled je malo subjektivan.Uglavnom, one televizore koje bih predlozio, mogu zadovoljiti sve vase potrebe i ostaviti dovoljno rezerve za sutra, da ako pocnete gledati 4k filmove velicine 50gb i vise, mogu sve to glatko reproducirati. Namjerno nisam naveo nesto za gaming, posto se to podrazumjeva.

SONY BRAVIA 9

HISENSE U8N ili UX

SAMSUNG QN95C ( ili D, ako padne cijena)

TCK Q855

SONY X95L

PANASONIC W95A

 

Naravno sve u 85 inch varijanti. Po meni, od ove liste najbolji je BRAVIA 9. Ako je iznad budzeta, ja bih kupio SONY w95a, vrhunski mini led televizor, sa izvanrednim procesiranjem slike i google tv sucheljem.

Da ne budem pogfresno shvacen, svi televizore sa liste zadovoljavaju to sto trazite i svi imaju izvanrednu svijetlinu u SDR  modu, tako da [po danu nema problema za gledanje.

Ako sam nesto pomogao, drago mi je.

Sretna kupovina

Poruka je uređivana zadnji put danas u 12:34 (kv99).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pasko kaže...
Nije bolji od C4 i ne vrijedi te love uzmi C4 i uzivaj

kupio si i C4 i A95L? 

daj malo dojmova kakvi su

i kažeš nemre QD OLED konkurirat WOLED-u a? 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije stvar jel bolji ili ne nego koliko košta ... 3000+e za 55" sony qd oled je van pameti ( pogotovo kad uzmes u obzir da taj isti qd oled kod drugih je puno jeftiniji) ..to jednostavno nema pokriće i ne postoji nikakvo opravdanje za tu cijenu, kraj priče ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kak nema pokriće?
Halooo kapitalizam, najvažnije pokriće je da to netko kupuje...
(A i ipak su malo bolji...)
Ja da imam te pare to bi i kupil; jer je malo bolji 🤷🏻
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa da slazem se da je preskup ali se ne slazem da je C4 bolji ili slican…
Da i ja ne bi sek razmisljao da imam para..Sony ili Panasonic bez greske bi kupio!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put danas u 14:34 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

C4 je miljama daleko od A95l i po kvaliteti slike i ukupnoj kvaliteti, ali i po cijeni. Pa ko ima para, nek izvoli.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kv99 kaže...

C4 je miljama daleko od A95l i po kvaliteti slike i ukupnoj kvaliteti, ali i po cijeni. Pa ko ima para, nek izvoli.

 Ne bi baš rekao miljama, C4 je dosta unaprijeđen od C3, dosta je dobar TV, naravno  A95L  je bolji , tu nema nikakve diskusije

Svi novi oledi imaju jako dobru sliku, stvar je što ovi top end idu svijetlije i bolje prikazuju HDR, i jošš na to QDOLED ima bolji color volume pa su boje bolje u hdr-u
Sad nekome te razlike nisu toliko bitne jer i ovi ostali oledi već imaju odličnu sliku. 

Meni osobno su bitne, zato sam i išao na QDOLED.

A razlikaimeđu Samsung vs Sony QDOLED-a,  pa tu ček ne bi rekao da je Sony bolji, U nekim parametrima je bolji jedan tv, u drugima drugi,  dosta sam detaljno gledao te razlike i sitnice  između njih, da ne duljim, zaključio sam (barem meni) Sony ne vrijedi tu lovu. 
Da nema samsunaga nego samo LG woled, onda bih još i razmislio, a li ovako nema šanse. Pogotovo što je  u nekim meni bitnim  stvarim npr S95C bolji od A95L, ali to su nijanse i baš zato nisam vidio smisao na osjetno veću cifru radi možda boljih nekih parametara na uštrb drugih

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sad imam samsung 65s90r (kupnjen 2019. ili 20.) s onim boxom ispod tv-a.
Nikad nikakvih problema, čak ni kad sam gledal iz kuhinje (ima taj neki premaz).
I htel bi 75 veličinu.
Zato pitam za TCL 75c855; jel bu to napredak?
Znam da je subjektivna stvar i glupo pitanje, ali dugo nisam proučaval telke ili gledal pa pitam tu iskusnjare.
Fala vnapri
(Ili kaj bi vi da je oko te cifre, 2000€?)
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@iggi Koje pokriće ima za tu cijenu, kad samsung ima gotovo isto za puno manje ? (da druge ne spominjemo sad, mada se i tu ima puno za reći 😀 )
kolega pixel je sasvim detaljno objasnio ono sto sam gore pokusao reći pa da se ne ponavljam..
Molim, konkretno , bez subjektivnosti, jer " da imam pare kupio bih ga " je daleko od argumenta ..
Poruka je uređivana zadnji put danas u 16:25 (error_666).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice