Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.849
|
čitano: 6.608.214
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Uzima li tko collagen proteine? 

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...
exer1234 kaže...

Bananko banana, sad sam malo prolistao tvoje starije postove, ti si onaj koji s keto dijetom lijeci rakove, side, hemoroide itd..  hahha

 

 

 

 keto sektas

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Horatio_Hornblower kaže...

Uzima li tko collagen proteine? 

 kae to

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
bananaman1 kaže...
exer1234 kaže...

Bananko banana, sad sam malo prolistao tvoje starije postove, ti si onaj koji s keto dijetom lijeci rakove, side, hemoroide itd..  hahha

 

 

 

 keto sektas

 Ali su mi opet puno bolji od herballif sekte. Prolazimo autom ja i susjed kraj vile koja izgleda... znači takvu palaču ja sam vidio jedino na slikama Beverly Hillsa. A on da je bio 2 puta unutra i da zna ženu, poljakinja kaže, sve stekla na herbal life-u. Kaže: "jesi vidia koliko je žena zaradila na glupim ljudima?"...

U ketu se ne vrtu tolike pare kao u fitness i suplementacijskoj industriji (jer se nema što prodat) pa su mi nekako "bolji".

A za herballife ću jedino priznat da ima tako dobar okus da je prava šteta što je toliko bolesno skup. Ništa nema okus kao HL od čokolade.

5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
KIKI3ooo kaže...
exer1234 kaže...
bananaman1 kaže...
exer1234 kaže...

Bananko banana, sad sam malo prolistao tvoje starije postove, ti si onaj koji s keto dijetom lijeci rakove, side, hemoroide itd..  hahha

 

 

 

 keto sektas

 Ali su mi opet puno bolji od herballif sekte. Prolazimo autom ja i susjed kraj vile koja izgleda... znači takvu palaču ja sam vidio jedino na slikama Beverly Hillsa. A on da je bio 2 puta unutra i da zna ženu, poljakinja kaže, sve stekla na herbal life-u. Kaže: "jesi vidia koliko je žena zaradila na glupim ljudima?"...

U ketu se ne vrtu tolike pare kao u fitness i suplementacijskoj industriji (jer se nema što prodat) pa su mi nekako "bolji".

A za herballife ću jedino priznat da ima tako dobar okus da je prava šteta što je toliko bolesno skup. Ništa nema okus kao HL od čokolade.

 Ljudi su od postanka čovjeka bili u Ketozi. Nije bilo kruha, tjestenine, kolača, šećera....ništa od toga nije postojalo. Bebe u stomaku su u ketozi. Nije mi jasno otkuda usporedba Keta i Herbalife? Herbalife je umjetna hrana (pogledaj sastojke ne kutiji), a na Ketu jedeš slaninu, mast, jaja, salatu, itd.. Znači prirodne namirnice. Što se exera1234 tiče, što reći osim - ma on je budala.

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
KIKI3ooo kaže...
exer1234 kaže...
bananaman1 kaže...
exer1234 kaže...

Bananko banana, sad sam malo prolistao tvoje starije postove, ti si onaj koji s keto dijetom lijeci rakove, side, hemoroide itd..  hahha

 

 

 

 keto sektas

 Ali su mi opet puno bolji od herballif sekte. Prolazimo autom ja i susjed kraj vile koja izgleda... znači takvu palaču ja sam vidio jedino na slikama Beverly Hillsa. A on da je bio 2 puta unutra i da zna ženu, poljakinja kaže, sve stekla na herbal life-u. Kaže: "jesi vidia koliko je žena zaradila na glupim ljudima?"...

U ketu se ne vrtu tolike pare kao u fitness i suplementacijskoj industriji (jer se nema što prodat) pa su mi nekako "bolji".

A za herballife ću jedino priznat da ima tako dobar okus da je prava šteta što je toliko bolesno skup. Ništa nema okus kao HL od čokolade.

 Pa normalno da ima ukus kad je pun secera.. Probaj whey i probaj recimo neki gainer,. svaki gainer ima daleko bolji ukus... 

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...
KIKI3ooo kaže...
exer1234 kaže...
bananaman1 kaže...
exer1234 kaže...

Bananko banana, sad sam malo prolistao tvoje starije postove, ti si onaj koji s keto dijetom lijeci rakove, side, hemoroide itd..  hahha

 

 

 

 keto sektas

 Ali su mi opet puno bolji od herballif sekte. Prolazimo autom ja i susjed kraj vile koja izgleda... znači takvu palaču ja sam vidio jedino na slikama Beverly Hillsa. A on da je bio 2 puta unutra i da zna ženu, poljakinja kaže, sve stekla na herbal life-u. Kaže: "jesi vidia koliko je žena zaradila na glupim ljudima?"...

U ketu se ne vrtu tolike pare kao u fitness i suplementacijskoj industriji (jer se nema što prodat) pa su mi nekako "bolji".

A za herballife ću jedino priznat da ima tako dobar okus da je prava šteta što je toliko bolesno skup. Ništa nema okus kao HL od čokolade.

 Ljudi su od postanka čovjeka bili u Ketozi. Nije bilo kruha, tjestenine, kolača, šećera....ništa od toga nije postojalo. Bebe u stomaku su u ketozi. Nije mi jasno otkuda usporedba Keta i Herbalife? Herbalife je umjetna hrana (pogledaj sastojke ne kutiji), a na Ketu jedeš slaninu, mast, jaja, salatu, itd.. Znači prirodne namirnice. Što se exera1234 tiče, što reći osim - ma on je budala.

 Keto nicim nije superiorniji i tocka.

 

Da, nije bilo kruha itd,. ali je bilo VOCA. zar ne? dakle voce = ugljikohidrat... kruh= ugljikohidrat

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
bananaman1 kaže...

 Ljudi su od postanka čovjeka bili u Ketozi. Nije bilo kruha, tjestenine, kolača, šećera....ništa od toga nije postojalo. Bebe u stomaku su u ketozi. 

 Da, nije bilo kruha itd,. ali je bilo VOCA. zar ne? dakle voce = ugljikohidrat... kruh= ugljikohidrat

 I za bebe u stomaku ne znam kako je moguće da je u ketozi, kako tijelo filtrira sve UH što majka pojede osim ako majka nije u ketozi, a to praktički ludost jer se ugrožava zdravlje djeteta. Kao uzimanje droge, alkoholizam ili pušenje u trudnoći. Usput, majčino mlijeko ima 7% laktoze, dakle ima gotovo duplo više ugljikohidrata od masti, i 7 puta više uh od proteina. 87% je voda, i mislim jedno 4 stranice A4 formata mikronutrijenata, koliko se sjećam iz rodilišta...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 20:58 (KIKI3ooo).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Tako je, samo sto ovaj i dalje misli da su ljudi prije jeli SAMO meso :D dada. voce i povrce nije postojalo? kladim se da su prvenstveno i najvise jeli voca

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Meso je prije bilo luksuz, po šumi se jelo šta je bilo, znači bobice, voće najviše, povrće ako su znali spravljati.

Ako si uspio uloviti neku životinju, obraditi je i speći to je bilo ravno nalasku 100 kn na cesti danas.

Tako ako hoćeš biti čru keto eto ti smjernica.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...
KIKI3ooo kaže...
exer1234 kaže...
bananaman1 kaže...
exer1234 kaže...

Bananko banana, sad sam malo prolistao tvoje starije postove, ti si onaj koji s keto dijetom lijeci rakove, side, hemoroide itd..  hahha

 

 

 

 keto sektas

 Ali su mi opet puno bolji od herballif sekte. Prolazimo autom ja i susjed kraj vile koja izgleda... znači takvu palaču ja sam vidio jedino na slikama Beverly Hillsa. A on da je bio 2 puta unutra i da zna ženu, poljakinja kaže, sve stekla na herbal life-u. Kaže: "jesi vidia koliko je žena zaradila na glupim ljudima?"...

U ketu se ne vrtu tolike pare kao u fitness i suplementacijskoj industriji (jer se nema što prodat) pa su mi nekako "bolji".

A za herballife ću jedino priznat da ima tako dobar okus da je prava šteta što je toliko bolesno skup. Ništa nema okus kao HL od čokolade.

 Ljudi su od postanka čovjeka bili u Ketozi. Nije bilo kruha, tjestenine, kolača, šećera....ništa od toga nije postojalo. Bebe u stomaku su u ketozi. Nije mi jasno otkuda usporedba Keta i Herbalife? Herbalife je umjetna hrana (pogledaj sastojke ne kutiji), a na Ketu jedeš slaninu, mast, jaja, salatu, itd.. Znači prirodne namirnice. Što se exera1234 tiče, što reći osim - ma on je budala.

 https://www.stopbeingconfusedabouthealth.com/ketogenic-diet-myth-babies-in-ketosis/

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
16 godina
moderator
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Malo je teško YogiOabsa uzimati za ozbiljno. Bolje bi bilo vidjeti što kažu legitimni stručnjaci.

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mbaksa kaže...

Malo je teško YogiOabsa uzimati za ozbiljno. Bolje bi bilo vidjeti što kažu legitimni stručnjaci.

 slazem se, ali ovo je nesto sto sam prvo nasao, i uglavnom sve je legitimno sto pise

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Veliki stručnjaci svi. Siguran sam da vam konstitucija prati to velebno znanje.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
KIKI3ooo kaže...
exer1234 kaže...
bananaman1 kaže...

 Ljudi su od postanka čovjeka bili u Ketozi. Nije bilo kruha, tjestenine, kolača, šećera....ništa od toga nije postojalo. Bebe u stomaku su u ketozi. 

 Da, nije bilo kruha itd,. ali je bilo VOCA. zar ne? dakle voce = ugljikohidrat... kruh= ugljikohidrat

 I za bebe u stomaku ne znam kako je moguće da je u ketozi, kako tijelo filtrira sve UH što majka pojede osim ako majka nije u ketozi, a to praktički ludost jer se ugrožava zdravlje djeteta. Kao uzimanje droge, alkoholizam ili pušenje u trudnoći. Usput, majčino mlijeko ima 7% laktoze, dakle ima gotovo duplo više ugljikohidrata od masti, i 7 puta više uh od proteina. 87% je voda, i mislim jedno 4 stranice A4 formata mikronutrijenata, koliko se sjećam iz rodilišta...

 Pazi, nisam se mislio svađati i pametariti, ali ako ti napišem - OD POSTANKA - najvjerojatnije znaš što to znači?? Ti onda pričaš da majka nije u ketozi? Koja majka, ona "OD POSTANKA" ili ova koju srećeš u Konzumu kako gura kolica  puževom brzinom, naslonjena na njih i sa 120 kg u guzici? Naravno u kolicima 20 kg uglavnom ugljikohidratnih bombi. Ta majka nije u ketozi, ali nju i ne uzimamo kao neko mjerilo, bar ne na ovoj temi?

5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
bananaman1 kaže...
KIKI3ooo kaže...
exer1234 kaže...
bananaman1 kaže...
exer1234 kaže...

Bananko banana, sad sam malo prolistao tvoje starije postove, ti si onaj koji s keto dijetom lijeci rakove, side, hemoroide itd..  hahha

 

 

 

 keto sektas

 Ali su mi opet puno bolji od herballif sekte. Prolazimo autom ja i susjed kraj vile koja izgleda... znači takvu palaču ja sam vidio jedino na slikama Beverly Hillsa. A on da je bio 2 puta unutra i da zna ženu, poljakinja kaže, sve stekla na herbal life-u. Kaže: "jesi vidia koliko je žena zaradila na glupim ljudima?"...

U ketu se ne vrtu tolike pare kao u fitness i suplementacijskoj industriji (jer se nema što prodat) pa su mi nekako "bolji".

A za herballife ću jedino priznat da ima tako dobar okus da je prava šteta što je toliko bolesno skup. Ništa nema okus kao HL od čokolade.

 Ljudi su od postanka čovjeka bili u Ketozi. Nije bilo kruha, tjestenine, kolača, šećera....ništa od toga nije postojalo. Bebe u stomaku su u ketozi. Nije mi jasno otkuda usporedba Keta i Herbalife? Herbalife je umjetna hrana (pogledaj sastojke ne kutiji), a na Ketu jedeš slaninu, mast, jaja, salatu, itd.. Znači prirodne namirnice. Što se exera1234 tiče, što reći osim - ma on je budala.

 Keto nicim nije superiorniji i tocka.

 

Da, nije bilo kruha itd,. ali je bilo VOCA. zar ne? dakle voce = ugljikohidrat... kruh= ugljikohidrat

 U 5000 godina lubenica se proširila sa svojih šest izvornih sorti na nevjerojatnih 1200 različitih vrsta. Moderne lubenice dostupne su u pregršt različith boja i oblika, a iako je izvorno uzgajana na jugu Afrike, sada se uzgaja diljem svijeta. Moderne lubenice su oko sto puta teže od svojih predaka i puno slađe.

5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
EZY-E kaže...

Meso je prije bilo luksuz, po šumi se jelo šta je bilo, znači bobice, voće najviše, povrće ako su znali spravljati.

Ako si uspio uloviti neku životinju, obraditi je i speći to je bilo ravno nalasku 100 kn na cesti danas.

Tako ako hoćeš biti čru keto eto ti smjernica.

 Šumsko voće......dobro si to primjetio. Ali to voće ima jako malo šećera (dozvoljeno je na keto dijeti) i nema ga tokom cijele godine. Povrće isto tako - nije bilo krumpira, kukuruza, a boga mi ni pšenice, a znamo da je to sve hrana puna ugljikohidrata. Znači nešto sa malo uH jedeš mjesec, dva i gotovo. Velika je to razlika od modernog vremena gdje ljudi svaki dan u godini jedu banane, a ona krcata šećerom. Mislim to su činjenice, nisam ih ja izmislio.

C/P- 

Kukuruz je prvi put pripitomljen na području koje danas poznajemo kao Meksiko i Središnju Ameriku. U to vrijeme klip kukuruza bio je desetina klipa na koji smo danas navikli. Za sladak i sočan kukuruz u kojem uživamo danas prema Kennedyju su zaslužni Europljani.

Zaključak - prošli smo dalek put od neuskusnog voća koje su jeli naši preci do danas.

16 godina
moderator
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ekipa, kad citirate, kako biste bili u skladu s pravilima foruma, iz citiranog obrišite višak, jer nema smisla da skoro cijeli ekran zauzme citat, a vaša reakcija par redaka.

14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

USrali ste ovu temu fantaziranjem oko ketoa itd.

 

nekad davno, kulturno se razgvoralo o vježbama, suplementima itd.

 

sad pišete o jebenim lubenicama. Dajte ljudi vratite se na kulturne rasprave vezane direktno uz bb, a ne fantaziranja oko toga jel dijete u ketozi dok je trbuhu ili ne. Ono who gives a fuck.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

 Ima tu istine,ali tema nije sa tim usrana već unaprijeđena. Ako čovjek pojede čokoladu i ode trčati, prvo mora potrošiti tu čokoladu pa tek onda ući u zalihe sala. A za to mu treba sat vremena da bi tek počeo trošiti salo. Pa zašto onda ne reći da mu je bolje ne pojesti tu čokoladu? Karikirano, naravno. Isto tako neki lijevi protein koji će popiti sa žlicom glukoze iza treninga, a on debel i došao skinuti salo?? Naravno da mu to ne treba , naprotiv. To su osnove i bez toga nema napretka! Ima , ako si genetski frik, a takvih je ovdje malo. Većina je sa običnim problemima - imam 15 kg viška , a htio bih pločice do ljeta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 11:49 (bananaman1).
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
bananaman1 kaže...

 Ima tu istine,ali tema nije sa tim usrana već unaprijeđena. Ako čovjek pojede čokoladu i ode trčati, prvo mora potrošiti tu čokoladu pa tek onda ući u zalihe sala. A za to mu treba sat vremena da bi tek počeo trošiti salo. Pa zašto onda ne reći da mu je bolje ne pojesti tu čokoladu? Karikirano, naravno. Isto tako neki lijevi protein koji će popiti sa žlicom glukoze iza treninga, a on debel i došao skinuti salo?? Naravno da mu to ne treba , naprotiv. To su osnove i bez toga nema napretka! Ima , ako si genetski frik, a takvih je ovdje malo. Većina je sa običnim problemima - imam 15 kg viška , a htio bih pločice do ljeta.

 krenuo si u raspravu s exerom, a to ne ide, jer on je ovdje jedini u pravu, uvijek i zauvijek i onda fore s djecom, ketozama, lubenicama...ono wtf.

 

Početnici su svi takvi, svi bi preko noći ono što mi, neki gradimo godinama. Oosbno sam mišljenja bez tih fantaziranja i ulaganja puno u prehranu, dobrim treningom se mogu čuda, naravno ovisno čemu stremiš i što želiš.

Idu mi na kiflu pojedinci i tu, i u gymu koji prosipaju pamet, a razvijeni kao bosanski svemirski program. Ono gtfo, zatrpava se tema bezvezarijama, a ljudi koji su došli po savjet dobiju masu oprečnih mišljenja i info i na kraju ne znaju što bi.

 

ontopic:

 

nedvano sam promjenio sredinu i gym, i to je bilo osveježnje koje mi je trebalo, nove sprave, novi ljudi, hrpa utreniranh ženskih guzica i motivacija mi se vratila nakon žešće stagnacije.

jeste li vi osjetili staganciju i kako ste se borili da vratite motivaciju?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

 

ontopic:

 

nedvano sam promjenio sredinu i gym, i to je bilo osveježnje koje mi je trebalo, nove sprave, novi ljudi, hrpa utreniranh ženskih guzica i motivacija mi se vratila nakon žešće stagnacije.

jeste li vi osjetili staganciju i kako ste se borili da vratite motivaciju?

 Osobno sam nakon 7-8 mjeseci intenzivnog korištenja istog gym 4-5 tjedno, promjenio gym, koji me se pokazao po svemu bolji, od količine sprava, svlačionica, ugođaja, količine ljudi itd... Tako da osobno mislim kod eventualne

stagancije/zasićenja pada motivacije  prvo promjenit gym, naravno svako malo bi i trebalo mjenjat vježbe...

Jer  najgore je u ući u neku ''komfort zonu'' tu se treba znati izvući.....

 

Naravno netko  u manjem mjestu/gradu nema ''luksuz'' promjeniti gym iako ih je u zadnjih par godina dosta novootvorenih diljem HR.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

zatrpava se tema bezvezarijama, a ljudi koji su došli po savjet dobiju masu oprečnih mišljenja i info i na kraju ne znaju što bi.

 

 U kojoj temi nije tako..kad uvik ima jedan ili vise pojedinaca koji misle da su samo oni upravu,ali eto...

 

Mene zanima vase misljenje za ove kruzne treninge ili kako se vec zovu,neko kaze "odo na fitnes" ili "crosfit" mada po meni to nije isto?

Tog se kod nas pojavilo dosta,u maloj sam sredini ali ima 4 ili 5 ljudi koji drze te treninge i svi su full.

Prije sam isao,pa odustao nakon 3mj. i sad oppet posao,najvise radi sebe jer sidim puno.

Jebe me to kad tu bude vecina ljudi koji imaju po 50kg viska i normalno gledaju smrsat,a ja imam 92kg na 1.90,ne znam je li mi bolje u teretanu i samo oplest po tezinam ili ovo.

Radi se ono dosta s tegovim,ali bude tu svega od girja,konopa,mrtvo dizanje itd...nekad bude i samo kardio,bas bude svega.

Problem jer imaju 2 teretane,jedna mala i tisna,malo sprava,druga bas nije blizu.

Mozda da vamo gledam sa sto vecim tezinam radit ili ?

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 12:45 (hrka11).
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
kostolomac kaže...

 Osobno sam nakon 7-8 mjeseci intenzivnog korištenja istog gym 4-5 tjedno, promjenio gym, koji me se pokazao po svemu bolji, od količine sprava, svlačionica, ugođaja, količine ljudi itd... Tako da osobno mislim kod eventualne

stagancije/zasićenja pada motivacije  prvo promjenit gym, naravno svako malo bi i trebalo mjenjat vježbe...

Jer  najgore je u ući u neku ''komfort zonu'' tu se treba znati izvući.....

 

Naravno netko  u manjem mjestu/gradu nema ''luksuz'' promjeniti gym iako ih je u zadnjih par godina dosta novootvorenih diljem HR.

 Da, slažem se. U manjem mjestu nisam imao izbora, e sad u većem gradu, 5-6 teretana i čak ću ići 16 termina, ali u dve teretane (složio super popuste).

 

Hrpa novih ljudi, sprava, neke vježbice malo izmjenio i baš opet dobio volju. Teško je nakon godina i godina teretane opet drćati isti tempo rada, na amaterskoj razini jasno.

 

hrka11 kaže...
fila2208 kaže...

zatrpava se tema bezvezarijama, a ljudi koji su došli po savjet dobiju masu oprečnih mišljenja i info i na kraju ne znaju što bi.

 

 U kojoj temi nije tako..kad uvik ima jedan ili vise pojedinaca koji misle da su samo oni upravu,ali eto...

 

Mene zanima vase misljenje za ove kruzne treninge ili kako se vec zovu,neko kaze "odo na fitnes" ili "crosfit" mada po meni to nije isto?

Tog se kod nas pojavilo dosta,u maloj sam sredini ali ima 4 ili 5 ljudi koji drze te treninge i svi su full.

Prije sam isao,pa odustao nakon 3mj. i sad oppet posao,najvise radi sebe jer sidim puno.

Jebe me to kad tu bude vecina ljudi koji imaju po 50kg viska i normalno gledaju smrsat,a ja imam 92kg na 1.90,ne znam je li mi bolje u teretanu i samo oplest po tezinam ili ovo.

Radi se ono dosta s tegovim,ali bude tu svega od girja,konopa,mrtvo dizanje itd...nekad bude i samo kardio,bas bude svega.

Problem jer imaju 2 teretane,jedna mala i tisna,malo sprava,druga bas nije blizu.

Mozda da vamo gledam sa sto vecim tezinam radit ili ?

 

 Dosta ekipe je iskompleksirano pa ih rad u grupi opušta i olakšava dolazak do željenog cilja. Nije svima cilj pucat 150kg u benču, već bit fit i u formi i za to im je grupni/cross dobar izbor.

Oosbno je meni to preskupo, gubitak vremena, za ono što ja želim. Slobodu i rad pojedinačni uz naravno ekiputu i tamo, zajednički treninzi itd. 

 

Super je za počet tamo, naučit osnove, masu vježbi se može i doma, kad se ne stigne na trening.

Svakako treba raditi na sebi, hodanje, trčanje, bicikl, ili trening s utezima, svakako da se kontirraju negativnosti sjedenja i loše prehrane.

Tako da za početak digni guzicu, kreni, pa onda odluči di i što :)

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Onobno mi je draža obična teretana od tih kružnih grupnih treninga iz više razloga.

Prvo, kako si i sam rekao na kružnim treninzima rade sve i svašta, tj. previše miješaju cardio i bodybilding. Treba naravno raditi i jedno i drugo, ali s primarnim fokusom na jedno od tog dvoje. U tvom slučaju bi se fokusirao na utege, a cardio tu i tamo ubacio neko trčanje da nisi baš izvan forme. Ovi s 50 kg viška će se naravno fokusirati na cardio, a tu i tamo ubaciti koju vježbu snage.

Drugo, što svi rade u grupi, to moraš i ti. Kod fitnesa je bitno stalno probijati svoj plafon, prilagoditi trening sebi tako da napreduješ malo po malo. Grupe su za isključiti mozak, odradiš i na kraju dana ne znaš koliko si napredovao, koje su ti slabe strane, itd. Kad radiš sam imaš puno bolji poticaj istraživati i prilogoditi trening sebi, a ne sebe treningu.
16 godina
moderator
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
nedvano sam promjenio sredinu i gym, i to je bilo osveježnje koje mi je trebalo, nove sprave, novi ljudi, hrpa utreniranh ženskih guzica i motivacija mi se vratila nakon žešće stagnacije.

jeste li vi osjetili staganciju i kako ste se borili da vratite motivaciju?

Nije baš odgovor na tvoje pitanje, ali želio bih izložiti kako sam ja uopće počeo "navlačiti utege" pred godinu dana. Nemam inače dobru teretanu u blizini, a u dobre teretane mi se baš i ne isplati odlaziti zbog vremena i troškova putovanja, ali jednog dana možda, dok prerastem ovo što imam i imat ću doma.

 

Imao sam doma dvoručni uteg s 25 kila i dvije bučice s po 12,5 kila svaka, ako se ne varam, što je kod mene 15-20 godina skupljalo prašinu - kad sam te stvari kupio, nešto malo sam probao vježbati i onda odustao.

 

Nakon što sam pola godine bio na intermittent fastingu i skinuo nekih 5 kila , i dalje sam često bio gladan pa sam si mislio da bih uz vježbanje mogao više jesti, da ne budem više toliko gladan (tj. da mogu više pojesti, a da to ne ode natrag previše u salo).  Počeo sam pratiti kanale na YouTubeu, prvenstveno Athlean-X, jer praktički nikad nisam bio u teretani (tj. skoro pa nikad - par puta pred dvadesetak godina), jer nisam znao ništa o vježbanju s utezima, a najbitnija stvar mi je bila da se ne ozlijedim. Ispočetka sam mislio da ću morati odustati zbog bolova u laktovima, zbog škljocanja u zglobovima i tako to, ali kako sam našao objašnjenja za neke od tih stvari, ipak sam uspio ustrajati.

 

Iskreno rečeno, zapravo i nisam imao neku motivaciju. Razlog zbog kojeg sam uopće počeo vježbati jer da mi ne bude dosadno kad gledam, tj. slušam videe na YouTubeu.  Onda umjesto da na drugom ekranu igram neku igru, radije sam primio utege u ruke. Nisam vidio tjednima praktički nikakve efekte i već si mislio da uopće bezveze to i radim. Neki minimalni pomaci nakon mjesec dana, a mislim da sam tad negdje krenuo i s wheyem. I dalje je to polako išlo, nisam odustajao baš zato jer nisam imao što pametnije raditi kad gledam videe na YouTubeu pa da radim nešto korisno. Polako sam počeo kupovati dodatnu opremu (kilavi benč, stalke za uteg koji se mogu iskoristiti za čučanj i za benč), značajniji rezultati došli nakon nekih 6 mjeseci.

 

Najveći skok u fizičkom izgledu imao sam nakon što sam si kupio onu šipku za štok od vratiju - bila na akciji u Plodinama za 34 kune pa rekoh ajde.  S pokušajevima pull-upova i chin-upova dobio sam prsa i s tim dodatnu motivaciju za vježbanje, pogotovo nekoliko mjeseci nakon toga, kad su me nekoliko ljudi pitalo dal hodam v teretanu. Ono, fala na pitanju, znači kolko god ja to polako petljam doma i uvijek si mislim da sam i dalje presitni (mada sam se vratio na masu od prije intermittent fastinga - a trenutno zapravo imam i tri kile više ), drugi (laici) me doživljavaju kao "jakog" ili nekog tko vježba u teretani.

 

I dalje sam početnik prema valjda dobrog dijela ljudi koji se javlja u ovu temu. Iako sam sad kroz zimu dosta zapostavio vježbanje i opet dobio nešto sala (nije strašno), zadržao sam mišiće (jednom tjedno si bar nešto odvježbam), nastavit ću intenzivnije vježbati kad zatopli (3 puta tjedno full body - em sam i dalje početnik, em sam u godinama, tako da mi takav režim jako odgovara i mogu si ga dozvoliti). Koja mi je sad motivacija? Četiri-pet dana nakon vježbanja više se ne osjećam baš idealno i tjera me da ponovno krenem, da odradim koju rundu, da se ispucam. Tako da se veselim toplijem vremenu da mogu nastaviti s intenzivnijim vježbanjem.

 

Poanta moje priče je da i "dosada" može biti dovoljan motivator te da ne treba teretana, barem ispočetka, da bi čovjek ostvario vidljivi napredak. Na kraju krajeva, s tim što sam si kupovao opremu za vježbanje doma (u pravilu sam ciljao na praktički najjeftinije, gledao akcije), zapravo nisam ništa izgubio - tu lovu, i vjerojatno i više od toga zbog putovanja, bih kroz isto razdoblje ionako ulupao u teretanu, a ovako te stvari imam doma i mogu vježbati kad mi se sprdne, bez da moram ikamo ići. A jednog dana, kad (ili ako?) prerastem tu opremu, opet mi kao opcija ostane teretana.

 

Uglavnom, sad kad si malo bolje razmislim o svemu... Nije da mi je trebala nekakva konkretna motivacija, nego sam se vodio ovime: "Koji izgovor imam da ne vježbam?" Kako nemam valjanog izgovora za nevježbanje, eto, vježbam. Dovoljno dobra motivacija?  Sad nakon godine dana vježbanja s utezima, kakvo god da to vježbanje bilo, zapravo me osvijestilo o potrebi, o važnosti vježbanja - sad mi je jasno da čovjek teško može biti u optimalnom stanju, optimalnog zdravlja ako ne vježba.

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

 

 

Super je za počet tamo, naučit osnove, masu vježbi se može i doma, kad se ne stigne na trening.

Svakako treba raditi na sebi, hodanje, trčanje, bicikl, ili trening s utezima, svakako da se kontirraju negativnosti sjedenja i loše prehrane.

Tako da za početak digni guzicu, kreni, pa onda odluči di i što :)

 Ma nije bas da nikad nisam radio nista i da ne znam bas same osnove...uvik bi to bilo podjem 4,5 ili 6mj pa odustanem par mj ne idem na trening,ali u medju vremenu igram nogomet,trcanje ili nesto tako,a i uvik oko kuce ima nek k..za radit,sad kad sam u stanu vecinom samo lezarina i sidenje pa me ledja pocmu malo zajebavat.

Nego me vise zanima kako se gleda na ovakve treninge,a i osobno nekako mi pase kad je grupa jer onda radis jer rade i ostali,kad bi sam proba nesto to bi bila k...na teska,nikako se nagovorit,pocmem malo pa stanem odem negdi itd...

Kresaux kaže...
Onobno mi je draža obična teretana od tih kružnih grupnih treninga iz više razloga.

Prvo, kako si i sam rekao na kružnim treninzima rade sve i svašta, tj. previše miješaju cardio i bodybilding. Treba naravno raditi i jedno i drugo, ali s primarnim fokusom na jedno od tog dvoje. U tvom slučaju bi se fokusirao na utege, a cardio tu i tamo ubacio neko trčanje da nisi baš izvan forme. Ovi s 50 kg viška će se naravno fokusirati na cardio, a tu i tamo ubaciti koju vježbu snage.

Drugo, što svi rade u grupi, to moraš i ti. Kod fitnesa je bitno stalno probijati svoj plafon, prilagoditi trening sebi tako da napreduješ malo po malo. Grupe su za isključiti mozak, odradiš i na kraju dana ne znaš koliko si napredovao, koje su ti slabe strane, itd. Kad radiš sam imaš puno bolji poticaj istraživati i prilogoditi trening sebi, a ne sebe treningu.

A jbga,vec sam spomenio 2 teretane od toga jedna malo daleko,druga je bas mala onda provedes vrime cekajuc na spravu itd...

Ovdje di sam do sad isao i sad ponovo posao je dobro sto se u zadnje vrijeme vecinom fokusiraju na tegove uz malo i kardio vjezbi,a zna nekad potrefit i cili trening da bude kardio sve ovisi kako se radi koji dan.

Ovo podebljano slazem se i to me jedino zivcira jer nekad jednostavno nebi to radio jer mislim da mi "ne treba" ta vjezba,odem do sprave pa s tegom radim benc ili mrtvo dizanje dok prodje ta vjezba.

Kao sto sam rekao mala je sredina svi se znamo vecinom,pa nije problem dogovorit se bilo sta.

 

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo da se i ja javim, krenuo ozbiljnije u teretanu u 3. mjesecu prosle godine, imao na 177 cm 85-86 kg, 26 godina. U tih 8 mjeseci spustio na 75, u formi života, nisam bio bolestan od tad ni malo, prehranu drastično promijenio i puno više samopouzdanja jer sam sad baš lijepo građen, bio sam ja i prije u dobroj formi jer se i inače dosta bavim sportom, ali ipak sam imao masti i viša kojeg se trebalo riješit.

 

Trening mi je uglavnom deadlift, čučanj, zgibovi, izbjegavam sprave. Deadlift maks 110 kg, čučanj 85. Ubacim još vježbicu za trbuh i to je uglavnom to.

 

Što se tiče prehrane, bilo mi je kako je netko tu napisao, vježbao sam ja, trčao, igrao košarku, čak i išao u teretanu, ali kako nisam prehranu prilagodio nije tu bilo nekih poboljšanja, više sam to gledao kao razlog da mogu malo više pojest, pa sam znao pojesti čipsa, popit soka, pojest čokolade, pekarskih proizvoda itd. Sad mi je to nezamislivo, ono kad se ljudi žale da ne mogu smršavit, a tamane čvarke i čokoladu. Uopće mi se sad nije problem oduprijet tom, u frižideru uopće više nemam ni soka ni čokolade ni takvih nekakvih gluposti. Za doručak pojedem zobene s medom, ubacim žličicu peanut butter i malo chia. Oko 12 na poslu pod pauzom posni banana i malo pecivo. Oko 5 kad se vratim onda si baš skuham uglavnom neko mesu piletinu ribu nešto na toj bazi, smeđa riža i povrće. Navečer ako sam baš gladan da ne mogu idržat maznem bananu i par indijskih orascica i to je to. Ne znam koliko je to kalorija, ne brojim ih. Ali znam da su mi i porcije manje, prije dok bih jeo, bih baš gledao da se najedem da sam sit do vrha, sad jedem dok ne ubijem glad i dosta, ako ostane, pojest cu kasnijed/drugi dan.

 

I eto, 8 mjeseci, preko 10 kila, išao sam trčat zagrebački cener eto da probam, iako u slobodno vrijeme ne trčim, samo na košarci, i otrčao u 45 min bolje od nekih ljudi koji su po klubovima i baš se bave trčanjem. Prehrana je majka i samo mi je žao što prije nisam toliko pazio na to. Tko kaže da je skupo/teško, ne znam, neću reć da je glupost, ali se ne slažem, ljudi troše novce na sokove kekse čokolade čipse cigarete, te novce potroši na zdravu hranu i bit će ti bolje u svakom pogledu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 14:13 (Hazar).
16 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ima li smisla trenirati i gladovati, odnosno probati čim više odoljeti apetitu kao posljedici treniranja?

 

Naime, zadovoljan sam kako izgledam kada sam u treningu, ali sam pretežak za nogomet (futsal, golman sam) koji i dalje kompetitivno igram. Treningom sam nabio 95kg na svojih 187cm i to zbilja izgleda ok (uvijek ima mjesta za napredak), ali koljena i kondicija pati.

Koristite blage riječi i jake argumente
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

 

 

sad pišete o jebenim lubenicama. Dajte ljudi vratite se na kulturne rasprave vezane direktno uz bb, a ne fantaziranja oko toga jel dijete u ketozi dok je trbuhu ili ne. Ono who gives a fuck.

 ne znam zasto je zapeo za te lubenice.. od sveg voca, on na lubenice :D 

 

naravno da je glupo raspravljati o toj ketozi u trbuhu, zamisli... 

 

Lik uporno trazi neke razloge da dokaze da je u pravu, ali nije, keto nicim nije superioran, kako ga oon predstavlja

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 14:33 (exer1234).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice