Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.849
|
čitano: 6.608.214
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
robogo kaže...
Cordas kaže...

Evo recimo baš me zanima koliko će dugo živjeti Jay Cutler koji mi izgleda prilično zdravo sada nakon godina abusanja steroida. Ili još bolji primjer Dorian Yates koji mislim da je unatoč steroidima u dvadesetima i tridesetima sada kao šezdesetogodišnjak zdraviji nego 99% ljudi u tim godinama. Da ne govorim o fizičkom izgledu. 

Naravno da su se obojica posvetili zdravijem načinu života nakon karijere, ali s obzirom koliko se demonizira te steroide čovjek bi rekao da nitko od njih 45. neće doživjeti.

Ne ide to samo tako. Šteta je počinjena i tu je, jedan dio će proći s vremenom, jedan dio je trajan i vrlo je lako moguće da će im skratiti život. Možda za 2 dana, možda za 15 godina. Realna je činjenica da jednostavno ne znamo kako će oni reagirati na sve što su prošli.

 

Usput, nekako sumnjam da Yates i Cutler nisu na barem minimalnoj dodatnoj dozi testosterona nakon godina i godina korištenja.

Naravno da su na TRT-u sada.

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...

Ma da normala je to da me se proziva, ja stavio na reddit progress prije i poslije, znaš kako su me isprozivali za kemiju, nisu me pitali jel koristim nego šta koristim i koji mi je ciklus, ja rekao da sam natty dobio sam dislikeova mali milijun i svi me popljuvali kao da sam najveći kemičar na planeti. 

 sada vidis kako je kad te prozivaju za kemiju a ti nevin, sada zamisli kako je onima boljih od tebe kad ti mislis da su na trenbolonu a treniraju 10x duze cijeli zivot po spagi od 11te godine  

 Ne smeta to meni, dapače samo mi ide u prilog. Gdje ćeš veće pohvale za naturalnog bildera od toga da si na kemiji. Sto mike o herana tice ne mislim da je na trenu to sam iz sale ga nazvao mike o tren, ali mislim da koristi test sigurno, ali to je moje misljenje ti imas svoje i to je ok. Necemo se oko toga prepirat nije ni bitno na kraju krajeva.

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Angelo97 kaže...
BeLLicus kaže...
Mr.Natural kaže...
BeLLicus kaže...

Ma da normala je to da me se proziva, ja stavio na reddit progress prije i poslije, znaš kako su me isprozivali za kemiju, nisu me pitali jel koristim nego šta koristim i koji mi je ciklus, ja rekao da sam natty dobio sam dislikeova mali milijun i svi me popljuvali kao da sam najveći kemičar na planeti. 

 daj link na reddit da te upvotamo i popravimo karmu, i da imam sta za citat malo 

 https://www.reddit.com/r/Brogress/ listaj odma sam tu, taman sam dns stavio onu sliku što sam neki dan stavio na forum, i prije su me prozivali kad god nešto stavim za gear, ali bit će tu još svega u komentarima tek sam prije 6h stavio već su počeli :D

 Sta radis za arm day? Bas imas jbne gunse

 Hvala brate! Vecinom sam na sajlama one mi pruzaju jak otpor tokom negativa i tu se sabijem. Malo ramon dina kopiram kad ima arm day radi zanimljive vjezbe za ruke na sajlama i koristi klupu. Skullcrush na sajli sa ravnom sipkom drop set lezis na klupi odozada top stvar. Kod obicnog skulla me zezaju laktovi tako da mi je ovo bolje ista vjezba samo su sajle i jos mi je negativ jaci i sama kontrola pokreta. 

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
Angelo97 kaže...
BeLLicus kaže...
Mr.Natural kaže...
BeLLicus kaže...

Ma da normala je to da me se proziva, ja stavio na reddit progress prije i poslije, znaš kako su me isprozivali za kemiju, nisu me pitali jel koristim nego šta koristim i koji mi je ciklus, ja rekao da sam natty dobio sam dislikeova mali milijun i svi me popljuvali kao da sam najveći kemičar na planeti. 

 daj link na reddit da te upvotamo i popravimo karmu, i da imam sta za citat malo 

 https://www.reddit.com/r/Brogress/ listaj odma sam tu, taman sam dns stavio onu sliku što sam neki dan stavio na forum, i prije su me prozivali kad god nešto stavim za gear, ali bit će tu još svega u komentarima tek sam prije 6h stavio već su počeli :D

 Sta radis za arm day? Bas imas jbne gunse

 Hvala brate! Vecinom sam na sajlama one mi pruzaju jak otpor tokom negativa i tu se sabijem. Malo ramon dina kopiram kad ima arm day radi zanimljive vjezbe za ruke na sajlama i koristi klupu. Skullcrush na sajli sa ravnom sipkom drop set lezis na klupi odozada top stvar. Kod obicnog skulla me zezaju laktovi tako da mi je ovo bolje ista vjezba samo su sajle i jos mi je negativ jaci i sama kontrola pokreta. 

 francuski potisak sam napustio baš radi toga, pomaže ako nagneš ruke malo iza, ali s vremenom krene i tako.

pa onda kombinacije i alternative i sajle.

 

sajle su top, za naprednog vježbača su strašan rekvizit. za početnike su šansa da ljenčare i koriste cukanje lupanje.

 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
Igor666 kaže...
Cordas kaže...
Gledam Terry Crewsa, 56 godina. Cijeli život na kemiji.
Izgleda, funkcionira i bolje se osjeća nego 99.99% natural ljudi u tim godinama. Zapravo, normalni ljudi u tim godinama izgledaju kao da će sutra umrijeti.

Moje pitanje - koji je nedostatak zapravo te kemije i zašto nisu svi barem na TRT-u kao Terry?
Ne izgleda mi kao da je nešto izgubio s tim, a doslovno mu je izgradilo karijeru

 "u 64.godini iznenada umro terry crews", eto zato nisu svi na kemiji. ne kazem da ce se to desiti njemu ali povecao si je sanse drasticno.

 

TRT je za one 50+ kojima prirodno padne test (par godina +-), a ne za ljude od 20-30 godina radi preseravanja u ogledalu teretane.

Tko kaže da će mu se to dogoditi? Using i abusing nije isto. 

 

Mene baš zanima koliko steroidi skrate život (u kombinaciji sa healthy lifestyleom) u odnosu na recimo unhealthy lifestyle (cigarete, alkohol, loša prehrana, nekretanje - klasični lifestyle 80-ih i 90-ih većine ljudi).

 

Evo recimo baš me zanima koliko će dugo živjeti Jay Cutler koji mi izgleda prilično zdravo sada nakon godina abusanja steroida. Ili još bolji primjer Dorian Yates koji mislim da je unatoč steroidima u dvadesetima i tridesetima sada kao šezdesetogodišnjak zdraviji nego 99% ljudi u tim godinama. Da ne govorim o fizičkom izgledu. 

Naravno da su se obojica posvetili zdravijem načinu života nakon karijere, ali s obzirom koliko se demonizira te steroide čovjek bi rekao da nitko od njih 45. neće doživjeti.

 

 Na TRT-u je kaze, sritan je šta može imat odnose, kaze jedno vrime nista. 

 

Ali slazem se da razina testosterona opada tijekom godina koja uzrokuje zdravstvene probleme i da se može utjecat na prirodnu produkciju testosterona:

- sexom

- tjelovježbom

- omega3 :D (prehrana)

6 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
Angelo97 kaže...
BeLLicus kaže...
Mr.Natural kaže...
BeLLicus kaže...

Ma da normala je to da me se proziva, ja stavio na reddit progress prije i poslije, znaš kako su me isprozivali za kemiju, nisu me pitali jel koristim nego šta koristim i koji mi je ciklus, ja rekao da sam natty dobio sam dislikeova mali milijun i svi me popljuvali kao da sam najveći kemičar na planeti. 

 daj link na reddit da te upvotamo i popravimo karmu, i da imam sta za citat malo 

 https://www.reddit.com/r/Brogress/ listaj odma sam tu, taman sam dns stavio onu sliku što sam neki dan stavio na forum, i prije su me prozivali kad god nešto stavim za gear, ali bit će tu još svega u komentarima tek sam prije 6h stavio već su počeli :D

 Sta radis za arm day? Bas imas jbne gunse

 Hvala brate! Vecinom sam na sajlama one mi pruzaju jak otpor tokom negativa i tu se sabijem. Malo ramon dina kopiram kad ima arm day radi zanimljive vjezbe za ruke na sajlama i koristi klupu. Skullcrush na sajli sa ravnom sipkom drop set lezis na klupi odozada top stvar. Kod obicnog skulla me zezaju laktovi tako da mi je ovo bolje ista vjezba samo su sajle i jos mi je negativ jaci i sama kontrola pokreta. 

 Brutalno. Fascinatno mi je zapravo kako sam ja sebi ucinio medvjedju uslugu sto sam pri startu kretanja sa teretanom naletavao samo na science based ekipu i jos pri tom mislice da je to odlicno da samo to gledam. Postigo sam ja dosta s takvim treninzima i mnogi drugi naravno, ali mogo sam vise... Bodybuilderi i njihovi treninzi uvijek su bili demonizirani, te zbog steroida, te zbog volumena visokog, niske frekvencije itd. Medjutim svako ko iskace sa physiqueom tako trenira ukljucujuci tebi i mnoge koje znam osobno. A da ne govorim koliko su takvi treninzi po meni zabavniji i vise zadovoljavajuci.

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

samo se bodite djeco draga, jednom se zivi

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

momci ako imate problema s dizanjem, javite mi se. .imam povoljno tih pomagala, sve original

6 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

seated overhead bucice 40kg x20

 

prejak sam, cijela teretana gleda dok dizem  

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ja toliko radim s sipkom 40kg

 

salim se, ne radim overhead, nema potrebe pored kosog bencha, osim ako je pod nekim uglom pa pogadjas i prsa i prednje rame/triceps

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2024 19:07 (exer1234).
6 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

seated overhead bucice 40kg x20

 

prejak sam, cijela teretana gleda dok dizem  

 40kg u svakoj ruci po 20 ponavljanja? Lijepo

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

eo dario je ovdje lijepo objasnio za broj treninga :

 

https://www.facebook.com/photo?fbid=1091586829640382&set=a.519507063515031

 

"U svakom slučaju, nema potrebe raditi više od onoga što nam je dovoljno za progres.

Treba nam energija za neke druge stvari u životu, a ne samo za trening. "

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2024 20:45 (exer1234).
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

nek mali dario trenira 2x tj i jede 150g p, nije ni to lose 

 

hvata klijentelu tom retorikom i neka ga, jer ipak vecini se neda niti trenirati niti jesti i spremni su uloziti vrlo malo, a onih 1% sto ce davati sve od sebe na treningu i jesti 95% clean 350dana godisnje ce prevladati kao genetski poglavice nadnaravnih sposobnosti rukovođenja svjetlom i tamom

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

nek mali dario trenira 2x tj i jede 150g p, nije ni to lose 

 

hvata klijentelu tom retorikom i neka ga, jer ipak vecini se neda niti trenirati niti jesti i spremni su uloziti vrlo malo, a onih 1% sto ce davati sve od sebe na treningu i jesti 95% clean 350dana godisnje ce prevladati kao genetski poglavice nadnaravnih sposobnosti rukovođenja svjetlom i tamom

 Pusti te utegčiče i paradiranje po teretani i dođi u Slunj na vojne vježbe pričuve, pa da te slijedimo i da ti se divimo ti alfa mužjače.

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

neda mi se u pricuvu pa da me salju u rat protiv rusa ako se prosiri ovo sranje, nemam nista protiv rusa, jedino protiv koga bih u rat su b****e (ako netko odgonetne rispekt, nesmijem biti preotvoren jer ionako sam na tankom ledu pod budnom paznjom moderatora)

 

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
NathanDrek kaže...
Petar hw kaže...

nek mali dario trenira 2x tj i jede 150g p, nije ni to lose 

 

hvata klijentelu tom retorikom i neka ga, jer ipak vecini se neda niti trenirati niti jesti i spremni su uloziti vrlo malo, a onih 1% sto ce davati sve od sebe na treningu i jesti 95% clean 350dana godisnje ce prevladati kao genetski poglavice nadnaravnih sposobnosti rukovođenja svjetlom i tamom

 Pusti te utegčiče i paradiranje po teretani i dođi u Slunj na vojne vježbe pričuve, pa da te slijedimo i da ti se divimo ti alfa mužjače.

 pa nebi mu bilo loše, vojska (često pojedinici padnu) em šmrče em se pika, pa bi bio doma.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Di se moze whey uzet najpovoljnije? Jeli jos myprotein?

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
KIKI3ooo kaže...

Di se moze whey uzet najpovoljnije? Jeli jos myprotein?

Nije, MyProtein je najgori sada. Gymbeam vjerojatno sada

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2024 12:48 (Cordas).
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Planiram od 10 mjeseca ubacit u 5 brzinu što se tiče zdrave prehrane, smaraju me ovi kaufladni lidl i sva ta drogirana hrana, drogirano meso i sve, pa se bacam u ove integralne bio proizvode pa me zanima koji whey bi bio najzdravija varijanta, vjerovatno onaj bez okusa? Jer svi ovi sa okusom imaju emugulatore, zgušnjivače, suklarozu itd... Petar je bio stavio jedan dobar protein bez okusa ali tko će to naći :D 

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Planiram od 10 mjeseca ubacit u 5 brzinu što se tiče zdrave prehrane, smaraju me ovi kaufladni lidl i sva ta drogirana hrana, drogirano meso i sve, pa se bacam u ove integralne bio proizvode pa me zanima koji whey bi bio najzdravija varijanta, vjerovatno onaj bez okusa? Jer svi ovi sa okusom imaju emugulatore, zgušnjivače, suklarozu itd... Petar je bio stavio jedan dobar protein bez okusa ali tko će to naći :D 

Evo ga:

https://hr.the-nutrition.com/proizvod/713/OSP-WHEY-HYDROLISATE/b/trgovina/cat/1/stype/2/ob/0/stranica/3

 

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
BeLLicus kaže...

Planiram od 10 mjeseca ubacit u 5 brzinu što se tiče zdrave prehrane, smaraju me ovi kaufladni lidl i sva ta drogirana hrana, drogirano meso i sve, pa se bacam u ove integralne bio proizvode pa me zanima koji whey bi bio najzdravija varijanta, vjerovatno onaj bez okusa? Jer svi ovi sa okusom imaju emugulatore, zgušnjivače, suklarozu itd... Petar je bio stavio jedan dobar protein bez okusa ali tko će to naći :D 

Evo ga:

https://hr.the-nutrition.com/proizvod/713/OSP-WHEY-HYDROLISATE/b/trgovina/cat/1/stype/2/ob/0/stranica/3

 

 skupo jako eur/kg, bio je na thenutritionu 65eur 3kg unflavoured izolat ali vidim nema vise

 

brzinski google ovo sada izbacuje kao best buy:

https://gymbeam.hr/protein-pure-isowhey-gymbeam.html

 

uglavnom bilo koji unflavoured izolat, da te ne muci ni laktoza ni zaslađivaci

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Planiram od 10 mjeseca ubacit u 5 brzinu što se tiče zdrave prehrane, smaraju me ovi kaufladni lidl i sva ta drogirana hrana, drogirano meso i sve, pa se bacam u ove integralne bio proizvode pa me zanima koji whey bi bio najzdravija varijanta, vjerovatno onaj bez okusa? Jer svi ovi sa okusom imaju emugulatore, zgušnjivače, suklarozu itd... Petar je bio stavio jedan dobar protein bez okusa ali tko će to naći :D 

Ja sam uzeo Just Whey bez okusa na Gymbeam-u, meni je odličan. Probaj :)

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2024 13:48 (mrsmith).
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
KIKI3ooo kaže...

Di se moze whey uzet najpovoljnije? Jeli jos myprotein?

 javi se možemo riješti s the nutritiona šta trebaš

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
KIKI3ooo kaže...

Di se moze whey uzet najpovoljnije? Jeli jos myprotein?

 javi se možemo riješti s the nutritiona šta trebaš

Kaj uzimate s The Nutrition-a? Ja sam uzeo OVAJ, čokolada i gori nikad probao nisam. Slatko i slano istovremeno, hvala bogu pa sam uzeo 'samo' 4kg. Ima li neki bolji za slične pare?

 

Inače do sad Shopbuilder.

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Promster kaže...

Kaj uzimate s The Nutrition-a? Ja sam uzeo OVAJ, čokolada i gori nikad probao nisam. Slatko i slano istovremeno, hvala bogu pa sam uzeo 'samo' 4kg. Ima li neki bolji za slične pare?

 

Inače do sad Shopbuilder.

Samo taj i uzimam. Double Choco i miješam ga u sve i svašta.

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
robogo kaže...
Promster kaže...

Kaj uzimate s The Nutrition-a? Ja sam uzeo OVAJ, čokolada i gori nikad probao nisam. Slatko i slano istovremeno, hvala bogu pa sam uzeo 'samo' 4kg. Ima li neki bolji za slične pare?

 

Inače do sad Shopbuilder.

Samo taj i uzimam. Double Choco i miješam ga u sve i svašta.

Ne znam dal sam ja dobio loš 'batch' ili kaj...Ali baš loše, obična čokoloada...Najgori kojeg sam probao, a probao sam ih.

6 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ubise me leg day danas.

Cucanj 5x5
Leg press 3x10
Leg extension 3x15 zadnja serija drop set
Leg curl 3x15 zadnja serija isto drop set
Listovi 5 serija 15 do 20 ponavljanja
Cable crunch 3x15
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

meni dns deload cucnja i malo loze

 

cucanj 60x10, 100x10, 140x10

bugarski 20kg po ruci 2x10

jednonozni romanian bucica 40kg 3x20

side plank 3 serije

 

laganini da se cns odmori uz zadrzavanje motor pattern unita 

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

jel jos netko primjetio koliko su amerikanci bolji benceri od europljana? krdo ih inclinea 315-405 (njihovih THREE FIFTEEN i FOUR O FIVE kako ih se cuje po videima) odnosno 3-4plejta na easy 10+ repse (140kg-180kg), dok kod nas jako malo ekipe jedva moze taknuti 140kg

 

 

i znam po sebi koliko mi je benc tezak, obzirom na staz te ostale liftove cucanj i mrtvo

 

 

 

btw jedna anegdotica i eventualan trik za nekom iskoristiti obzirom je benc (bilo kosi ili ravni) osim o bodyweightu jako ovisan i o budnosti cns-a, bencam usual 120 12-15puta zadnjih godina, sad jel to puno ili malo nebitno uglavnom prosle godine uzeo period 3 tjedna 0 kofeina, zatim jedan dan se dobro naspavam i prije treninga uzmem 200mg kofeina (3x250ml energetskog pica, tri manje limenke, ekvivalent cca 3kave) 15min prije treninga (zatim jos 15min kenjanja u teretani zbog laksativnog ucinka kofeina, normalno) i bencam 120 20puta(ravni benc), i to mi je max ikada na tom liftu.

pa probajte, kofein zbilja moze biti koristan tool

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice