Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

poruka: 351
|
čitano: 56.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

ako nisi gledao onda ajde na:

 

http://nabava.net/

 

tu ces vidit gdje je najjeftinije pa probaj ako vec nisi ;)

Hocu hd 4870 X2 da dode na 3000 kn :'( aaaaaaaa grrrrrrrrrr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

u admu CORSAIR 750W  729,32 kn

pa oba dvije firme su jako dobre u tom segemntu(napajanja),vecina ljudi uzima corsair ili čiftek.jako dobra napajanja.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
jojo_surf kaže...

ako nisi gledao onda ajde na:

 

http://nabava.net/

 

tu ces vidit gdje je najjeftinije pa probaj ako vec nisi ;)

 da znam za to, ali sam mislio da je taj proc u vemilu najjeftiniji, jel imas iskustva u kupovini preko ADM-a?
-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

nikad nisi kupovao ali san namjeravao 4870 x2 u adm-a i predomislia san se jer je iduci dan izasla u splitu i nadao san se da ce se snizit cijena (4000 kn je sad) ali jos nije :'(  i sad cekan da se snizi cijena u st-u.

Hocu hd 4870 X2 da dode na 3000 kn :'( aaaaaaaa grrrrrrrrrr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
jojo_surf kaže...

nikad nisi kupovao ali san namjeravao 4870 x2 u adm-a i predomislia san se jer je iduci dan izasla u splitu i nadao san se da ce se snizit cijena (4000 kn je sad) ali jos nije :'(  i sad cekan da se snizi cijena u st-u.

 
lol inace sad je u vemilu 3823 kn , ali sad bi trebala u trecem tjednu rujna pojeftinit za nekih 300-400 kn


btw gdje mogu vidjet ponudu xigmatek coolera? i jesu bolji od scythe-a?

ima li netko da je kupovao preko ADM-a ili Optimum-a?
-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2008 18:46 (xtreme:gamer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

u hardveraj.hr imas link

16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

 

evo kako bi izgledala malo idealnije slozena konfiguracija uzevsi u obzir vase prijedloge

 

 



                                                               komponenta                                                                ducan                     cijena





Kućište ANTEC Gamer Twelve Hundred bez PSU, Unbeatable Gamer Case                              optimum                 1034 kn                                        

Logitech Cordless Desktop Wave USB / 920-000289                                                                links                        459 kn                           

Napajanje CORSAIR 750W, TX Series CMPSU-750TXEU, 12cm vent,ATX2 ver 2.2                      adm                        729 kn     
DVD+RW/-RW Pioneer DVR-215DBK, SATA, Dual Layer, 20x, black, bulk                                   adm                         185 kn                                          
MB ASUS S775 P5Q Deluxe, FSB 1600, Intel P45, PCI-E, DDR2                                           optimum                      1300 kn                                          

Mushkin DDR2-1066 XP2-8500 4GB KIT (2x2GB) memorija                                                   hardveraj                      850         x 2
*HDD Western Digital Caviar WD6400AAKS, S-ATA300, 640GB/16MB/7200rpm                    optimum                        526 kn                             

Intel Core 2 Quad Q9550 BOX, 4×2.83GHz, 1333MHz, 775-pin, 12MB                                       adm                        2060 kn                                          
Sapphire Radeon HD4870x2, 2GB DDR5, PCIE, TVout, DVI                                                    optimum                       3306 kn       

 

+     Xigmatek HDT-RS1283 Red Scorpion CPU hladnjak                                                       hardveraj                       300 kn                                                                    

 

_________________________________________________________________________________________________________________
                                                                                                                                Ukupno             11.599,00 kn

 

 

 

 

e sad da je vjerovati ovim navedenim web shopovima i servisnim uvjetima, bio bi to super komp

 

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2008 21:11 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

Ja sam kupovao preko ADMa? Zasto pitas? Ako te zanima usluga, sve je bilo pet, posalju cim dobe narudzbu, dodje cika postar ti platis (mozes i na druge nacine platit) uzmes robu i svi sretni i zadovoljni. Komuniciras s njima preko maila, sve fino azurno, brzo i uljudno. Iznad 2000kn dostava je besplatna za citavu hr

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

 sta u slucaju servisa? ima li tko s njima takvih iskustava?

 

 

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2008 21:12 (xtreme:gamer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

zasto bas preferiras ovu plocu koju si naveo (P5Q-Deluxe) od svih drugih?

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Ja imam iskustva s ADM-om. Nedavno sam tamo uzimao komp za igranje. Cijela konfa me dosla nekih 1k kn manje nego u ustalim ducanima. Sto se servisa tice nemam iskustva, jer hvala Bogu, jos nije bilo potrebno, ali dobijes garancije od 2 do 5god, na neke djelove cak i lifetime. ;)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
Zdravko Mamic kaže...

Ja imam iskustva s ADM-om. Nedavno sam tamo uzimao komp za igranje. Cijela konfa me dosla nekih 1k kn manje nego u ustalim ducanima. Sto se servisa tice nemam iskustva, jer hvala Bogu, jos nije bilo potrebno, ali dobijes garancije od 2 do 5god, na neke djelove cak i lifetime. ;)

 
hvala Mamicu, u zadnjih par dana sam se dosta raspitivao, izgleda da su ok firma a i dosta cu komponenti uzeti kod njih


nego jel moguce da je Optimum jedini ducan u Hrvatskoj koji ima Kućište ANTEC Gamer Twelve Hundred bez PSU, Unbeatable Gamer Case

pa koja smo mi rupa jeb*te
-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Ista situacija s kucistem je bila i u mojem slucaju. Iskreno lokacija ADMa mi nije uljevala povjerenja (neki podrum na Pesci), ali su jedini koji su imali Soprano DX tako da sam zapravo igrom slucaja uzeo i ostatak komponenti u doticnom ducanu. Btw sve komponente su bile raspolozive odmah (mozda sam imao srece), ali s njima sam imao samo dobro iskustvo. Preporucam u svakom slucaju. Kvalitetna i brza usluga usluga, duga garancija i sto je najbitnije strucno osoblje koje ne stedi na savjetima ;)!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

 

strava, samo ovaj Optimum trazi prvo placanje na njihov ziro racun pa onda isporuka, strah me da me ne izbunare ko onog tipa za televiziju lol s potrosackog koda

 

 

 

 

 

da li ce dva kita mushkin od 2x2, ukupno 8 giga, raditi probleme na Asus P5Q deluxe maticnoj, OS ce biti XP/Vista oboje 64 bitni

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2008 22:35 (xtreme:gamer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

Uf jako lijepo kuciste, nije ni skupo toliko cak...

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
16 godina
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

predobro je kuciste ima puno ventilatora i isplativo po meni

Hocu hd 4870 X2 da dode na 3000 kn :'( aaaaaaaa grrrrrrrrrr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

evo mojeg misljenja sto se tice konfiguracije..

1.kuciste-to antecovo kuciste dobro zgleda i sve to al neznam kak tebi al ne zelim kad mi je komp upaljen da nemrem pricat npr s frendom jer se ovih 6,7 il kolko je ventova na njemu buce uzasno jako..plus od graficke i proca i napajanja..bit ce ti uzasno bucan komp..ti ces vjerovatno se 90% igrat i imat ces ukljucene zvucnike no opet ja nebih uzimao tolko ventova na kucistu..nepotrebno je..zato bih ti preporucio od antec p182 eu il coolermaster cosmo..ljepo izgledaju i jako su velika  i tiha..1 vent koji ispuhuje zrak iz kucista je dovoljan..ako clockas mozes jos jedan pa da napravis bas propuh..

2.maticna-ako ne mislis radit crossfire sto so vec napisio mislim onda ti je dovoljna p5q pro za 800kn..

3.proc-jedan od najboljih proceva no dal ti se ispalti dat 200 i vise kn za tih 0.2 ghz kaj neces osjetit..rade uzmi q9450

4.cooler-jako dobar cooler..mozes clockat s njim dosta i sve preporuke za njega..

Intel Core 2 Duo E8200 Corsair 2x2GB kit 1066MHz HD4870 512GDDR5 520HX Corsair
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

thx na savjetima, kako ti se pokazao ovaj corsair keks koji imas? to sam mislio uzeti umjesto mushkina ali mi je malo preskupo

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

moja konfa je E8200@4,00GHz s  xigmatek hdt-s1283  collerom -sve preporuke za ta cooler..smanjio sam mu nes broj okretaja..jos uvijek izvrsno hladi a dosta je tih..

                       2x2GB pc8500 corsair @ 1250Mhz ..ja sam zadovoljan s njima..dobro su se clockali..i nemam problem..da 300kn su skuplji al ja sam kupovo u adm pa sam uzo njih

                      asus 5pq pro ..evo fsb mi je na 500 a temp su normalne i stabilna je jako..

                       gtx280 mislio sam uzet 4870x2 al ipak preferiram single gpu kartice i nije mi zao..graficka je predobra..

                       imam taj wd640 hard i za sad mi se cini dobar..

                      napajanje 520hx corsair..jako tiho i kvalitetno napajanje..dobar je i ovaj 750vx od corsaira..

                      i kuciste coolermaster cosmo..-nije mi zao niti jedne kune kaj sam dao za njega..predobro kuciste..

 

sto se tice tih rama..kvalitetni su, brzi i stabilni ..mislim da neces vidjet razliku izmedu tih i muskinovih.mozda kod clockanja alak ne clockas uzmi slobodno jeftinije...ja sam ih uzo jer sam uzimo sve u jednom ducanu..imaju dozivotnu garanciju..

 

e i sto se tice telke i fotelje..telku sam malo googlo i predobra je..slobodno je uzmi i nemoras se bojat za nikakve latencije..takodjer i za wirelesstipkovnicu i misa..to kaj ima latenciju 1ms vecu nema sanse da primjetis..aj uzivaj u svemu tome..

Intel Core 2 Duo E8200 Corsair 2x2GB kit 1066MHz HD4870 512GDDR5 520HX Corsair
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

naruceno je sve, ovi lihvari iz overseasa ce mi naplatit 3% od cijelog iznosa zato sto moraju nositi lovu u zg (placanje pouzecem), telku također uzimam 15-og ali odlucio sam se ne cekati 9803 42" te 22000 kn vec uzeti odmah 47" 9603 18000 kn, jednostavno mi je 42" premalo kakve god da su karakteristike

 

hvala svima na neprocjenjivim savjetima i konstruktivnim kritikama !! slike slijede uskoro !!

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2008 7:27 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

a da tia san te pitat...kad si sve to kupia i to sve nego di ti je zvuk,oces uzimat Z-5500?? jer zvucnici su fenomenalni, od prekrasnog dizajna do veoma visoke kvalitete zvuka koja se ne gubi ni kada navinete do kraja i viruj mi neces pozaliti kad bi ih kupia jer svaka sitnica na ovim zvucnicima je savrsenstvo...i sta mislis?

Hocu hd 4870 X2 da dode na 3000 kn :'( aaaaaaaa grrrrrrrrrr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

e sto se tice zvuka, komp cu spojit na svoje 10 godina staro sony pojacalo 2x70 w i zvucnike quadral dvosistemske 2x160 w, + zvucnici i woofer u samoj televiziji to je zvuk iz 4 zvucnika sve skupa

 

 

 

 

z-5500 imamo u ducanu, jako dobri zvucnici ali nemoze se usporediti sa hi-fi komponentama preko kojih vec dugi niz godina igram igre i slusam muziku s pc-a

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.9.2008 22:03 (xtreme:gamer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

motherfukker !! fsb stabilna na 500 ??!! SVAKA CAST, jel primjetis kod westerna tog NCQ da radi svoj posao, ono kad pokrenes otpakiravanje nekog velikog file-a morao bi istovremeno moci pokrenuti i film bez problema itd., u vezi clockanja, morat cu clockat jer sam uzeo komponente koje to prilicno dobro omogucavaju, nego posto imam dva kita 2x2 tj. ukupno 8 giga mushkin 1066, jel mislis da cu morati povecati average voltazu sa nekih 1.9 po defaultu na 2.1-2.3 te da li ce asus ploca to podnijeti posto sam cuo da asusove ploce bas ne vole visoku voltazu memorije

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

ppl gdje da uzmem retention bracket za red scorpiona, jel ima to tko u ponudi, da ne moram kriviti pcb sa sugavim push pinovima

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Za stolicu ti preporucujem samo Stressless.

 

http://www.ekornes.com

http://en.digkat.no

http://www.ekornes.co.uk

 

Mozes je kupiti u KIKI u Zagrebu.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
xtreme:gamer kaže...

motherfukker !! fsb stabilna na 500 ??!! SVAKA CAST, jel primjetis kod westerna tog NCQ da radi svoj posao, ono kad pokrenes otpakiravanje nekog velikog file-a morao bi istovremeno moci pokrenuti i film bez problema itd., u vezi clockanja, morat cu clockat jer sam uzeo komponente koje to prilicno dobro omogucavaju, nego posto imam dva kita 2x2 tj. ukupno 8 giga mushkin 1066, jel mislis da cu morati povecati average voltazu sa nekih 1.9 po defaultu na 2.1-2.3 te da li ce asus ploca to podnijeti posto sam cuo da asusove ploce bas ne vole visoku voltazu memorije

 lol ova deluxe je puno bolja za clocking ide do 600 fsb stabilno ...i sta si na kraju kupio ??
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

konacna konfiguracija je ova ispod, sve naruceno i placeno

 

 

Kućište ANTEC Gamer Twelve Hundred bez PSU, Unbeatable Gamer Case                                             1034 kn                                        

Logitech Cordless Desktop Wave USB / 920-000289                                                                              459 kn                           

Napajanje CORSAIR 750W, TX Series CMPSU-750TXEU, 12cm vent,ATX2 ver 2.2                                     729 kn     
DVD+RW/-RW Pioneer DVR-215DBK, SATA, Dual Layer, 20x, black, bulk                                                   185 kn                                          
MB ASUS S775 P5Q Deluxe, FSB 1600, Intel P45, PCI-E, DDR2                                                                1300 kn                                          

Mushkin DDR2-1066 XP2-8500 4GB KIT (2x2GB) memorija                                                                        850         x 2
*HDD Western Digital Caviar WD6400AAKS, S-ATA300, 640GB/16MB/7200rpm                                        526 kn                             

Intel Core 2 Quad Q9550 BOX, 4×2.83GHz, 1333MHz, 775-pin, 12MB                                                     2060 kn                                          
Sapphire Radeon HD4870x2, 2GB DDR5, PCIE, TVout, DVI                                                                     3306 kn       

 

+     Xigmatek HDT-RS1283 Red Scorpion CPU hladnjak                                                                           300 kn       

 

televiziju sam uzeo 47"pfl9603 od 17990 kn

 

 

hvala vipere, bio si od najvece pomoci ;) imas virtualnu pivu

 

jos samo trebam naci xigmatek retention bracket i to je to, da ne moram koristiti sugave push pinove

                                                             

 

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
16 godina
protjeran
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

  kažeš, 40 000 kn da bi mogao igrati Crysisa na 47" LCD TV-u i very high postavkama ?

 

  svaka čast.

 

 

 

  Koliko vidim, na sve druge načine pokušavaš uštedjeti, što znači da ipak nemaš love na bacanje, a s druge strane uzimaš LCD na kojem planiraš igrati u ležećem položaju.

 

Možda je to sve stav osobnih preferencija, ali zbilja se nadam ćeš ipak na kraju uživati u svojoj konfiguraciji,   duže od 2 godine, bez preinaka.

"Hedonism Is My LifeStyle"©
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

sta mislite o OCZ Vendetta 2 hladnjaku, nudi mi ga u hadveraju tip umjesto Red Scorpiona od Xigmateka

 

također moram uzeti 2 x Corsair DDR2-1066 TWIN2X4096-8500C5DF 4GB KIT (2x2GB)jer mushkina vise nema, sta mislite o ovom corsairu?

 

 

update :  nazalost ili nasrecu, umjesto xigmateka i mushkina uzeti su gore navedeni OCZ i Corsair, trebalo bi stici u cetvrtak prijepodne

 

 

da li ce po vasem misljenju OCZ Vendetta 2 normalno sjesti na P5Q deluxe plocu bez blokiranja ram slotova ili nekih drugih problema?

-Wi-Fi is as secure as your virginity in Old Taipei-
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2008 12:41 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

Kolko vidim nebi trebalo biti problema:

 

http://www.legitreviews.com/images/reviews/598/ocz_vendetta_013.jpg

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice