Državna matura 2016

poruka: 268
|
čitano: 59.785
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Kontam ako sam se ja zajebao, onda su se valjda svi. Predzadnji nisam znao, a zadnji nisam stigao rijesiti do kraja. Bas sam popizdio...
12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Pitanje koje sam trebao postaviti ispitnoj teti, ali sam zaboravio. Pitao sam prijatelje, ali nitko nije siguran.

Prica:
Marko ima vise bodova od Pere.
Marko je za prvi izbor stavio medicinu, a za drugi FER.

Marko je dovoljno visoko na listi da upise medicinu.

Pero je za prvi izbor stavio FER.

Oduzima li Marko poziciju na listi Peri makar ima dovoljno bodova za medicinu? Ako uzima, kada ce Marko biti izbacen s liste za FER?


Hvala!

http://luka-ivankovic.from.hr/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016

Ako je Marko upao na medicinu onda ne zauzima mjesto Peri na FER-u i nije uopce na listi za FER.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016

Ozbiljno? Možda je došlo do nesporazuma. Mislim na trenutke prije zakljucavanja lista (kada Marko jos nije sluzbeno upao).

No, kako god, moze li ovo jos tko potvrditi, buduci da prvi puta cujem ovu verziju?

Hvala

http://luka-ivankovic.from.hr/
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2016 19:22 (Luka Ivanković).
14 godina
offline
Re: Državna matura 2016
Luka Ivanković kaže...

Ozbiljno? Možda je došlo do nesporazuma. Mislim na trenutke prije zakljucavanja lista (kada Marko jos nije sluzbeno upao).

No, kako god, moze li ovo jos tko potvrditi, buduci da prvi puta cujem ovu verziju?

Hvala

 Da, točno je tako kako je kolega napisao i to u svakom trenutku, pa i prije zaključavanja liste. Osoba koja je unutar upisne kvote za određeni faks se ne nalazi na listama fakulteta nižeg prioriteta.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016

Da, prije zaključavanja lista. Svatko se nalazi na listi samo na onom faksu na kojeg je prvog upao i samo na njemu zauzima mjesto (onaj pored kojeg ti piše DA). Možeš to provjeriti tako da se probaš naći na listi fakseva koji su ti na nižem prioritetu od onoga na kojeg si prvog upao. Naravno nema te na listi. Ona mjesta koja ti kraj njih pišu su ti samo okvirni pokazatelj koji bi ti bio na listi da ti je taj faks po prioritetima prvi na kojeg upadaš.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Hvala

Zbunilo me to sto mogu biti recimo 100. na listi koja prima 60 ljudi.

http://luka-ivankovic.from.hr/
12 godina
offline
Državna matura 2016

Sutra dan D, jeste spremni?

13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Mat 65%

Fiz 73%

 

Bolje nego sta sam ocekivao, imam 750 bodova za FER.

LoL acc THCJoshi
10 godina
offline
Re: Državna matura 2016
Jonja kaže...

Mat 65%

Fiz 73%

 

Bolje nego sta sam ocekivao, imam 750 bodova za FER.

 Koji si na listi?

Mene zanima,evo ja sam 677,sta će bit na kraju.Šta je s onima koji su stavili ko 2,3,4..izbor.Oće se maknut s liste ili.Ja imam 759,al sam našao par grešaka u ocjenjivanju.

Battlelog: Ratkapa16
9 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Ovako je kod mene za FER

MAT: 65 %
FIZ: 83.75 %

Bodovi: 806.7

Rang po bodovima: 475

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 12:40 (FTWTitanium).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Koliko bodova ima 640. Na feru ??
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016

768 bodova zadnji.

 

Kod mene situacija:

 

81% mat

 

76% fiz

 

Sveukupno 817 bodova, 428 od 640 na FERU, 139 od 405 na Strojarstvu. Zadovoljan matisom, fizika me jako razocarala. Jel mislite da je ovo upad na FER-u, neznam koliko se inace lista moze promjeniti, do 18 ima dosta vremena.

Best countries in LoL: Poland, Brazil, Russia, Serbia, Turkey
12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

820 bodova, 415. na FER-u, tesko da se moze toliko drasticno mijenjati, tako da mislim da sam upao. 

13 godina
offline
Državna matura 2016

pragovi su ove godine stvarno visoki na TVZ-u računalstvo 80 ima 740 bodova...

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016

Objektivno gledajuci koji je faks laksi, FSB Strojastvo ili FER.

 

Jednako mi dobro idu i fizika i infica, na feru bi mislio elektrotehniku. Ok znam da se nemogu uspoređivati tipa termodinamika i eletrotehnika, al kak je stanje sa ovim opcim predmetima matisa, fizika?

 

Idem u Prirodoslovni smjer X gimn i na to su me nagovorili roditelji, u osnovnoj sam imao 5 iz mat, ali ono "nikad nisam imao taj kliker". U razredu sam uvijek bio 4-oka, nemre se uspoređivat sa opcom ocjena dakako jer u razredu tipa od nas 32 njih 10 je napisalo matisu iznad 90%, a ni tih svih 10 nisu imali 5 iz matematike -.-

 

Bojim se ic na FER i da se nadjem medju tim lumenima i klikerasima, ne zelim bit neki šljam, ja nikad nisam bio prirodno nadaren za matisu i fiziku( osim mozda struja i krugovi to me fakat zanima), uvijek sam sve postizao radom i učenjem.

Best countries in LoL: Poland, Brazil, Russia, Serbia, Turkey
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 13:17 (Bera).
13 godina
offline
Državna matura 2016

Tražim cimera u splitu poželjno je da zna belu ili briškulu

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Bera kaže...
 

Bojim se ic na FER i da se nadjem medju tim lumenima i klikerasima, ne zelim bit neki šljam, ja nikad nisam bio prirodno nadaren za matisu i fiziku( osim mozda struja i krugovi to me fakat zanima), uvijek sam sve postizao radom i učenjem.

 

Bez obzira bio lumen ili ne bio, rad i učenje je jedini način da završiš bilo koji faks, pogotovo FER. Samo hrabro.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
zelenbic kaže...

pragovi su ove godine stvarno visoki na TVZ-u računalstvo 80 ima 740 bodova...

 Jel zna ko kak se to prosle godine micalo? Nekak mi je cudno da je prosle godine prag bio 682, a sad 748.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Gago4 kaže...
Jonja kaže...

Mat 65%

Fiz 73%

 

Bolje nego sta sam ocekivao, imam 750 bodova za FER.

 Koji si na listi?

Mene zanima,evo ja sam 677,sta će bit na kraju.Šta je s onima koji su stavili ko 2,3,4..izbor.Oće se maknut s liste ili.Ja imam 759,al sam našao par grešaka u ocjenjivanju.

 Negdje oko 700... Neznam ni ja sto ce bit s tim.

LoL acc THCJoshi
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
zelenbic kaže...

Tražim cimera u splitu poželjno je da zna belu ili briškulu

 U Splitu ces se naigrat briskule i tresete, odakle si?

EDIT: Dupli post, fak me.

LoL acc THCJoshi
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 14:08 (Jonja).
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Cisto iz zajebancije pitam, kaj ak smo prvi na nekom faksu jel se moze dobit nekakva stipendija sta vec?

Best countries in LoL: Poland, Brazil, Russia, Serbia, Turkey
11 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Kako je moguce da su upisi na fesbu prije podjele potvrda o maturi? Elektrotehnika i IT ima upise 19., a podjela je 21. Buduci da nisam iz Splita malo mi je nezgodno,a i skupo ic vise puta,moram jos i papire za dom predati.

Nobody Cares!
13 godina
offline
Re: Državna matura 2016
Square Enix kaže...

Kako je moguce da su upisi na fesbu prije podjele potvrda o maturi? Elektrotehnika i IT ima upise 19., a podjela je 21. Buduci da nisam iz Splita malo mi je nezgodno,a i skupo ic vise puta,moram jos i papire za dom predati.

 Ista stvar... al piše na stranici FESB-a da možeš tu potvrdu o maturi kasnije predat

"Budući da će podjela svjedodžbi i potvrda o položenim ispitima državne mature biti 21. srpnja 2016., kandidatima će biti omogućeno da iste dostave naknadno točnije 25. srpnja 2016."

a piše i da su tad ovi ostali upisi tako da je možda najbolje otići 25 i sve rjesit budem im ja posalo mail u vezi toga

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
11 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Da znam,ali opet preglupo od strane fakulteta.Cemu to,pa ko moze doc se upisat 19.,onaj jedan koji ima izravan upis 

Nobody Cares!
10 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

Liste će se mijenjati ovisno o tome koliko ljudi bude mijenjalo prioritete fakulteta. Teško da se lista može promjeniti za 50, 100 ili više mjesta. Manje-više će sve ostati ovako kako jest.
Tamo gdje piše Da, ono upisuješ.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Ovo sam bas isao provjeriti. Na 7 od 10 fakulteta se mogu naci na listi. Watafak?

Sad sam 450. na strojarstvu, hoce li se te liste micati drasticno? Prima 405 inace. Jel imam sanse za upad?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2016
Smrad913 kaže...
Ovo sam bas isao provjeriti. Na 7 od 10 fakulteta se mogu naci na listi. Watafak?

Možeš se naći samo na listi fakulteta ako nisi unutar upisne kvote. Ako si unutar upisne kvote, a fakultet ti nije najviši prioritet na kojeg si upao, onda te na listi nema i nikome ne zauzimaš mjesto.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
13 godina
offline
Re: Državna matura 2016
Fiziku sam shebo, ovo ostalo kao i sto sam ocekivao... sad zbog fiz ne upadam ni na FER ni na strojarstvo, tako da je FOI najizglednija opcija sto mi se bas i ne svida jer se ne bih micao iz ZG-a...
R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
9 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2016

tvz rač itko?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice