Državna matura 2015

poruka: 2.293
|
čitano: 401.164
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Evo,

došel i ja u to razdoblje.

 Samo mat A idem, ostalo B +FIZ.

 

Što mislite sa pripremama?

Ja planiram ić u Algebru, za HRV b 100%, a za eng još ne znam.

 

 

 

 

Idem na pripreme iz:

0 HRV
6 MAT
5 FIZ
1 INF
0 KEM
0 nešto šesto
Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 11:50 (Paradox1).
11 godina
offline
Državna matura 2015

Pa ja ne planiram nikakve pripreme izvan skole jer skoro svaku 2. subotu imamo 3-4 sata pripreme ali nazalost iz mat(ono najvaznije) jos ni jednom.

Ja idem sve nizu osim eng i izborni fizika, a plan je upast na ETF(neki od strucnih jer traze visu mat za sveucilisni) iako iz mat vucem 2 ali fiziku znam za 4.

E i ako bi mi netko objasnio sto  je automatika, elektroenergetika i informatika u smislu sto se radi jer za automatiku nisam ni cuo, a informatiku ne bih ako ce bit sam programiranje i blejanje u ekran 8 sati.

12 godina
offline
Državna matura 2015

manje-više informaika na svim fakultetima: 

 

Sadržaj

Osnovni pojmovi i povijesni pregled računalstva. Osnove ustroja računala: središnja procesorska jedinica, vanjske jedinice. Sustavska i primjenska programska podrška računala. Mrežni rad i Internet. Zapis brojeva i znakova u računalu. Osnove matematičke logike. Algoritmi: elementi, zapis, vremenska i prostorna složenost kroz primjere. Programiranje, elementi jezika, postupak izrade programa, jezici različite složenosti, pojam i primjeri prevoditelja, interpretera i preglednika. Programski jezik C kroz primjere: struktura programa, ključne riječi, tipovi podataka, pretprocesorske naredbe, varijable, aritmetički i logički izrazi, ulaz i izlaz podataka, grananje i ponavljanje u programu, funkcije, pojam pokazivača, polja i strukture, rad s datotekama.

Dinamo Zagreb
12 godina
offline
Državna matura 2015

Ne znam gdje da pitam pa cu probat tu. Situacija je sljedeca. Upisao sam prvu godinu faksa ali sam odustao na pola godine i ispisa se. Ove sam godine ponovno, putem postani student, upisao redovni studij ali sam naravno platio godinu, negdje oko 5500 kn. Zanima me sad da li cu morat placat sljedecu godinu ako ovu godinu rijesim u roku.

14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Stinsfire kaže...

Ne znam gdje da pitam pa cu probat tu. Situacija je sljedeca. Upisao sam prvu godinu faksa ali sam odustao na pola godine i ispisa se. Ove sam godine ponovno, putem postani student, upisao redovni studij ali sam naravno platio godinu, negdje oko 5500 kn. Zanima me sad da li cu morat placat sljedecu godinu ako ovu godinu rijesim u roku.

 Ne, svaka godina je prvi put besplatna.

BBC2 nick: reader562 BF3 nick:reader562
13 godina
offline
Re: Državna matura 2015

Koliko prije mature je dobro pocet se spremat.Sad mi je jos prerano za nekakve "ozbiljne" pothvate,ali za mat i hr ne znam koliko vremena bi trebalo.(Za A razinu oboje) Jer imam iskustva od toga da se ucilo 2tjedna prije mature do toga da se ucilo 6+mjeseci.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Ja krecem od 2. mjeseca u Algebru.

 

Kakva vam je situcija sa pripremama?

4 Idem
2 Krenut ću u 1. mjesecu
6 Krenut ću u 2. mjesecu
1 Krenut ću u 3. mjesecu
0 Krenut ću u 4. mjesecu
1 Krenut ću u 5. mjesecu
Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015

Krenula sam jučer u Trinom, fizika i mat A.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015

Palmotićeva il "kod njih" ?

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015

Sad su samo u Strojarskoj.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015

To ti misliš.

Znam 6 ljudi koji idu kod njih na pripreme,

1 ide od 11. mjeseca u strojarsku, druge prebacili u drugu zgradu (Palmotićeva mislim da je u pitanju, nemojte me držat za rijec!), idu u grupama po ~25 učenika.

Jedna koja ide u drugu zgradu se poprilično požalila, kao "rekli su da ce nas bit max. 15 po grupi, a nas 25".

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
10 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

treba mi pomoć. evo o čemu se radi: može li se stranac upisati na fakultet u rh? živim u mostaru, nemam domovnicu, planiram upisati fesb. još nešto: jasno mi je da bih prvu godinu plaćao cijelu, kako bi se daljenje plaćanje vodilo (domovnica će vjerojatno biti gotova do 2. godine faksa)? plaćam li i dalje sve ili samo ispite koje padnem (tad bih se vodio kao hr. državljnin? molim vas za pomoć!

12 godina
offline
Državna matura 2015

Isuse bože...jesam li ja jedina koja nezna što upisati?? Prijavila sam se na postani student i sve ali neznam sto upisati... -.-

12 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Miki_16 kaže...

Isuse bože...jesam li ja jedina koja nezna što upisati?? Prijavila sam se na postani student i sve ali neznam sto upisati... -.-

 Nisi, vjeruj

12 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Over(C)lock kaže...
Miki_16 kaže...

Isuse bože...jesam li ja jedina koja nezna što upisati?? Prijavila sam se na postani student i sve ali neznam sto upisati... -.-

 Nisi, vjeruj

 Moja sucut.. 

 

Htjela sam medicinu, ali sam odustala jer imam 25g. i svi mi trube da sam stara za to, a i fiziku i kem nisam 10g. ucila i nemislim da bi to mogla naucit do 6mj. ker ipak imam hrv, mat, njem i bio jos ucit..pa sam razmisljala o farmaciji ali svi da tesko upadnes i da je jebeno tesko... pa inzinjer radiologije ali malo je placeno u njemackoj posto sam tamo prije zivila i zelja mi se vratiti...i sad nisam pametna sto ciniti... 

12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Kako da krenem s fizikom, problem je sto u ove 4 godine  fiziku gotovo uopce nisam radio, mislim si ako budem rjesavao samo prijasnje ispite da mi to nece biti dovoljno jer uvijek neki novi zadatak moze i hoce doci.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015

Žuta zbirka za početak. Zatim lagano i udžbenike. (Fizika 1, 2, 3, 4)

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
15 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Nakon dosta godina odlucio sam ici popravit matematiku, imao nizu 5, al mi treba viša da bi upisao faks, s obzirom kakva mi je matematika bila na faksu, ova viša matematika bi trebala biti mačji kašalj(nadam se). Neznam koliko se promjenilo u ovih 3/4 godine na maturi, jesu tezi zadatci ili sve isto?
15 godina
online
Državna matura 2015

jel planira neko mozda ic studirat u inozemstvo?

10 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Do kad traju prijave i rokovi za slanje dokumenata?

14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Wolowizard kaže...

Do kad traju prijave i rokovi za slanje dokumenata?

 http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2014-12-05/06_pristupnici_14_15_obrazovanje_u_bih.pdf

 

Do 2.2. moras prijaviti ispite koje zelis polagati na drzavnoj maturi.

14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
captain_soap_McTawish kaže...
Wolowizard kaže...

Do kad traju prijave i rokovi za slanje dokumenata?

 http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2014-12-05/06_pristupnici_14_15_obrazovanje_u_bih.pdf

 

Do 2.2. moras prijaviti ispite koje zelis polagati na drzavnoj maturi.

 Koliko sam ja razumio mozes i do 6.5.2015. naknadne prijave, promjene prijavljenih ispita, ali to je samo preko tvojeg ispitnog koordinatora.

EUNE: Ferritin
15 godina
online
Re: Državna matura 2015
Ferritin kaže...
captain_soap_McTawish kaže...
Wolowizard kaže...

Do kad traju prijave i rokovi za slanje dokumenata?

 http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2014-12-05/06_pristupnici_14_15_obrazovanje_u_bih.pdf

 

Do 2.2. moras prijaviti ispite koje zelis polagati na drzavnoj maturi.

 Koliko sam ja razumio mozes i do 6.5.2015. naknadne prijave, promjene prijavljenih ispita, ali to je samo preko tvojeg ispitnog koordinatora.

 mozes, al razlog za promjene mora bit opravdan i o tom odlucuje ona komisija tamo. nemozes mjenjat jer eto predomislio si se.

12 godina
offline
Državna matura 2015

koliko je zapravo teza A razina mat od B razine, jer nisam pametna koju razinu prijaviti, mada mi A treba ali neznam hoču li je stiči naučiti do 6mj.? neka panika me uhvatila -.-

13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Ja planiram na strojarstvo u Rijeci, ali ako ne ide, može i brodogradnja, mehanika i sl.

Prijavio sam mat. A; eng A; hrv B i fiziku.

Budući da još nisam počeo se pripremati, baš me zanima što će ispast iz svega toga 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
15 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Miki_16 kaže...

koliko je zapravo teza A razina mat od B razine, jer nisam pametna koju razinu prijaviti, mada mi A treba ali neznam hoču li je stiči naučiti do 6mj.? neka panika me uhvatila -.-

 Pogledaj testove od prošlih godina pa ćeš znati.

11 godina
offline
Re: Državna matura 2015
chutac kaže...

Ja planiram na strojarstvo u Rijeci, ali ako ne ide, može i brodogradnja, mehanika i sl.

Prijavio sam mat. A; eng A; hrv B i fiziku.

Budući da još nisam počeo se pripremati, baš me zanima što će ispast iz svega toga 

Dali se isplati uzimati engleski A razinu iako se ne trazi na vecini tehnickih fakulteta?

Engleski rjesavam bez razmisljanja, ali ako nije potrebno da se ne mucim bezveze.

ASUS Z97-AR | i7 4790K 4.6GHz | 8GB Corsair Dominator Platinum 1866MHz | Gigabyte GTX 970 Gaming G1 | Corsair AX850 | Samsung SSD 840 EVO 250GB + HDD 1TB | Corsair H100i | NZXT H440 |
10 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Marcuskac kaže...
chutac kaže...

Ja planiram na strojarstvo u Rijeci, ali ako ne ide, može i brodogradnja, mehanika i sl.

Prijavio sam mat. A; eng A; hrv B i fiziku.

Budući da još nisam počeo se pripremati, baš me zanima što će ispast iz svega toga 

Dali se isplati uzimati engleski A razinu iako se ne trazi na vecini tehnickih fakulteta?

Engleski rjesavam bez razmisljanja, ali ako nije potrebno da se ne mucim bezveze.

 ja osobnocu ici na b razinu jer je prelagana i nadam se vrlo dobroj ocjeni jer mi fakulteti racunaju prosjek mature pa barem to da popravim xd

a uostalom cemu se muciti kada ti nije potrebno..

Amber Heard <3
14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Alex Mercer kaže...
Miki_16 kaže...

koliko je zapravo teza A razina mat od B razine, jer nisam pametna koju razinu prijaviti, mada mi A treba ali neznam hoču li je stiči naučiti do 6mj.? neka panika me uhvatila -.-

 Pogledaj testove od prošlih godina pa ćeš znati.

Jedino rjesenje.

 

Mat nizu razina mi izgleda previse lagana, jer zadatci su tipa odredi koje tocke sijece pravac (a ti imas nacrtan koordinatni sustav gdje samo moras iscitati). Najtezi zadatak je valjda kvadratna jednazba, koju mozes samo upisati u kalkulator... 5 prelagano dobiti. Dok visa razina vec ima logaritme i druge teze stvari i ne bi tako lako 2 dobio na visoj.

EUNE: Ferritin
12 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Miki_16 kaže...
Over(C)lock kaže...
Miki_16 kaže...

Isuse bože...jesam li ja jedina koja nezna što upisati?? Prijavila sam se na postani student i sve ali neznam sto upisati... -.-

 Nisi, vjeruj

 Moja sucut.. 

 

Htjela sam medicinu, ali sam odustala jer imam 25g. i svi mi trube da sam stara za to, a i fiziku i kem nisam 10g. ucila i nemislim da bi to mogla naucit do 6mj. ker ipak imam hrv, mat, njem i bio jos ucit..pa sam razmisljala o farmaciji ali svi da tesko upadnes i da je jebeno tesko... pa inzinjer radiologije ali malo je placeno u njemackoj posto sam tamo prije zivila i zelja mi se vratiti...i sad nisam pametna sto ciniti... 

 Odustat zato jer imas 25g... daj nemoj me zezat, ima ih na Medicini 30-35 godina pa nikom nista, ljudi koji imaju fakultete zavrsene itd, itd... Za ono sta zelis nisi nikad star... al opet, imas 4mj do mature, tesko da se ista da napravit bez da se ubijes u knjizi.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice