Državna matura 2013

poruka: 1.734
|
čitano: 438.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
Hacker002 kaže...
KKristijan kaže...

To sam računaš, imaš upute na prvim listovima one skripte s popisom fakulteta. Za ovo moraš pitat bivše maturante ja mislim..

Skripte s popisom fakulteta? Prvi put cujem za to.

 

I nadam se da ce se neki bivsi javit ili bar netko da je vidio ili zna da ima negdje puno bi pomoglo..

postoji to, mi smo dobili kao prva generacija 2010-te, debela knjizurina.

16 godina
offline
Državna matura 2013

Jel imas to? Ak imas, jel mozes skenirat tu stranicu na kojoj je objasnjeno? Ja sam gledo na postani student, i uzmem npr jedan predmet treba B razina a ja polazem A, on nosi 10% i ispane mi 60 i kad uvrstim koef 1.6 za A razinu i kad racunam posebno za B..nikako da ispadne kako treba :D

14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

nisam zicer jel imam jos to, al to bi trebalo biti sve nevazece danas.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Državna matura 2013
Hacker002 kaže...

Jel imas to? Ak imas, jel mozes skenirat tu stranicu na kojoj je objasnjeno? Ja sam gledo na postani student, i uzmem npr jedan predmet treba B razina a ja polazem A, on nosi 10% i ispane mi 60 i kad uvrstim koef 1.6 za A razinu i kad racunam posebno za B..nikako da ispadne kako treba :D

Sta ce ti skenirano. Upali postani student i sve pogledaj tamo. Ako predmet nosi 10% to znaci da za 100% rijesenu A razinu dobijes 100 bodova na njemu. Dakle samo sa A razinom dobivas sve bodove. Za sve ostalo imas drzavna-matura.com i tamo ti sve pise i objasnjeno je. 

I kako si racuno bodove ako jos nisi piso maturu.

16 godina
offline
Re: Državna matura 2013
SimeKZ kaže...

I kako si racuno bodove ako jos nisi piso maturu.

Odoka :)

12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Ima li tu netko sa ETF-a u Osijeku, imam par pitanja pa ako ima voljnih da mi pomognu..? Ako je kriva tema onda se ispričavam :D

Želim upisati računarstvo, ali nemam pojma jel bih ja mogao tamo upasti sa B razinom matematike, recimo da napišem za 80-90%? Mislim da bi mi A razina ipak bila pre teška, a za ovo sam siguran da mogu imati visok postotak. Prosjek ocjena kroz 4 razreda će mi biti između 4.2-4.4

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Državna matura 2013
tutblut kaže...

Ima li tu netko sa ETF-a u Osijeku, imam par pitanja pa ako ima voljnih da mi pomognu..? Ako je kriva tema onda se ispričavam :D

Želim upisati računarstvo, ali nemam pojma jel bih ja mogao tamo upasti sa B razinom matematike, recimo da napišem za 80-90%? Mislim da bi mi A razina ipak bila pre teška, a za ovo sam siguran da mogu imati visok postotak. Prosjek ocjena kroz 4 razreda će mi biti između 4.2-4.4

 

To i mene zanima.Neda mi se zahebavat s visom razinom ukoliko to stvarno nije potrebno!

11 godina
offline
Državna matura 2013

sta mislite dali bi mogao nauciti informatiku za maturu... ucio sam je u srednjoj prve 2 god. .jel mi dosta ovih skoro 4 mjeseca da ju naucim uz neke prirucnike i to, da to polozim... i jel ide ko na taj faks jel moguce upast?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 21:34 (icip).
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Ne pišem maturu ove godine (3. sam razred) ali imam pitanje na kojke google ne daje konkretan odgovor. 

Što se dogodi ako padnem A razinu iz engleskoga? Kad mogu pisati opet ali B razinu? Može li se zbog pada imati problema s upisom na željeni fax ili ima više termina za pisanje testova?

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
14 godina
offline
Re: Državna matura 2013
ROFLOLMAO kaže...

Što se dogodi ako padnem A razinu iz engleskoga? Kad mogu pisati opet ali B razinu? Može li se zbog pada imati problema s upisom na željeni fax ili ima više termina za pisanje testova?

  Ako engleski staviš kao strani jezik obaveznoga dijela državne mature, i ako padneš, onda padaš cijelu maturu u tome roku. Dakle ne možeš ni na jedan fakuletet, i onda moraš polagati maturu na sljedećemu roku(jesenjski). A tada ćeš se moći upisati samo na fakultete na kojima je ostalo mjesta.

 

No ako polažeš engleski kao izborni predmet, a umjesto njega kao obavezni predmet polažeš neki drugi strani jezik, onda ne padaš cijelu maturu. Tada možeš imati problema samo sa fakultetima koji kao uvjet upisa stave položen engleski jezik.

15 godina
offline
Re: Državna matura 2013
tutblut kaže...

Ima li tu netko sa ETF-a u Osijeku, imam par pitanja pa ako ima voljnih da mi pomognu..? Ako je kriva tema onda se ispričavam :D

Želim upisati računarstvo, ali nemam pojma jel bih ja mogao tamo upasti sa B razinom matematike, recimo da napišem za 80-90%? Mislim da bi mi A razina ipak bila pre teška, a za ovo sam siguran da mogu imati visok postotak. Prosjek ocjena kroz 4 razreda će mi biti između 4.2-4.4

 

Ja sam bio 13 na listi s b razinom matematike, postotak riješenosti je bio oko 97%, al sam ipak upisao u zg 

dado
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
captain_soap_McTawish kaže...
ROFLOLMAO kaže...

Što se dogodi ako padnem A razinu iz engleskoga? Kad mogu pisati opet ali B razinu? Može li se zbog pada imati problema s upisom na željeni fax ili ima više termina za pisanje testova?

  Ako engleski staviš kao strani jezik obaveznoga dijela državne mature, i ako padneš, onda padaš cijelu maturu u tome roku. Dakle ne možeš ni na jedan fakuletet, i onda moraš polagati maturu na sljedećemu roku(jesenjski). A tada ćeš se moći upisati samo na fakultete na kojima je ostalo mjesta.

 

No ako polažeš engleski kao izborni predmet, a umjesto njega kao obavezni predmet polažeš neki drugi strani jezik, onda ne padaš cijelu maturu. Tada možeš imati problema samo sa fakultetima koji kao uvjet upisa stave položen engleski jezik.

Hvala. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

jeli istina da će se ove godine za netočno odgovoreno pitanje dobivat -1 bod, tj. nema pogađanja?

 

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
13 godina
offline
Re: Državna matura 2013
icip kaže...

zanima me sta vi mislite dali bi ja mogao nauciti informatiku za maturu... ucio sam je u srednjoj prve 2 god. dosta me zanima to i htio bi ic na faks za informatiku. po vasem misljenju jel mi dosta ovih skoro 4 mjeseca da ju naucim uz neke prirucnike i to, da to polozim... i jel ide ko na taj faks jel moguce upast?

koji faks? Jedino foi i tvz traze informatiku koliko znam... Sama informatika je poprilicno jednostavna, mislim da to moze svatko u mjesec dana nauciti za 95+%

hakunamadafaka
11 godina
offline
Re: Državna matura 2013
KKristijan kaže...
icip kaže...

zanima me sta vi mislite dali bi ja mogao nauciti informatiku za maturu... ucio sam je u srednjoj prve 2 god. dosta me zanima to i htio bi ic na faks za informatiku. po vasem misljenju jel mi dosta ovih skoro 4 mjeseca da ju naucim uz neke prirucnike i to, da to polozim... i jel ide ko na taj faks jel moguce upast?

koji faks? Jedino foi i tvz traze informatiku koliko znam... Sama informatika je poprilicno jednostavna, mislim da to moze svatko u mjesec dana nauciti za 95+%

 
jel postoji kakav prirucnik za informatiku za drzavnu maturu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 21:32 (icip).
11 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Imam par pitanja u vezi mature jer polažem sljedeće godine pa me interesira.

Jesu li ispiti bili teški? Koji je postotak prolaznosti? Što ako ne položimo određeni ispit ili više njih? Koliko ste se pripremali za ispite?

 

Hvala

15 godina
offline
Re: Državna matura 2013

Da li se u sedmom mjesecu kad dobivamo rezultate mature automatski upisujemo na fakultete u kojim ih imamo poretku ili to mi ručno stavljamo i brišemo?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
11 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
ReaperXx kaže...

Imam par pitanja u vezi mature jer polažem sljedeće godine pa me interesira.

Jesu li ispiti bili teški? Koji je postotak prolaznosti? Što ako ne položimo određeni ispit ili više njih? Koliko ste se pripremali za ispite?

 

Hvala

Ovisi, ako si iz gimnazije, trebalo bi ti biti puno lakše nego onima iz strukovne škole. Uglavnom svi prolaze (barem oni koji su učili) jer je u većini predmeta za prolaz potrebno 25% rjesenosti. Ako padneš bilo koji predmet od obaveznog dijela mature (hrv, mat i eng), računa se kao da si pao cijelu maturu u tom roku. Izborne možeš sve pasti, nije važno, osim ako ti treba za fakultet (tamo gdje je uvjet). Za maturu ti je najbolje upisati pripreme gdje ćeš puno naučiti, dobiti materijale iz kojih možeš učiti i ono što je možda najvažnije, dozu sigurnosti koju ćeš tamo steći. Osobno idem u Trinom na pripreme Paket Hrv Mat Eng AAA razine i zadovoljan sam.

emerik kaže...

Da li se u sedmom mjesecu kad dobivamo rezultate mature automatski upisujemo na fakultete u kojim ih imamo poretku ili to mi ručno stavljamo i brišemo?

Automatski ćeš se upisati na najviši fakultet koji imaš na listi prioriteta na koji stekneš pravo upisa. Naravno, to je samo uvid u stanje, ti moraš kada bude sigurno fizički otići do fakulteta, predati papire i ostalo što već bude potrebno.

15 godina
offline
Re: Državna matura 2013
peterstern9 kaže...
ReaperXx kaže...

 

emerik kaže...

Da li se u sedmom mjesecu kad dobivamo rezultate mature automatski upisujemo na fakultete u kojim ih imamo poretku ili to mi ručno stavljamo i brišemo?

Automatski ćeš se upisati na najviši fakultet koji imaš na listi prioriteta na koji stekneš pravo upisa. Naravno, to je samo uvid u stanje, ti moraš kada bude sigurno fizički otići do fakulteta, predati papire i ostalo što već bude potrebno.

Dobro.Pitam zato jer znam da se zna često ono ljudi uzimati stavljati fakultete,ovo ono i često se znalo oko 100 mjesta mjenjati pa me zanima kak su to ove godine riješili.Dal bude opet tak ili bude automatski sustav upisival faksove prema poretku koji smo mi stavili tak da ne moramo do zadnje sekunde paziti i strepiti.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Pozdrav.

Može mi neko rec di da vidim koje su knjige za esej osnovnu razinu iz hrvatskog ?

14 godina
offline
Re: Državna matura 2013
markot kaže...

Pozdrav.

Može mi neko rec di da vidim koje su knjige za esej osnovnu razinu iz hrvatskog ?

  www.ncvvo.hr -> Provedeni ispiti -> Ispitni katalozi 2012./2013. -> Ispitni katalog iz Hrvatskoga jezika

http://dokumenti.ncvvo.hr/Ispitni_katalozi_12-13/Hrvatski/IK-hrv.zip

 

Književna ispitna djela za školski esej u školskoj
godini 2012./2013. za osnovnu razinu ispita su:
1. Boccaccio, Giovanni,
Dekameron (Uvod, 1. dan
1. novela, 2. dan 3. novela)
2. Cesarić, Dobriša,
Lirika
3. Goethe, Johann Wolfgang,
Patnje mladoga Werthera
4. Gundulić, Ivan, Dubravka
5. Ibsen, Henrik
, Nora
6. Krleža, Miroslav,
Gospoda Glembajevi
7. Matoš, Antun Gustav,
Pjesme
8. Novak, Vjenceslav,
Posljednji Stipančići
9. Sofoklo,
Antigona.


Bez obzira na vrstu eseja uz polazni tekst u ispitu može
biti zadan i tekst autora koji nije naveden u popisu
književnih ispitnih djela za školski esej ili neknjiževni
tekst, ali će se na temelju toga teksta ispitivati opća
znanja iz teorije knjiženosti, povijesti književnosti ili
jezika te razumijevanje teksta

 

14 godina
offline
Re: Državna matura 2013
Jel mi moze netko rec gdje se moze naci koliko bodova treba za pojedini faks, koliko je bodova imao zadnji koji se upisao itd...
15 godina
offline
Re: Državna matura 2013

Rang liste ne znam gdje možeš naći,a info o tome kolko koji faks prima studenata možeš vidjeti na postani student.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
15 godina
offline
Državna matura 2013

Gdje možemo vidjeti ove rang liste na temelju ocjena?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
16 godina
offline
Državna matura 2013

Uzeo sam:

 

Hrvatski - B razina

Matematika - A razina

Engleski - A razina

Dodatni -  Fizika i informatika

 

Prioritet su mi Elektrothenika ili Računarstvo na Tehničkom fakultetu u Rijeci. Do sada sam prošao sve razrede s čvrstom četvorkom u Srednjoj školi za elektrotehniku i računalstvo u Rijeci, smijer Tehničar za računalstvo.

Koristite blage riječi i jake argumente BF3 nick: Dorjan_CRO
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 11:34 (Dodinho).
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

nebi trebao imati problema s upisom onda ;)

kod mene sve B, cilj pomorski u splitu

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
16 godina
offline
Državna matura 2013

Hrvatski - A

Matematika - B

Engleski - A

 

Dodatni:

Informatika

Politika i gospodarstvo

 

Dosta toga, ali nadam se da nebi trebalo biti problem..danas sam rješavao test iz engleskog od prošle godine i nije uopće težak..čak se usudim reći da je u pojedinim djelovima i lakši nego testovi koje pišem na satu :D

16 godina
odjavljen
offline
Re: Državna matura 2013
Dodinho kaže...

 

Prioritet su mi Elektrothenika ili Računarstvo na Tehničkom fakultetu u Rijeci. Do sada sam prošao sve razrede s čvrstom četvorkom u Srednjoj školi za elektrotehniku i računalstvo u Rijeci, smijer Tehničar za računalstvo.

 

Ja idem na tehnički na strojarstvo, nije ti problem upast tak da si nemoras ni stvarat pritisak, bitno je samo proc. :)

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 15:25 (Edge).
14 godina
offline
Državna matura 2013

Engleski A

Hrvatski A

Matematika B

PiG

 

Ekonomija u Osijeku

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7UsOtVmQufE

 

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 15:28 (cuspajz).
16 godina
offline
Re: Državna matura 2013
cuspajz kaže...

Engleski A

Hrvatski A

Matematika B

PiG

 

Ekonomija u Osijeku

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7UsOtVmQufE

 

Ak nebudem u ZGu mozda i budemo kolege :P

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice