Državna matura 2013

poruka: 1.734
|
čitano: 434.262
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Državna matura 2013

Dakle DM2013....

Možda je malo prerano za ovu temu no mislim da za temu ovog tipa već ima dosta interesa na forumu.

 

Uglavnom sve vezano oko samog odabira i upisa u fakultete, prijave predmeta, prijemnih itd. 

 

 

Moje prvo pitanje vezano je uz predprijave- Da li se s obzirom na prijavljene predmete može još dodavati i micati predmeti po potrebi i u kojim "količinama" ? 

 

 

32 Pisat ću DM 2013.
LoL NordicEU : Heineken01
13 godina
offline
Državna matura 2013

Kako trenutno stojite s odabirom fakulteta?

 

 

9 Čvrsto znam što želim upisati
22 Poprilično sam siguran
9 Samo sam odredio područje
3 Apsolutno sam bez ideje
LoL NordicEU : Heineken01
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 20:24 (KKristijan).
15 godina
online
Re: Državna matura 2013

Mislite li ići na pripreme?

12 Da
5 Vjerojatno da
7 Vjerojatno ne
18 Ne
AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2012 20:30 (emerik).
13 godina
offline
Re: Državna matura 2013
emerik kaže...

Mislite li ići na pripreme?

Misliš na pripreme van škole, plačene?

LoL NordicEU : Heineken01
13 godina
offline
Državna matura 2013

ja cu se zasigurno sam pripremati doma, nema smisla davati neznam koliko stotina kuna da te pripremaju i jos k tome te pripremaju po starim testovima mature, najbolje doma sam, sam si sebi gazda, sam odlucujes kad ces ucit, koliko ces ucit i sta ces ucit, ono sto neznas imas google, youtube(za matematiku imate dobar kanal sa svim gradivima iz srednje skole, i covjek stvarno odlicno objasni https://www.youtube.com/user/ToniMilunCOM?feature=watch ima oko 900 videa na kanalu tako da mozete naci sve sto vas zanima ili sto zelite nauciti, tu je i njegova stranica http://www.tonimilun.com/# koja je jako pregledna i videi s onog kanala su razvrstani po razredima tako da mozete koristit i stranicu za ucenje) zatim na ovoj stranici http://www.halapa.com/# imate sve vezano uz matematiku i fiziku, znaci pismeno objasnjenje zasto i kako se racuna pa malo i tu prosvrljajte. Za ostale se predmete isto tako mozete snaci, mislim da ima brdo stranica koje vam mogu u tome pomoci samo ih treba naci.

 

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
KKristijan kaže...

Dakle DM2013....

Možda je malo prerano za ovu temu no mislim da za temu ovog tipa već ima dosta interesa na forumu.

 

Uglavnom sve vezano oko samog odabira i upisa u fakultete, prijave predmeta, prijemnih itd. 

 

 

Moje prvo pitanje vezano je uz predprijave- Da li se s obzirom na prijavljene predmete može još dodavati i micati predmeti po potrebi i u kojim "količinama" ? 

 

 

Nama su rekli da je ovo samo okvirno kao da oni u zagrebu znaju koliko otprilike ispita treba..I da ce prave prijave poceti tamo u 12 mjesecu a zavrsavaju u 2 mjesecu ako se ne varamn..tako da mozes mijenjat po potrebi ako ti fakultet trazi neki izborni..

Inace sto mislite prijaviti?mislim koju razinu

13 godina
offline
Državna matura 2013

ja idem matematiku A, hrvatski A, engleski B posto cu ici na fer, strojarstvo ili neki 3 faks koji zahtjeva matematiku i fiziku, engleski nije toliko bitan

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
odjavljen
offline
Re: Državna matura 2013
win4crazzy kaže...

ja idem matematiku A, hrvatski A, engleski B posto cu ici na fer, strojarstvo ili neki 3 faks koji zahtjeva matematiku i fiziku, engleski nije toliko bitan

 

Nije ti ni A hrvatski potreban, za B razinu nemoras ucit, a sav trud radje ulozi u matematiku.

 

I kada pisete neki bitan ispit kao sto je Matematika 1 potrebno je uci u ispit bez straha, gledajte na to kao i na svaki ostali ispit.

http://isvijet.com.hr
13 godina
offline
Re: Državna matura 2013
Edge kaže...
win4crazzy kaže...

ja idem matematiku A, hrvatski A, engleski B posto cu ici na fer, strojarstvo ili neki 3 faks koji zahtjeva matematiku i fiziku, engleski nije toliko bitan

 

Nije ti ni A hrvatski potreban, za B razinu nemoras ucit, a sav trud radje ulozi u matematiku.

 

I kada pisete neki bitan ispit kao sto je Matematika 1 potrebno je uci u ispit bez straha, gledajte na to kao i na svaki ostali ispit.

Hrvatski A uzmem za svaki slucaj, nek se nadje ;)

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
offline
Re: Državna matura 2013
jeste se prijavili na državnu maturu? ja sam stari student koji je odlucio opet ici na maturu pa pitam, da se i ja prijavim :D
dado
13 godina
offline
Državna matura 2013

ja nisam, mislim da to jos nije pocelo

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
offline
Re: Državna matura 2013
onda cu jos pricekat...zahvaljujem :)
dado
13 godina
offline
Državna matura 2013

Ja sam prijavio b hrvatski i b engleski te a matematiku.

 

Zasada imam veliku dilemu oko samog područja - strojarstvo, elektrotehnika ili računarstvo, no što se tiče fakulteta to će biti u užem krugu FER,FSB,FESB,FOI ili TVZ, ovisi koliko brutalno zeznem maturu, makar smatram da ne bi trebalo biti većih problema za ovaj kadar fakseva.

 

Sve gore navedeno me poprilično interesira, tako da bi i ekipa na fakultetima mogla pridonjeti mojoj odluci.

LoL NordicEU : Heineken01
15 godina
offline
Re: Državna matura 2013
ako upadnes bilo sta s slovom F idi....nemoj tvz... tamo sam ja bio, srednja zalost :)
dado
11 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Planiram upisati fer, pa me zanimaju iskustva prošlogodišnjih maturanata. Inače sam vrlo dobar učenik, počeo sam spremati matematiku i fiziku ovaj tjedan.

Pa ako imate neki savjet, slobodno napišite {#}

12 godina
protjeran
offline
Državna matura 2013

savjet za sve koji idu na maturu ove godine nek uzmu a razine hrvatskog i engleskog, matematiku kako ko zna.. jer jedino je u matematici prava razlika tih dviju razina a u ova dva predmeta je bolje uzeti više razine zbog većeg broja bodova a male razlike u težini...

 što se tiče priprema, to bih preporučio SAMO I ISKLJUČIVO onima kojima je teško doma se koncentrirati za pripreme i to samo za prirodoslovne predmete.. neću vas lagati jer sam bio na maturi dvije godine zaredom.. prvu godinu a razine hrv i eng, b razina mat, pa drugu godinu A razina mat i probo sam ić na pripreme za matiku fiziku biologiju i kemiju i bolje sam sam doma naučio, a išo sam u trinom.. nisu to loše pripreme, naprotiv, ali to ovisi o tipu osobe i navici učenja.. nemojte primati generalne savjete sami sebe procjenite kakvi ste u učenju, jel vam treba pomoć ili ne. dovoljno ste stari za tu procjenu

 

ps sorite za velka mala slova i nakaradne interpunkcije neda mi se sad pisat normalno umoran sam

One, two! One, two! And through and through The vorpal blade went snicker-snack! He left it dead, and with its head He went galumphing back.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
dado16 kaže...
ako upadnes bilo sta s slovom F idi....nemoj tvz... tamo sam ja bio, srednja zalost :)

TVZ ti je bio pretežak {#} ?

12 godina
protjeran
offline
Re: Državna matura 2013
dedaa kaže...
dado16 kaže...
ako upadnes bilo sta s slovom F idi....nemoj tvz... tamo sam ja bio, srednja zalost :)

TVZ ti je bio pretežak {#} ?

mislim (odnosno siguran sam) da srednja žalost znači prelagan u ovom slučaju

One, two! One, two! And through and through The vorpal blade went snicker-snack! He left it dead, and with its head He went galumphing back.
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Zašto bi onda otišao s faksa ako je "prelagan"? Valjda bi ga onda završio pa upisao drugi, "teži".

12 godina
protjeran
offline
Državna matura 2013

aj nemoj otić offtopic pls nije on reko da je otišo nego da je bio tamo. znači to možeš reć i kad završiš fax, kažeš bio sam na tom faksu...

One, two! One, two! And through and through The vorpal blade went snicker-snack! He left it dead, and with its head He went galumphing back.
14 godina
offline
Državna matura 2013
u srednjoj sam učio njemački u sustavu sam obrazuvanju odraslih i mislim nagodinu pisati državnu maturu posto mi njemčki nije neko predznanje preveliko engleski mi ide najbolje pa me sada zanima dali mogu pisati na državnoj maturi engleski jezik ili moram njemački koji sam učio u srednjoj školi?? :))
Benac
12 godina
protjeran
offline
Re: Državna matura 2013

kolko znam možeš koji god želiš jezik

One, two! One, two! And through and through The vorpal blade went snicker-snack! He left it dead, and with its head He went galumphing back.
14 godina
offline
Državna matura 2013
ako je tako zahvaljujem se na odgovoru :))
Benac
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

zanima me ako pišem tri standardna predmeta i fiziku, ova tri prođem a fiziku padnem, jeli isto mogu ići normalno dalje pošto je ona samo dodatni predmet?

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
15 godina
online
Re: Državna matura 2013

Ne padaš maturu,ali pretpostavljam da onda ne možeš upisati neki fakultet koji traži fiziku.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
12 godina
protjeran
offline
Državna matura 2013

da sve je normalno, matura ti je i dalje položena jer je fizika izborni predmet.. naravno, ako padneš, ne možeš na faks koji ima fiziku kao uvijet

One, two! One, two! And through and through The vorpal blade went snicker-snack! He left it dead, and with its head He went galumphing back.
13 godina
offline
Državna matura 2013

ja sam pisao državnu maturu 2011. godine i sad bi opet pisao ispit Engleskog jezika, A razinu. Koja je procedura u vezi ponovne prijave u sustav?

 

edit. nema veze, našao sam odgovor...

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 2:06 (antimadridista).
16 godina
offline
Državna matura 2013

jel zna ko slucajno jel ima kakva aplikacija na netu ili nesto da izracunam kolko cu imat bodova za upis, nest sam racuno i ispada mi mal jace od 600 za jedan faks, al mislim da nest nisam dobro, ugl probavo sam par puta i nemog skuzt, idem na 2 nacina i uvjek mi isto ispadne

i jel znate jel ima gdje rezultati upisa od prosle godine, konkretno me zanima kolko je bodova imo zadnji upisani na neke faksove koji me zanimaju?

 

hvala

13 godina
offline
Državna matura 2013

To sam računaš, imaš upute na prvim listovima one skripte s popisom fakulteta. Za ovo moraš pitat bivše maturante ja mislim..

hakunamadafaka
16 godina
offline
Re: Državna matura 2013
KKristijan kaže...

To sam računaš, imaš upute na prvim listovima one skripte s popisom fakulteta. Za ovo moraš pitat bivše maturante ja mislim..

Skripte s popisom fakulteta? Prvi put cujem za to.

 

I nadam se da ce se neki bivsi javit ili bar netko da je vidio ili zna da ima negdje puno bi pomoglo..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice