Državna matura 2013

poruka: 1.734
|
čitano: 436.110
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Državna matura 2013

ljudi moze jedno pitanje

gledam građ. fax u osijek god. kosta 7 500kn

zanima me koliko kosta god. u bosni?? i gdje?? 

warrior
12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

POzdrav!

Imam jedno pitanje u vezi bodovanja onih ECTS bodova na faksu !

Zanime me ovako imam iz matematik 7 ects bodova i sad neki kazu da da bi dobio tih 7 bodova treabs redovito dolazit na predavanja i naravno proc ispit al neki kazu da ocjena nema veze s bodovima (dobio ti 3 ili 5 dobit ces jedank broj bodova)

Jel to istina, tj jel ako dobis vecu ocjenu dobit ces i vise bodova???

15 godina
offline
Re: Državna matura 2013
Demzi94 kaže...

POzdrav!

Imam jedno pitanje u vezi bodovanja onih ECTS bodova na faksu !

Zanime me ovako imam iz matematik 7 ects bodova i sad neki kazu da da bi dobio tih 7 bodova treabs redovito dolazit na predavanja i naravno proc ispit al neki kazu da ocjena nema veze s bodovima (dobio ti 3 ili 5 dobit ces jedank broj bodova)

Jel to istina, tj jel ako dobis vecu ocjenu dobit ces i vise bodova???

Bodovi ti ne ovise o ocjeni, tj ako dobijes 2 ili 5 dobit ces isto bodova. Ocjena ti je bitna samo kad se prosjek gleda {#}

Remember that guy that gave up? Neither does anybody else!
12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Jel odma prvi dan se krece s predavanjima ili?? (prva godina!!)

15 godina
offline
Re: Državna matura 2013
Demzi94 kaže...

Jel odma prvi dan se krece s predavanjima ili?? (prva godina!!)

Da kreće se odma prvi dan.

Remember that guy that gave up? Neither does anybody else!
16 godina
offline
Državna matura 2013

Nekreće. Na web stranicama svakog faksa piše kad je i šta.

 

Npr. Pravo Osijek, 1.10 imaju uvodno predavanje i onda nastavu tek sljedeći tjedan.

Sveučilište Slavonski Brod, 1.10 uvodno predavanje, 2.10 sastanak za početak studija itd itd.

 

Pogledaš i vidiš, ako ti nije jasno nazoveš ili odeš i pitaš.

13 godina
offline
Državna matura 2013

tvz, kreno odmah s predavanjima, popunio sam pol male biljeznice.

 

krenulo se punom parom, cijeli dan sam bio na faxu {#} ako ovako nastavi lose mi se pise :)

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Kod mene isto tako. Prvi dan iz matematike ispisali 8 stranica, iz osnova elektrotehnike 6 stranica... strašno :(

Potrudi se dobiti ono što voliš jer ćeš inače biti prisiljen voljeti ono što si dobio
14 godina
odjavljen
offline
Državna matura 2013

Na FERu smo svi bili uzbuđeni, došli smo 30 minuta prije početka, došao je profesor i rekao kako se zove i odmah smo nešto učili. Ali još uvijek nije strašno.

Losing all hope was freedom
12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Imam pitanje u vezi studomata !

Dobio sma papir sam korisnickim imenom i onaj aktivacijski kod pa me zanima kako da dobim lozinku ??

15 godina
offline
Re: Državna matura 2013
Demzi94 kaže...

Imam pitanje u vezi studomata !

Dobio sma papir sam korisnickim imenom i onaj aktivacijski kod pa me zanima kako da dobim lozinku ??

Kad te prvi put pita za password upisi aktivacijski kod, kasnije ces sam stavit sifru.

Remember that guy that gave up? Neither does anybody else!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
MarioVk kaže...
Demzi94 kaže...

Imam pitanje u vezi studomata !

Dobio sma papir sam korisnickim imenom i onaj aktivacijski kod pa me zanima kako da dobim lozinku ??

Kad te prvi put pita za password upisi aktivacijski kod, kasnije ces sam stavit sifru.

To tamo di se prijavljujem, pod sifru stavim aktivacijski kod ??

15 godina
offline
Re: Državna matura 2013
Demzi94 kaže...
MarioVk kaže...
Demzi94 kaže...

Imam pitanje u vezi studomata !

Dobio sma papir sam korisnickim imenom i onaj aktivacijski kod pa me zanima kako da dobim lozinku ??

Kad te prvi put pita za password upisi aktivacijski kod, kasnije ces sam stavit sifru.

To tamo di se prijavljujem, pod sifru stavim aktivacijski kod ??

Da pitat ce te korisnicko ime valjda ak se sjecam to imaš, i onda ce te pitat sifru a ti napisi aktivacijski kod,..

Remember that guy that gave up? Neither does anybody else!
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Jel mi moze ko objasnit sta je to dekanski rok??

Profesor nam je pricao o tome ali niko nije skuzio!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
made kaže...

Jel mi moze ko objasnit sta je to dekanski rok??

Profesor nam je pricao o tome ali niko nije skuzio!

Dekanski rok je u pravilu zadnji ispitni rok u trenutnoj akademskoj godini koji odobrava dekan.

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
TracerCPP kaže...
made kaže...

Jel mi moze ko objasnit sta je to dekanski rok??

Profesor nam je pricao o tome ali niko nije skuzio!

Dekanski rok je u pravilu zadnji ispitni rok u trenutnoj akademskoj godini koji odobrava dekan.

Znaci on moze i nemora bit ??
Uglavnom mene zanima ako npr polozim sve u prvom roku dal treba onda polagat i u tom dekanskom ili se to odnosi samo ako padnem pa imam mogucnost jos polagat u tom roku ako ga odobre ,, nisam bas skuzio ??

13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
made kaže...

Znaci on moze i nemora bit ??
Uglavnom mene zanima ako npr polozim sve u prvom roku dal treba onda polagat i u tom dekanskom ili se to odnosi samo ako padnem pa imam mogucnost jos polagat u tom roku ako ga odobre ,, nisam bas skuzio ??

Tako je. Dekanski rok čak niti ne mora biti, ali to je zaista jako rijetko da se dogodi.

 

Obično postoje 4 ispitna roka u jednoj akademskoj godini (ovisno o faksu). Ako na prvom roku položiš taj ispit onda nemaš ga što dalje polagati. Međutim, ako ga ne položiš u jednom od ta 4 roka onda se to smatra padom predmeta za tu godinu pa ćeš sljedeće godine taj predmet ponovo morati upisati i slušati. Sljedeće godine ako ga opet ne položiš u 4 nova roka možda čak i gubiš pravo studiranja na tom faksu (neki faksovi dopuštaju da se isti predmet sluša maksimalno 2 godine a neki čak i 3 godine).

 

No isto tako, svaki 4 izlaza na ispit imaš pravo na komisiju pa i to treba imati na umu.

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2013 22:59 (TracerCPP).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
TracerCPP kaže...
made kaže...

Znaci on moze i nemora bit ??
Uglavnom mene zanima ako npr polozim sve u prvom roku dal treba onda polagat i u tom dekanskom ili se to odnosi samo ako padnem pa imam mogucnost jos polagat u tom roku ako ga odobre ,, nisam bas skuzio ??

Tako je. Dekanski rok čak niti ne mora biti, ali to je zaista jako rijetko da se dogodi.

 

Obično postoje 4 ispitna roka u jednoj akademskoj godini (ovisno o faksu). Ako na prvom roku položiš taj ispit onda nemaš ga što dalje polagati. Međutim, ako ga ne položiš u jednom od ta 4 roka onda se to smatra padom predmeta za tu godinu pa ćeš sljedeće godine taj predmet ponovo morati upisati i slušati.

Znaci ako sam dobro skuzio ,ako ne polozim taj predmet u tih 4 roka ,mogu se jos samo nadat dekanskom roku??

 

Jos samo nesto, kad kazes 4 roka jel to znaci da imam pravo polagat 4 puta ispit ili izaberem jedan od tih 4 roka i imam samo jednu sansu?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2013
made kaže...
TracerCPP kaže...
made kaže...

Znaci on moze i nemora bit ??
Uglavnom mene zanima ako npr polozim sve u prvom roku dal treba onda polagat i u tom dekanskom ili se to odnosi samo ako padnem pa imam mogucnost jos polagat u tom roku ako ga odobre ,, nisam bas skuzio ??

Tako je. Dekanski rok čak niti ne mora biti, ali to je zaista jako rijetko da se dogodi.

 

Obično postoje 4 ispitna roka u jednoj akademskoj godini (ovisno o faksu). Ako na prvom roku položiš taj ispit onda nemaš ga što dalje polagati. Međutim, ako ga ne položiš u jednom od ta 4 roka onda se to smatra padom predmeta za tu godinu pa ćeš sljedeće godine taj predmet ponovo morati upisati i slušati.

Znaci ako sam dobro skuzio ,ako ne polozim taj predmet u tih 4 roka ,mogu se jos samo nadat dekanskom roku??

 

Jos samo nesto, kad kazes 4 roka jel to znaci da imam pravo polagat 4 puta ispit ili izaberem jedan od tih 4 roka i imam samo jednu sansu?

Četvrti rok je u pravilu dekanski rok - ako se uopće bude održavao.

 

Imaš pravo maksimalno 4 puta polagati ispit u jednoj akademskoj godini tj. 3 puta ukoliko nema dekanskog roka.

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Jel mi moze neko rec kako da se prijavim na onaj carnet web mail preko ono usern@skole.hr ako sam dobio samo korisnicko ime zanci ne password neko korisnicko ime JMBAG i pass za studomat??

12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Ej ljudi, daj mi recite šta mislite o ovome:

S obzirom da je prošlogodišnja viša razina ispita iz hrvatskoga zahtjevala poznavanje Krležinog Povratka Filipa Latinovicza, ima li smisla da to djelo čitam sada za višu razinu hrvatskog (matura 2013/2014)?

Dakle basicly, što pitam je ovo: Ako je to bilo prošle godine na maturi, ove godine sigurno neće, zar ne?

Počeo sam čitati knjigu, ali oh my God, neda mi čitati to, previše opisivanja svega kaj ovaj vidi.. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2014 12:53 (Tipkalo).
14 godina
offline
Državna matura 2013

po ispitnom katalogu imas navedene lektire za pojedinu razinu :)) 

Benac
13 godina
offline
Državna matura 2013

ko da moras citat lektire, ja sam 2 procitao, otac goriot i 150 stranica zlocina i kazne, znaci praktiicki ni 2 pune nisu bile
procito sam noc prije eseja 10 sazetaka i u eseju mi doso latinovic i nehaj usporedba, ovu drugu nisam ni cito napiso nesto bevzeze i 3 izvukao

 

 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
11 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2013

Nadam se da će mi netko odgovoriti sa 100% točnosti.

 

 

 

 

Prijavio sam željenu maturu i razine.


Zanima me dali bi (ako bi slučajno imao zaključenu negativnu ocjenu na kraju godine).

Odnosno,čim imam negativnu ocjenu,na ljetni rok ne mogu pristupiti.

Ali dali onda moram pristupiti jesenskom roku,tj. dali moram  pristupiti i dali moram plaćati (175 kn po ispitu)?

 

Hvala!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice