POT od usisavača na lampu

poruka: 4
|
čitano: 2.169
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
POT od usisavača na lampu

POzdrav, imao sam neku lampu na kojoj je bio potenciometar za reguliranje jacine svjetlosti. Potenciometar je odstranjen i ja bih ga htio zamijeniti starim iz usisavača. Jel to moguće? Lampa je 300w i pogodna za "dimanje", struja bi trebala bit onda oko 1,36A a otpor 161ohm. Nisam još rastavio usisavač tak da ne znam kaj piše na potenciometru al ovako odokativno bi trebalo raditi bez da nekaj zgori ili?

hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: POT od usisavača na lampu

Inače , ne regulira potenciometar, nego regulator, a s potenciometrom samo namještaš (znam da filozofiram, ali svi krivo govore).

A trebao bi ti raditi i ivaj iz usisavača, tak da probaj.

 

Kruha i igala...
15 godina
odjavljen
offline
POT od usisavača na lampu

U teoriji bi, ako je klasična regulacija preko triaka, iako motor može imati i neke druge oblike regulacije (nisam siguran da li se koriste u usisivačima). Međutim, dimmer u pravilu nema samo maksimalnu, već i minimalnu snagu jer se preko trošila i napaja, pa je pitanje kako će se ponašati. Ipak je regulator iz usisivača ciljano projektiran za motor poznatih karakteristika, pa nema ni potrebe za širokim rasponom nazivnih snaga trošila.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: POT od usisavača na lampu

fala obojici na odgovoru ovaj tjedan idem to sklopiti pa bum javil koliko dugo i da li bu radilo

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice