Sony Ericsson Xperia X8

poruka: 3.109
|
čitano: 1.112.443
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson Xperia X8".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Jebasu123 kaže...

Ljudi imam problem sa frendovom X8-com.Ja svoj imam odavno i super je mobitel na njemu furam zadnji gingerDX i tako to...

Ovako:Njegov mobitel sam rootao sve normalno.Ali kada idem staviti xrecovery,napravim sve po tutorialu u root exploreru prebacim fajlove u folder koji trebam,restartiram mob derem po tipki back ali ništa samo se boota android OS,a xrecoveryu ni traga {#}

Vratim se u folder sa root explorerom  i u njemu nema xrecovery fajlova(xrecovery.tar itd..)

Googlao sam ali ništa ne pomaže{#}

Ako imate kaku ideju slobodno recite{#} Hvala

Evo skini ovo http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1117100 i uzivaj mozes rootat,module imas jit,underclock,dulatouch,dualmoderecovery i posebno svaki itd.Samo ukljucis usb debug mode u opcijama mobitela priljucis i odabires comande

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2011 19:17 (WrongType).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Damirrrrr kaže...

Pozdrav svima :)

evo kupio sam mob u vipu prije par dana, i muče me neke stvari...pa da ovdje pitam :)

ovako, jel mogu negdje drugdje downloadat aplikaciju neku osim na marketu, npr, navigacijsku mapu neku (ako možete preporučit neku bio bih vam zahvalan) i to preko kompa, i onda to stavit na sd karticu prek usb-a?? i preko file managera nać pa instalirat, jel se može to tako :) ? ili se baš mora preko interneta downloadat pošto mi je router žični i nemam svoj wirelles nego susjedov :D i kak bi mogo izbrisat one googleove mape prije, jer zauzimaju prostor negdje a nemogu nać gdje su ako može netko reći kako da to napravim...inače sam noob teži šta se tiće smartphonova i tek se polako uhodavam u ovo sve :/ Zašto se na market ne može uči samo s wi fi-em uključenim nego se treba uključit i pozadinski podaci i još promet podataka ako se ne varam :/ jer mi to skida mb podosta, uzeo sam 100 mb paket u vipu i još malo nešto imam, a nemogu za sve šta skidam uključivat to trebalo bi mi 1gb onda :/ I imam još par pitanja :D kako mogu one aplikacije npr. facebooka pobrisat, i tak te neke stvari koje su došle s mobom (google talk, pa neka glupa igrica sa pingvinima haha, i sl stvarčice), probao sam na postavkama na "Aplikacije" i nema tamo uopće ni prikazano, jel postoji možd neka aplikacija za uklanjanje istih, one su na memoriji telefona ako se ne varam...nadam se da će neko imat živaca odg na sve ovo :D ;)

 

Evo da ti ja odgovorim na par pitanja...

Može se downloadati aplikacije sa raznih warez foruma, torrent trackera.... takvu aplikaciju onda prebaciš na sd karticu i sa file managerom je nađeš i pokreneš instalaciju.

Za takve forume me ne pitaj, google ti je prijatelj {#}

 

Google maps, facebook, pingvine... možeš jednostavno deinstalirati ako rootaš uređaj, te instaliraš titanium bacup ili root explorer.  Sa njima onda možeš sve aplikacije deinstalirati koje su bloatware ili ti ne koriste. (ja to sve obavezno isto brišem, tj deinstaliram :-))

Samo moraš paziti da nešto ne obrišeš što je mobu važno za nesmetan rad.

Zapravo po rootanju ionako trebaš staviti custom recovery, pa napraviš nandroid backup prije bilo kakvih radnji. Ako kasnije pođe nešto po zlu, iz recoverya samo vratiš taj backup i imaš rom koji je sasvim funkcionalan..

 

U market možeš ući "samo" preko Wi-Fi. Zašto nebi mogao? Jedini uvjet je da mob može napraviti background data sinkronizaciju. Za to nije potreban "data enabled" I te 2 stvari su zapravo različite iako imaju tu riječ" data" zajedničku.

Znači ostaviš markiranu background data sync, a u settings/wireless & network/Mobile netwoks isključiš kvačicu na data enabled.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Evo da ti ja odgovorim na par pitanja...

Može se downloadati aplikacije sa raznih warez foruma, torrent trackera.... takvu aplikaciju onda prebaciš na sd karticu i sa file managerom je nađeš i pokreneš instalaciju.

Za takve forume me ne pitaj, google ti je prijatelj {#}

 

Google maps, facebook, pingvine... možeš jednostavno deinstalirati ako rootaš uređaj, te instaliraš titanium bacup ili root explorer.  Sa njima onda možeš sve aplikacije deinstalirati koje su bloatware ili ti ne koriste. (ja to sve obavezno isto brišem, tj deinstaliram :-))

Samo moraš paziti da nešto ne obrišeš što je mobu važno za nesmetan rad.

Zapravo po rootanju ionako trebaš staviti custom recovery, pa napraviš nandroid backup prije bilo kakvih radnji. Ako kasnije pođe nešto po zlu, iz recoverya samo vratiš taj backup i imaš rom koji je sasvim funkcionalan..

 

U market možeš ući "samo" preko Wi-Fi. Zašto nebi mogao? Jedini uvjet je da mob može napraviti background data sinkronizaciju. Za to nije potreban "data enabled" I te 2 stvari su zapravo različite iako imaju tu riječ" data" zajedničku.

Znači ostaviš markiranu background data sync, a u settings/wireless & network/Mobile netwoks isključiš kvačicu na data enabled.

aha, a sa marketa? jel se može s marketa preko kompa stavit na sd karticu i pokrenut :) pa jel zauzima puno prostora te njihove mape ili? ako ne previše onda ću ostavit :) aha xD a inače se nemože? nebih se želio upuštat u tak nešt još, makar hvala na savjetu, možda nekad kasnije, al sad mi je bitno da imam neke optimalne funkcije za normalan rad mobitela...hehe, kužim :) hvala ti puno ;)))

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Damirrrrr kaže...

aha, a sa marketa? jel se može s marketa preko kompa stavit na sd karticu i pokrenut :) pa jel zauzima puno prostora te njihove mape ili? ako ne previše onda ću ostavit :) aha xD a inače se nemože? nebih se želio upuštat u tak nešt još, makar hvala na savjetu, možda nekad kasnije, al sad mi je bitno da imam neke optimalne funkcije za normalan rad mobitela...hehe, kužim :) hvala ti puno ;)))

Ne, s marketa nemožeš. Nađeš na marketu aplikaciju koja ti treba pa ju izguglaš{#} Stvarno nje problem doći do aplikacija.

Google Maps je mala aplikacija, a mape su ionako online te se one učitavaju po potrebi.

Stock aplikacije nemožeš drukčije deinstalirati nego rootati uređaj te sa navedenim (i valjda još pokojim) programima deinstalirati ih.

 

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
84737 kaže...

Ne, s marketa nemožeš. Nađeš na marketu aplikaciju koja ti treba pa ju izguglaš{#} Stvarno nje problem doći do aplikacija.

Google Maps je mala aplikacija, a mape su ionako online te se one učitavaju po potrebi.

Stock aplikacije nemožeš drukčije deinstalirati nego rootati uređaj te sa navedenim (i valjda još pokojim) programima deinstalirati ih.

 

 

aha, razumijem sad :) joj da kak sam glup haha, zaboravio sam da su online :)

oke, facebook aplikacija mi je glupa, prikaže mi na porukama poruke od jučer....s tom osobom....ovu novu ne prikaže, usput kad već pišem pa da te to pitam hehe...jel bi trebalo skinut neku drugu face aplikaciju ili? i da po mogućnosti malo manje mb troši :) probao sam s preglednikom ali je sporo i duplo više mb odlazi :/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Za Fejs ti nemam pojma... Čak nemam ni profil. Mislim da sam prestar za takve stvari (ili se barem tako osjećam)

Općenito ne volim baš takav način komunikacije, like ovo like ono...

 

Neznam kojeg operatera koristiš.. na bonbonu u stock pretraživaču napišeš "zero.facebook.com" ili "0.facebook.com" i pristupaš mu besplatno.

No kao što velim, neznam pojedinosti jer ne koristim.

Nadam se da će ti netko drugi to znati bolje pojasniti.

 

Edit:

Ups, vidim da si na vipu. Ako ti prije nitko ne potvrdi, probaj pitati službu za korisnike da li ima zero facebook opciju.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2011 21:04 (84737).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
84737 kaže...

Za Fejs ti nemam pojma... Čak nemam ni profil. Mislim da sam prestar za takve stvari (ili se barem tako osjećam)

Općenito ne volim baš takav način komunikacije, like ovo like ono...

 

Neznam kojeg operatera koristiš.. na bonbonu u stock pretraživaču napišeš "zero.facebook.com" ili "0.facebook.com" i pristupaš mu besplatno.

No kao što velim, neznam pojedinosti jer ne koristim.

Nadam se da će ti netko drugi to znati bolje pojasniti.

 

Edit:

Ups, vidim da si na vipu. Ako ti prije nitko ne potvrdi, probaj pitati službu za korisnike da li ima zero facebook opciju.

 

aha :) imaju oni 0.facebook ali opet nešto skida :/ imam onaj 3g watchdog hehe pa vidim :/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

mobitel je nov,star 7 dana ,jučer sam bio u VIP-u i porazgovarao o problemu ali mi nisu ponudili riješiti problem nego samo mi je rečeno da je to zato što nemam instalirani CoPilote

E sad je nastao problem jer neznam kako instalirati tu aplikaciju,pokušavao sam preko Wi-Fi ali ne mogu u marketu naći copilote!!???danas ću pokušati preko računala

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

{#}

Ah, nesmiješ im zamjeriti....

Očigledno nisu čuli niti za jednu drugu vrstu navigacije. Možeš i Copilot, možeš i Navigon...

Ima još nekih da ne nabrajam. Uglavnom mogao si uštedjeti odlazak u VIP,  probati instalirati GO My way  i vidjeti radi li ili ne. Ako ne radi onda ne radi.

 

Možeš još probati sa jednim od kodova koji pokreću GPS testove. 

*#*#1472365#*#*

*#*#1575#*#* izvor

Napominjem da te kodove nisam isprobavao, pa neznam rade li ili ne.

Samo glupi i mrtvi nikad ne mjenjaju svoje mišljenje.
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

kako da namjestim kad nesto skinem s marketa da mi ide na merorisku ?

Ivan Lozancic
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

stavio sam xrec.. i kako sad stavit rom

Ivan Lozancic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

skineš room koi hočeš po meni najbolji ginger dx imaš u prijašnjim postovima link...brijem da je baš moj tamo negdje 35 stranica...i onda kad ga skineš staviš na mob...i onda odes u xrecovery i tamo prvo stisneš da ti napravi backup tvog originalnog softwera i onda si to baciš na komp za svaki slučaj i onda lijepo ideš full wipe na mobu i ona opališ instal custom room i onda aply form sd card i onda odabereš datoteku ginger dx v021.rar i onda opališ aply i to ti je to.. :) 

"Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect -and I don't live to be- but before you start pointing fingers... make sure you hands are cle
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
atiHD kaže...

skineš room koi hočeš po meni najbolji ginger dx imaš u prijašnjim postovima link...brijem da je baš moj tamo negdje 35 stranica...i onda kad ga skineš staviš na mob...i onda odes u xrecovery i tamo prvo stisneš da ti napravi backup tvog originalnog softwera i onda si to baciš na komp za svaki slučaj i onda lijepo ideš full wipe na mobu i ona opališ instal custom room i onda aply form sd card i onda odabereš datoteku ginger dx v021.rar i onda opališ aply i to ti je to.. :) 

kako da odem u x rec

Ivan Lozancic
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

stisni resetiraj mobitel i otvorit če ti x rec... onako plavo če ti bit sve.... i tipkama za počavanje muzike služiš se za gore dole..touch ne služi... 

"Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect -and I don't live to be- but before you start pointing fingers... make sure you hands are cle
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

kad ides ugasit mob (ono kad dugo drzis tipku za gasenje) samo ides reboot -- xrecovery

16 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

bog,

zar za instalaciju GDXa (verzije više od 14) ne treba ClockworkMod Recovery?

14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

trebat ce ti za instaliranje modula, za sami GDX ne

12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

kako da stavim multi touch stavio sam gdx 2.3

Ivan Lozancic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
sa iste stranice di si skinuo gdx skini i module za stock karnel i instaliraj ih preko cwma
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Za install GDX od v14 treba clock work recovery obavezno jer se mozda nece neki dio instalirati na mob.

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
ne treba mu cwm ako nekim slucajem ne zeli module ili vec ima kernel od dx-a
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson Xperia X8

 a OK

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

Evo i meni je napokon stigla x8-ica sa android 2.1 operativnim sistemom. Šta bi ja  sad trebo napraviti da imam multitouch? Ima kakvih aplikacija koje mi preporučujete.

dancy_94@hotmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
dancy kaže...

Evo i meni je napokon stigla x8-ica sa android 2.1 operativnim sistemom. Šta bi ja  sad trebo napraviti da imam multitouch? Ima kakvih aplikacija koje mi preporučujete.

Pretrazi zadnjih par str ili u search napisi multitouch ili gingerDX, posto je vec dosta puta objasnjeno da trebas rom i srecu da imas mob koji podrzava multitouch...

LoL nick: Strongtoni R.I.P EP
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Multitouch ili dual touch?Meni podržava samo dual touch

Pecalica(HRVATSKI Lockerz), osvojite mrak stvari za jednu kunu.Registrirat se možete ovdje:http://pecalica.hr/users/add/0b46432eb0be9d35c33b86ab20daeebf
14 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
sackboy kaže...

Multitouch ili dual touch?Meni podržava samo dual touch

nema velike razlike,ionako 3 prsta na ekranu ne koristiš gotovo nikad,pogotovo na ovolikom ekranu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2011 0:01 (antimadridista).
16 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Gledam ga u Tele2 ponudi za 700kn. Po meni, najbolji za tu cijenu. Osim starog Android OS i kamere, nije loš. Nisam često na mobitelu i do sada nisam imao iskustvo s Androidom, no isplati li ga se kupiti?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
15 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8
Ag008 kaže...

Gledam ga u Tele2 ponudi za 700kn. Po meni, najbolji za tu cijenu. Osim starog Android OS i kamere, nije loš. Nisam često na mobitelu i do sada nisam imao iskustvo s Androidom, no isplati li ga se kupiti?

 

Isplati se.
Pitanje, jel sa Tele2 mobom može raditi Vip kartica (ili se da otključati u vlastitoj režiji)?

14 godina
offline
Sony Ericsson Xperia X8

po mom išljenju trenutno najbolja kombinacija ROM-a sa kernelom su ROM MiniCM7-2.1.6 i kernel nAa-08.

 

imao sam dosta vremena ovih par dana i testirao sam sve kombinacije ROM-ova sa kernelima,i ovo dvoje nudi najbolkju kombnaciju,vjerojatno zato što je ROM napravljen baš za taj kernel.

Mobitel je ekstra fluidan,u 5 dana niti jednom nisam doživio zastajkivanje,blokiranje ili da je bilo što sporo. Overclock je stabilan na 768 MHz i kernel i ROM dobivaju update svakih nekoliko dana na xda forumu.

Još jedna pozitivna stvar je to što možete direktno preko ROM-a dobivati update za CM7 software.

 

Stvarno sve preporuke,još nisam naišao na neki problem sa ovom kombinacijom,i stvarno mi je ovo trenutno najbolja kombinacija koju sam imao otkad koristim X8.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Ericsson Xperia X8

Pitanje što se tiče igara i aplikacija, on bez štekanja pokreće aplikacije i popularnije igre s Android marketa? Naime nije mi jasno zašto kupovati neki mobitel od 2000+kn (istina s boljom kamerom, baterijom i većim ekranom) ako i ovaj mobitel može skoro sve....

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice