Kako napraviti vlastiti Forum?

poruka: 32
|
čitano: 16.798
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
-Forum-

Želim saznati dali se može napraviti vlastiti forum?

Molim vas sve koji znate da odgovorite u najkracem roku.

HVALA VAM UNAPRIJED!

 

xDSmijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Forum

Mozes napraviti vrlo jednostavno vlastiti forum i to na dva nacina, Prvi nacin je da posjetis forumi.hr za brzo i vrlo jednostavno kreiranje foruma. Drugi nacin je taj da zakupis ili uzmes besplatan hosting, te na njega postavis ili SMF forum ili phpBB forum. Sve ovisi o tebi koliko se znas sluziti tim stvarima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 23:39 (Ivan M.).
16 godina
protjeran
offline
-Forum-

Nauči php+mySQL ili ASP.NET+MSSQL

Developers,developers,developers...coming and coming and coming... Dao bi sto Amerika, Sve na svijetu ja bi dao Tek da sjednem na verandu Pa uz karte i bevandu brojim valove. Votka i džin to je sada in dobra lova, brza kola, ribe oko stola
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Forum

ALI KAKO TO NAPRAVITI DE MALO DETALJNIJE MOLIM TE OPIŠI...Cool

Moj: MSN:kriz.ma007@hotmail.com XFIRE:krizma0551
16 godina
neaktivan
offline
RE: Forum
maska kaže...

ALI KAKO TO NAPRAVITI DE MALO DETALJNIJE MOLIM TE OPIŠI...Cool

 
kupi knjigu o PHP/ASPu, još jednu o bazama podataka, skini kvalitetan IDE, vježbaj web programiranje, pogledaj source drugih foruma (kao reference), i to je to (2 godine max) :)
15 godina
online
RE: Forum
itf4n kaže...
maska kaže...

ALI KAKO TO NAPRAVITI DE MALO DETALJNIJE MOLIM TE OPIŠI...Cool

 
kupi knjigu o PHP/ASPu, još jednu o bazama podataka, skini kvalitetan IDE, vježbaj web programiranje, pogledaj source drugih foruma (kao reference), i to je to (2 godine max) :)
 LoL... Covjek zeli imati forum u najkracem roku, a ne sad listat knjige i uciti PHP i pitanje da li bi ga napravio za 2 godine, to bi mozda bilo minimalno.
15 godina
neaktivan
offline
-Forum-

Kao što je Ivan M. rekao otiđi na jednu od one dvije stranice i imaš svoj forum u najkraćem roku.

Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax MARS ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: -Forum-
Mayales kaže...

Kao što je Ivan M. rekao otiđi na jednu od one dvije stranice i imaš svoj forum u najkraćem roku.

 Imas CP i za 30min mozes uraditi solidan forum za upotrebu,za forum ti netreba bog zna sta ucenje o PHP.u itd itd
15 godina
neaktivan
offline
RE: -Forum-

Nađi neki hosting sa Fantastico Instalerom i imaš gotove forume.

 

Listanje knjiga ostavi za vremena kad ti nebude hitno.

 

LP

16 godina
neaktivan
offline
-Forum-

@Ivan - ma znam, ali čovjek je rekao da želi "napraviti" :D

ovo sa max je typo, mislio sam min napisati

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
RE: -Forum-
itf4n kaže...

@Ivan - ma znam, ali čovjek je rekao da želi "napraviti" :D

ovo sa max je typo, mislio sam min napisati

 A kako god. Mi smo mu napisali kako sve moze imati forum pa neka izabere.
15 godina
neaktivan
offline
-Forum-

HVALA VAM! XXXXXDDDDDXXXXX

Moj: MSN:kriz.ma007@hotmail.com XFIRE:krizma0551
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: -Forum-

Ajde ja cu malo opsirnije posto sam se zadnjih dana time 'bavio'....

Ovim mojim načinom ćeš dobiti: 10GB mjesečnog prometa,1.5GB prostora,MySQL,PHP,FTP,CPanel,Fantastico i tako dalje sve moguce :P supac xD...

prvo što trebaš je skinuti si neki forum,recimo simple machines forum (www.simplemachines.org) ili PHPbb forum (www.phpbb.com)...


Onda stvori račun na 000webhost-u (www.000webhost.com) i stvori si neku domenu,recimo,www.tvojeime.comuv.com (comuv ce se kasnije pretvoriti u domenu ne pododmenu hh)....

kada si to napravio,onda na CPanelu otvori File hosting (File Manager ili tako nesto nezz napamet) i udi u public_html mapu..obrisi si default.php i sve ostalo ako jos nesto ima u mapi...

Sada si skini SmartFTP (nadi na googleu)...kada si ga skinuo odi na 000webhost i pogledaj svoje FTP podatke...i sad naravno,upisi te podatke u SmartFTP

Kada dobijes pristup udi u public_html i stvori novu mapu,recimo 'forum'...otvori mapu forum i prebaci sav sadrzaj foruma kojeg si prethodno skinuo (SMF ili PHPbb)...

Eto kada uploadas sve stvari,pokusaj otvoriti svoju stranicu..trebao bi ti se otvoriti installer za forum..instaliraj forum i kasnije ga modificiraj...


E sada odi na dot.tk (www.dot.tk) i registriraj se tamo..najprije upisi svoju adresu kad te dot.tk zatrazi..znaci onu (www.tvojeime.comuv.com (moze biti i drugacija od .comuv) ) i regaj se e sad postavi adresu koju oces (www.tvojeime.tk) i svoju staru adresu i do kud da napravi redirect,ako mogu tako reci..u tvom slucaju (www.tvojeime.comuv.com/public_html/forum/index.php)...i probaj sad otici na www.tvojeime.tk


Naravno da bi ovo napravio moras imati malo iskustva s webom,ako ne uspijes nesto pitaj tu,...... 

http://www.speedtest.net/result/426771192.png T-Com upload..što reći...
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti vlastiti Forum?

ja se isto u zadnjih tjedan dana "bavim" time, i radio sam isto ovako kako je navedeno iznad od ScorpioN60 i to ti je najbolji nacin...

 

samo da nadodam, ako ces imat samo forum onda nemoras u public_html pravit jos jedan folder za forum nego mozes odma u public_html uploadat forum sa smartftp-om...

onako dobijes samo duzu adresu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako napraviti vlastiti Forum?

Imam ja knjige na kompu.Kome treba da pošaljem neka zove.Ima svi vrsta programiranja.

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti vlastiti Forum?
NeoN kaže...

ja se isto u zadnjih tjedan dana "bavim" time, i radio sam isto ovako kako je navedeno iznad od ScorpioN60 i to ti je najbolji nacin...

 

samo da nadodam, ako ces imat samo forum onda nemoras u public_html pravit jos jedan folder za forum nego mozes odma u public_html uploadat forum sa smartftp-om...

onako dobijes samo duzu adresu...

 Ja sam također ovo probao, samo nemogu ga instalirati!! Samo dobijem poruku kao na slici!
Zna li neko gdje griješim?

Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
protjeran
offline
Kako napraviti vlastiti Forum?

grjesis u tome da nisi unijeo podatke..

nezz sad o cem se tocno radi..ako je o ftp-u onda mora sve glatko bit..znaci korisnicko ime,pass,a localhost ostavi nema veze..a probaj i sa serverom od web prostora..

ako je mysql onda moras unijet server,idkorisnika_imebeze,idkorisnika_korisnikbaze itd itd..

http://www.speedtest.net/result/426771192.png T-Com upload..što reći...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti vlastiti Forum?

Ma sve sam unosio i sve pokušavao kombinacije.. ali neide nikako! Upoado sam s Filezillom, nije bilo grešaka, sve je išlo perfektno ali ne prolazi onu instalaciju kod-a!

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako napraviti vlastiti Forum?
dal si uopste napravio folder /forum/ ?
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti vlastiti Forum?

nekuzim sta ode treba, jel ode treba unit za mysql podatke?

koji je ovo forum, mene na phpbb3 nije pitalo nista ovako, samo za mysql podatke

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti vlastiti Forum?
BugSU kaže...
dal si uopste napravio folder /forum/ ?
 Naravno da jesam!!
No ne prolazi.. hmm
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti vlastiti Forum?

Evo samo da kažem da sam uspio riješiti problem! Sad je ok!Namigiva

Ima sad posla oko uređivanja.. pa hmm.. ma idem na posao..

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2009 1:39 (Bellatrix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako napraviti vlastiti Forum?

folder bi trebao biti samo

/forum ....

nista /home/public_html/forum

a moze proc i samo /

to sam ja napravio

http://www.speedtest.net/result/426771192.png T-Com upload..što reći...
15 godina
online
Kako napraviti vlastiti Forum?
Bellatrix kaže...
NeoN kaže...

ja se isto u zadnjih tjedan dana "bavim" time, i radio sam isto ovako kako je navedeno iznad od ScorpioN60 i to ti je najbolji nacin...

 

samo da nadodam, ako ces imat samo forum onda nemoras u public_html pravit jos jedan folder za forum nego mozes odma u public_html uploadat forum sa smartftp-om...

onako dobijes samo duzu adresu...

 Ja sam također ovo probao, samo nemogu ga instalirati!! Samo dobijem poruku kao na slici!
Zna li neko gdje griješim?

Pa ne mozes koristiti server localhost. Ispisi podatke kako treba i nece ti se javljati greska.
Ja kad sam to bio davno instalirao nisam imao problema jer sam ispisao podatke koje sam dobio od hostinga i sve je radilo.
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti vlastiti Forum?

nije bas povezano ali evo link za frendov forum, klik!, ima potencijala!

RazerDinoMan & Gang 4ever 2gether
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti vlastiti Forum?

moraš stavit prije ovo usernamea i imena database nzm nrp imemysqula_username MORA TI TAK IZGLEDAT ZA USERNAME I DATABASE NAME

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti vlastiti Forum?

CoolHVALA .... svima skužio sam i sve je super samo bih još pitao PC Street Hacker dali mi može poslati knjige za sve vrste programiranja.....Cool

          

Moj:MSN:kriz.ma007@hotmail.comXFIRE:krizma0551
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako napraviti vlastiti Forum?
maska kaže...

CoolHVALA .... svima skužio sam i sve je super samo bih još pitao PC Street Hacker dali mi može poslati knjige za sve vrste programiranja.....Cool

 

 Može srećo(Smijeh) samo mi pošalji svoj mail.
Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2009 22:10 (PC Street Hacker).
15 godina
online
RE: Kako napraviti vlastiti Forum?

PC Street Hacker,možeš li i meni poslati te knjige?I zanima me kakve su to točno knjige tj.koji su sve opisani programski jezici i zanima me još koji je jezik najbolje za početak naučiti?Volio bih naučiti programirati,ali sam na tome polju totalni početnik.

15 godina
online
RE: Kako napraviti vlastiti Forum?
Izzy kaže...

PC Street Hacker,možeš li i meni poslati te knjige?I zanima me kakve su to točno knjige tj.koji su sve opisani programski jezici i zanima me još koji je jezik najbolje za početak naučiti?Volio bih naučiti programirati,ali sam na tome polju totalni početnik.

LOL... Pa uči programirat ono što želiš i voliš i za što si zainteresiran, a ne ono što drugi kažu. Nevinašce
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice