Team Vewer wake by lan?

poruka: 7
|
čitano: 1.340
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Team Vewer wake by lan?

Pozdrav,zna li neko moze li se na tw nekako namjestiti da se pc probudi iz sleep stanja?Cackao sam neke opcije tamo ali nikako nmg namjestiti..Za sta sluzi ova ikonica za paljenje u tw aplikaciji na androidu,kod mene nema efekta

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Team Vewer wake by lan?

Wake on lan iliti ga WOL radi skoro pa isključivo preko lokalne mreže. Da bi se računalo upalilo iz ugašenog ili stanja spavanja moraju se ispuniti par uvjeta. U biosu mora biti uključena opcija pokretanje sistema preko PCI uređaja. Noviji driveri za mrežnu karticu u kojima se gasi opcija uštede energije. Zadnje, ako imaš win10 - moraš ugasiti fastboot opciju.

 

Slanje magičnog paketa preko interneta je komplicirana stvar. Osobno nisam imao dobra iskustva. Na kraju uvijek koristim vpn server za spajanje izvana i paljenje računala unutar mreže.

13 godina
offline
Re: Team Vewer wake by lan?
StonedAssassin kaže...

Wake on lan iliti ga WOL radi skoro pa isključivo preko lokalne mreže. Da bi se računalo upalilo iz ugašenog ili stanja spavanja moraju se ispuniti par uvjeta. U biosu mora biti uključena opcija pokretanje sistema preko PCI uređaja. Noviji driveri za mrežnu karticu u kojima se gasi opcija uštede energije. Zadnje, ako imaš win10 - moraš ugasiti fastboot opciju.

 

Slanje magičnog paketa preko interneta je komplicirana stvar. Osobno nisam imao dobra iskustva. Na kraju uvijek koristim vpn server za spajanje izvana i paljenje računala unutar mreže.

 Jel ima negdje neki tutorial za to paljenje preko vpn,to mi bas i treba paljenje pc-a izvana..

15 godina
offline
Re: Team Vewer wake by lan?
slobo2712 kaže...

Pozdrav,zna li neko moze li se na tw nekako namjestiti da se pc probudi iz sleep stanja?Cackao sam neke opcije tamo ali nikako nmg namjestiti..Za sta sluzi ova ikonica za paljenje u tw aplikaciji na androidu,kod mene nema efekta

 -moraš zadovoljiti sve requirementse, bios-opcija, os-opcija, postavke magic-pinga ako su opcija, lako za LAN, može i WAN jer mreža je mreža (isto, ali ..).

 

StonedAssassin kaže...

Wake on lan iliti ga WOL radi skoro pa isključivo preko lokalne mreže. Da bi se računalo upalilo iz ugašenog ili stanja spavanja moraju se ispuniti par uvjeta. U biosu mora biti uključena opcija pokretanje sistema preko PCI uređaja. Noviji driveri za mrežnu karticu u kojima se gasi opcija uštede energije. Zadnje, ako imaš win10 - moraš ugasiti fastboot opciju.

 

Slanje magičnog paketa preko interneta je komplicirana stvar. Osobno nisam imao dobra iskustva. Na kraju uvijek koristim vpn server za spajanje izvana i paljenje računala unutar mreže.

 -jednako lako-teško, tj kad radi u lanu, tad je ostatak stvar routera-linije (a to ovisi o opremi-modem-router + mogućnosti koje nudi + postavke i defaultno sve zatvoreno-zabranjeno inače bi bilo previše sranja... sory mj frenč..) :)

 

slobo2712 kaže...
StonedAssassin kaže...

Wake on lan iliti ga WOL radi skoro pa isključivo preko lokalne mreže. Da bi se računalo upalilo iz ugašenog ili stanja spavanja moraju se ispuniti par uvjeta. U biosu mora biti uključena opcija pokretanje sistema preko PCI uređaja. Noviji driveri za mrežnu karticu u kojima se gasi opcija uštede energije. Zadnje, ako imaš win10 - moraš ugasiti fastboot opciju.

 

Slanje magičnog paketa preko interneta je komplicirana stvar. Osobno nisam imao dobra iskustva. Na kraju uvijek koristim vpn server za spajanje izvana i paljenje računala unutar mreže.

 Jel ima negdje neki tutorial za to paljenje preko vpn,to mi bas i treba paljenje pc-a izvana..

 -tutova ima skoro beskonačno za što god poželiš.. no kvalitetnih ne baš, tj previše dijelova slagalice (razlilka) da bi jedno pravilo vrijedilo, npr tv-mobač-auto s nekim univerzalnim uputama za duga svjetla ili raspored bilo čega, dok je generička uputa beskorisna običnom juzeru jer ne zna ostatak ili kako se snaći ako se u routeru opcija drugačije naziva .. a mora sve u lancu raditi da bi ping prošao, što može tek nakon povezivanja u arp tablu (jer dok je računalo ugašeno nema ip.. dhcp itd.. + firewall blokira sve s wan porta).

 

-s 'pravim' routerom može, tj mora imati odgovarajuće opcije da propusti signal tj preusmjeri ga na ciljano računalo, a pošto je generički port 7-9 ne služi za više računala nego jedno, dok u mreži nije problem tj wan-lan + soft koji je različit za klase routera, dok su operaterovi modemi ograničeni i pola opcija ne radi..

 

edit:

-lako je u LAN-u, tj firewall tad propušta lan-lan paket, dok je problem wan-lan tj mora se napraviti prava ruta, osnova. To tad ne ovisi o app-osu i juzeri ne kuže, tj router+bios kao i mrežna koja to podržava (sad već svaka ali ne mora..)

-to je sve mreža, software (s pravilima-protokolima-rutama..) dok je HW samo fizički žica-kutija no to je u tom hw-u-chipu, kao bios-mbo, firmware-mrežna, tj to je soft u hwu i mora podržavati tu WoL opciju + podešeno kao ruta-router.

pošto se za mrežne recimo već podrazumijeva, većina desktop biosa također, tad je samo nepoznanica router, tj opcije koje ima ili nema, jer to je sve software-firmvare ali i prava razlika što neki može. Zato nema jednoznačnih uputa, jer ovisi o opremi, ne o npr računalu ili win jer mreža je 'veća' od dijela računalo-os.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 14:26 (ihush).
5 godina
offline
Re: Team Vewer wake by lan?

Cilj ti je da imaš uređaj koji je konstantno upaljen pa da se možeš spojiti na njega. Ne treba biti vpn server. Možeš složiti kantu s teamviewerom, anydesk itd. Onda kad se spojiš na njega - pališ računala pomoću nekog wol programa (preporučujem WakeMeOnLan od Nirsofta). Ako imaš vremena, entuzijazma (i želiš veću sigurnost) opcija s nekakvim raspberry pi i openvpn serverom je super. Ja imam integriran open vpn server na routeru/firewallu (endian firewall). Sve ovdje navedeno je besplatno osim hardwarea naravno.

15 godina
offline
Re: Team Vewer wake by lan?
StonedAssassin kaže...

Cilj ti je da imaš uređaj koji je konstantno upaljen pa da se možeš spojiti na njega. Ne treba biti vpn server. Možeš složiti kantu s teamviewerom, anydesk itd. Onda kad se spojiš na njega - pališ računala pomoću nekog wol programa (preporučujem WakeMeOnLan od Nirsofta). Ako imaš vremena, entuzijazma (i želiš veću sigurnost) opcija s nekakvim raspberry pi i openvpn serverom je super. Ja imam integriran open vpn server na routeru/firewallu (endian firewall). Sve ovdje navedeno je besplatno osim hardwarea naravno.

 -to je 'alternativa' (imati jedan upaljen uređaj.. stalno) no tome služi mogućnost da preko mreže (interneta) možemo i bez takvog uređaja (računala) tj postoji uređaj, router (modem) koji ako radi imamo mrežu time i mogućnost dok je 'samo' problem što mogućnosti routera nisu jednake tj klase-kategorije-opcije tj mreža i oprema koju korisnik ima s problemom opreme operatera koja može biti identična ali izmjenjen soft-firmware (osakaćen).. itd. + defaultno onemogućeno jer bi inače kao zezalica-virus bio problem (zloupotreba) i nije standardizirano mada je 'mreža' na standardima. Neobično stanje logično-besmisleno tj do sad nije bio fičer o kojem se pretjerano razmišljalo dok već iduće godine može biti hipe-trend fičer kojeg svi imaju i radi na klik-next ili kao sad ako znaš i imaš odgovarajuću opremu pa složiš. (a dodatni uređaj kao server je uvjek u priči.. no i tad je ovo poželjno, npr kao rezerva..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Team Vewer wake by lan?

Naravno. Sve je koliko želiš potrošiti. WOL inače nije baš standardiziran tako da nije pouzdan 100% no besplatan je. Windows update upali fast boot - fala i doviđenja. Sjetio sam se jednog old school rješenja (ne znam da li više to radi) - telefonska linija, modem u kompu - nazoveš ga (bios-turn on by ring). Baš ću probati u pon. Možda se može iskemijati i sa zvanjem na mobitel. Uvijek ima igračaka za igrati se. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice