Kako upakirat u rar-u fajl od 3gigabajta da iznosi

poruka: 10
|
čitano: 4.854
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako upakirat u rar-u fajl od 3gigabajta da iznosi

Molim vas za jedn info nišao sam na jedan u kojem je  11megabjata u rar fajlu je upakirano 3.5 gigabajta...zvučalo mi je nevjerojatno pa sam išo skinut link i stavrno je tako,da li netko zna kako se to radi samo mi nemojte nuditi onaj kgb program jer sam probao pomoću njega upakirat pa mi nije niš manje iznosilo nego moja stvarna veličina fajla.hvala

 

{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako upakirat u rar-u fajl od 3gigabajta da iz
croscorpion kaže...

Molim vas za jedn info nišao sam na jedan u kojem je  11megabjata u rar fajlu je upakirano 3.5 gigabajta...zvučalo mi je nevjerojatno pa sam išo skinut link i stavrno je tako,da li netko zna kako se to radi samo mi nemojte nuditi onaj kgb program jer sam probao pomoću njega upakirat pa mi nije niš manje iznosilo nego moja stvarna veličina fajla.hvala

 

{#}

hmmm.. zanimljivo od 11MB dobiješ 3,5GB

 

''Znam da ništa ne znam.''
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako upakirat u rar-u fajl od 3gigabajta da iz

To ovisi i o datoteci, mogu ti napraviti datoteku od 5 GB koja ce se kompresirati na manje od par megabajta...

 

jednostavno je, samo trebas imati puno podataka koji se ponavljaju, najidealnije cijeli niz byteova iste vrijednosti...

How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
15 godina
neaktivan
offline
Kako upakirat u rar-u fajl od 3gigabajta da iznosi

Dodaj 3758096384 nula na kraj datoteke.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako upakirat u rar-u fajl od 3gigabajta da iznosi

Ako te zanimaju detalji, ja sam jednom davno otvorio temu u kojoj je to detaljno objašnjeno.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako upakirat u rar-u fajl od 3gigabajta da iznosi

točnije radi se o ovom linku: http://www.filefactory.com/file/b4h34ah/n/Win7isocompressed11Mb_3.5Gb.rar

 

sve to lijepo zvuči da je lagano al nitko neda precizni tutorial...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako upakirat u rar-u fajl od 3gigabajta da iz
croscorpion kaže...

točnije radi se o ovom linku: http://www.filefactory.com/file/b4h34ah/n/Win7isocompressed11Mb_3.5Gb.rar

 

sve to lijepo zvuči da je lagano al nitko neda precizni tutorial...

Prva stvar, ISO nije Win7 već 64 bit XP i Server 2003. Druga stvar, ekstraktiraj ISO file, komprimiraj ga winRAR-om s best kompresijom i dobiti ćeš 9,28 MB. Znači, nije nikakva specijalna kompresija, već je ISO file napravljen tako da bude pun ponavljajućih podataka. Isprobao sam u Virtual Box-u, ne može bootat, a jedini exe koji se može izvršiti je izbornik za odabir operacijskog sustava kojeg želiš instalirati tako da se nameće jednostavan zaključaj - FAKE

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako upakirat u rar-u fajl od 3gigabajta da iz
MrBlc kaže...
croscorpion kaže...

točnije radi se o ovom linku: http://www.filefactory.com/file/b4h34ah/n/Win7isocompressed11Mb_3.5Gb.rar

 

sve to lijepo zvuči da je lagano al nitko neda precizni tutorial...

Prva stvar, ISO nije Win7 već 64 bit XP i Server 2003. Druga stvar, ekstraktiraj ISO file, komprimiraj ga winRAR-om s best kompresijom i dobiti ćeš 9,28 MB. Znači, nije nikakva specijalna kompresija, već je ISO file napravljen tako da bude pun ponavljajućih podataka. Isprobao sam u Virtual Box-u, ne može bootat, a jedini exe koji se može izvršiti je izbornik za odabir operacijskog sustava kojeg želiš instalirati tako da se nameće jednostavan zaključaj - FAKE

da ali ovdje nije kompresija napravljena na ISO fajlu nego na rar-u...a iso se nalazi u oičnom fajlu

16 godina
neaktivan
offline
Kako upakirat u rar-u fajl od 3gigabajta da iznosi

Gle nemoj očekivat da ćeš ti sad uzeti svaki file (film, igru, pjesmu) i  upakirat ga s tolikim stupnjem kompresije. 

Naprimjer, .txt fajlovi se bolje kompresiraju od .mp3  zbog manje nasumičnosti nula i jedinica. 

Realno, ako uspiješ prepolovit veličinu fajla trebao bi biti   jako zadovoljan.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako upakirat u rar-u fajl od 3gigabajta da iz
croscorpion kaže...

da ali ovdje nije kompresija napravljena na ISO fajlu nego na rar-u...a iso se nalazi u oičnom fajlu

Da, ali je ISO file priremljen na način da ga bude moguće kompresirati s tolikom kompresijom - izbačeno je sve osim dijela bootloadera i jedna male aplikacije, a ostali prostor je ispunjen ponavljajućim informacijama. Napravi bmp sliku od par desetaka MB u kojem je samo bijela pozadina, u strukturu foldera ubaci tu sliku par stotina puta, pa onda tu strukturu foldera zipaj (ili ubaci u ISO, pa njega zipaj) i dobiti ćeš file manji od 1 MB.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice