Ekstremi kompresije podataka

poruka: 12
|
čitano: 5.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ekstremi kompresije podataka

nekidan sam se sjetio jednog članka iz Buga, recenzije nekog programa za komprimiranje podataka, u kojem je spomenuto da je netko pomoću njega San Andreas od 4.7 GB smanjio na nevjerojatnih 64 kb. je li to istina i kako je to uopće moguće?

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2010 17:37 (betmen).
15 godina
offline
Ekstremi kompresije podataka

Neznam baš jeli to moguće, ali čak i ako jest treba se duuugo dekompresirat.

Ali bilo bi fora imati San Andreas na floppy-u Smijeh

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
14 godina
neaktivan
offline
Ekstremi kompresije podataka

Mislim da je u pitanju bio KGB Archiver, pa probaj i sam.

 

http://kgbarchiver.net/

14 godina
offline
Ekstremi kompresije podataka

NO WAY!Smijeh

A single death is a tragedy; a million deaths is a statistic. Joseph Stalin
15 godina
offline
Ekstremi kompresije podataka

Ja sam skinuo par verzija tog SA ali ni jedna mi nije radila xD

Ali, moj prijatelj i dan danas tvrdi da je njemu jedna radila, ali da nezna kojaNeodlučan

www.skripte.co.cc stranica za skripte, www.crotrailers.co.cc, trilieri i sl
14 godina
odjavljen
offline
RE: Ekstremi kompresije podataka
betmen kaže...

nekidan sam se sjetio jednog članka iz Buga, recenzije nekog programa za komprimiranje podataka, u kojem je spomenuto da je netko pomoću njega San Andreas od 4.7 GB smanjio na nevjerojatnih 64 kb. je li to istina i kako je to uopće moguće?

To je tocno i netocno....

1. Da je to tekstualna datoteka od 5 gb bi se mogla smanjiti bez problema i na manje od 64 kb. (Imaju najveci potencijal kompresije.)

2. Nemoguce je da je smanjio .iso jer on ima puno manji potencijal kompresije od drugih datoteka....

 

 

Ali  s Određenim vrstama file-a je moguce....

Pinky je zakon... I ♥ π
14 godina
neaktivan
offline
Ekstremi kompresije podataka

Kad bi barem to i bilo moguće. Ali vjerojatno nije. Kako bi se toliko velika količina podataka mogla drastično smanjiti? Ja mislim da je tu riječ o nekakvoj pogrješci. Isto je i s time kada se kaže da se može neka neki dio slike od 0.3 mpix uvećati, tj. prepoznati, što je praktički nemoguće - naravno osim ako se radi o slikama visoke kvalitete.

Ali ipak bilo bi baš lijepo, super, kada bi to bilo moguće. Onda bi mogao na jedan DVD staviti sve moguće igre koje postoje. Vjerojatno bi isto bilo i sa filmovima. Ako netko sazna nešto više o tome, neka se javi i ispriča svoje iskustvo. A ako je to doista, ali zaista, moguće, siguran sam da bi svi htjeli čuti tu mogućnost. Makar je moje mišljenje da je to nemoguće, nikada se ne zna, ako je Bill Gates stvorio ovo što mi danas koristimo, zašto onda ne bi i to bilo moguće? Pozdrav od Robert-a Whaterby-a...

RW
15 godina
offline
Ekstremi kompresije podataka

Evo stavio sam dekompresiju preko noći, ako radi javit ću i poslati ću ti link na pp odakle je...

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ekstremi kompresije podataka
bobica257 kaže...
betmen kaže...

... 4.7 GB smanjio na nevjerojatnih 64 kb. je li to istina i kako je to uopće moguće?

To je tocno i netocno....

1. Da je to tekstualna datoteka od 5 gb bi se mogla smanjiti bez problema i na manje od 64 kb. (Imaju najveci potencijal kompresije.)

2. Nemoguce je da je smanjio .iso jer on ima puno manji potencijal kompresije od drugih datoteka....

 

kakve veze ima koja je to vrsta datoteke? u oba slučaja se radi o nulama i jedinicama, i ničemu drugome. zar ne?

15 godina
offline
Ekstremi kompresije podataka

Samo da javim, ovo moje ne radi.

Kad je se dekompresiralo bilo je oko 700 mb.

Svejedno impresivno.

 

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
15 godina
odjavljen
offline
RE: Ekstremi kompresije podataka
betmen kaže...

kakve veze ima koja je to vrsta datoteke? u oba slučaja se radi o nulama i jedinicama, i ničemu drugome. zar ne?

Mogučnost kompresije ovisi o "nasumičnosti" podataka. Nule i jedinice u tekstu imaju manju "nasumičnost" od onih u programskom kodu.

 

xxxxx kaže...

Samo da javim, ovo moje ne radi.

Kad je se dekompresiralo bilo je oko 700 mb.

Svejedno impresivno.

  Ako ne radi nije niti malo impresivno jer se recimo file ispunjen nulama može kompresirat na jako malu veličinu. Evo ti primjer bmp file s 24-bitnom bojom i rezolucijom 9999x9999

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
odjavljen
offline
Ekstremi kompresije podataka

Evo sad male demostracije  triju programa za kompresiju...Htio sam to i pokazati betmanu, da mu ne objasnjavam pa evo u praksi.

 

Prekrasno sad me mrBlic Preteko...Ali dobro moje je potpunije....

 

Dvije test datoteke...

 

1. Tekst file od 55 mb

2. Wav file od 60 mb

 

 

3 Test programa

7zip, Kgb archiver, WinRaR

 

 

KGb-u treba najvise da kompresira, a nem abas bajne rezultate...Winraru treba najmanje Ali je on nekako u sredini...

Test kofa je MOJ PC.

 

 

 

Strass-ov Walcer od 63 mb Strass-ov Walcer od 63 mb
TEKST file od 55 mb TEKST file od 55 mb
Pinky je zakon... I ♥ π
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2010 16:40 (bobica257).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice