Problem sa crnim rubovima na monitoru

poruka: 14
|
čitano: 5.990
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa crnim rubovima na monitoru

Dakle imam LG Flatron W2234S monitor

koristim win7

i sad svaki dan  ljepo rezolucija sve na 1680x1024 sve stima

i danas upalim komp i imam ogromne crne rubove oko monitora s lijeve desne i gornje i donje strane

slika mi je sicusna a crni rubovi ogromni

razlog tomu apsolutno neznam posto sam upalio i ugasio komp regularno kao i svaki put te nista NIKAD nisam mijenjao oko postavki monitora ili rezolucije

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa crnim rubovima na monitoru

probaj staviti nove drivere od grafičke, provjeri kablove dali su uštekani do kraja, ako je sve ok izgleda da je monitor otišao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Problem sa crnim rubovima na monitoru

Mozes li reci kolika je rezolucija kada se pojave ti crni rubovi? Ako imas tipku  Auto  na monitoru pritisni i vidi sta se zbiva

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa crnim rubovima na monitoru
Lazarus Long kaže...

Mozes li reci kolika je rezolucija kada se pojave ti crni rubovi? Ako imas tipku Auto na monitoru pritisni i vidi sta se zbiva

bez obzira na rezoluciju crni rubovi ostaju

kao da imam neki mali CRT monitor tolko mi je sad slika velika tj. tolki su crni rubovi

btw monitor nije star niti 6 mjeseca te sam stisnuo auto i nista se ne promjeni

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 14:30 (TopForumaš).
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa crnim rubovima na monitoru

mi moze ko pomoc probo sam i sa reinstalom drivera i nista

 

ovoga znate li mozda kako da promjenim iz 4:3 wide u 16:3 wide??

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 15:19 (TopForumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Problem sa crnim rubovima na monitoru

A dali se isto desva kada si u BIOS-u? Kolika je frekvencija monitora? Dali imas u uputima kako resetirati monitor na fabricke postavke? Obicno je to kombinirano pritiskanje dvije tipke istovremeno

Imas li kakav Live CD od Ubuntua? Mozes li botati sa necim da iskljucimo Windows/driveri kao uzrok

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa crnim rubovima na monitoru
Lazarus Long kaže...

A dali se isto desva kada si u BIOS-u? Kolika je frekvencija monitora? Dali imas u uputima kako resetirati monitor na fabricke postavke? Obicno je to kombinirano pritiskanje dvije tipke istovremeno

Imas li kakav Live CD od Ubuntua? Mozes li botati sa necim da iskljucimo Windows/driveri kao uzrok

skuzio sam sta trebam napravit no neznam kako

trenutno mi je monitor u 4:3 wide i rijesio sam se crnih rubova

ali mi je malo previse razvucena slika i kvaliteta slova je manija

moram ga vratiti u prvotno stanje tj. u 16:3 wide a neznam kako

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Problem sa crnim rubovima na monitoru

Idi u Setup od monitora i odabery Factory Reset onda u Windowsu namesti na 1280x1024 ne znam kako se stela kod ATI-a.

All your carefully picked arguments can easiliy be ignored! There are no real rules about posting. There are no real rules about moderating either - enjoy your ban
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa crnim rubovima na monitoru
Lazarus Long kaže...

Idi u Setup od monitora i odabery Factory Reset onda u Windowsu namesti na 1280x1024 ne znam kako se stela kod ATI-a.

kak na sedmici ici tamo?

ili mozda govoris o postavkama u ati catalystu?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa crnim rubovima na monitoru
TopForumaš kaže...
Lazarus Long kaže...

Idi u Setup od monitora i odabery Factory Reset onda u Windowsu namesti na 1280x1024 ne znam kako se stela kod ATI-a.

kak na sedmici ici tamo?

ili mozda govoris o postavkama u ati catalystu?

 na sedmici klikneš desni miš na desktop i dobiješ opciju screen resolution. probaj staviti pod "landscape". a u setup od monitora uđeš na samom monitoru, odnonso nejgovom meniju.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa crnim rubovima na monitoru
robisierra92 kaže...
TopForumaš kaže...
Lazarus Long kaže...

Idi u Setup od monitora i odabery Factory Reset onda u Windowsu namesti na 1280x1024 ne znam kako se stela kod ATI-a.

kak na sedmici ici tamo?

ili mozda govoris o postavkama u ati catalystu?

 na sedmici klikneš desni miš na desktop i dobiješ opciju screen resolution. probaj staviti pod "landscape". a u setup od monitora uđeš na samom monitoru, odnonso nejgovom meniju.

a to vec jesam

ma nema veze to ja trebam monitor u 16:3 wide modu a neznam kak da to napravim

trenutno je u 4:3 wide modu

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa crnim rubovima na monitoru

gle, ja isto imam lg-ja, i meni je opcija prebacivanja iz 4:3 u 16:9 u tom izborniku, i sada sam probao mogu prebaciti bez problema. dakle, one tipke naprijed na monoitoru, klikaj dok ne skužiš.

 

imam tipke "smart", "fun", "menu".. kliknem tipku "fun" i dobjem taj izbornik.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 16:44 (robisierra92).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa crnim rubovima na monitoru
robisierra92 kaže...

gle, ja isto imam lg-ja, i meni je opcija prebacivanja iz 4:3 u 16:9 u tom izborniku, i sada sam probao mogu prebaciti bez problema. dakle, one tipke naprijed na monoitoru, klikaj dok ne skužiš.

nvm uspio mi je napokon komp detektirati monitor i sad je sve normalno

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2010 16:46 (TopForumaš).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa crnim rubovima na monitoru

pogledaj gore što sam ti napisao, jel imaš takve tipke na monitoru? ja imam 2353 i 2453 lg-je, na oba su iste postavke.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice