Kompjuter se pali ali nema slike

poruka: 190
|
čitano: 221.840
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Mislim da nema. Ono normalno koda se pali. Ali testatura koja je na onaj stari okrugli ulaz ne svijetli a miš koji je na usb svijetli. I nema slike monitor

Baš čudno 

10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Znaci probao si spojit na integriranu?

Jel ram nije ocan? (Timing, clock?). Svakako resetiraj, bios putem jumpera ili vađenja baterije na par min. Ako ne i dalje probaj posudit od nekog plocicu rama, ako ništa i dalje onda je vjerojatno ploca otišla, pogotovo ako ne radi PS2 port koji se pokrece cak prije USBova. Ali za svaki slucaj kao zadnju opciju provjeri cpu i pinove u socketu. Te ako je cooler pretegnut, otegni malo.

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
protjeran
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
monitor22 kaže...

Imam problem ventilatori rade čuje se da radi računalo ali nema slike i tiokovnica ne svijetli

Dok miš svijetli

Pokušao sam iskopcati grafiju koja je msi 1050oc i ram ali i dalje isto sve

1 x Procesor Intel Pentium G4560, KabyLake, S.1151
1 x ASRock H110M-DGS, s.1151
1 x DDR4 Crucial 8GB DDR4 2400 MT/s CL17
1 x HDD P300

Preko noći samo stalo  Jucer sve bilo ok

 

Računalo staro 10ak mjeseci ako i to

 

Neki savjet

 Iskopčao si grafičku i jesi li nakon toga spojio monitor na MBO ? Ako se ja ne varam g4560 ima integrušu nekakvu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Hvala vam stvarno na pomoći 

Bios ne znam raditi ni izvaditi baterije što ti kažeš :) ako je ps2 socket to za testaturu to mislim ne radi

Nije mi jasno kako tako može preko noći samo prestat raditi

 

Uzmem 4gb ram iz starog računala i probam

 

Izvadio bateriju pa sacekam satak

Također ne svijetli ni mrežno kablo

 

Možda da izvadim maticnu i posaljem na servis jet je pod garancijom još  

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 16:42 (monitor22).
10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Zaokruženo je baterija, izvadi na par min, to ce resetirati bios. Također probaj prebaciti ram u drugi slot i provjeri jesu li svi naponski kablovi spojeni, pogotovo ovaj gore žuto crni za cpu.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 16:44 (D3lBoy).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Nije pomogla baterija, 

Probam još samo donijeti rama i to je to što mogu. 

Mrežno kablo ne svijetli a i čuje se kao da malo čudno kvrcne kad se pali ili sam ja to tek sad služio :)

 

Hvala vam ali cini se da vadim maticnu sa cpu i saljem na servis ako ram ne pomogne

10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Probaj drugi ram slot, to što kvrcne je vjerojatno relay na napajanju - normalno. Kvrcne pri paljenju i gašenju

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Gpu ne daje sliku vidi jeli do nje, ako ti pali bios prebaci na integriranu, vidi šta je sa kabelima od gpu-a do monitora.Možda je monitor u pitanju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 22:21 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Pokusao sam integrisanom. Nije do gpu

Ne mogu u bios, jednostavno samo ventilatori rade

Nema sta biti nego maticna

13 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
monitor22 kaže...
Nema sta biti nego maticna

Ako si izvadio vanjski GPU van iz računala, probao spojiti monitor na izlaze matične ploče,

ako si probao drugi monitor i drugi video kabel, ako si probao bateriju vaditi van iz matične,

seliti RAM u druge utore, ako si probao s drugim RAMom, onda se tu više nema što za probati,

reklamiraj matičnu ploču ili kompletan PC odnesi u servis da se detaljno pregleda.

Možeš probati i otpojiti napajanje od ploče pa spojiti ponovno, možda neki konektor ne sjedi

kako treba u svome utoru.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Sve probao. 

Maticna je

Hvala na pomoci

5 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Imam problem znaci upalim racunalo na dugme te se pocnu vrtiti ventilatori graficke i procesora.. Nema slike na monitoru(no signal) i uocavam da nema beepa koji mi je prije bio te kada bi se cuo beep onda bi se monitor upalio.. Znaci ne znam u cemu je problem ne mogu ga ugasiti na dugme nego moram preko napajanja ga gasiti. Znaci svijetli mi dioda u desnom donjem kutu na maticnoj..

Spec

AMD ati quad x4 860k fm2+ 3,7ghz

Maticna=asus a88xm-e fm2+ mbo

Gigabyte gf gtx 750ti OC 2gb 5

Kingston hyperxfury 8gb 1866mh

Raider red Platinum 500w

Toshiba 500gb 3,5hdd 7200

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

po opisanom izgleda da ti je matična ploća gotova, vidi u manualu šta znači ta svjetleča dioda

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 22:03 (dery).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Pa ja mislim da je to jedna jedina dioda na maticnoj ne znam za sto sluzi.. Ali mislio sam da provjerim mozda da izvadim ram pa da vidim jel ce se onda curi beep.. Ili ako vi znate neku foru da testiram jel ispravna ili ne

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2018 0:01 (GtxSenpai).
8 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Zašto gurate u tuđu temu ... ????

 

Jesi li mijenjao neku komponentu u tom kompu ???

 

Provjeri napajanje,pogotovo ona 4/8 pina koji idu za napajanje procesora ...

 

Ako ne, izvadi sve van i komponentu po komponentu testirati ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Nisam se mislio gurati ali sam smatrao da cu ovdje prije dobiti odgovor.. 

Nisam nista mijenjao. 

Provjerit cu to za napajanje ali nije mi jasno kako da komponentu po komponentu testiram ako nemam rezervne komponente. 

8 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

Izvadiš sve van iz kućišta (preporučljivo) ...

 

Staviš jedan keks rama, procesor, i ako imaš grafu na ploči odlično ako ne staviš i grafu ...

 

Spojiš napajanje,ako ne radi zamjeniš keks (nadam se da imaš barem 2) ...

 

Trebali bi se čuti neki zvukovi,kao BEEP ili LONG BEEP (tak su definirani), ako da zapamti koliko ih je i jesu li dugi ili kratki (ponavljat će se ..)

 

Ako nema zvukova probat zamijeniti napajanje,a zatim i matičnu,ali i moguće da je do procesora ...

 

Ako zapneš javi se ...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Pozdrav ekipa, trebao bih pomoc ako je jos ziva ova tema. Kad upalim komp nema nema slike na ekranu, ne rade ni tipkovnica ni mis, ventilatori na grafickoj se pokrenu pa stanu svakih nekoliko sekundi... Probao sam vaditi grafu, cistit ju, mijenjao slot na ramima, vadio bateriju i nista nije pomoglo... Ima netko neku ideju sto bi moglo biti?

CPU: amd fx8300
GPU: radeon r9 270A
RAM: 8gb
MBO: gygabite ne znam tocno koje?
I napajanje Antec 500w
Ω
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
bianco1986 kaže...

Ako imaš dva modula memorije, isprobaj jedan po jedan u svim utorima.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 19:07 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Imam jednu plocicu od 8gb, probao u sva 4 slota na maticnoj i dalje ista stvar...
Ω
13 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
bianco1986 kaže...
Imam jednu plocicu od 8gb, probao u sva 4 slota na maticnoj i dalje ista stvar...

Posudi negdje RAM koji ti odgovara, premješanje jedne pločice ne znači ništa ako je ona neispravna.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Mislis da je do RAM-a? Ajde bas cu pokusat, imam neki osjecaj da je vrisnula cijela maticna al nadam se da nije haha..javim se za vikend ovdje
Ω
13 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
bianco1986 kaže...
Mislis da je do RAM-a? Ajde bas cu pokusat, imam neki osjecaj da je vrisnula cijela maticna al nadam se da nije haha..javim se za vikend ovdje

Nikakav osjećaj ovdje ne pomaže, treba istestirati sa drugim dijelovima, prvo RAM, a onda i grafička kartica, napajanje.

Sistem eliminacije, jednostavno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
10 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
bianco1986 kaže...
Pozdrav ekipa, trebao bih pomoc ako je jos ziva ova tema. Kad upalim komp nema nema slike na ekranu, ne rade ni tipkovnica ni mis, ventilatori na grafickoj se pokrenu pa stanu svakih nekoliko sekundi... Probao sam vaditi grafu, cistit ju, mijenjao slot na ramima, vadio bateriju i nista nije pomoglo... Ima netko neku ideju sto bi moglo biti?

CPU: amd fx8300
GPU: radeon r9 270A
RAM: 8gb
MBO: gygabite ne znam tocno koje?
I napajanje Antec 500w

 

imao sam sličan problem na Gigabyte ploči (GA-FXA990 UD3 rev4.0) sa FX8320E procesorom gore i 2 sticka DDR3 memorije (4gb svaki)

sve živo sam povadio, probao svaki stick posebno - sve isprobao po "pe-esu", resetirao bios nekoliko puta (ploča ima dual bios)

vadio procesor nekoliko puta (svaki put provjerio pinove - sve je bilo ok) i vraćao ga natrag da bi odjednom proradilo iz čistog mira...

 

naknadno sam išao malo guglat i vidio da slične probleme znaju raditi neke ploče kad se prejako zašarafi cooler na procesor... probaj mrvicu otpustiti isti (uz pretpostavku da si isprobao i provjerio sve ovo što sam naveo)

 

inače - ploča iz ovog mog posta je praktički neuništiva...

preživjela je rikavanje Seasonic napajanja, par nestanaka struje, a nisam baš ni od onih koji koriste antistatičke narukvice kad kopaju po kompu (iako pazim)

 

sretno...

5 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

monitor spojen u grafičku? da nije na ploči možda....

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
I da nadodam jos jednu stvar, dogodilo mi se u trenutku igranja igrice (Valorant), skinio ju, odigrao onaj neki uvodni trening, pokusao uci u game i samo mi zastekalo. Nakon toga sam resetirao komp i vise nije davao nikakve povratne informacije na monitoru. I jos jedna stavka mozda bitna mozda ne, prije mi se isto tokom gejmanja u nekim elemntima igre tipa ranked znao dogodit freeze, tj. slika se zamrzne, mis, tipkovnica i sluse jednostavnu prestanu radit (ne svijetle lampice). Googlao sam i nisam nikad uspio naci uzrok i rijesenje, ali to je mozda stvar sustava.
Ω
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Ajd ti provjeri napajanje ....

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Evo update nakon dužeg vremena, isprike na tome...Čisto da javim ako netko bude imao sličnih problema, kvar je bio u matičnoj ploči te je bilo potrebno zamjeniti ju. Riječ je o GIGABYTE GA 970A DS3P, AM3+
Ω
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Pozz ekipa
Vidim da je tema jos aktuelna pa da vas ne gnjavim previse.
Komp je stajao godinu i pol prije nego sto sam ga ponovo rijesio koristiti. Za to vrijeme nije pomjeran sa jednog mjesta, uredno zapakovan u kutiju.
Znaci komp uredno pali, ventilatori se uredno vrte (napajanje, maticna i graficka) nedaje onaj beep zvuk pri pokretanju i nema slike na monitoru. Od posebnih zapazanja je ventilator na maticnoj koji u prvih 5-8 sekundi vrti brzo kako bi i trebalo pri novom pokretanju ali nakon tih nesto sekundi smanji broj obrtaja ,sto nije bio slucaj prije (prije neispravnosti).
Od svega sto sam mogao uraditi je gasenje kompa i odspajanje sa struje te nakon toga izvadio ram te bios baterijicu , odspajao kablove unutra takodjer i graficku ,ispuhivao to sve, vratio sve nazad i opet nece odnosno opet ista stvar.
Motherboard: B458 Aorus pro
RAM : Corsair 8gb
Grafa: Radeon hd 6850 (malo starija ali je radila bez problema).
Sto ciniti?
peki2able
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Lycus kaže...

Prvo otpoji sve što nije bitno za testiranje kao diskovi, optika, miš, tipkovnica.

Prvo probaj izvaditi procesor iz soketa, vrati ga natrag pa probaj, probaj RAM staviti u neki drugi utor, probaj drugu RAM memoriju, drugu grafičku karticu.

Sve kabele iz matične izvadi van i spoji ponovno.

Ako ne proradi, vjerovatno ti je problem do matične ploče.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 8:34 (Valentin17).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice