Komp se freeza stalno !! help !!

poruka: 26
|
čitano: 5.145
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Komp se freeza stalno !! help !!

eo ovako imam problem ..komp mi se freeza vec 4x u proslih sat vrimena ..
samo mi sve stane ekran i dalje radi i vidin sve ali nemogu nista s mison a ni jedna tipka ne pomaze ..cak ni alt ctrl del :D ..
pa ga moram restart sto znaci naglo gasenje i onda opet upalit ...i pojavio mi se onaj blue screen sta trebam napravit ako se opet ponovi a ponovilo se i nisan bas dobro cita ..

i onda kad ga opet upalim opet se freeza za nekih 20 min - pola sata ...

 

EKIPA HELP !!

 

ovo sam nabrzinu napisao ..strah me freezanja ...again :(

Zlatna ribica mi je ispunila dvije želje, treći put nisam mogao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
re_V_zi kaže...

eo ovako imam problem ..komp mi se freeza vec 4x u proslih sat vrimena ..
samo mi sve stane ekran i dalje radi i vidin sve ali nemogu nista s mison a ni jedna tipka ne pomaze ..cak ni alt ctrl del :D ..
pa ga moram restart sto znaci naglo gasenje i onda opet upalit ...i pojavio mi se onaj blue screen sta trebam napravit ako se opet ponovi a ponovilo se i nisan bas dobro cita ..

i onda kad ga opet upalim opet se freeza za nekih 20 min - pola sata ...

 

EKIPA HELP !!

 

ovo sam nabrzinu napisao ..strah me freezanja ...again :(

 otvori kučište-i ispuši prašinu u kompu-promjeni pastu na procu,na grafičkoj i onda javi...

ljeto je a ljudi šparaju na ventilatorima-treba malo propuha napraviti u kučištu,da komp lakše diše jbga...

Bahrija
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
iskreno, nemam pojma šta je, ali poslušaj kolegu, propuši ga malo ;)
a za paste ne znam.. meni je to nekako uvijek bila tlaka, .. jer radije rastavim cijeli komp i ponovo ga spojim, nego ić po pastu i 'pastirat okolo' ;)))

ali pazi... ja recimo na svojoj staroj matičnoj čujem kratko zujanje (cca 1/10 sekunde. . i manje),onak ko da je brzo proletjela muha, i sve se zamrzne.. ekran naravno radi i ima slike,, ali sve je smrznuto i nemoš niš.
ali to se dešava 1-2 puta u tjedan dana...
nisam se uopće potrudio vidjet šta je.
a znam da grafa nije jer je nova, hdd isto, a ni napajanje...(sumnjam na proc i ram).. ali ne vjerujem da ću se sa tim zamarati...

ali ako ti je taj tvoj komp relativno nov odn jedino 'oružje' kojim se igraš i radiš cijeli dan, onda se pozabavi problemom, ali obavezno mi javi uzrok, tj tu ga napiši ako ikad saznaš šta je ;))))
sretno
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
sad kad čitam šta sam napisao... ne slažem se sa postom iznad :/ .. haha
ne sumnjam na proc više, nekako nema logike, možda fakat grafa?... ram failure bi mogao biti.. neka pločica ili neš..ali opet... nebi reko... hm.... ok ovako: napajanje nije, tj ne vjerujem... matična ili neki utor na matičnoj da nije baš ispravan, ili grafa...
hmm.... mislim da je do matične... a sad koji dio..to ne znam...
(haha)
15 godina
neaktivan
offline
Komp se freeza stalno !! help !!

Probaj testat hdd , meni se freezoo zbo ne ispravnog hdd-a

Legends Never Die
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Komp se freeza stalno !! help !!

Meni se freezalo zbog chipseta (northbridge ako se ne varam) koji se nenormalno grijao jer stoji tik iznad grafičke. Kada sam promjenio hladnjak za grafu pale su joj temperature kao i chipsetu, još sam ubacio pokoji vent i sve ok od onda.

I Don't Wanna Be Saved, I'm Next In Line...To Die
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 10:47 (D.N.R.).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
re_V_zi kaže...

eo ovako imam problem ..komp mi se freeza vec 4x u proslih sat vrimena ..
samo mi sve stane ekran i dalje radi i vidin sve ali nemogu nista s mison a ni jedna tipka ne pomaze ..cak ni alt ctrl del :D ..
pa ga moram restart sto znaci naglo gasenje i onda opet upalit ...i pojavio mi se onaj blue screen sta trebam napravit ako se opet ponovi a ponovilo se i nisan bas dobro cita ..

i onda kad ga opet upalim opet se freeza za nekih 20 min - pola sata ...

 

EKIPA HELP !!

 

ovo sam nabrzinu napisao ..strah me freezanja ...again :(

Kao što je bond napisao Hard je vrlo čest uzrok zamrzavanja,a ni satara nije potpuno u krivu,samo da je faulty ram dobio bi barem bsod,probaj odvrtiti memtest 86+ za svaki slučaj iako ne mislim da je to,također može se i freezati od prosesora samo što bi u tome slučaju matična pištala ko blesava veoma visoke frekvencije.

No za početak odi u ms config pod startup i zgasi sve što nije microsoft,zatim pod services i odi na hide all microsoft services,to ti pokazuje sve procese koji nisu microsoft,savjetujem ti da ih pogasiš sve čak i Mozzila update service i google update ovisi koji imaš.Restartaš,čekaš 10 sekondi i odeš u task manager sa ctrl+shift+esc.Klikni processes traku i poredaj cpu procese i memory procese das vidiš koji su najintezivniji ako je još što preostalo od msconfig.Ako nemaš memory tab dodaj ga s View/select colums i dodaj Memory privet working set.Također nekim korisnicima Task manager je prekompliciran jer procesi stalno skaču gore dole i teško ih je pratiti stoga si skini Process explorer ako želiš da ti bude lakše.Ne valja izbaciti ni hard iz mogućih problema stoga testiraj s HDTune,makni kvačicu sa quick iposlije skeniranja prođi po svim trakama,dakle ne smije biti crvenih kvadratića ni žutih ni crvenih linija,ako budeš imao neke žute linije reci koje su jer nisu sve loše.Sve je to moguće iako su većina problema na netu s freezanjem povezanih s previše startup procesa.Eto to je to od mene javi kako je prošlo.Iako ja sam nedavno imao problema s računalom punim prašine pa uzmi još i to u obzir ako imaš starije računalo.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 10:51 (Ikarus01).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
D.N.R. kaže...

Meni se freezalo zbog chipseta (northbridge ako se ne varam) koji se nenormalno grijao jer stoji tik iznad grafičke. Kada sam promjenio hladnjak za grafu pale su joj temperature kao i chipsetu, još sam ubacio pokoji vent i sve ok od onda.

Zašto jednostavno na northbridge nisi stavio pasivni hladnjak s boljom pastom,puno jeftinije rješenje.

Npr. ovaj http://www.links.hr/?naziv=hladnjak-zalman-zm-nbf47-pasivni-northbridge-hladnjak&option=artikl&id_kategorija=05090915&id_artikl=050.909.094

ili ovaj http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=2236

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
Ikarus01 kaže...

  Ima NB već svog pasivca (trebao sam spomenut) ali je problem bio sta se HD 4870 sa nerefentnim gainwardovim hladnjakom grijala jako iako bi ventilator bio stavljen da puše na višim okretajima i pritom jako grijala NB. Temp ostalih komponenata je bila viša nego što je sad, konfa je jos uvijek ova iz potpisa ali sam taj problem kao što rekoh riješio. Anyway thx na savijetu.  {#}

I Don't Wanna Be Saved, I'm Next In Line...To Die
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 15:30 (D.N.R.).
13 godina
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
Gotovo 100% sam siguran da je problem u ramima ili hardu, ali više sumnjam na rame, kad sam imao identičnu situaciju, znači stavi memtest na usb i bootaj i testiraj svaki ram koji imaš na svakom slotu i ako odvrti kakve crvene informacije znači da su rami, ako sve ispadne dobro, instaliraj hdd tune i testiraj hard! Eto javi kakva je situacija.
12 godina
neaktivan
offline
Komp se freeza stalno !! help !!

evo ovako ...da malo olakšam.. ..dok sam na netu i ta sranja ne freeza se...ali kada odem igrati igre tipa Cod4 i tako freeza se za nekih 5-10 minuta..i manje...
i pošto je bilo previše freezanja nemogu igru ni pokrenuti više ..automatski se crasha na startu ...PROGRAM NOT RESPONDING...i installirao sam cod2...sve uredno..i krenem pokrenuti mp odma se crasha iako ju nisan igra niti jedanput ...a singleplayer u obe igre radi uredno...
frend mi je nikidan reinstallirao windowse...formatirao disk c...a disk d ostavio netaknutog ..a na njemu imam slobodnog prostora 100gb od 343gb.......jeli mozda do toga ?

Zlatna ribica mi je ispunila dvije želje, treći put nisam mogao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Komp se freeza stalno !! help !!

btw. problem je i bio prije reinstalliranja windowsa.... :/

Zlatna ribica mi je ispunila dvije želje, treći put nisam mogao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
a gle, sad mi nije jasno, ... radi sve normalno dok igraš single player, ali kad prebaciš na multiplayer zamrzne se?
e hebiga ..
jel to znači da se to desi samo kad igraš multiplayer? i nikad više?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!

Cim mu je blue screen of death to ga hard kara na jako.Al da ima i popratnih sitnica poput nedovoljnog hladenja,manjak protoka zraka itd :/

12 godina
neaktivan
offline
Komp se freeza stalno !! help !!

testao sam hard sa hdtune i sve ok ..sve zeleno ...da samo dok igram mp ...probao sam i cod2 i isto se freeza i radi onaj zvuk TRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR i to je to. ...

Zlatna ribica mi je ispunila dvije želje, treći put nisam mogao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Komp se freeza stalno !! help !!

Mijenjao sam mreznu karticu, ali i to nije popravilo problem. Provjerio bad sectore na disku i sve dobro. Windowsi reinstalirani su vec prije sto nije popravilo problem. Sada sumnjam na pastu na procu, sto vi mislite jeli sve dobro ovdje?

Zlatna ribica mi je ispunila dvije želje, treći put nisam mogao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
re_V_zi kaže...

Mijenjao sam mreznu karticu, ali i to nije popravilo problem. Provjerio bad sectore na disku i sve dobro. Windowsi reinstalirani su vec prije sto nije popravilo problem. Sada sumnjam na pastu na procu, sto vi mislite jeli sve dobro ovdje?

A ništa, očisti alkoholom i papirnatim maramicama ostatke stare termalne paste i nanesi novu pastu (nanosi se veličina zrna riže na sredinu procesora, preporuka AC MX-4).

 

Kad staviš pastu stavi ovdje sliku sa temperaturama iz hwmonitora.

Valentin
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
re_V_zi kaže...

Mijenjao sam mreznu karticu, ali i to nije popravilo problem. Provjerio bad sectore na disku i sve dobro. Windowsi reinstalirani su vec prije sto nije popravilo problem. Sada sumnjam na pastu na procu, sto vi mislite jeli sve dobro ovdje?

Rekao si nešto prije da si imao BSOD stoga stavi link minidumpa u BSOD temu.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
Ikarus01 kaže...
re_V_zi kaže...

Mijenjao sam mreznu karticu, ali i to nije popravilo problem. Provjerio bad sectore na disku i sve dobro. Windowsi reinstalirani su vec prije sto nije popravilo problem. Sada sumnjam na pastu na procu, sto vi mislite jeli sve dobro ovdje?

Rekao si nešto prije da si imao BSOD stoga stavi link minidumpa u BSOD temu.

Ja sam samo jednom imao BSOD, jedini problem je to što mi se kompjuter smrzne u neko neodređeno vrijeme, pogotovo kad sam u online igrama...
Sta bi trebao da napravim ako stavljanje nove paste ne pomogne ?

Zlatna ribica mi je ispunila dvije želje, treći put nisam mogao.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
re_V_zi kaže...
Ikarus01 kaže...
re_V_zi kaže...

Mijenjao sam mreznu karticu, ali i to nije popravilo problem. Provjerio bad sectore na disku i sve dobro. Windowsi reinstalirani su vec prije sto nije popravilo problem. Sada sumnjam na pastu na procu, sto vi mislite jeli sve dobro ovdje?

Rekao si nešto prije da si imao BSOD stoga stavi link minidumpa u BSOD temu.

Ja sam samo jednom imao BSOD, jedini problem je to što mi se kompjuter smrzne u neko neodređeno vrijeme, pogotovo kad sam u online igrama...
Sta bi trebao da napravim ako stavljanje nove paste ne pomogne ?

Kad god je bsod uvijek ga je dobro pogledati.Pretpostavljam da ga više ni nemaš u C:\Windows\minidump jer je "ispario" nakon ovog vremena.Stoga stvori novi s Dr.Watson ovako http://www.symantec.com/connect/articles/how-do-i-create-crash-mini-dump-manually-windows-based-systems-using-dr-watson.

Chrash dump adresu stavi gdje ti se sviđa i prebaci je na neki share servis tipa 4shared,mwedia fire gdje god ti se svidi.Kad uploudaš file stavi link na bsod temu ovdje http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/bsod-sto-zasto-kako/21360.aspx?page=43.

Također ovo je blesavo pitanje ali jesi li apsolutno siguran kad igraš te online igre da nisu aktivni nikakvi P2P servisi,također spajaš li se bežično i na nekoj remote lokaciji jer problem također može biti i do signala.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!

Kad god je bsod uvijek ga je dobro pogledati.Pretpostavljam da ga više ni nemaš u C:\Windows\minidump jer je "ispario" nakon ovog vremena.Stoga stvori novi s Dr.Watson ovako http://www.symantec.com/connect/articles/how-do-i-create-crash-mini-dump-manually-windows-based-systems-using-dr-watson.

Chrash dump adresu stavi gdje ti se sviđa i prebaci je na neki share servis tipa 4shared,mwedia fire gdje god ti se svidi.Kad uploudaš file stavi link na bsod temu ovdje http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/bsod-sto-zasto-kako/21360.aspx?page=43.

Također ovo je blesavo pitanje ali jesi li apsolutno siguran kad igraš te online igre da nisu aktivni nikakvi P2P servisi,također spajaš li se bežično i na nekoj remote lokaciji jer problem također može biti i do signala.

hmm ...upisen drwtsn32 u run i pojavi se windows can not find "drwtsn32" ...koristim win 7 ...

Zlatna ribica mi je ispunila dvije želje, treći put nisam mogao.
12 godina
offline
Komp se freeza stalno !! help !!

Vjerovatno je riječ o pregrijavanju.

Isti problem sam imao prošle godine, cijelo ljeto, na 8 i pol godina starom kompu (nije bilo puno prašine ali pasta nije bila nikad mjenjana).

Jednom je pokazao BSOD (otišao jedan keks RAMa). Kad je zasvježilo u rujnu prestao se "freezat" i radio je normalno 2 i pol mjeseca kad je umirovljen.

Očisti ga, promjeni pastu i vidi jel nešto riknulo (BSOD "prijavljuje" kvar obično).

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!

uspjesno promjenio pastu ali opet isto ..i dalje freeze pokusavajuci igrat neku mp igru ... sta da radim ?

Zlatna ribica mi je ispunila dvije želje, treći put nisam mogao.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
re_V_zi kaže...

hmm ...upisen drwtsn32 u run i pojavi se windows can not find "drwtsn32" ...koristim win 7 ...

Da bi Dr.Watson pokrenuo prvo ga trebaš skinuti,no nema veze ne trebaš ručno izazivati dumpove samo stavi link minidumpa ako bude još jedan bsod.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
neaktivan
offline
Komp se freeza stalno !! help !!

znači samo kad igraš mp igre? ako igraš single player onda je sve u redu?

ako je samo do mp onda je problem vrlo lako vjerojatan u programu koji se zove PUNK BUSTER...

 

moguće da ga ti nemaš, pa te server detektira da ga nemaš i dolazi do softwerskog konflikta.

ako ga imaš:

 

1.

update napravi i za njega i za igru koju podržava...  to zna biti zeznuto jer moraš prvo napravit update PB-a, zatim ubacit igru u njega, pa napravit update pb-a za tu igru, pa opet update općenito pb-a da budeš siguran ;)

 

 

ili je problem u samom punk busteru kao pojedincu ;)

probaj ga deinstalirat.. manut skroz sa kompa i probat igrat MP

 

2.

ako se i nakon toga komp bude frizao.. onda probaj stavit neke drugačije postavke na grafičkoj kartici...

 

npr zna biti problem ako je grafička overklokana, pa se i njen kuler vrti drugačije od onoga šta mu je zadano pa dolazi do konflikta sa hlađenjem grafičke, gdje ona automatski prekida prestaje funkcionirat ili 'whatsoever' ;)... pa bi bilo dobro da ako možeš u biosu, ili katalistu ili riva tuneru ili gdje god postaviš grafički kuler na  recimo 75 - 80%.. i probaš tako.

 

 

 

3.

     problem može biti takozvani 'windows licence error',  a da bi to popravio za svaki sustav ide drugačija metoda.

npr windowsi ti mogu normalno radit i sve, ali kad igraš mp igru zna doći do konflikta i zamrznuti komp upravo radi gore navedenog.

ako je to problem najvjerojatnije je da se radi o kopiji windows-a ili nekom lošem update istog.

 

 

4. nemoj slušat muziku dok igraš igru... i isklljuči u postvkama igre neke napredne zvukove... jer moguće je da je do zvučne kartice ;)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se freeza stalno !! help !!
satara kaže...

znači samo kad igraš mp igre? ako igraš single player onda je sve u redu?

ako je samo do mp onda je problem vrlo lako vjerojatan u programu koji se zove PUNK BUSTER...

 

moguće da ga ti nemaš, pa te server detektira da ga nemaš i dolazi do softwerskog konflikta.

ako ga imaš:

 

1.

update napravi i za njega i za igru koju podržava...  to zna biti zeznuto jer moraš prvo napravit update PB-a, zatim ubacit igru u njega, pa napravit update pb-a za tu igru, pa opet update općenito pb-a da budeš siguran ;)

 

 

ili je problem u samom punk busteru kao pojedincu ;)

probaj ga deinstalirat.. manut skroz sa kompa i probat igrat MP

 

2.

ako se i nakon toga komp bude frizao.. onda probaj stavit neke drugačije postavke na grafičkoj kartici...

 

npr zna biti problem ako je grafička overklokana, pa se i njen kuler vrti drugačije od onoga šta mu je zadano pa dolazi do konflikta sa hlađenjem grafičke, gdje ona automatski prekida prestaje funkcionirat ili 'whatsoever' ;)... pa bi bilo dobro da ako možeš u biosu, ili katalistu ili riva tuneru ili gdje god postaviš grafički kuler na  recimo 75 - 80%.. i probaš tako.

 

 

 

3.

     problem može biti takozvani 'windows licence error',  a da bi to popravio za svaki sustav ide drugačija metoda.

npr windowsi ti mogu normalno radit i sve, ali kad igraš mp igru zna doći do konflikta i zamrznuti komp upravo radi gore navedenog.

ako je to problem najvjerojatnije je da se radi o kopiji windows-a ili nekom lošem update istog.

 

 

4. nemoj slušat muziku dok igraš igru... i isklljuči u postvkama igre neke napredne zvukove... jer moguće je da je do zvučne kartice ;)

 

sve sam probao ali nista ne pomaze...jel ima ko sa slicnin problemom ...ako ga je uspjesno rjesio ?

Zlatna ribica mi je ispunila dvije želje, treći put nisam mogao.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice