S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

poruka: 32
|
čitano: 10.319
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Budući da je već došlo vrijeme za zamjenu procesora zanima me da li trebaju neka podešenja u windowsima nakon prelaska sa jednojezgrenog na dvojezgreni proc.

Socket  bi  bio  939,  naravno  ako  ga  uspijem  nabaviti.  Još  me  zanima  jedna  stvar  a  to  je  da  li  matična  Epox  9NPA+  podržava  Athlon64  X2  4800+  sck939

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Ovak mene također zanima unaprijeđenje. Imam matičnu ASUS P5GPL (LGA 775) sada imam jednojezgreni procesor, a stavio bi nešto višejezgreno. Budući da je ta matična dosta stara (2-3 godine) dali je to izvedivo ????


Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Ako vam se socket as maticne slaze sa socketom procesora naravno da moze.

Osim toga jos jedino moze biti problem slabo napajanje.


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

dan1989, mislim da tvoja matična ne podrzava dvojezgrene procesore.

Kublach, tvoja maticna takoder ne podrzava dvojezgrene procesore.

Psiho246, prije nego sta krenes djelit ljudima (krive) savjete, informiraj se. Samo zato sto je ploca socket 775 ne znaci da podrzava Core 2 Duo procesore... ali takva teme vec postoji... na ovom linku

16 godina
neaktivan
offline
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Da nažalost to sam pretpostavljao. Hvala.


Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Izbrisao sam poruku zbog greške

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2008 19:17 (themoviekiller).
16 godina
online
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Nekoliko stvari:

 

a) To što se socket nije promenio ne znači obavezno da će savremeni procesori raditi na starim pločama čiji je notrhbridge dizajniran nekoliko godina ranije!

 

b) dan1989 << procesori Athlon64 X2 za socket939 rade na nForce4 pločama, a to za tvoj model lepo piše i na sajtu proizvođača, pitanje je samo od koje verzije BIOSa pa za svaki slučaj pre zamene stavi najnoviji.

 

c) Kublach << Mislim da nemaš sreće.

 

EDIT: themoviekiller, mogao bi primeniti sopstveni savet, a kad si već linkovao ka nekoj stranici mogao si i pročitati šta tamo piše. Konkretno, na prvoj od njih stoji da će svaki tamo navedeni procesor fizički stati u LGA775, ali ne i da će raditi sa svakom pločom koja ga ima. Naprotiv: "All processors in the table below will physically fit into the socket LGA775, but not all of them are supported by all motherboards. If you're upgrading an old computer system please make sure that the CPU is compatible with your motherboard."

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2008 18:55 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
themoviekiller kaže...
r420r kaže...

dan1989, mislim da tvoja matična ne podrzava dvojezgrene procesore.

Kublach, tvoja maticna takoder ne podrzava dvojezgrene procesore.

Psiho246, prije nego sta krenes djelit ljudima (krive) savjete, informiraj se. Samo zato sto je ploca socket 775 ne znaci da podrzava Core 2 Duo procesore... ali takva teme vec postoji... na ovom linku

 
WRONG!!!!
Ako je socket 775 onda svaki procesor koji iziđe s tim nazivom socketa može na tu matičnu ploču!!!
                                     
                                    - http://www.cpu-world.com/Sockets/index.html
 
Što ti pišeš? Otkud ti te ideje?
15 godina
neaktivan
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

A onda se ispričavam na brzopletosti Smijeh    Bio sam na brzinu potražio na netu i vidio tablicu i linkao ju, a nisam pročitao samo sam pretpostavio ....

 

ŠTO SAD AKO SAM POGRIJEŠIO, sad bar neću širiti krive imformacije

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2008 19:22 (themoviekiller).
16 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Iskreno nisam cuo za amd x2 4800+ sa socketom 939 ali ok mozda grijesim pa u to necu ulaziti...   trebao bi vidjeti u prirucniku maticne ili na internetu dali ti podrzava dvojezgrene procesore, a ako jeste jel tvoj tip BIOS-a podrzava/prepoznaje taj procesor. Ako nije, morat ces nadograditi BIOS. U Windowsima ne trebas nista podesavati da bi radili na dvije jezgre

16 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

ispravljam se krivo sam vidio, postoji takav procesor

15 godina
neaktivan
offline
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Da li ima ikakav program koji služi za stabiliziranje dviju jezgri kako bi one bolje obrađivale podatke?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
themoviekiller kaže...

Da li ima ikakav program koji služi za stabiliziranje dviju jezgri kako bi one bolje obrađivale podatke?

Pročitaj ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Multicore_CPU ,  s posebnim naglaskom na "Software impact",
a na dnu su još i linkovi pod opcijom "See also".
Pozdrav
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.5.2008 17:09 (Level 1).
16 godina
offline
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Znam da nije to tema, ali evo. Zanima me koliko će značajan bit porast performansi ako zamjenim svoj Athlon X2 3 GHz sa Phenom 2.2 GHz?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
Igor kaže...

Znam da nije to tema, ali evo. Zanima me koliko će značajan bit porast performansi ako zamjenim svoj Athlon X2 3 GHz sa Phenom 2.2 GHz?

 Bit će manje u igricama, dok u profesionalnim stvarima ce radit brže zbog 4 jezgre.
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
16 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
Hyperion kaže...
Igor kaže...

Znam da nije to tema, ali evo. Zanima me koliko će značajan bit porast performansi ako zamjenim svoj Athlon X2 3 GHz sa Phenom 2.2 GHz?

 Bit će manje u igricama, dok u profesionalnim stvarima ce radit brže zbog 4 jezgre.
 Da da to me i zanima. Pogotovo kod rekodiranja videa. Meni rekodiranje mkv fileova u convertxtodvd-u traje sat i pol. Koliko će biti brže ako uzmem gore navedeni Phenom?
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Mislim da ti je to neisplativo, osim ako ćeš clockati Phenoma

ili ako se baviš 3D animacijom u full HD-u.

Ako ne radiš nešto od gore navedenog, možeš uočiti

samo pad performansi, pogotovo u igrama....

Strpi se još malo, ili daj više love za proc.

 

p.s. I kod prekodiravanja i renderiranja videa, bi moglo eventualno ići

malo glađe sa četverojezgranim, ali to ovisi u kojem softwareu radiš (dali

ima podršku za četveroglavce).

Mudar ko čovjek-jesetra!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2009 13:04 (Zvekan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
Zvekan kaže...

Mislim da ti je to neisplativo, osim ako ćeš clockati Phenoma

ili ako se baviš 3D animacijom u full HD-u.

Ako ne radiš nešto od gore navedenog, možeš uočiti

samo pad performansi, pogotovo u igrama....

Strpi se još malo, ili daj više love za proc.

 

p.s. I kod prekodiravanja i renderiranja videa, bi moglo eventualno ići

malo glađe sa četverojezgranim, ali to ovisi u kojem softwareu radiš (dali

ima podršku za četveroglavce).

 Koristim Convertxtodvd. Hoće li biti koristi od Phenoma?
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
Igor kaže...
Hyperion kaže...
Igor kaže...

Znam da nije to tema, ali evo. Zanima me koliko će značajan bit porast performansi ako zamjenim svoj Athlon X2 3 GHz sa Phenom 2.2 GHz?

 Bit će manje u igricama, dok u profesionalnim stvarima ce radit brže zbog 4 jezgre.
 Da da to me i zanima. Pogotovo kod rekodiranja videa. Meni rekodiranje mkv fileova u convertxtodvd-u traje sat i pol. Koliko će biti brže ako uzmem gore navedeni Phenom?
 Mislis uzeti x4 9500 ili 9550? = cca 1000kn, za 100kn više uzmes proc kao ovaj moj i ako imas sreće ga otključaš u quada,ali ti to nebih preporucio.

Mislim da das jos 500kn i uzmes si phenom II x4 920(2,8GHz) jer ti je to dosta bolje od starih phenom, imaju više cache-a, brži na istom taktu,manje se griju, više se daju overclockat..
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
16 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
Hyperion kaže...
Igor kaže...
Hyperion kaže...
Igor kaže...

Znam da nije to tema, ali evo. Zanima me koliko će značajan bit porast performansi ako zamjenim svoj Athlon X2 3 GHz sa Phenom 2.2 GHz?

 Bit će manje u igricama, dok u profesionalnim stvarima ce radit brže zbog 4 jezgre.
 Da da to me i zanima. Pogotovo kod rekodiranja videa. Meni rekodiranje mkv fileova u convertxtodvd-u traje sat i pol. Koliko će biti brže ako uzmem gore navedeni Phenom?
 Mislis uzeti x4 9500 ili 9550? = cca 1000kn, za 100kn više uzmes proc kao ovaj moj i ako imas sreće ga otključaš u quada,ali ti to nebih preporucio.

Mislim da das jos 500kn i uzmes si phenom II x4 920(2,8GHz) jer ti je to dosta bolje od starih phenom, imaju više cache-a, brži na istom taktu,manje se griju, više se daju overclockat..
 Znači bolje mi je još malo novaca skupit pa uzet Phenom II? Puno je isplativije jel?
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Ja mislim da je...

Je, je, aha!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

-a MBO je s939? za novi Phenić puno sreće... (mada mislim da neće ići)

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Pa nije tu nitko spominjao socket 939?

 

Kad smo vec kod kupnje proca, onda reci koja maticna točno!

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
ihush kaže...

-a MBO je s939? za novi Phenić puno sreće... (mada mislim da neće ići)

 Ko je rekao da je s939? Ja imam sAM2+. Kaj postoji Athlon X2 3 GHz sa s939?

Normalno da znam da Phenom II ne ide na s939 pa nisam tako neupućen.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2009 15:23 (Igor).
16 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
Hyperion kaže...

Pa nije tu nitko spominjao socket 939?

 

Kad smo vec kod kupnje proca, onda reci koja maticna točno!

 Ti imaš Phenom II X3 na 3,6 Ghz? S kakvim si hladnjakom uspio na toliko dogurati?!
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
Igor kaže...
Hyperion kaže...

Pa nije tu nitko spominjao socket 939?

 

Kad smo vec kod kupnje proca, onda reci koja maticna točno!

 Ti imaš Phenom II X3 na 3,6 Ghz? S kakvim si hladnjakom uspio na toliko dogurati?!
 Ide i na 3,8GHz sa 1,575V i temp max 52C i to sa freezerom 64 pro i vent na njemu se neokreće na 100% nego na nekih 80% u full loadu i necuje se previse, a košta cak 140kn.
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
16 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
Hyperion kaže...
Igor kaže...
Hyperion kaže...

Pa nije tu nitko spominjao socket 939?

 

Kad smo vec kod kupnje proca, onda reci koja maticna točno!

 Ti imaš Phenom II X3 na 3,6 Ghz? S kakvim si hladnjakom uspio na toliko dogurati?!
 Ide i na 3,8GHz sa 1,575V i temp max 52C i to sa freezerom 64 pro i vent na njemu se neokreće na 100% nego na nekih 80% u full loadu i necuje se previse, a košta cak 140kn.
 Mrak!!!
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor

Uzmi u obzir da bi ga sa nekom drugom markom matične držao sa 1,45V na 3,8GHz.

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
Hyperion kaže...

Uzmi u obzir da bi ga sa nekom drugom markom matične držao sa 1,45V na 3,8GHz.

 Ta ploča podržava samo DDR2? Znaš možda hoće li biti sAM3 hibridnih ploča, da podržavaju i DDR2 i DDR3?
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
RE: S jednojezgrenog na dvojezgreni procesor
Igor kaže...
Hyperion kaže...

Uzmi u obzir da bi ga sa nekom drugom markom matične držao sa 1,45V na 3,8GHz.

 Ta ploča podržava samo DDR2? Znaš možda hoće li biti sAM3 hibridnih ploča, da podržavaju i DDR2 i DDR3?
 A šta će ti ddr3? I na tim pločama možeš koristiti ddr3 ili ddr 2 ne obadvoje odjednom.
Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice