Bucno napajanje i blokiranje kompa

poruka: 8
|
čitano: 1.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Bucno napajanje i blokiranje kompa

Rcunar je skoro nov . Konfiguracija sledeca:

Fx8300

Asus sabertooth 990fx

Ram 8gb

HDD 240 ssd kingston 

Napajanje : Raidmax cobra 700w

 

Desava se sledece od pre par dana. Napajanje je postalo bucnije , i kada pokrenem igricu jos vise se cuje i posle par minuta zakoci racunar i slika je crna. Temperatura cpu-a i maticne je sasvim ok. Nisam nista pokusavao pa sam hteo ovde da se konsultujem da li da krenem od napajanje i memorije ? Napajanje je staro manje od godinu dana . Racunar trenutno radi na default postavkama ,a a inace par meseci je bio overklokovan na 4.7ghz i napajanje je radilo na 1.470v sto ie bio i neki maximum na testovima.Do tih podesavanja je na prime95 radio super preko nije hteo. Sumnjam na preforsirano napaianje?

F.C Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bucno napajanje i blokiranje kompa
Koja grafa?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bucno napajanje i blokiranje kompa

R9 380 4gb

F.C Barcelona
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bucno napajanje i blokiranje kompa

Vidi sada sta se desava . Testiram grafu sa furmarkom . Do 70c test ide lepo kada je prebacila 70c poceo je na momente da se pojavljuje cr ekran pa se vrati , a kada je prebacila 80c napajanje radi pod punim optrerecenjem i pojavila se crna slika i blokada racunara . Sad cu da izvadim iz drugog kompa r7 250 pa da probam sa njom .

F.C Barcelona
14 godina
offline
Bucno napajanje i blokiranje kompa

Probaj s kvalitetnim napajanjem. Znači neki Seasonic, Superflower, EVGA, Corsair (ne V/VS/CX serija)

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bucno napajanje i blokiranje kompa

Resio sam stvar . Izgleda da je otisao slot za graficku , ubacio sam ga u drugi slot a i memoriju takodje u drugi slot i sada radi sve ok. Testirao sam graficku na furmarku i ide odlicno. Probao sam i na igricama gde je blokirao komp i sada radi ok.

F.C Barcelona
14 godina
offline
Bucno napajanje i blokiranje kompa

Kažeš da je nov PC, onda nosi to na garu da ti zamijene.

Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bucno napajanje i blokiranje kompa
softwaremaniac kaže...

Kažeš da je nov PC, onda nosi to na garu da ti zamijene.

 Sve komponente su nove osim maticne koju sam vec jednom reklamirao zbog crkavanja audio izlaza dobio novu . Cudno mi je malo za ovu plocu da se to desava . Mozda sam i zajebao nesto kada sam drzao overklok na 4.7 ghz i 1.470v napon. Ma da kazem nebi trebalo jer ploca na najvecim opterecenjima nije prelazila 60c.

F.C Barcelona
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice