Gay Friendly radno okruženje? zaključana tema

poruka: 356
|
čitano: 92.723
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Gay Friendly radno okruženje ?

Možda je offtopic, ali svakako ima veze sa poslovnim uvjetima i radnim okruženjem.

 

Ova tema vezana je za LGBT (lesbian, gay, bisexual, transsexual) osobe i za osobe senzibilizirane na problematiku istih.

Smatrate li da je vaše radno okruženje u vidu kolega, suradnika i poslovnih kontakata "prijateljski nastrojeno" prema LGBT populaciji ?

Ako nije, kakve "dosjetke" nabacuju na tu temu ? Ako jest, smatrate li da je njihovo razmišljanje "iskreno" tj. jesu li doista gay friendly ili je to više u stilu "nemam ništa protiv homoseksualaca, ali ih se klonim" (dakle homofobi koji ne žele priznati da to jesu)

 

Moje radno iskustvo u dvije informatičke firme nije pozitivno. Upoznao sam možda 2-3 osobe koje nemaju ništa protiv homoseksualno orijentiranih osoba, ostali su ili deklarirani ili pritajeni homofobi.

Kako funkcionirati u takvoj okolini, tj. kako voditi normalne razgovore ako su u njihovoj prethodnoj rečenici ... izvrijeđali tebe kao osobu, tvoj način razmišljanja i tvoj način življenja ? Jer, ako u tvojoj obrani kolegi na pasivan i neagresivan način objasniš da te njihovo razmišljanje vrijeđa ("molim te, nemoj pričati protiv homoseksualaca, svi smo drugačiji, svi smo ljudi, moramo biti tolerantni") on odgovori s agresivnim ispadom u stilu "ma, sve to treba na goli otok !". Budući da većina firmi nema svojeg uredskog psihologa (a i da ima, nisu svi psiholozi GF), slijedeća logična stvar bila bi odlazak direktoru i pritužba na radnog kolegu. Pod uvjetom da i sam direktor nije homofob ... EH !! Još uvijek sam dovoljno kolegijalan i većinu vremena zbog ovakvih stvari jednostavno šutim i nastojim (više) ne govoriti svoje mišljenje (jer ponavljam, uglavnom kad to napravim izazovem agresivne ispade).

 

 

Eto, recite svoja mišljenja, iskustva, ...

 

 

 

Hvala lijepa i nadam se da će biti odgovora,

 

Zoran.

:-)
Moj PC  
2 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?
zoran123456 kaže...

Moje radno iskustvo u dvije informatičke firme nije pozitivno. Upoznao sam možda 2-3 osobe koje nemaju ništa protiv homoseksualno orijentiranih osoba, ostali su ili deklarirani ili pritajeni homofobi.

Kako funkcionirati u takvoj okolini, tj. kako voditi normalne razgovore ako su u njihovoj prethodnoj rečenici ... izvrijeđali tebe kao osobu, tvoj način razmišljanja i tvoj način življenja ? Jer, ako u tvojoj obrani kolegi na pasivan i neagresivan način objasniš da te njihovo razmišljanje vrijeđa ("molim te, nemoj pričati protiv homoseksualaca, svi smo drugačiji, svi smo ljudi, moramo biti tolerantni") on odgovori s agresivnim ispadom u stilu "ma, sve to treba na goli otok !". Budući da većina firmi nema svojeg uredskog psihologa (a i da ima, nisu svi psiholozi GF), slijedeća logična stvar bila bi odlazak direktoru i pritužba na radnog kolegu. Pod uvjetom da i sam direktor nije homofob ... EH !! Još uvijek sam dovoljno kolegijalan i većinu vremena zbog ovakvih stvari jednostavno šutim i nastojim (više) ne govoriti svoje mišljenje (jer ponavljam, uglavnom kad to napravim izazovem agresivne ispade).

 

U mojoj firmi ima otprilike 10ak cura (a zaposlenika oko 200tinjak). Od tih 10, 8 ih je u vezi s drugim curama. Jedini bed koji svi imaju kad to saznaju je taj da su te cure stvarno mhm-hm, a znas da stvarno, ama bas stvarno nemas nikakve sanse :-D

 

Sto se tice tvojeg konkretnog problema - ne daj se vrijedjati tudjom ignorantnoscu, vecina tih ljudi misli da je svijet isti kao njihovo dvoriste, ali su prvi kad se treba busati u prsa kako smo svi mi civilizirani europljani. Ako ti stvarno dosadi, mozes ga tuziti za mobbing ali nekako sam siguran da to nece popraviti sliku u glavi tog tupana.

Nazalost, ono sto zelis napraviti se klasificira pod "Zelim promjeniti svijet" tako da u startu to nece ici, mozes pokusati promjeniti sebe ali opet brijem da svugdje postoje neke granice.

 

Beh, filozofiram, u biti, imam jedan najbolji i najkraci savjet koji ti mogu dati: iseli u pravu Europu ;-)

Intoxicate your brain with what I say - if not, you'll lie knee-deep in trouble.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 22:10 (Deus ex machina).
16 godina
neaktivan
offline
Gay Friendly radno okruženje ?O

Moje mišljenje je da ljudi, biljke i životinje imaju urođeni nagon za preživljavanjem, tj. produživanjem vrste.

 

Izostanak takvog nagona svojevrsni je poremećaj.

 

Ipak, takve ljude svejedno prihvaćam takve kakvi jesu i ne vrijeđam ih, jednako kao što ne vrijeđam nekoga u kolicima, ljude s govornom manom ili nekoga sa npr. Downovim sindromom - oni nisu birali biti takvi, već to jednostavno jesu.

 

Imao sam čak i jednog kolegu, koji se otvoreno izjašnjavao kao gay. U firmi smo ga najnormalnije prihvatili i normalno se družili s njim. Iako sam primijetio da ljudi takve orijentacije često vole to isticati, pa nas je tako i on nekoliko puta pokušao isprovocirati pričama kako jedva čeka postati otac. Posvojenog djeteta, dakako.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
48 2 hvala 1
16 godina
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
macak kaže...

Moje mišljenje je da ljudi, biljke i životinje imaju urođeni nagon za preživljavanjem, tj. produživanjem vrste.

 

Izostanak takvog nagona svojevrsni je poremećaj.

 

Ipak, takve ljude svejedno prihvaćam takve kakvi jesu i ne vrijeđam ih, jednako kao što ne vrijeđam nekoga u kolicima, ljude s govornom manom ili nekoga sa npr. Downovim sindromom - oni nisu birali biti takvi, već to jednostavno jesu.

 

Imao sam čak i jednog kolegu, koji se otvoreno izjašnjavao kao gay. U firmi smo ga najnormalnije prihvatili i normalno se družili s njim. Iako sam primijetio da ljudi takve orijentacije često vole to isticati, pa nas je tako i on nekoliko puta pokušao isprovocirati pričama kako jedva čeka postati otac. Posvojenog djeteta, dakako.

Svaka cast, reko si sve kako spada. Ovo podebljano mene zivcira kod takvih. Kad oni ne zele priznat da je to bolest... I onda se pozivaju na prava kao sto je posvajanje djeteta...

14 godina
neaktivan
offline
Gay Friendly radno okruženje ?O

Nebih htio stvoriti ikakve antipatije i sl. al ja sam osobno poprilično veliki homofob. Jednostavno mi je nezamislivo suprostavljat se prirodi. Homoseksualnost objašnjavam kao i svaku drugu psihičku bolest koja bi se najbolje trebala liječiti. No na takve osobe ne gledam kao "udari ga on je peder", nego prije bi ga izbjegavo i riječima kritiziro.To je kao da udaraš psihikči bolesnu osobu, a takvoj osobi bi bolje bilo liječenje a ne šaka od koje bi se možda osječao ponosno.

http://manutd-cro.com/forum/index.php
Moj PC  
5 12 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gay Friendly radno okruženje ?O

Ovo nije dobro. Ova tema nije dobra. Ni po BUG, a ni po odnose na forumu.

Nazovite vi mene partybrejkerom, ali imam prijatelja koji ni luk jeo ni luk mirisao, a završio na sudu zbog teme slične ovoj i ne bi se nimalo čudio kada bi ubrzo završila pod lokotom.

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
archer02 kaže...

Ovo nije dobro. Ova tema nije dobra. Ni po BUG, a ni po odnose na forumu.

Nazovite vi mene partybrejkerom, ali imam prijatelja koji ni luk jeo ni luk mirisao, a završio na sudu zbog teme slične ovoj i ne bi se nimalo čudio kada bi ubrzo završila pod lokotom.

 

Gle, tema nije napravljena za promoviranje ikakve mržnje, a ljudi ako su pametni neće je niti iskoristiti u te svrhe. Po meni je tema OK i traži da napišemo neka svoja opažanja o odnosima između ljudi. Gledaj na to kao na neku 'psihološku' temu.

 

Tamo di ja radim (preko student servisa, tek par mjeseci, pa i nemam nekih osobitih iskustava) nema nekakvog direktnog govora mržnje. Budući da takvih osoba kod nas nema/ili se nisu tako izjasnile, nema niti nekakvih netrepeljivosti na tu temu. Ali vjerujem da ne bi svima bilo svejedno da radi neka osoba drugačijeg opredjeljenja, pa čak niti meni. Mogu otvoreno za sebe reći da sam 'pritajeni homofob', odnosno nikoga ne napadam, niti mrzim zbog toga što je, ali imam svoje mišljenje, a to je da takve stvari nisu u skladu s prirodom. Mišljenje znači slično onome koje je formulirao kolega forumaš par postova iznad.

Sve me žene oko kuće jure, kaže majka to je zbog frizure...
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 0:03 (M4r10).
14 godina
offline
Gay Friendly radno okruženje ?O

daj molim te odi na neki drugi forum s ovim glupostima kake to veze ima s bugom ili bilo cim na ovome sajtu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 1:24 (Pislje).
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gay Friendly radno okruženje ?O

@Diplomirani: Daj molim te,osvrni se malo detaljnije na tu prvu negaciju.

 

Statistics are like mini-skirts.-They give you good ideas but hide the most important parts
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?
zoran123456 kaže...

Možda je offtopic, ali svakako ima veze sa poslovnim uvjetima i radnim okruženjem.

 

Ova tema vezana je za LGBT (lesbian, gay, bisexual, transsexual) osobe i za osobe senzibilizirane na problematiku istih.

Smatrate li da je vaše radno okruženje u vidu kolega, suradnika i poslovnih kontakata "prijateljski nastrojeno" prema LGBT populaciji ?

Ako nije, kakve "dosjetke" nabacuju na tu temu ? Ako jest, smatrate li da je njihovo razmišljanje "iskreno" tj. jesu li doista gay friendly ili je to više u stilu "nemam ništa protiv homoseksualaca, ali ih se klonim" (dakle homofobi koji ne žele priznati da to jesu)

 

Moje radno iskustvo u dvije informatičke firme nije pozitivno. Upoznao sam možda 2-3 osobe koje nemaju ništa protiv homoseksualno orijentiranih osoba, ostali su ili deklarirani ili pritajeni homofobi.

Kako funkcionirati u takvoj okolini, tj. kako voditi normalne razgovore ako su u njihovoj prethodnoj rečenici ... izvrijeđali tebe kao osobu, tvoj način razmišljanja i tvoj način življenja ? Jer, ako u tvojoj obrani kolegi na pasivan i neagresivan način objasniš da te njihovo razmišljanje vrijeđa ("molim te, nemoj pričati protiv homoseksualaca, svi smo drugačiji, svi smo ljudi, moramo biti tolerantni") on odgovori s agresivnim ispadom u stilu "ma, sve to treba na goli otok !". Budući da većina firmi nema svojeg uredskog psihologa (a i da ima, nisu svi psiholozi GF), slijedeća logična stvar bila bi odlazak direktoru i pritužba na radnog kolegu. Pod uvjetom da i sam direktor nije homofob ... EH !! Još uvijek sam dovoljno kolegijalan i većinu vremena zbog ovakvih stvari jednostavno šutim i nastojim (više) ne govoriti svoje mišljenje (jer ponavljam, uglavnom kad to napravim izazovem agresivne ispade).

 

 

Eto, recite svoja mišljenja, iskustva, ...

 

 

 

Hvala lijepa i nadam se da će biti odgovora,

 

Zoran.

 

Osobno smatram da privatnim stvarima nije mjesto na poslu, pa tako niti pričama o nečijoj osobnoj seksualnosti. Radno mjesto je okolina gdje su ljudi birani na osnovu potrebnih kvaliteta za određeno radno mjesto, a ne na osnovu nacionalne ili vjerske pripadnosti ili seksualne orjentacije. Stoga, u takvoj okolini koja je sastavljena na osnovu takvih kriterija i kvaliteta će se vrlo vjerovatno naći i onih koji misle drukčije o nekim drugim stvarima ne vezanima za posao (poput homoseksualnosti) te je takva okolina zato KRIVO MJESTO za ikakvo iznošenje takvih osobnih stvari. Imam jako dobrih kolega na poslu no nikada ih ne miješam za prijatelje (iako to mogu i postati). Međutim, naše druženje je uglavnom vezano profesionalnim razlozima i ja nemam nikakvih potreba takvim osobama pričati ikakve svoje intimne stvari. Što bih ja time uopće želio postići? Što to ikome od njih znači zašto sam ja npr. prekinuo sa svojom curom ili sl.? Tako isto,  čemu spominjati da si homoseksualac, jer onaj tko je homoseksualac sigurno ne treba za to tražiti blagoslov ili priznanje od kolega s posla. To je ipak samo njegova privatna stvar.

 

Pišem ovo jer sam radio u jednoj građevinskoj firmi kao informatičar, a u njoj je bio jedan homoseksualac. Naime, ne mogu reći da u toj firmi nije bilo homofoba, no ljudima je više smetalo njegovo konstantno isticanje toga nego sama ta činjenica da je on homoseksualac. Kao da se trudio time isticati od drugih, i ne samo to - već tražiti odobravanje drugih. Dok, većinu ljudi uopće nije zanimala njegova seksualna orjentacija već da ih time prestane maltretirati. Zamislite da vas za gotovo svaku pauzu na poslu on gnjavi nekim svojim osobnim stvarima te prirode poput kud da dečka odvede i što da mu kupi jer se ovaj naljutio na njega. Sorry, ali to su tvoje osobne stvari i uopće mi je neugodno slušati o tome bio ti gay ili ne. Naravno, da ste mu pristupili tako svi bi vas odmah automatski deklarirali kao homofoba, dok ste vi tek možda htjeli napraviti napraviti granicu između osobnog i profesionalnog.

 

Moja poanta je da osobne stvari ne idu u radnu okolinu, već tek u onu odabranu okolinu, a to su tek prijatelji tj. osobe koje vas dovoljno dobro poznaju i koje su vas prihvatile za ono što jeste. A na poslu ne trebaš biti osoba koja se trudi dobiti pozornost ili priznanje svojih kolega zbog svoje seksualne orjentacije, već zbog svog doprinosa timu tj. rada i truda. I zato je uopće glupo i raspravljati o tome tko je gay a tko nije. Baš me briga. Samo neka ta osoba radi dobro svoj posao a u svoje privatno vrijeme neka bude što god hoće jer to je njegovo pravo.

 

No isto tako, uzmite u obzir da s obzirom na naš svjetonazor i odgoj je teško naći okolinu u kojoj se na saznanje takvog nečega može ostati potpuno otvoren. Sve nas od malih nogu uče da takvo što nije normalno, a sad odjednom se to pokušava predstaviti kao takvo. Naravno, ne kažem da je homoseksualnost nešto nenormalno, no ljudima kojima se netko deklarira kao homoseksualac se zapravo javi strah od nepoznatog.. "Što sad ovaj hoće od mene? Zašto mi to govori? Želi mi zapravo reći da mu se sviđam?" i sl.. Homoseksualcima ne bi uopće trebalo biti stalo da vode takve bitke na poslu i da traže nečiji blagoslov jer prije svega je riječ o njihovim osobnim izborima i nitko tu drugi nema pravo što niti reći. A tražiti neki globalni blagoslov od svih ljudi je unaprijed izgubljena bitka. Ne moraš za to nužno biti homoseksualac. Dovoljno je i to možda što si se rodio s druge strane rijeke.

 

Stoga, moje mišljenje i stav je da svatko ima pravo biti što god želi dok god to nije štetno za druge (npr. biti ubojica). No isto tako, ne tražiti na osnovu toga neko posebno priznanje ili tretman. Zato je najbolje svoje intimne stvari čuvati za sebe i na poslu biti ono što se od tebe očekuje - dobar radnik. A u svoje privatno vrijeme samo nebo ti je granica.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 2:46 (Tracer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?
zoran123456 kaže...
 jesu li doista gay friendly ili je to više u stilu "nemam ništa protiv homoseksualaca, ali ih se klonim" (dakle homofobi koji ne žele priznati da to jesu)

 

 

   Ne znam zasto su ljudi opterecni s time da li ih netko voli ili ne, dok ih se ne dira(aka netko je "pritajeni homofob"). Ja ne volim rap glazbu(takoder lijeve intelektualce, hard core vjernike, nacionaliste,  skoro sve politicare, soft core linux powerusere ;), skoro sve medije, .... ) i izbjegavam likove koji je slušaju(nemam nista protiv toga da mene netko izbjegava ako mu se ne svida nešto vezano uz mene), i sad da to isto kažem za nekoga tko je gay bio bi seljacina...

  Što se tice opcenito odgovora ja znam samo za jednu osobu koja je po nekim navodima gay, ali svi na tom radnom mjestu gdje radi su happy i visoko obrazovani i cini mi se da im ni na kraj pameti nije da mu pametuju :"neprirodan si... lalala".

   @ kako funkcionirati u takvoj okolini-ili si nadi drugu ili ako ti se ne da micati nemoj raspravljati o osobnim stvarima(sumnjam da ce te netko maltretirati samo jel si gay, bez da je razgovor vezan uz tu temu). IMO uzaludno ti je probati se zaliti ili promjeniti necije stavove.

 

 

P.S. onaj popis u zagradi je malo dugacak, ne bih zelio da netko dobije krivi dojam da sam govno od covjeka, to su stvari koje ne volim, ja nikad ne bi nikome ogranicavao sto moze raditi.

15 godina
protjeran
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
M_dipl. kaže...
Batista kaže...
macak kaže...

Moje mišljenje je da ljudi, biljke i životinje imaju urođeni nagon za preživljavanjem, tj. produživanjem vrste.

 

Izostanak takvog nagona svojevrsni je poremećaj.

Svaka cast, reko si sve kako spada. Ovo podebljano mene zivcira kod takvih. Kad oni ne zele priznat da je to bolest... I onda se pozivaju na prava kao sto je posvajanje djeteta...

Oboje ste totalno u krivu glede svega.

IN_trance001 kaže...

Nebih htio stvoriti ikakve antipatije i sl. al ja sam osobno poprilično veliki homofob. Jednostavno mi je nezamislivo suprostavljat se prirodi. Homoseksualnost objašnjavam kao i svaku drugu psihičku bolest koja bi se najbolje trebala liječiti. No na takve osobe ne gledam kao "udari ga on je peder", nego prije bi ga izbjegavo i riječima kritiziro.To je kao da udaraš psihikči bolesnu osobu, a takvoj osobi bi bolje bilo liječenje a ne šaka od koje bi se možda osječao ponosno.

I ti si totalno u krivu.

 

Sva sreća da postoje ovakvi učeni, inteligentni i nimalo zadrti ljudi na forumu da nas nauče nešto, jer svi mi koji ponešto o ovim stvarima znamo nismo toliko "pametni" da zanemarimo VIŠE OD 50 GODINA nepobitnosti činjenice da homoseksualnost nije ni bolest ni poremećaj već najnormalniji osobni odabir koji datira unatrag 5 tisuća godina, i to nepobitnosti koja se prostire u sve znanstvene grane, pa tako i one najrelevantije za dati problem - antropologiju, biologiju i psihologiju.

 

S ovakvim stavovima, laku noć hrvatska još 100 godina.

 

(autoru teme) Deusov ti je savjet i dalje najpametniji, iseli se u pravu Europu, jer na ovom ćeš seljačkom i nazadnom balkanu doživljavati samo neugodnosti...

Ovo podebljano mi je najjače. ČAK 50 GODINA.

Vau...

 

To je bolest, nikaj više nikaj manje, tak da nemam namjeru ić napadat jadnike. Nisu si krivi.

Al kad ih vidim na javnom mjestu da se počnu hvatati ili nekaj, još pred djecom, prva radnja bi bila "NOGOM U JAJA (c) Hladno Pivo". Pogotovo posvojenja, to je kao da daš dijete hendikepiranoj osobi na čuvanje, znaš da nikaj dobrog nebude od toga.

 

Znači 5% populacije je normalno (homo i ostali čudaci), a nas 95% je retardirano. Upravo TO pokušavate dokazati.

 

@Trance, istina...time pokušavaju dokazat kak su oni normalni, i zato kaj primaju u dupe moramo im odat priznanje i dodijelit medalju časti. Pa nek zadrže za sebe, baš nas zanima strašno.

 

I Zorane, ko prvo, tome nije mjesto na svijetu, kamoli na poslu. Drži svoje naklonosti između 4 zida svoje sobe/kuće, dok izađeš budi normalan čovjek. Protiv takvih nema nitko ništa, a doma možeš i naglavačke hodati. Niko ni "a" neće reć.

http://s3.ba.bitefight.org/c.php?uid=125264
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 7:17 (doxy).
Moj PC  
5 12 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
M_dipl. kaže...

I ti si totalno u krivu.

 

Sva sreća da postoje ovakvi učeni, inteligentni i nimalo zadrti ljudi na forumu da nas nauče nešto, jer svi mi koji ponešto o ovim stvarima znamo nismo toliko "pametni" da zanemarimo VIŠE OD 50 GODINA nepobitnosti činjenice da homoseksualnost nije ni bolest ni poremećaj već najnormalniji osobni odabir koji datira unatrag 5 tisuća godina, i to nepobitnosti koja se prostire u sve znanstvene grane, pa tako i one najrelevantije za dati problem - antropologiju, biologiju i psihologiju.

 

S ovakvim stavovima, laku noć hrvatska još 100 godina.

 

(autoru teme) Deusov ti je savjet i dalje najpametniji, iseli se u pravu Europu, jer na ovom ćeš seljačkom i nazadnom balkanu doživljavati samo neugodnosti...

Mmmmm

Ja ne vidim te tvoje "nepobitne cinjenice".

Kako mrzim kad se ljudi razbacuju tom rijeci..."cinjenica".

Zasto homoseksualnost nebi bio poremecaj?

To je seksualni poremecaj isto kao i kod pedofila, nekrofila, zoofila itd.

Samo iz jednadbe uzmi dijete/mrtvaca/zivotinju i dodaj osobu istog spola.

U Americi postoje klinike za ljecenje ovakvih osoba i homoseksualizam se bez problem lijeci.

Postoje indicije da je homoseksualnost zapravo nacin majke prirode da smanji prenapucenost na zemlji, ali to je druga prica.

- Psiho246
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gay Friendly radno okruženje ?O

ima i gay zivotinja Cool

ja uopste nisam na 'radnom mjestu', jer sam tek student, i ne poznajem ni jednu gay osobu, ali mogu reci svoj licni stav prema svemu tome..

takodje smatram da bit gay nije normalno, al dok ne steti drugima, nema ti niko pravo to zabranit, jer nikoga ne ogranicavas,ne cinis nikome zlo i ne napadas nikoga (osim ako se neko javi i kaze napadas moj nacin zivota jer ja smatram da bit gay nije ok, al taj ima bitijih problema ako tako smatra..)

koliko sam ja procitao, i na ovom forumu, a i opcenito, gay osobe kao da imaju potrebu to svima na svijetu rec da su gay, i trazit od svakog blagoslov, kao da ni sami nisu sigurni u svoj nacin zivota, pa zele stalno da cuju kako je to normalno, kako je to ok itd..

mislim da je puno vise osoba koje su postale gay radi necega loseg iz djetinstva (nisu imali muskog uzora, bili su silovani, nisu imali uspjeha kod drugog spola pa postali ocajni..) nego onih koji su tako 'rodjeni'..

nisam cak ni siguran je li to moguce da se neko tako rodi, kao gay..vjerovatno jeste, ali meni je nezamislivo da djecak od 7 godina bude uzbudjen kad vidi drugog djecacica, a ne stidi se i nije mu ni malo bed pricat sa djevojcicom (ja licno se userem od straha kad pricam sa curicom, mislim kad sam imo 7, ne sad Smijeh)

ti imas pravo biti gay, imas pravo hodat gol u svojoj kuci, mozes zakovat sebi stol na plafon i jest obrok naopacke, sta god hoces, to je tvoj osobni izbor, i dok nikoga ne stetis ne moze ti niko nista..medjutim svak ima pravo na misljenje, i ako se nekome, koga se to bas i ne tice, izjasnis da si gay i pocnes pricati previse o tome, ima i on pravo, ili bi ga po mom misljenju trebao imati, da kaze kako mrzi gay osobe, kako to smatra nenormalnim itd..pobogu svako bi osudio nekoga ako kaze da je narkoman, alkoholicar, pa u cemu je razlika ??

to je njegov licni izbor, osim sto je droga ilegalna Belji se

ali ako imate pravo reci takvom da je budala, da baca svoj zivot sto je alkoholicar, da ne zelite imati posla sa takvima, imate pravo to rec i gay osobi

niko ti takvu stvar ne smije zabranit, i niko nema pravo maltretirat te radi toga, ali nema smisla to svima 'nabijat na nos' i ocekivat samo podrsku, il smatrat se napadnutim ako nemas tu podrsku..pusti ti evropu, kao da oni toliko drugacije misle nego mi..samo sto je kod njih to toliko izrazeno da ne smiju rec..hvalimo slobodu misljenja, ali samo lijepa misljenja haha..sve lose sto imate rec zadrzite za sebe Šutim

ne znam kako cu se odnositi prema osobi koja je gay, jer takve nisam upoznao..ali smatram svojim pravom da se smijem prema takvoj osobi odnositi drugacije nego prema drugima, jer je to i moje pravo

a za vrijedjanje, napadanje, maltretiranje..vjeruj da imam pametnijeg posla i na kraju krajeva ne tice me se sta on radi u svom privatnom zivotu, ali ako se ipak izjasni, onda nek se ne cudi ako budem imao negativan stav prema tome..

 

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 4
14 godina
protjeran
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
doxy kaže...

Ovo podebljano mi je najjače. ČAK 50 GODINA.

Vau...

 

To je bolest, nikaj više nikaj manje, tak da nemam namjeru ić napadat jadnike. Nisu si krivi.

Al kad ih vidim na javnom mjestu da se počnu hvatati ili nekaj, još pred djecom, prva radnja bi bila "NOGOM U JAJA (c) Hladno Pivo". Pogotovo posvojenja, to je kao da daš dijete hendikepiranoj osobi na čuvanje, znaš da nikaj dobrog nebude od toga.

 

Znači 5% populacije je normalno (homo i ostali čudaci), a nas 95% je retardirano. Upravo TO pokušavate dokazati.

 

@Trance, istina...time pokušavaju dokazat kak su oni normalni, i zato kaj primaju u dupe moramo im odat priznanje i dodijelit medalju časti. Pa nek zadrže za sebe, baš nas zanima strašno.

 

I Zorane, ko prvo, tome nije mjesto na svijetu, kamoli na poslu. Drži svoje naklonosti između 4 zida svoje sobe/kuće, dok izađeš budi normalan čovjek. Protiv takvih nema nitko ništa, a doma možeš i naglavačke hodati. Niko ni "a" neće reć.

Ne to nije bolest. Da imalo znaš neke stvari o ljudskom tijelu i općenito o razvoju ljudskog djeteta ne bi pričao ovakve gluposti. Ali pokazao si koliko znaš i kako razmišljaš jako dobro na ovom forumu. Dakle, to je samo tvoje zadrto mišljenje i zadrti odgoj i najviše od svega VELIKI manjak znanja.

 

 

Dok ti svoje SKLONOSTI (ovaj puta predlažem neku knjigu iz pravopisa), odnosno homofobiju ipak javno izražavaš na forumu. Znam ja da je sve lakše kad se skrivaš iza nick-a, ali opet je javno.

 

 

Vidiš upravo zbog takvih kao što si ti ja se zalažem da se prije nego što se ljudima daje pristup internetu obavi IQ i psihološki test. Apsolutno sam uvjeren da ne bi prošao ni jedno ni drugo.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
16 godina
online
Gay Friendly radno okruženje ?O

Stvarno svakakvih tema na BUG FORUMU vidjeti :D, ali aje dobro.

 

Mogu samo nabojiti stvari kolega koji su prije mene komentirali.

Moje misljenje je sasvim isto, to je privatni zivot i zadrzi to za sebe. Ja osobno ne znam niti jednog gay, lesbo or something else, tako da ne mogu bas reci neko svoje stajaliste kako bi se ponasao prema tim osobama, ali sigurno ih ne bih podrzavao. Mogu reci to je tvoja ass, ti radi sta hoces, a s druge strane niti bih ih napadao niti vrijedao niti udarao.

Odgojen sam kao vjernik i zivim kao vjernik i po vjeri homoseksualnost ne postoji, postoje samo muz i zena, ali zena i zena ili muz i muz ne postoje nigdje i to je bolest i grijeh.

 

Homo. ne moze biti urodena, do toga dolazi jer momci u pubertetu nemaju svoje JA. Takvi ljudi su slabici i ne mogu podnijeti pritisak zivota, i normalno, pucaju i onda najlaksi izlaz je (osim ako se necete ubiti, a to malo tko hoce) homoseksualnost, to je rijesenej svih probelma, onda imaju pravdanje za sve.

 

Znaci moje stajaliste na kraju, ne mrzim homoseksualce, niti ih volim, ne smetaju mi, ali ne zelim ih blizu.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
Psiho246 kaže..

Mmmmm

Ja ne vidim te tvoje "nepobitne cinjenice".

Kako mrzim kad se ljudi razbacuju tom rijeci..."cinjenica".

Zasto homoseksualnost nebi bio poremecaj?

To je seksualni poremecaj isto kao i kod pedofila, nekrofila, zoofila itd.

Samo iz jednadbe uzmi dijete/mrtvaca/zivotinju i dodaj osobu istog spola.

U Americi postoje klinike za ljecenje ovakvih osoba i homoseksualizam se bez problem lijeci.

Postoje indicije da je homoseksualnost zapravo nacin majke prirode da smanji prenapucenost na zemlji, ali to je druga prica.

Zato što nije? Zato jer su znanstvene studije pokazale tako? Ono, možda zato..

 

Ovo drugo je naravno potaknuto strahom i dubokim neznanjem.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
protjeran
offline
Gay Friendly radno okruženje ?O

Ok, voliš primat, OK, tvoja stvar. KAJ sam rekao?

Ništa, ne volim pedere, TO JE POREMEĆAJ, kraj priče. Ne smetaju me, al nek zadrže UNUTAR 4 ZIDA svoje kuće svoje sklonosti.

TI kažeš da te smeta kaj iznosim SVOJE MIŠLJENJE, moje mišljenje je da to ne valja, tvoje da valja, i po čemu je tvoje mišljenje točnije ili cjenjenije? goodye je dobro rekao, slabići koji su preslabi da naprave samoubojstvo pređu u homiće, to nije urođeno, to se stiče kroz godine, tj. kroz način života.

 

Kad krene se pričat o homofobima kak su "nenormalni", ne vidim zašto ne govorit o homoseksualcima da su nenormalni, dolazi do toga da heteroseksualci nemaju pravo glasa jer se homići osjećaju ugroženima.

Maslac---malo lupetaš, tj- puno lupetaš.

U nedostatku argumenata okrenuo si se vrijeđanju, otvorenom vrijeđanju.

Inteligencija se vidi po tome kako se osoba snalazi u novoj nepoznatoj situaciji, ti u prvom postu si se jadno snašao, krenuo s vrijeđanjem. Toliko o IQ.

http://s3.ba.bitefight.org/c.php?uid=125264
Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
macak kaže...

Imao sam čak i jednog kolegu, koji se otvoreno izjašnjavao kao gay. U firmi smo ga najnormalnije prihvatili i normalno se družili s njim. Iako sam primijetio da ljudi takve orijentacije često vole to isticati, pa nas je tako i on nekoliko puta pokušao isprovocirati pričama kako jedva čeka postati otac.


Takvih ljudi ima i bit će. Koliko heteroseksualnih prijatelja imaš a da ističu kako su pr*ili ovaj vikend? Kladim se jako puno.

Attention whoreing je jako izražen na svijetu, naročito kod nas seljaka sa balkana.

 

Batista kaže...

Svaka cast, reko si sve kako spada. Ovo podebljano mene zivcira kod takvih. Kad oni ne zele priznat da je to bolest... I onda se pozivaju na prava kao sto je posvajanje djeteta...

Jedina restrikcija koju bi ja homoseksualnim parovima stavio je posvajanje djece. Ostalo (brakovi i slično) apsolutno bi trebalo biti dozvoljeno.

 

IN_trance001 kaže...

Nebih htio stvoriti ikakve antipatije i sl. al ja sam osobno poprilično veliki homofob. Jednostavno mi je nezamislivo suprostavljat se prirodi.


A priroda kaže da i u životinjskom svijetu postoji homoseksualnost. Čemu se onda suprotstavljamo?

 

Tracer kaže...

Osobno smatram da privatnim stvarima nije mjesto na poslu, pa tako niti pričama o nečijoj osobnoj seksualnosti. Radno mjesto je okolina gdje su ljudi birani na osnovu potrebnih kvaliteta za određeno radno mjesto, a ne na osnovu nacionalne ili vjerske pripadnosti ili seksualne orjentacije. Stoga, u takvoj okolini koja je sastavljena na osnovu takvih kriterija i kvaliteta će se vrlo vjerovatno naći i onih koji misle drukčije o nekim drugim stvarima ne vezanima za posao (poput homoseksualnosti) te je takva okolina zato KRIVO MJESTO za ikakvo iznošenje takvih osobnih stvari. Imam jako dobrih kolega na poslu no nikada ih ne miješam za prijatelje (iako to mogu i postati). Međutim, naše druženje je uglavnom vezano profesionalnim razlozima i ja nemam nikakvih potreba takvim osobama pričati ikakve svoje intimne stvari. Što bih ja time uopće želio postići? Što to ikome od njih znači zašto sam ja npr. prekinuo sa svojom curom ili sl.? Tako isto,  čemu spominjati da si homoseksualac, jer onaj tko je homoseksualac sigurno ne treba za to tražiti blagoslov ili priznanje od kolega s posla. To je ipak samo njegova privatna stvar.

 

Pišem ovo jer sam radio u jednoj građevinskoj firmi kao informatičar, a u njoj je bio jedan homoseksualac. Naime, ne mogu reći da u toj firmi nije bilo homofoba, no ljudima je više smetalo njegovo konstantno isticanje toga nego sama ta činjenica da je on homoseksualac. Kao da se trudio time isticati od drugih, i ne samo to - već tražiti odobravanje drugih. Dok, većinu ljudi uopće nije zanimala njegova seksualna orjentacija već da ih time prestane maltretirati. Zamislite da vas za gotovo svaku pauzu na poslu on gnjavi nekim svojim osobnim stvarima te prirode poput kud da dečka odvede i što da mu kupi jer se ovaj naljutio na njega. Sorry, ali to su tvoje osobne stvari i uopće mi je neugodno slušati o tome bio ti gay ili ne. Naravno, da ste mu pristupili tako svi bi vas odmah automatski deklarirali kao homofoba, dok ste vi tek možda htjeli napraviti napraviti granicu između osobnog i profesionalnog.

Kao što sam gore spomenuo, na svijetu postoji puno ljudi koji su 'ovisni' o pažnji. Ne prezaju od ničega da ju dobiju. Pogledaj samo jedan facebook, cure i dečke koji stavljaju svoje golišave fotke. Zbog čega to rade? Zbog pažnje dragi moj. Likova kao ovaj kojeg si opisao ima i u 'hetero svijetu', budi siguran da ih puno i znaš.

 

Samo se sjeti koliko ti je puta prijatelj pričao kako je bario malu ili kako mu ga je dobro... Koja je razlika?

 

doxy kaže...

I Zorane, ko prvo, tome nije mjesto na svijetu, kamoli na poslu. Drži svoje naklonosti između 4 zida svoje sobe/kuće, dok izađeš budi normalan čovjek. Protiv takvih nema nitko ništa, a doma možeš i naglavačke hodati. Niko ni "a" neće reć.


Stavovima kao što je tvoj nije mjesto na svijetu. Mislim da takvi zadrti, 'seljački' stavovi više štete društvu nego homoseksualci.

 

Da se razumijemo, i ja sam jednom bio homofoban, zadrti seljak koji nije volio nikoga 'drugačijeg'. Prezirao sam na rasnoj, seksualnoj i nacionalnoj osnovi.

Sva sreća pa sam odrastao, shvatio sam da sam zapravo JA bio seljačina. Nisu oni bili lošiji od mene, nego baš suprotno.

 

Stanite na trenutak, razmislite o svemu....

Homoseksualac je čovjek kao i vi, njegova seksualna orjentacija je njegov izbor, ne bolest.

 

Bit ćete bolji ljudi jednom kada to tako počnete gledati.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
16 godina
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
Buffer Overflow kaže...
Psiho246 kaže..

Mmmmm

Ja ne vidim te tvoje "nepobitne cinjenice".

Kako mrzim kad se ljudi razbacuju tom rijeci..."cinjenica".

Zasto homoseksualnost nebi bio poremecaj?

To je seksualni poremecaj isto kao i kod pedofila, nekrofila, zoofila itd.

Samo iz jednadbe uzmi dijete/mrtvaca/zivotinju i dodaj osobu istog spola.

U Americi postoje klinike za ljecenje ovakvih osoba i homoseksualizam se bez problem lijeci.

Postoje indicije da je homoseksualnost zapravo nacin majke prirode da smanji prenapucenost na zemlji, ali to je druga prica.

Zato što nije? Zato jer su znanstvene studije pokazale tako? Ono, možda zato..

 

Ovo drugo je naravno potaknuto strahom i dubokim neznanjem.

Glupost. Isto tako je neko vrijeme bilo proglaseno kao poremecaj.

Danas to nije, ne zbog znanstvenih studija vec zbog pritiska svakakvih udruga.

Hocu link na tu znanstvenu studiju koja je nesto takvo dokazala.

Stvar je vrlo jasna i zdravim razumom se da lagano doc do zakljucka.

Ljudsko bice za reprodukciju treba drugog pripadnika svoje vrste, suprotnog spola.

Reprodukcija je nacin ocuvanja vrste.

Homoseksualnost je u (ne)prirodi protiv toga.

Homoseksualnost je poremecaj.

 

To se da zakljuciti i iz ove jednostavne jednadbe koju si citirao.

Iz jednadbe izbacis jedno,  dodas osobu istog spola i to je = seksualni poremecaj.

 

Homofobija nema puno veze sa primitizmom.

Zapravo iz moje perspektive, vi ste zatrovani medijima i svakakvim udrugama koji sire "homoseksualnu agendu".

Buffer Overflow kaže...
Psiho246 kaže...

Oprosti, mozes li mi objasniti kako se to tocno prode IQ test? ;) :P

Pa da ti onda objasnim ako nisi razumio. Postaviš granicu za prolaz od 100 bodova, recimo po tzv. B raspodijeli. I ne prođeš. Vrlo jednostavno.

Dobro, tako vec da.

Inace se sam IQ test ne moze "proci". Samo se moze dobit broj bodova.

Inace, zanimljiv koncept, ali s tvoje strane malo licemjeran.

Znaci zabranio bi manje inteligentim ljudima pristup internetu, ali da to ja kazem za homoseksualce rekao bi mi da sam zadrta seljacina. ;)

It works both ways. :P

- Psiho246
16 godina
offline
Gay Friendly radno okruženje ?O

Po tom pitanju ispada da sam zaostao i sl... Al nema sanse da me itko uvjeri da  je crno - bijelo... Homoseksualnost je sada nesto normalno ? Znas onu sprdnju - Da je Bog htio homoseksualce, napravio bi Adama i Stevu...

 
6 3 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Gay Friendly radno okruženje ?O

Homoseksualnost je izbor...djelomično, da. Po čemu sam ja seljačina? Objasni se.

Kaj sam krivo i protiv homo rekao?

Ja kažem da zadrže to između sebe i doma u kući/stanu. Dok izađu van neka se ponašaju NORMALNO. Nikome ništa, moji stavovi su čisto ljudski.

To je bolest psihičke naravi, kažeš ima toga u prirodi, ok, nisu sve životinje savršene, ima i bolesnih.

 

Ako je moj stav prema homoseksualizmu, ajmo reć neutralan, kaj je u tome toliko SELJAČKI i zadrto? Kaj bi trebo ić na gay parade i promovirat gay udruge? Pojasni se.

http://s3.ba.bitefight.org/c.php?uid=125264
Moj PC  
1 5 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
Danny_HR kaže...

 

Batista kaže...

Svaka cast, reko si sve kako spada. Ovo podebljano mene zivcira kod takvih. Kad oni ne zele priznat da je to bolest... I onda se pozivaju na prava kao sto je posvajanje djeteta...

Jedina restrikcija koju bi ja homoseksualnim parovima stavio je posvajanje djece. Ostalo (brakovi i slično) apsolutno bi trebalo biti dozvoljeno.

 

   Djelomicno se slazem.

IN_trance001 kaže...

Nebih htio stvoriti ikakve antipatije i sl. al ja sam osobno poprilično veliki homofob. Jednostavno mi je nezamislivo suprostavljat se prirodi.


A priroda kaže da i u životinjskom svijetu postoji homoseksualnost. Čemu se onda suprotstavljamo?

 

Homoseksualac je čovjek kao i vi, njegova seksualna orjentacija je njegov izbor, ne bolest.

 

Zivotinje, bas kao i ljudi mogu imati razne bolesti i poremecaje.

Samo zato sta i zivotinja moze biti homoseksualna, ne znaci da to nije poremecaj.

Ako se zivotinja rodi/izlegne sa dvije glave i tri noge, to onda nije poremecaj?

I jos jedna stvar. Homoseksualna zivotinja umre bez potomaka, i njena krvna linija prestaje.

Kod nekih vrsta takve zivotinje budu i izopcene i prepustene sebi i vrlo brzu ugibaju.

- Psiho246
16 godina
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
Psiho246 kaže...

I jos jedna stvar. Homoseksualna zivotinja umre bez potomaka, i njena krvna linija prestaje.

Kod nekih vrsta takve zivotinje budu i izopcene i prepustene sebi i vrlo brzu ugibaju.

Znam i hetero ljude čija se krvna linija prekine. Koliko je samaca na svijetu. Krvna linija mi nije argument. Ima puno ljudi koji neće imati djecu  jer nemaju partnera, isto tako puno ljudi koji odaberu nemati djece.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
16 godina
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
doxy kaže...

Ako je moj stav prema homoseksualizmu, ajmo reć neutralan, kaj je u tome toliko SELJAČKI i zadrto? Kaj bi trebo ić na gay parade i promovirat gay udruge? Pojasni se.

Tvoj stav prema homoseksualizmu je sve samo ne neutralan. Više puta si to pokazao ovdje na forumu. Potvrditi mogu mnogi.

 

I da se odmah ogradim, nisam napisao da si seljačina, već da su ti stavovi zadrti i 'seljački'. I u krajnjem slučaju ne odnosi se samo na tebe, ima ih još.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
protjeran
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
Psiho246 kaže...

Glupost. Isto tako je neko vrijeme bilo proglaseno kao poremecaj.

Danas to nije, ne zbog znanstvenih studija vec zbog pritiska svakakvih udruga.

Hocu link na tu znanstvenu studiju koja je nesto takvo dokazala.

Stvar je vrlo jasna i zdravim razumom se da lagano doc do zakljucka.

Ljudsko bice za reprodukciju treba drugog pripadnika svoje vrste, suprotnog spola.

Reprodukcija je nacin ocuvanja vrste.

Homoseksualnost je u (ne)prirodi protiv toga.

Homoseksualnost je poremecaj.

 

To se da zakljuciti i iz ove jednostavne jednadbe koju si citirao.

Iz jednadbe izbacis jedno,  dodas osobu istog spola i to je = seksualni poremecaj.

 

Homofobija nema puno veze sa primitizmom.

Zapravo iz moje perspektive, vi ste zatrovani medijima i svakakvim udrugama koji sire "homoseksualnu agendu".

Dobro, tako vec da.

Inace se sam IQ test ne moze "proci". Samo se moze dobit broj bodova.

Inace, zanimljiv koncept, ali s tvoje strane malo licemjeran.

Znaci zabranio bi manje inteligentim ljudima pristup internetu, ali da to ja kazem za homoseksualce rekao bi mi da sam zadrta seljacina. ;)

It works both ways. :P

Opet ne. Biološki mehanizam koji dovodi do homoseksualizma je danas poznat. Da ne razglabam o biokemiji itd samo ću dati jednu kratku natuknicu: Dakle, primjećeno je da je veliki broj (puno veći nego inače) djece rođene neposredno nakon 2 svjetskog rata kasnije u životu "postalo" homoseksualno. Zašto? Zato jer su trudnice u ratu bile izložene velikom stresu, a kod velikog stresa se mjenja kemijsko stanje tijela (hormoni itd) i time utjecalo na seksualnu orijentaciju djeteta/buduće osobe. I to je sad bolest? Nije, nego jednostavna kemija. Nadalje samo još jedna crtica: Svi mi imamo ženski mozak do određenog trenutka razvoja u maternici. Nakon toga s obzirom na genetsku strukturu počinju djelovati određeni hormoni koji "obrade" mozak zametka. I tako nastaje "muški mozak". Studije su pokazale da nedovoljna količina hormona testosterona (i ostalih) pri toj (obradi) dovodi do homoseksualne orijentacije u kasnijem periodu.

 

 

Znam da se ne može proći. I naravno da ne bi zabranio, to je bila šala, ali da selekcija treba to je istina. Zašto? Previše je bolesnika na internetu.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
protjeran
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O

Pedeset se godina zapadna znanost time bavi, a taj je period iznimno velik za bavljenje jednim problemom, a sama sklonost stara je preko 5000 godina. Uzmi si primjer s gravitacijom, bi li mogao isto to reći i za nju? Tek parsto godina taj fizikalni fenomen postoji objašnjen u znanosti, bi li onda i tu rekao VAU, ČAK PARSTO GODINA!?

 

Nije bolest, da si u životu pročitao knjigu (o bilo čemu zapravo) i da nisi odgojen u ruralnoj sredini sa fundamentalističkim (vjerojatno ortodoksno-katoličkim) stavovima možda bi to i mogao shvatiti, ovako si jednostavno žalosna isprika za čovjeka, koji na račun svojih zadrtih i nazadnih stavova, s kojima se nitko iole upućen ne slaže, omalovažavaš i osuđuješ cijelu jednu skupinu ljudi.

 

Postotak "normalnosti" nema nikakve veze sa onime što nazivamo "normalnim čovjekom". To ni ne postoji, "normalnost" se mijenja ovisno o kulturno-civilizacijskim postavkama, tebi je normalno da žena kuha i sprema po doma dok ti radiš, na bliskom istoku uz sve to mora još i biti prekrivena da je nitko ne vidi, ako tebe žena prevari prebit ćeš ju kao što pravi muškarac prebije svoju ženu, na bliskom istoku će je javno kamenovati; u usporedbi s tim (nazadnim) stavovima, na zapadnom svijetu (gdje je doktrina jednakosti i slobode dosegla svoj vrhunac) svi će ovi slučajevi biti za osudu, eto ti dokaz da "normalnost" nema veze s nikakvim objektivnim mjerilima (jer ta mjerila ne postoje) već sa stečevinama kulture. Evo ovako, velika većina svih znanstvenih otkrića, tj. znanosti uopće, kao i kulture zasluga su starih grka, osnovali su minimalno 9 različitih znanosti, mnoge dodatne nauke, ostavili nam kulturno-povijesnu baštinu na kojoj su se uzdigli rimljani itd. Sve to dolazi od naroda koji je prije svega bio homoseksualan, heteroseksualni su se odnosi "obavljali" zbog produženja vrste, kako to objašnjavaš?

Ček...ovo su tvoji argumenti? Ovo dokazuje da je to normalno? Kakve veze imaju ŽENE na Bliskom Istoku s homoseksualizmom i ovom temom?

Usporedba ti je smiješna, i to jako.

 

Tema je pederluk na poslu, a ne žene na Bliskom Istoku.

Na poslu tome nema mjesta, kraj rasprave. I dalje stojim da homo nije normalno NI PRIRODNO, kaj prirodno ima u tome?

 

PITANJE!!!!!

 

KAJ prirodno ima u istospolnoj "vezi"? (molim bez fora ima i lavova pedera).

http://s3.ba.bitefight.org/c.php?uid=125264
Moj PC  
2 4 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
M_dipl. kaže...
Psiho246 kaže...

Mmmmm

Ja ne vidim te tvoje "nepobitne cinjenice".

Kako mrzim kad se ljudi razbacuju tom rijeci..."cinjenica".

Zasto homoseksualnost nebi bio poremecaj?

To je seksualni poremecaj isto kao i kod pedofila, nekrofila, zoofila itd.

Samo iz jednadbe uzmi dijete/mrtvaca/zivotinju i dodaj osobu istog spola.

U Americi postoje klinike za ljecenje ovakvih osoba i homoseksualizam se bez problem lijeci.

Postoje indicije da je homoseksualnost zapravo nacin majke prirode da smanji prenapucenost na zemlji, ali to je druga prica.

Zašto ne bi? Zato što je odavno pobijena svaka slična sumnja, i to od strane svih znanosti koje su se time bavile. To je isto kao da ja pitam zašto moje računalo iz '97. ne bi pokrenulo Crysis? Zato što ne može i to je svakom iole upućenom jasno.

 

U americi postoje svakakve gluposti, pa tako i ova. I ne, homoseksualizam se ne liječi, ne radi se o bolesti nego o sklonosti, a sklonost se može promijeniti, u tom smislu možeš govoriti o "liječenju" ako baš hoćeš. Ne znam jesi li gledao Bruna, tamo imaš lijepu skrivenu kameru o tome kako ti svećenici "liječe" homoseksualizam, općenito imaš jako puno lijepih stvari što "postoje u americi" pa se ugledaj malo.

 

Te indicije su također pi_darije, gdje nalazite ovakve gluposti!? U crkvi? Gdje?

Hehe, pa to vam je "vas" zapad na kojeg ste se pozivali. :P

Inace, ja bas i nisam vjernik niti se opterecujem vjerom, a crkvu ne volim.

Tako da molim te, nemoj me stavljati u taj kos. ;)

Svoje misljenje baziram iskljucivo na znanstvenom pristupu i zdravom razumu a ne na nekom nauku crkve.

Opet mi nisi dao nikakve "nepobitne cinjenice" ali nema veze.

Buffer Overflow

Opet ne. Biološki mehanizam koji dovodi do homoseksualizma je danas poznat. Da ne razglabam o biokemiji itd samo ću dati jednu kratku natuknicu: Dakle, primjećeno je da je veliki broj (puno veći nego inače) djece rođene neposredno nakon 2 svjetskog rata kasnije u životu "postalo" homoseksualno. Zašto? Zato jer su trudnice u ratu bile izložene velikom stresu, a kod velikog stresa se mjenja kemijsko stanje tijela (hormoni itd) i time utjecalo na seksualnu orijentaciju djeteta/buduće osobe. I to je sad bolest? Nije, nego jednostavna kemija. Nadalje samo još jedna crtica: Svi mi imamo ženski mozak do određenog trenutka razvoja u maternici. Nakon toga s obzirom na genetsku strukturu počinju djelovati određeni hormoni koji "obrade" mozak zametka. I tako nastaje "muški mozak". Studije su pokazale da nedovoljna količina hormona testosterona (i ostalih) pri toj (obradi) dovodi do homoseksualne orijentacije u kasnijem periodu.

 

 

Znam da se ne može proći. I naravno da ne bi zabranio, to je bila šala, ali da selekcija treba to je istina. Zašto? Previše je bolesnika na internetu.

Mjesas poremecaj sa bolescu.

Bilo kakve abnormalne kemijske promjene obicno i dovode do poremecaja. Krivom prehranom moze doci do kemijske promjene koja ce u kraju rezultirati sa poremecajem probavnog sustava.

Ovo sto si ti opisao ocito ukazuje na poremecaj kod homoseksualaca.

 

Ispricavam se na nespretnom citiranju, ali neznam kako citirati kad se ureduje poruka, a neko nadobudan mi je dao zuti, vjerojatno zato sto sam double posto iz istog razloga u ovoj temi.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2010 9:33 (Psiho246).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
Danny_HR kaže...


A priroda kaže da i u životinjskom svijetu postoji homoseksualnost. Čemu se onda suprotstavljamo?

 

 

Bas sam neki dan gledao, imaju neki sismisi lizu sami sebe, moj macor, zavuce se negdje i lize se.

Znaci li to da bi bilo sasvim normalno da ljudi samo sebi pocmu pusiti? Stvarno, to bi smatrali normalnim?

 

E reci cu vam, da to bi za par godina bilo normalno, bili bi nenormalni oni koji bi se suprostavili tome, to se ugrozena vrsta, bas kao i homoseksualci, oni su manjina i njih se treba postivati. Ma daj molim te.

 

Sto me najvise smeta kod te homoseksualnosti, je to sto se mora razglasiti na sva zvona po TV-u non stop, puste parade i sranja, pa vise je straight ljudi, sto oni nebi pravili puste parade i hvalili se time, "ej ja sam straight". Kako je pocelo, mislim da nismo ni daleko od toga. Brzo ce ovi sada "normalni" postati manjina.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
offline
RE: Gay Friendly radno okruženje ?O
goodye kaže...

Bas sam neki dan gledao, imaju neki sismisi lizu sami sebe, moj macor, zavuce se negdje i lize se.

Znaci li to da bi bilo sasvim normalno da ljudi samo sebi pocmu pusiti? Stvarno, to bi smatrali normalnim?

 

E reci cu vam, da to bi za par godina bilo normalno, bili bi nenormalni oni koji bi se suprostavili tome, to se ugrozena vrsta, bas kao i homoseksualci, oni su manjina i njih se treba postivati. Ma daj molim te.

 

Sto me najvise smeta kod te homoseksualnosti, je to sto se mora razglasiti na sva zvona po TV-u non stop, puste parade i sranja, pa vise je straight ljudi, sto oni nebi pravili puste parade i hvalili se time, "ej ja sam straight". Kako je pocelo, mislim da nismo ni daleko od toga. Brzo ce ovi sada "normalni" postati manjina.

A - Tvoj mačor se ne liže iz seksualnog razloga, čisti se.

B - Jesi ikada masturbirao?

C - Slažem se da su parade i 'razglasi na sva zvona' nepotrebni.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice