[Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova zaključana tema

poruka: 17
|
čitano: 1.576
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
[Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova

Nova, nekorištena i zapakirana -na kutiji tvornička naljepnica. 

 

Račun i 3 godine garancija sa današnjim datumom iz dućana IQCentar -Zagreb.

 

 

3400 kn

 

*PRODANO*

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 15:15 (Salencer).
5 godina
offline
Re: [Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova

Koliko je bučna pod punim opterečenjem? Nisi probao jer je zapakirana, ali ako znaš možda...

Imam 3060 Ti Eagle OC i razmišljam ju prodati za sličnu cijenu jer me živcira buka, pa uzeti neku tišu i ova tvoja mi je potencijalno interesantna.

3 godine
offline
[Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova

isti pimpek ti je eagle ili ova ghost, ako hoces tisinu onda msi trio, msi suprim, asus strix

 

sad ce neki doci sa "ja svoju necujem" a ono ronda na 2000+rpm u igrama. takve zanemariti jer ne znaju sto je tisina

14 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova
Ulysses182 kaže...

Koliko je bučna pod punim opterečenjem? Nisi probao jer je zapakirana, ali ako znaš možda...

Imam 3060 Ti Eagle OC i razmišljam ju prodati za sličnu cijenu jer me živcira buka, pa uzeti neku tišu i ova tvoja mi je potencijalno interesantna.

Undervolt + custom fan krivulja je rijesenje tvojih problema a ne nova kartica..

5 godina
offline
Re: [Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova
ansha kaže...
Ulysses182 kaže...

Koliko je bučna pod punim opterečenjem? Nisi probao jer je zapakirana, ali ako znaš možda...

Imam 3060 Ti Eagle OC i razmišljam ju prodati za sličnu cijenu jer me živcira buka, pa uzeti neku tišu i ova tvoja mi je potencijalno interesantna.

Undervolt + custom fan krivulja je rijesenje tvojih problema a ne nova kartica..

Ok zanimljivo. Hvala na info. Malo sam googlao prednosti i mane undervolta i čini se da si u pravu.

No, isto tako vidim i da undervolt smanjuje stabilnost (ako je čip lošiji), i da se to pak riješi underclockom, a to naravno smanjuje performanse. Jesam u pravu ili sam nešto krivo shvatio?

Svakako ću probati što si predložio, thx.

 

OP sry kaj ti malo hijackamo temu, ali barem dobiješ free bump topica :P

14 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova
Ulysses182 kaže...
ansha kaže...
Ulysses182 kaže...

Koliko je bučna pod punim opterečenjem? Nisi probao jer je zapakirana, ali ako znaš možda...

Imam 3060 Ti Eagle OC i razmišljam ju prodati za sličnu cijenu jer me živcira buka, pa uzeti neku tišu i ova tvoja mi je potencijalno interesantna.

Undervolt + custom fan krivulja je rijesenje tvojih problema a ne nova kartica..

Ok zanimljivo. Hvala na info. Malo sam googlao prednosti i mane undervolta i čini se da si u pravu.

No, isto tako vidim i da undervolt smanjuje stabilnost (ako je čip lošiji), i da se to pak riješi underclockom, a to naravno smanjuje performanse. Jesam u pravu ili sam nešto krivo shvatio?

Svakako ću probati što si predložio, thx.

 

OP sry kaj ti malo hijackamo temu, ali barem dobiješ free bump topica :P

Ne moras gubit performanse undervoltom, mozes zadrzat stock clockove uz nizi napon...

15 godina
offline
[Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova

Imam tu grafu koju kolega prodaje i nije bešumna. Undervolt i podešavanje venta riješava taj problem kome je bitno 

Sobzirom da gejmam sa upaljenim zvučnicima, soundbarom ili još bolje slušalicama ne čujem ju naravno ništa, pa sam stavio napon na defolt, dignuo memoriju za 1000 mhza i gpu za 100 mhza, i derem tak bez frke uz teperature do 75 stupnjeva.

 

 

2 godine
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova
+1ghz VRAM? Kakve su temp?
15 godina
offline
Re: [Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova

da, 1 ghz za vram, evo temperatura i svega nakon sat vremena Valhalle.

 

5 godina
offline
Re: [Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova
ansha kaže...
Ulysses182 kaže...
ansha kaže...
Ulysses182 kaže...

Koliko je bučna pod punim opterečenjem? Nisi probao jer je zapakirana, ali ako znaš možda...

Imam 3060 Ti Eagle OC i razmišljam ju prodati za sličnu cijenu jer me živcira buka, pa uzeti neku tišu i ova tvoja mi je potencijalno interesantna.

Undervolt + custom fan krivulja je rijesenje tvojih problema a ne nova kartica..

Ok zanimljivo. Hvala na info. Malo sam googlao prednosti i mane undervolta i čini se da si u pravu.

No, isto tako vidim i da undervolt smanjuje stabilnost (ako je čip lošiji), i da se to pak riješi underclockom, a to naravno smanjuje performanse. Jesam u pravu ili sam nešto krivo shvatio?

Svakako ću probati što si predložio, thx.

 

OP sry kaj ti malo hijackamo temu, ali barem dobiješ free bump topica :P

Ne moras gubit performanse undervoltom, mozes zadrzat stock clockove uz nizi napon...

1) stabilnost, 2) performanse, 3) niska voltaža/buka. Izaberi dvoje. Jel nije tak?

14 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova
Ulysses182 kaže...
ansha kaže...
Ulysses182 kaže...
ansha kaže...
Ulysses182 kaže...

Koliko je bučna pod punim opterečenjem? Nisi probao jer je zapakirana, ali ako znaš možda...

Imam 3060 Ti Eagle OC i razmišljam ju prodati za sličnu cijenu jer me živcira buka, pa uzeti neku tišu i ova tvoja mi je potencijalno interesantna.

Undervolt + custom fan krivulja je rijesenje tvojih problema a ne nova kartica..

Ok zanimljivo. Hvala na info. Malo sam googlao prednosti i mane undervolta i čini se da si u pravu.

No, isto tako vidim i da undervolt smanjuje stabilnost (ako je čip lošiji), i da se to pak riješi underclockom, a to naravno smanjuje performanse. Jesam u pravu ili sam nešto krivo shvatio?

Svakako ću probati što si predložio, thx.

 

OP sry kaj ti malo hijackamo temu, ali barem dobiješ free bump topica :P

Ne moras gubit performanse undervoltom, mozes zadrzat stock clockove uz nizi napon...

1) stabilnost, 2) performanse, 3) niska voltaža/buka. Izaberi dvoje. Jel nije tak?

Nije tako jer su grafe na stocku gadno overvoltane sta znaci da mozes undervoltat i imat iste performanse i stabilnost.

 

Evo ti slika iznad, covjek ima max 2010mhz pri 1.081V, kod mene je namjesteno da imam max 2055mhz al pri 0.975V..

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 6:56 (ansha).
3 godine
offline
Re: [Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova
Petar hw kaže...

isti pimpek ti je eagle ili ova ghost, ako hoces tisinu onda msi trio, msi suprim, asus strix

 

sad ce neki doci sa "ja svoju necujem" a ono ronda na 2000+rpm u igrama. takve zanemariti jer ne znaju sto je tisina

 imam istu karticu i uopće nije "bučna", ma što to značilo.

možda tiha,bučna, bučnija, nepodnošljivo bučna.

u igrama je bučnija od grafičke s 3 ventilatora, ali ni te s tri nisu silent u igrama... inače buku ne čujem, jer igram uglavnom shootere, ili nekakve auto utrke, pa ni ne čujem sebe od buke, a kamoli karticu..

 

tko hoće grafički silent, neka izvadi svoju i igra na integriranoj.

 

nema tihih grafičkih u zahtijevnijim igrama.

ima samo manje ili više bučnih.

 

dakle, ta kartica s dva ventilatora je "nešto bučnija pod opterećenjem", što lijepo piše i TU

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 8:28 (Zaporožac).
14 godina
protjeran
offline
Re: [Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova
Zaporožac kaže...

 

nema tihih grafičkih u zahtijevnijim igrama.

ima samo manje ili više bučnih.

 

Ooo, ima tihih ne brini. Naletit ces jednom na takvu ;)

 

3 godine
offline
Re: [Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova
ansha kaže...

 Ooo, ima tihih ne brini. Naletit ces jednom na takvu ;)

 ima, s pasivnim hladnjakom. 

 

ček sad, ja mislim, možda ja imam predobro kućište...

prije desetak godina sam ga platio 1400kn, teško, pravi debeli čelik, ima tvornički zvučnu izolacijsku pjenu na vratima kućišta.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 9:05 (Zaporožac).
16 godina
offline
[Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova

Kao vlasnik Palit duo ( koja ti je istovjetna toj Gainward ) i msi gaming x duo modela....

 

Palitka laganija, slabiji hladnjak, glasna podosta no lijepog rgb osvjetljenja, lijepše nego kod msi, posebice taj sačasti osvjetljeni backplate, svijetli cijeli naziv RTX Nvidia, i ona traka pozadi, te samo 1x8pin sa psu su ono što mi se svidjelo...undervoltanjem stvar naravno bolja, manje glasna, na 0.875v sam stavio te je boost bio na 1830mhz, bolje od toga nije išla na toj voltaži.

 

Msi....tiša po defoltu no ne nešumna, hladnija na stocku nekih 4c, te tiša no ne toliko zamjetno....undervolt 0.875v boost 1900mhz, te ajmo reči kvalitetnije izrađena kartica...

 

Uglavnom nisu loše kartice, najbolji modeli su svakako MSI trio Z te Asus Strix po pitanju tišine...da li opravdavaju razliku u cijeni....pa kako kome, stvar ukusa.

10 godina
offline
[Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova

Imam istu takvu, samo OC verziju.

Ja jako, ali baš JAKO patim od buke računala. Sve mora biti nečujno.

Ni blizu od "tihe". Da, radi u 0-RPM načinu rada sve do cca 40W potrošnje. Dakle, u nezahtjevnima igrama računalo ne proizvodi zvukove. Najglasnija stvar je HDD koji se ponekad upali. Povremeno se ventilatori upale čisto da spuste temp sa 70 na 50, svakih 10ak minuta. I to kroz ljeto, dok je u stanu 25-27°C.

U igrama je odprilike na 30% brzine ventilatora, 1,300 RPM. To je čujno u tihoj sobi. Osjetno čujno, a mašina stoji ispod stola.

Najviše što je došla je na 55% ventilatora, 1,900 RPM. E to je jako čujno. No rijetko, kad je jako vruće u stanu te radi neki render pa je potrošnja 200W+.

Maksimum od 100%, 3,000 RPM prirodno nikad ne može doći, no onda je skoro glasnija od mog usisavača.

Evo igram novi Saints Row na 1440p Ultra i ne dođe do 50% ventilatora.

 

Šteta što je plastične konstrukcije, ne kužim poantu plastičnog backplate-a, no svejedno je podosta kompaktna kao kartica koja vuče 200W u odnosu na GTX 770 OC koju je zamijenila (totalno metalna, jako teška, isto 200W). Ono što me tješi je konstrukcija hladnjaka; biti će jako jednostavno zavezati neki kvalitetniji 80mm ventilator na nju kad istekne garancija (ako se ne proda u međuvremenu).

No ne žalim što sam ju kupio, za vrijeme najveće nestašice platio ju jedva preko MSRP.

 

 

E, sad, undervolt;
U slikama vidite povećanje u benchmarku pri undervoltu. Uz to, troši cca 10-15W manje, te je 5°C hladnija pri istim opterećenjem. Vrijedi tih par sati petljanja po postavkama.

 

EDIT: E, da, ventilatori NE MOGU IĆI ISPOD 30%! Da, grozno, jer da se postave na nekih 900-1,000 okretaja, ne bi se čuli. Nisu baš kvalitetni, sve više razmišljam o zamjeni sa 80mm Arctic ili Noctua ventilatorima.

Nakon+Undervolta Nakon+Undervolta
Prije+Undervolta Prije+Undervolta
The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 10:39 (imsonotgonnatellyoumyname).
16 godina
offline
[Prodaja] Gainward RTX3060Ti - Nova

Na koliko si stavio AA u benchmark testu....na off predpostavljam??

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice