Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

poruka: 24
|
čitano: 3.586
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

+znaci budjet mi je malo skocija sa 2 na 4 tisucice...

iman vec:

-antec 430 earthawts psu

-wd raptor 150gb + 160gb sata disk

-thermaltake soprano kuciste

 

Graficku san proda jer mislin momentalno ulozit sve u cpu i mbo pa cu kasnije uzet graficku. Dotad bi koristija ovu hd4000(neznan u kojem je rangu ali ce valjda vrtit WOW i Diablo 3 sad kad dodje)

RAzmislja san o Asus Sabertooth z77 + 3570k ivy bridge,

 

Nije mi bitan oc barem ne iducih 4godine jer mislin da ce ovo bit dovoljno do tada,

a uzeja bi ovu plocu jer mislin da je najkvalitetnija od svih(ako daju 5god gare).

Cijeno oboje je 3500-3600.

 

Uz ovo jos neki ram koji najbolje ljubi ovaj cpu i mbo, NEzNAN koliko bi uopce ga uzea (4,8 ili 16???)

 

 

Ili da provan s nekon drugon kombinacijom????

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

Nažalost u Hrv. je garancija na sabertooth 2god ali opet je to vrlo izdržljiva ploča. Ako već ideš na 3570k a ne 3770k probaj malo stisnut na matičnoj te za razliku cijene kupi pošten SSD ili brži RAM. Zaboravi na igranje sa HD4000. Eventualno neki hd film i slično.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 17:44 (strit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)
I ja sam potpuno u istoj situaciji kao ti :) Isto te komponente sto si nabrojao imam i ne uzimam grafu sad vec kasnije kad se skupi para. Ja cu IB 3570K ili i52500k i maticnu asrock z77 extreme 6. Vjerovatno to.
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)
koji mi ram preporucas za sabertooth? prvo na redu sljedece je graficka krajem miseca a nakon i ssd je u planu ali do tad ce raptor bar malo ublazit to.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

Koliko si spreman uložit i koliko GB? Pucate previsoko s matičnima ako mislite uzimat 3570k i 8GB rama.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 20:44 (strit).
13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)
a mislija san za pocetak uzet 8 gb,pa kasnije nadogradit...uopce neznan koliko mi triba rama ni kojega... a tija bi maticnu dobru tako da kasnije na njoj mogu iskoristavat sve sta nudi kad ovo malo zastari...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)
bonesmasher kaže...
a mislija san za pocetak uzet 8 gb,pa kasnije nadogradit...uopce neznan koliko mi triba rama ni kojega... a tija bi maticnu dobru tako da kasnije na njoj mogu iskoristavat sve sta nudi kad ovo malo zastari...

Jadnako u praksi možeš koristit 500kn i više jeftiniju matičnu. Gledaj da ti je sabertooth 30% cijene ime. Nema ona nikakve extra funkcije.

 

Ja sa sad uzimam 8GB memorije uzo bi ovako nešto.

Ako ti brzina memorije ne zanima onda gledaj nešto ovako.

 

Ja sebi osobno gledam ovo i ovo.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 23:11 (strit).
13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)
kupujem u drugom ducanu di ima gskill sniper 2133, corsair 2000mhz i corsair 1866 sve kitovi od 2x4gb..jel bi to odgovaralo..a tu plocu kupujen cisto jer mislin da je najkvalitetnija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

NE, naravno da nije isto. Sve što si nabrojao je osjetno sporije i neiplativije kako u kojem slučaju. Ja kad sam sebi kupovao sabertooth p67 pucao sam na hi end ploču ali vjeruj mi ona to nije pa čak ni sa z77 chipsetom. To je hi mid end ploča sa naglaskom na mid range. Što se tiče kvalitete šta jest jest nema baš konkurencije u sličnom cjenovnom rangu.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

Nepotrebno skupa ploča, istinabog lijepa oku, ali po meni ne opravdava cijenu u onome što nudi ili ne nudi u odnosu na ostale modele. Uzmi P8Z77-V ili ako baš želiš PRO verziju i dobar si.

heilige
13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)
danas naruceno u adm ujutro stize,ipak je to sabertooth jer mislin da je najkvalitetnija najizdrzljivija ploca,ivy bridge i obicni ram 1600mhz kingston,jer nece bit oc do daljnjega!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

sve san napravija sredija i bez graficke mi je vrlo dobro za hon i wow :)....

buni me samo to sta memoriju od 1600Mhz u biosu prepoznaje kao 1333Mhz, jeli to normalno ili triba nesto namistit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)
bonesmasher kaže...

sve san napravija sredija i bez graficke mi je vrlo dobro za hon i wow :)....

buni me samo to sta memoriju od 1600Mhz u biosu prepoznaje kao 1333Mhz, jeli to normalno ili triba nesto namistit?

heilige
13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)
sorry na glupon pitanju,a jel to onda oc ili je sve normalno?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)
bonesmasher kaže...
sorry na glupon pitanju,a jel to onda oc ili je sve normalno?

 

Normalno je jer ne ides preko deklarisane brzine memorije. I ja sam morao postaviti na 1600 takodjer.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

mene zanima isto to sto i vas dvojicu sto bolji cpu i mbo a kasnije grafa.

koji si procesor na kraju uzeo?

13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)
uzea san ib i5 3570k...mozda je previse..samo neznan jesan li se zeznija sa ram memorijon, da san uzeja gskill 1866,valjda je to nazivna brzina sabertootha,ali opet neznan,mozda je to onda i oc?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

si zadovoljan sa procesorom?

13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

a znaci bez graficke kartice mogu igrat hon na full i wow istovremeno, skupa s youtube i par internet stranica. nema znaka zapinjanju. vise mi nece ni tribat :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)
hehe vec je kupljeno!..malo je jaca mobo,slabiji cpu...i previse za mene! i7 bi bija preser :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

jeli tko primjetio da su sve sabertooth z77 ploce rasprodane u hr po online shopovima. ja bi isto jednu al nema vise cak ni u linksu. netko kupio i za skoro 2000kn zadnju iz linksa

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 22:34 (djdamir81).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

a ako daju 5 godina garancije,(ne i nas uvoznik naravno) mora da je stvarno kvalitetna

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Mbo + cpu + ram 4000 kn (z77+ivy ili?)

ili ipak nije kvalitetna....

 

ventilator na maticnoj radi ko ruska raketa, 2 tjedna staro...

 

e sad triban rastavljat cili kompjuter,i slat maticnu na reklamaciju.

 

dakle rastavit, platit 100kn postarinu, cekat, cekat i cekat, pa opet sastavit...

 

jer nesmin skidat ventilator....jer nesmin sam kupit drugi ventilator.....wtf?????

 

 

a zasto san kupija ovu plocu? upravo da se ovo ne desi! 

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice