Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.436
|
čitano: 2.371.125
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Rece sorry ljudi, evo vam recimo 20% popusta na sljedecim ugovorima i pomest ce to ispod tepiha, a sud i kaznu ce dobiti nakon 7 godina, i ispast ce sica kao sta je bilo i s applom kada su ih tuzili masivno.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

A jeste se uzasrali za propast intela zato što im je zadnja i9 serija djelomično u banani, serija koja u prodaji Intela nema niti 2% udjela za firmu koja ima 75% cijelog CPU tržišta!! 

Ni jedan ni drugi nemogu propast dok god se ne pojavi treči igrač koji može ozbiljnije zagrist (ARM to još nije) - do tada nema straha za nijednog od njih, jer gle čuda čak i cijene procesora imaju baš praktično jakoooo blizu... 

 

Veči problem imaju obojica jer prodaja CPU-ova pada i pada a GPU raste i raste - nije Nvidija đaba najvrednija firma na planeti trenutno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma kakav ključ u bravu. Sad tko ima love neka kupi dionice, samo 30 dolara su.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
cvaja997 kaže...

Ma kakav ključ u bravu. Sad tko ima love neka kupi dionice, samo 30 dolara su.

Ma neče doslovno propast, ako nije AMD propa u grabu kad je dionica bila po 4$.

 

Ali situacija je vrlo ozbiljna, s obzirom da AMD nije nikad imal ovakav debakl sa štucavim ili zagorjelim procesorima.AMD je imal samo spore/loše procesore, a onda je 2017 došao taj neočekivani Zen i fučkaj ga sad.

 

Joj da tu je bio i Ice Lake 11 Gen, ili bolje da nije niti lansiran itd.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2024 16:35 (rambox).
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Intel je starteška USA kompanija i ako bi propala propala bi USA industrija oružja, nacionalna sigurnost itd. Tak da se to nebu dogodilo, sufinancirati će Intel koliko bude trebalo. S druge strane ako Kina blokira Tajvan nebu niš osim Intela.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2024 17:05 (forumaš).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Svaka čast AMD-u, ali zapostavljamo da AMD of Zen-a 2 fura na tuđoj proizvodnji, Ma i od Zena 1, i njega su licencirali, 14nm.

Dok Intel još uvijek, koliko toliko, drži i razvija svoju.

 

Iako Arrow lake ide dijelom na TSMC, njihov razvoj EUV proizvodnje ide dalje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Intel je starteška USA kompanija i ako bi propala propala bi USA industrija oružja, nacionalna sigurnost itd. Tak da se to nebu dogodilo, sufinancirati će Intel koliko bude trebalo. S druge strane ako Kina blokira Tajvan nebu niš osim Intela.

Isto ti je i za AMD, s obzirom na koje x86 licence drže i da je sad Xilinix pod njima.Podebljani posluju sa vojskom, ali i tehnikalijama za NASU itd.

 

Nije točno, tu je i GlobalFoundries ili u nuždi i njihovih 14nm ili 12nm svima bi dobro došlo kao budali šamar.Šta fali R5 3400G baš ništa, ako ga bilo tko mora koristit jer nema druge opcije itd.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/GlobalFoundries#Fabrication_foundries_in_operation

 

Imaj u vidu, vojska i Nasa ne treba najnovije procese i tehnologije.Njima treba pouzdanost i robusnost, pa za to ti je i previše recimo stari 28nm proizvodni proces.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Intel je starteška USA kompanija i ako bi propala propala bi USA industrija oružja, nacionalna sigurnost itd. Tak da se to nebu dogodilo, sufinancirati će Intel koliko bude trebalo. S druge strane ako Kina blokira Tajvan nebu niš osim Intela.

 Sta ste toliko vezani za TSMC kad jos barem 2 igraca sudjeluju u utrci za procese, prvi Samsung koji grize za vratom TSMC i po node-u i kvaliteti. A vec imaju i planove i patente za next gen pakiranja.

 

Iduce TSMC vec radi na tvornicama u USA, a za 2 tjedna i u Njemačkoj  krece sa tvornicom...

 

TSMC je vec osigurao distribuciju cak i da nista ne rade na Tajvanu kroz jako kratak period.

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
forumaš kaže...

Intel je starteška USA kompanija i ako bi propala propala bi USA industrija oružja, nacionalna sigurnost itd. Tak da se to nebu dogodilo, sufinancirati će Intel koliko bude trebalo. S druge strane ako Kina blokira Tajvan nebu niš osim Intela.

Isto ti je i za AMD, s obzirom na koje x86 licence drže i da je sad Xilinix pod njima.Podebljani posluju sa vojskom, ali i tehnikalijama za NASU itd.

 

Nije točno, tu je i GlobalFoundries ili u nuždi i njihovih 14nm ili 12nm svima bi dobro došlo kao budali šamar.Šta fali R5 3400G baš ništa, ako ga bilo tko mora koristit jer nema druge opcije itd.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/GlobalFoundries#Fabrication_foundries_in_operation

 

Imaj u vidu, vojska i Nasa ne treba najnovije procese i tehnologije.Njima treba pouzdanost i robusnost, pa za to ti je i previše recimo stari 28nm proizvodni proces.

 

 

 

 

 Znam ja za to ali činjenica je da je država uložila u Intel puste milijarde

https://www.intel.com/content/www/us/en/newsroom/news/us-chips-act-intel-direct-funding.html#gs.cgghaz

 

ako bu trebalo dat će kolko treba

11 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

 Znam ja za to ali činjenica je da je država uložila u Intel puste milijarde

https://www.intel.com/content/www/us/en/newsroom/news/us-chips-act-intel-direct-funding.html#gs.cgghaz

 

ako bu trebalo dat će kolko treba

 uložila je država i u tsmc puste milijarde, ne samo tajvan, nego i usa

dapače, osnovali su ga skupa s hrpom drugih sličnih firmi, dali ogromno zemljište za tada jednu od najvećih industrijskih zona, osnovali posebni istraživački institut i plaćali stotine znanstvenika za potrebe razvoja, a subvencionirali debelo i nakon što su ga privatizirali

 

samo što tada amerima čipovi nisu bili toliko u fokusu, pa su se tada i amd i intel morali boriti s takvom nelojalnom konkurencijom bez subvencija, što znamo kako je završilo za amd

sad kad im je došlo iz guzice u glavu, sad sufinanciraju bilo koga tko hoće proizvodit čipove u usa, pa i sam tsmc

8 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

Veči problem imaju obojica jer prodaja CPU-ova pada i pada a GPU raste i raste - nije Nvidija đaba najvrednija firma na planeti trenutno.

Ne baš, to samo da desktop tržištu, odnosno ono kaj je njima svima skoro pa nebitno.

Dok u isto vrijeme imaju ogroman (dvo/troznamenkasti) rast na serverima, AI akceleratorima itd.

Zapravo im svima ide bolje nego ikad, bar dok traje još ovaj hype oko AI i općenito ogroman rast svega vezanoga uz to.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
10 mjeseci
odjavljen
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

.

 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ta krivulja koja kreće od 22-30 dolara izgleda kao da je vrijednost pala 80%, slične fore je imala nevidija kad su pokazivali linije rasta perfomansi od 70-100%, pa je rast od 15% izgledao grafički kao dupli skok...

Uglavnom jadno onda, jadno danas
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Odluka o produženju garancije je dobra, mada Intel očigledno ima nameru da nastavi sa igricom "Oh, vaš procesor nije kupljen u box pakovanju, tako nam je žao, ali mi s tim nemamo ništa!"

 

Nisam u prvi mah preterano ozbiljno shvatio onu vest o 10000 otpuštanja, ali deluje da im ne cveta cveće.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

To je priča za pre-built konfiguracije od OEM-a koje ce se rijesavat tako da se javis tom OEM-u od kojega je kupljeno pa ce on onda dalje sa intelom, nije da nece rijesit i te slucajeve.

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kec na desetku kaže...

To je priča za pre-built konfiguracije od OEM-a koje ce se rijesavat tako da se javis tom OEM-u od kojega je kupljeno pa ce on onda dalje sa intelom, nije da nece rijesit i te slucajeve.

 Hm... ali kod OEMa imaš garanciju na cijelu konfu na 2 godine, tako da onda ništa...

3 mjeseca
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Intel ce dat jamstvo OEM-u a na njemu je da odluci hoce li on tebi. Nema veze to sa Intelom, oni nikad nisu rekli da nece reklamirat niti da nece produzit jamstvo svima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kec na desetku kaže...

To je priča za pre-built konfiguracije od OEM-a koje ce se rijesavat tako da se javis tom OEM-u od kojega je kupljeno pa ce on onda dalje sa intelom, nije da nece rijesit i te slucajeve.

 To je i priča ko je kupio tray varijantu, već su ljudima odbijali.

 A i ko je kupio prebuilt, za sada nemamo nikakvu garanciju niti obećanje da će Intel tu pružati bilo koju dodatnu podršku, tako da je tvoj post optimističan. Daj bože da ispadnu ljudi, ali za sada, imali su priliku da kažu nešto o tome i nisu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2024 9:58 (Ivan(4)).
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kec na desetku kaže...

Intel ce dat jamstvo OEM-u a na njemu je da odluci hoce li on tebi. Nema veze to sa Intelom, oni nikad nisu rekli da nece reklamirat niti da nece produzit jamstvo svima.

 Hebe se krajnjem kupcu i za intela i za oem kad on ne može ostvariti obećano.

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Bojim se da s trenutnim stanjem uma i panicne potrosnje i svijetu "zapadni" kupci bit ce sretninkad im krepa kako bi mogli uzeti novo, brze i snaznije.

 

Lp

maximum effort
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2024 10:25 (metallic).
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ivan(4) kaže...

 To je i priča ko je kupio tray varijantu, već su ljudima odbijali.

 A i ko je kupio prebuilt, za sada nemamo nikakvu garanciju niti obećanje da će Intel tu pružati bilo koju dodatnu podršku, tako da je tvoj post optimističan. Daj bože da ispadnu ljudi, ali za sada, imali su priliku da kažu nešto o tome i nisu.

 Ha vidi sve firme nekad odbiju reklmairati iz nekog razloga, nisam upoznat sa detaljima tog tray slučaja i sta i zasto, ali znam da tray proceosri imaju u radnjama po godinu dana jamstva, ponegdje i vise ali imaju svakako manje od onih u box pakiranju od 3 godine. Razlog tome je sta su i tray modeli nerijetko koristeni ili u nekim slučajevima stavljeni pod tray jer neki ducani prodaju binane modele pa ove koji ne zadovolje prebace u tray.

A dobar vecina tih jamstava ne ide uopce preko intela nego sami ducani daju svoje jamstvo na njih 

 

Sta se tice OEM računala pa tu je kupac u startu pokazao da ga boli briga za jamstvo kada je pristao na jamstvo koje sam OEM daje na to računalo u trajanju od 2 godine u vecini slučajeva, a umjesto da je isao kupiti racunalo na nacin da odabere komponente pa plati slaganje gdje bi dobio jamstvo po komponentama koje ide za neke stvari i preko 10 godina.

 

Nema tu veze sa jamstvom nitko osim samog OEM-a i kupca koji je u startu sam sebe osakatio takvim izborom.

 

Inace natuknica koja pise za OEM racunala i intele:

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2024 10:30 (Kec na desetku).
11 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ivan(4) kaže...

...Daj bože da ispadnu ljudi, ali za sada, imali su priliku da kažu nešto o tome i nisu.

 to nisu ljudi, to su korporativna govna koji će ispast 'ljudi' isključivo ako procijene da će šteta tako biti manja

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Jedno vrijeme sam "mjerkao" 7700 tray u ADM-u.

Malo sam bio skeptican upravo zbog jamstva mada oni navode uredno 36 mjeseci jamstva. E sad ga znaj, mada ako i na racunu napisu 36 mjeseci jamstva onda ga ti imas pravo ostvariti, zahebali se oni ili ne.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ma to su regularni procesori, nego su prodati na palete i teoretski su namenjeni ugrađivanju u gotove konfiguracije. E sad, pod kojim uslovima proizvođač proda tim velikim kupcima te palete... Intel sad vrda na konto toga.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
EricCartman kaže...

Svaka čast AMD-u, ali zapostavljamo da AMD of Zen-a 2 fura na tuđoj proizvodnji, Ma i od Zena 1, i njega su licencirali, 14nm.

Dok Intel još uvijek, koliko toliko, drži i razvija svoju.

 

Iako Arrow lake ide dijelom na TSMC, njihov razvoj EUV proizvodnje ide dalje.

AMD več odavno nema veze sa proizvodnjom procova. FAB-ovi su prodani Arapima 2009 godine, i od tada AMD više nema veze sa štancanjem procova.

 

90% firmi ne proizvodi baš ništa, kao recimo Apple ili Jabučari koji isto potpuno ovise o TSMC-u.

 

https://www.eetimes.com/amd-confirms-fab-spin-off-and-capacity-expansion/

 

- Zen1, Globalfoundries 14nm, na licenciranom Samsung 14nm proizvodnom procesu

 

- Zen+, Globalfoundries 12nm, poboljšani stari 14nm

 

- Zen 2, TSMC 7nm

 

Globalfoundries nema veze sa AMD-om, pa nisi Arapi bezveze AMD-u platili par milijardi dolara za FAB poslovanje.AMD ništa ne licencira, jer više nemaju nikakve veze sa proizvodnjom procesora.To su starudija vijesti, AMD je na tuđem več odavno nema se tu kaj raspravljat.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2024 12:52 (rambox).
8 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Poanta je da Intel i dalje ima svoju proizvodnju.

Nadam se da neće samo sve outsourcat TSMC-om.

 

I što je najgore ne bi me čudilo da neki zaposlenici otpušteni iz Intela, na kraju završe u TSMC-u, nakon što otvore fabove u SAD-u.

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Zavisi koga otpuste. TSMC-u su eventualno interesantni ljudi koji rade u fabrikaciji, ali Intelu je to samo deo poslovanja. 

 

Ako idu na racionalizaciju, verovatno je pokolj na nivou middle managementa, ali opet ne verujem da su samo oni.

 

Iskreno se nadam da "napuštanje proizvoda koji se prodaju ispod očekivanja" ne znači loše vesti za GPU odeljenje.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ivan(4) kaže...
Ma to su regularni procesori, nego su prodati na palete i teoretski su namenjeni ugrađivanju u gotove konfiguracije. E sad, pod kojim uslovima proizvođač proda tim velikim kupcima te palete... Intel sad vrda na konto toga.

 Pa sve je to jasno napisano na stranici proizvodaca, nema tu nezna se ili da je nesto pod velom tajne.

 

Intel jasno navodi da za tray verzije do Alder Lake linije daje 1 godinu jamstva, za sve serije ukljucujuci Alder Lake nadalje daje 3 godine jamstva, a ostalo je do trgovina kako odluče dati jamstvo i do OEM-a koji sam daje jamstvo na kompletan PC a kojega uglavnom fixira na sto manje godina da se što prije rijesi brige o kupcu iako vecina komponenta ima i preko 5 godina jamstva.

 

I Intel jasno naglašava da tray verzije i reklamacije istih ne rijesava direktno intel nego da se rijesava preko ducana gdje je kupljeno ili OEMa od kojeg je PC sa intel procesorom takve vrste pa onda oni dalje sa intelom.

 

Sve je to odavno dostupno i javno oglašeno:

 

Warranty Policy for Intel® Boxed and Tray Processors

 

I onda se nadu ljudi koji nisu ni upoznati sa uvjetima pricat priče intel im je odbio RMA a jasno sve piše kako se radi proces, to sta nisu upoznati da se javljaju trgovini a ne direktno intelu je njihov problem i trgovine koja ih nije uputila u to.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2024 14:38 (Kec na desetku).
3 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Briši, dupli post.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2024 14:35 (Kec na desetku).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice