AMD x8 vs intel i5 2500k

poruka: 155
|
čitano: 27.792
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Ne razumijem ćemu uopće ova tema, kad svi na svijetu znaju  tko je bolji...... i5 2500K i točka, kad dođe druga serija Faildozera možda će imat šanse ako su opametili i neke stvari poboljšali.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

šta ti vrijede ti linkovi kad se zna da je 2500k bolji :D

12 godina
protjeran
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

a joj pa da ja sam u cinebench clock per clock imao veći score

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Bulldozer kaže...

a joj pa da ja sam u cinebench clock per clock imao veći score

Sitno visi.Samo ti ono nikad nece moci biti 24/7 takt za razliku od 2500K koji je na zraku daleko bolji clocker.

clock2much
13 godina
neaktivan
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Dajte ljudi ohanite, svi znaju koji je GPU bolji, ali ne interesira svih benchanje pootrosnja kod clokanja itd... Sjetimo se da je vecina ljudi normalan i da ih takve stvari ne interesiraju, njih (a i mene) interesira mogu li sa svojim procem igrati igrice ili gledati filmove, skidati filmove i takve stvari, a sve to za najmanje moguce ili razumne novce. E tu onda dolazi FX8120 koji je jeftiniji podosta od i5 2005k. I gotova prica, je..... vas arhitekture, failovi i ostale stvari, vecina nas hoce za razumnu lovu igrati igrice i gledati filmove......

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2012 11:37 (drki).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Mislim da niste u pravu i da u stvarnosti stvari ne stoje bas tako. Nikad nebih dao FX 8120 ZA BILO KOJI I5. Vidjet cete vrijeme ce pokazati evo prilozi cu par testova

Nije da sam lijen - samo nevolim smetati
16 godina
online
AMD x8 vs intel i5 2500k

U stvarnosti x8 pobedi i5 (i približi se i7) u nekom visokoparalelizovanom testu koji efikasno koristi sva jezgra, ili u nekoj serverskoj situaciji sa gomilom korisničkih niti koje istovremeno treba opsluživati. U ostalim situacijama (gotovo sve što običan čovek radi), pobeđuje i5. Stvari će se nešto popraviti sa Win8 koji bolje koristi Bulldozer arhitekturu.

Moj PC  
1 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
CroL1k1n7 kaže...

Mislim da niste u pravu i da u stvarnosti stvari ne stoje bas tako. Nikad nebih dao FX 8120 ZA BILO KOJI I5. Vidjet cete vrijeme ce pokazati evo prilozi cu par testova

 

Ivan(4) kaže...

U stvarnosti x8 pobedi i5 (i približi se i7) u nekom visokoparalelizovanom testu koji efikasno koristi sva jezgra, ili u nekoj serverskoj situaciji sa gomilom korisničkih niti koje istovremeno treba opsluživati. U ostalim situacijama (gotovo sve što običan čovek radi), pobeđuje i5. Stvari će se nešto popraviti sa Win8 koji bolje koristi Bulldozer arhitekturu.

Odvrti Frybench na forumu sa clockanim FX8, ako ti score bude manji od moga koji je 5:48 onda imas jaci procesor.Do tada ne laprdaj.FX8 nece biti bolji u buducnosti kada se i sada iskoristava sa svim jezgrama i threadovima u encoding programima gdje je slabiji od I5 OC, pricate tolike gluposti da je i mene sram.

clock2much
16 godina
online
AMD x8 vs intel i5 2500k

Ma da zaletimo tvoj procesor na moj i da ih sudarimo pri jedno 50km/h, tako ćemo najbolje videti koji je jači!

 

Onog momenta kad kreneš da pričaš o (apsolutno) jačem procesoru, i to na osnovu jednog sintetičkog testa, se automatski diskvalifikuješ kao bilo kakav znalac. Ili misliš da su svi recenzenti budale kad se, umesto da lepo odvrte Frybench, za*ebavaju sa rendering testom, Photoshopom, testom brzine kompresije fajlova, video kompresijom, 3-4 igre... i da je to što je u nekim testovima bolji jedan, a u drugim drugi procesor anomalija i greška u testiranju, jer Frybench "lepo" pokaže ko je "jači" i onda tu nema "sad jeste, sad nije"?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Vegeta kaže...

Odvrti Frybench na forumu sa clockanim FX8, ako ti score bude manji od moga koji je 5:48 onda imas jaci procesor.Do tada ne laprdaj.FX8 nece biti bolji u buducnosti kada se i sada iskoristava sa svim jezgrama i threadovima u encoding programima gdje je slabiji od I5 OC, pricate tolike gluposti da je i mene sram.

 

Odvrti ti Truecrypt i ako ti score bude brži od FX8 imaš jači procesor, do tada ne laprdaj

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Ivan(4) kaže...

Ma da zaletimo tvoj procesor na moj i da ih sudarimo pri jedno 50km/h, tako ćemo najbolje videti koji je jači!

 

Onog momenta kad kreneš da pričaš o (apsolutno) jačem procesoru, i to na osnovu jednog sintetičkog testa, se automatski diskvalifikuješ kao bilo kakav znalac. Ili misliš da su svi recenzenti budale kad se, umesto da lepo odvrte Frybench, za*ebavaju sa rendering testom, Photoshopom, testom brzine kompresije fajlova, video kompresijom, 3-4 igre... i da je to što je u nekim testovima bolji jedan, a u drugim drugi procesor anomalija i greška u testiranju, jer Frybench "lepo" pokaže ko je "jači" i onda tu nema "sad jeste, sad nije"?!

Covjece jesi ti normalan?Kako mozes pricati takve gluposti, nije ti jasno da postoji adekvatni softwer koji iskoristave sve te jezgre i threadove?I5 2500K je bolji od FX8 u 95% stvari, ima bolji IMC sa propusnoscu preko 5GB/S na 5GHZ, brzi je u Cinebenchu, brzi je u Frybenchu, brzi je u X264, manje trosi i bolji je clocker.

clock2much
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
segregator kaže...

Odvrti ti Truecrypt i ako ti score bude brži od FX8 imaš jači procesor, do tada ne laprdaj

Trenutno ne mogu, prodan je 2500K, zamoliti cu nekoga od kolega da to odvrti na 5GHZ.Laprdas ti i cijela ova ekipa, ja sam dao linkove gdje sam vrtio sa svojim procom i gdje je kolega Jurky vrtio.Di je ta Buldi ekipa, Buldozer je vrtio pa nigdje nije bio bolji, serete bez pokrica.

clock2much
16 godina
online
AMD x8 vs intel i5 2500k

A ja kažem pogledaj ovde. Procesori nisu clockani. Highlights:

 

WinRAR: X8 izjednačen sa i5

7-Zip: X8 debelo brži od i5, izjednačen sa i7 2600

TrueCrypt (AES): X8 15% brži od i7-2600

Adobe Lightroom: X8 izjednačen s i5

 

Naravno, i5 neke druge testove dobija bez problema, ali očigledno isto tako ima real world situacija gde X8 uspeva da se pokaže i u boljem svetlu. Zato tvrdim da nema jednog ultimativnog testa, ma kako bio napravljen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Ivan(4) kaže...

A ja kažem pogledaj ovde. Procesori nisu clockani. Highlights:

 

WinRAR: X8 izjednačen sa i5

7-Zip: X8 debelo brži od i5, izjednačen sa i7 2600

TrueCrypt (AES): X8 15% brži od i7-2600

Adobe Lightroom: X8 izjednačen s i5

 

Naravno, i5 neke druge testove dobija bez problema, ali očigledno isto tako ima real world situacija gde X8 uspeva da se pokaže i u boljem svetlu. Zato tvrdim da nema jednog ultimativnog testa, ma kako bio napravljen.

Sve je to super moj dragi prijatelju, samo ti Intelov K procesor koji je striktno otkljucan jer ide u nebesa usporedujes stock to stock sa procesorom koji nemoze niti prismrdjeti 5GHZ za 24/7 na zraku, i jos kao takav trosi bolesno previse, preko 400W.Onaj tko kupuje 2500K i clocka taj isti, te 2500K u najgorem slucaju ide na 4,5GHZ za 24/7 i tu cisti pod sa FX-om.

clock2much
12 godina
protjeran
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

ajde žicat ću predatora ako bi mi posudio proc pa da operem tvoje komentare

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Bulldozer kaže...

ajde žicat ću predatora ako bi mi posudio proc pa da operem tvoje komentare

Kao sto si ih oprao dok si ga imao.

clock2much
12 godina
protjeran
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

jesam bio bolji u cinebench i konkurenciji ?

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
Bulldozer kaže...

jesam bio bolji u cinebench i konkurenciji ?

Nisi, moj score je 7,91 sa P67 Pro3 B3.Jurkyev je jos visi, 8,30PTS.Ti si na 7,80PTS.

clock2much
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Evo par testova koje sam ja radio sa ida64 zadnjom verzijom i s tim da sa fx - om i dvije gtx 580 lightninig u bf3 mi frame rate ne pa da ispod 91 slicica na 1920 x 1080 sve na ultra - tako da ne hebite po tavanu sa tim i 5 pricama. U stvari svatko nek kupi sta njemu valja ja smatram da je fx 8120 marak prcesor za 1290 kuna koliko kosta u admu i mozete si taj i5 zabiti znaste gdje. I STIM DA MU 4,7 NIJE MAX NA ZRAKU VEC 5,0. Ako nevjerujete i to cu dokazat a ajd vi nesto izmerite na svom kompu da vidim ja tog i5 kod vas kako dise

Nije da sam lijen - samo nevolim smetati
13 godina
online
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

 Uplodaj slike ne Pohrana ili sličan site, ovdje se nevidi ništa.

 

P.S. S čim hladiš svoj FX 8120 ??

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2012 21:50 (itomic009).
12 godina
protjeran
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

Uploadaj te slike negdje pa cu ja zamoliti ATiGamera da clocke svoj I5 pa da se malo uozbiljis.I daj ne pricaj gluposti, sigurno ti nije stabilan na 5GHZ za 24/7.

clock2much
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2012 21:45 (Vegeta).
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

ljubomorne duše uvijek će se javit

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite, If you want ŠROT buy ASRock, if you want quality buy Asus
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
CroL1k1n7 kaže...

Evo par testova koje sam ja radio sa ida64 zadnjom verzijom i s tim da sa fx - om i dvije gtx 580 lightninig u bf3 mi frame rate ne pa da ispod 91 slicica na 1920 x 1080 sve na ultra - tako da ne hebite po tavanu sa tim i 5 pricama. U stvari svatko nek kupi sta njemu valja ja smatram da je fx 8120 marak prcesor za 1290 kuna koliko kosta u admu i mozete si taj i5 zabiti znaste gdje. I STIM DA MU 4,7 NIJE MAX NA ZRAKU VEC 5,0. Ako nevjerujete i to cu dokazat a ajd vi nesto izmerite na svom kompu da vidim ja tog i5 kod vas kako dise

Kakve veze ima bf3 i 580sli sa 8120?

Pa na 955BE bi isto bilo, daj ti nama neki OCCT odvrti sa tih 5ghz 24/7, memtest i sl.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Aj  ne dripajte djeco proc je stabilan na 5  i mogao bi i vise ali ne na zraku ja ga drzim na 4,7 24,7. 955be nema snage za sli sa dvije 580 provjerno kod mene doma imao sam ga i to je bila  bijeda sa jednom kako tako  a sa dvije nikako. Tek 1090t je odradio posao kako treba.

Fx 8120 u svim aida testovima ne da dere i5 nego dere i7 kao sto vidite iz prilozenih slika i do dere debelo. Kako ne razumijete da daj proc kosta bijednih 1200 pa sta bi vi htjeli od njega. Ako se nekome nevidi dobro slike poslat cu mu osobno na mail.

Nije da sam lijen - samo nevolim smetati
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
CroL1k1n7 kaže...

Aj  ne dripajte djeco proc je stabilan na 5  i mogao bi i vise ali ne na zraku ja ga drzim na 4,7 24,7. 955be nema snage za sli sa dvije 580 provjerno kod mene doma imao sam ga i to je bila  bijeda sa jednom kako tako  a sa dvije nikako. Tek 1090t je odradio posao kako treba.

Fx 8120 u svim aida testovima ne da dere i5 nego dere i7 kao sto vidite iz prilozenih slika i do dere debelo. Kako ne razumijete da daj proc kosta bijednih 1200 pa sta bi vi htjeli od njega. Ako se nekome nevidi dobro slike poslat cu mu osobno na mail.

Uploadaj slike i postaj linkove ovdje, tako ce i vlasnik I5-ce pa ces zasutit.

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k
CroL1k1n7 kaže...

Aj  ne dripajte djeco proc je stabilan na 5  i mogao bi i vise ali ne na zraku ja ga drzim na 4,7 24,7. 955be nema snage za sli sa dvije 580 provjerno kod mene doma imao sam ga i to je bila  bijeda sa jednom kako tako  a sa dvije nikako. Tek 1090t je odradio posao kako treba.

Fx 8120 u svim aida testovima ne da dere i5 nego dere i7 kao sto vidite iz prilozenih slika i do dere debelo. Kako ne razumijete da daj proc kosta bijednih 1200 pa sta bi vi htjeli od njega. Ako se nekome nevidi dobro slike poslat cu mu osobno na mail.

Lakse ti poslat 30 mejlova nego staviti 4 slike tu?! 

 

Btw. na svim mogucim rivjusima i7 odere rastga FX 8150 kao ja makazama majicu, tako da nema logike da tvoj FX 8120 pojede i7.

BF3 nick: herdjuro
13 godina
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

nemoj tako visoko klokat proc jer matična ti ima samo 4+1 faze...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD x8 vs intel i5 2500k

Ja sam slike stavio. Gle napominjem jos jednom ne zelim se nadmetat nit me briga za taj vas i5 - ja imam racunala od amd pa do intela i znam koje kako dise samo hocu reci da je to proc za te pare mila majka i nista vise ni manje. Svatko neka kupi sta je njmu drago to mene nije briga. Evo sad cu uplodat testove sa svojeg  i7 sa aidom64 i sa fx8120 pa cu usporedit cijene koji koliko kosta pa da vidimo. 

Nije da sam lijen - samo nevolim smetati
15 godina
suspendiran
offline
AMD x8 vs intel i5 2500k

zaključak iz testa:

 

Picking between the Core i5-2500K and the FX-8120 is a much harder decision, and depending on your needs you could really go either way. For gaming we would probably stick with the Core i5-2500K for now, but those looking at using heavily threaded programs the FX-8120 could be the way to go.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2012 23:02 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice