AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.956
|
čitano: 5.501.987
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ben Johnson 1988. 9.79sec

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidi se da je taj Intel propo ko žeton ovako ti to izgleda na 7600x-u.

 
3 0 hvala 1
2 godine
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Boot time ne pokazuje nužno samo brzinu cpua odnosno ostalog hwa, ovisi i o nakrcanosti instalacije winsa, broju uređaja i njihovim driverima etc. tako da ovaj test malo ili nimalo vrijedi što se prikaza brzine hwa tiče, ne pričam to zato jer mi se još trenira mema kod svakog boota i imam očajan boot time

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma došlo se malo piknut sa Intelom kak AMD platforma sporo diže pa je ispalo da je puko i njegov rekord od 6s

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A dobro rekord je još od tamo 2018..do nedavno je boot time na ryzenima bio 3minute🤧😂😜 tema je gore slobodno pucajte.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2024 11:51 (Boris grozni).
Moj PC  
0 1 hvala 0
2 godine
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vjerujem da ako bi stavio onu shrinkanu, debloatanu ili kako se već zove verziju winsa imao bi mnogo kraći kraći boot time od orig. winsa a ako baš tko hoće varati može poisključivati winsowe servise itd.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2024 12:46 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
A dobro rekord je još od tamo 2018..do nedavno je boot time na ryzenima bio 3minute🤧😂😜 tema je gore slobodno pucajte.

 

Tigar Krezumica
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...

Boot time ne pokazuje nužno samo brzinu cpua odnosno ostalog hwa, ovisi i o nakrcanosti instalacije winsa, broju uređaja i njihovim driverima etc. tako da ovaj test malo ili nimalo vrijedi što se prikaza brzine hwa tiče, ne pričam to zato jer mi se još trenira mema kod svakog boota i imam očajan boot time

 Ehhh kolega kada vidim koju mbo imaš sve mi je jasno zašto....Asus Rog....bljuc, probaj sa socijalnim Asrokom 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slabo je to prespor si mi.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

 Ehhh kolega kada vidim koju mbo imaš sve mi je jasno zašto....Asus Rog....bljuc, probaj sa socijalnim Asrokom 

 Da mi je to jako bitno već bih odavno promijenio ploču ali nije.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...

Vjerujem da ako bi stavio onu shrinkanu, debloatanu ili kako se već zove verziju winsa imao bi mnogo kraći kraći boot time od orig. winsa a ako baš tko hoće varati može poisključivati winsowe servise itd.

 Win 11 lite mislim da je ime, ako je to sav problem što imaš onda si sretan i nemaš što mijenjati da

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2024 14:03 (Wiz3m4n).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...

Boot time ne pokazuje nužno samo brzinu cpua odnosno ostalog hwa, ovisi i o nakrcanosti instalacije winsa, broju uređaja i njihovim driverima etc. tako da ovaj test malo ili nimalo vrijedi što se prikaza brzine hwa tiče, ne pričam to zato jer mi se joštrenira mema kod svakog boota i imam očajan boot time

 Popizdio bih da mi to radi kod svakog boota, nije vrag da asus nije to riješio s novijim biosima. Jesi ga ažurirao?

Wiz3m4n kaže...
notloB kaže...

Boot time ne pokazuje nužno samo brzinu cpua odnosno ostalog hwa, ovisi i o nakrcanosti instalacije winsa, broju uređaja i njihovim driverima etc. tako da ovaj test malo ili nimalo vrijedi što se prikaza brzine hwa tiče, ne pričam to zato jer mi se još trenira mema kod svakog boota i imam očajan boot time

 Ehhh kolega kada vidim koju mbo imaš sve mi je jasno zašto....Asus Rog....bljuc, probaj sa socijalnim Asrokom 

 Dobar je asrock ali mene potrefilo da mi krepa zvučna a 2-3 mjeseca bila stara. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...
notloB kaže...

Boot time ne pokazuje nužno samo brzinu cpua odnosno ostalog hwa, ovisi i o nakrcanosti instalacije winsa, broju uređaja i njihovim driverima etc. tako da ovaj test malo ili nimalo vrijedi što se prikaza brzine hwa tiče, ne pričam to zato jer mi se joštrenira mema kod svakog boota i imam očajan boot time

 Popizdio bih da mi to radi kod svakog boota, nije vrag da asus nije to riješio s novijim biosima. Jesi ga ažurirao?

 Jesam ali stvarno mi nije bitno, pc mi radi gotovo 0-24, nisam ponovno probao, zadnji put kad sam probavao disejblati mem trening mi je nestao psp driver i morao sam reaktivirati winse, prije se rušio wins, nestabilno itd., možda su i popravili u međuvremenu ali mi se stvarno ne da ponovno isprobavati i imati problema ukoliko nisu.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Asus je modno osvješten i puno trenira....mene je naživcirao sa tim forama o boljem i sigurnijem životu pa sam ga anulirao

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Windows 11 24H2 je dostupan sada (preko Installation Assistanta za upgrade ili Media Creation Toola za cistu instalaciju), ali savjet za ekipu sa Ryzenima koji bi mogli pozuriti na 24H2 da dobiju performance boost - budite oprezni.

 

Ja sam napravio upgrade na 24H2 i BSOD svako malo. Nakon toga potpuno friska instalacija 24H2 i ista stvar - BSOD, BSOD, BSOD...

Skinuo 23H2 ISO, instalirao na frisko i evo radi bez greske.

 

Ocito je 24H2 jos fino napunjen bugovima iako je sada dostupan svima.

Nemam Ryzen, ali tko zna koji vrag je uzrokovao BSOD-ove (kojih na 23H2 nema), nije mi se dalo istrazivati sve one Errore i Criticale kojih je event viewer bi pun.

 

Pa onako da pripazite...

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Moj PC  
1 0 hvala 3
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mauro kaže...

Windows 11 24H2 je dostupan sada (preko Installation Assistanta za upgrade ili Media Creation Toola za cistu instalaciju), ali savjet za ekipu sa Ryzenima koji bi mogli pozuriti na 24H2 da dobiju performance boost - budite oprezni.

 

Ja sam napravio upgrade na 24H2 i BSOD svako malo. Nakon toga potpuno friska instalacija 24H2 i ista stvar - BSOD, BSOD, BSOD...

Skinuo 23H2 ISO, instalirao na frisko i evo radi bez greske.

 

Ocito je 24H2 jos fino napunjen bugovima iako je sada dostupan svima.

Nemam Ryzen, ali tko zna koji vrag je uzrokovao BSOD-ove (kojih na 23H2 nema), nije mi se dalo istrazivati sve one Errore i Criticale kojih je event viewer bi pun.

 

Pa onako da pripazite...

 Gledajući tvoj pc, to je zbog kombinacije intelove platforme i amdove grafike pa winsi ne znaju bi li umjetno smanjili ili povećali performanse hwu, tiltaju se i bsod.

Sorry, šalim se na račun wintela i tek nedavnog povećanja performansi na amdovoj platformi, vjerujem da je bila zezancija instalirati i nanovo reinstaliravati winse.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2024 15:27 (notloB).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...
Gledajući tvoj pc, to je zbog kombinacije intelove platforme i amdove grafike pa winsi ne znaju bi li umjetno smanjili ili povećali performanse hwu, tiltaju se i bsod.

 

Imam na laptopu kombinaciju AMD platforme i Nvidia grafike, pa da tamo probam ? 

 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mauro kaže...

Imam na laptopu kombinaciju AMD platforme i Nvidia grafike, pa da tamo probam ? 

 

 To je još gore... sad ozbiljno, nemam pojma bih li se usudio jer još ne znam pravi razlog bsodova i errora, ukoliko ne treba ništa backupirati odnosno već imam backup i na njemu ne radim ništa prebitno, probao bih.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2024 17:32 (notloB).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...
Mauro kaže...

Imam na laptopu kombinaciju AMD platforme i Nvidia grafike, pa da tamo probam ? 

 

 To je još gore... sad ozbiljno, nemam pojma bih li se usudio jer još ne znam pravi razlog bsodova i errora, ukoliko ne treba ništa backupirati odnosno već imam backup i na njemu ne radim ništa prebitno, probao bih.

Gle, siguran sam da vecini korisnika 24H2 radi normalno. Ovakvi slucajevi kao ja su vjerovatno jako rijetki.

Ocito im nesto kod mene od HW, BIOS, drivera ili kombinacija istih ne odgovara i onda mi se BSOD-aju.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidim da neki od vas imaju problema s BSOD-om nakon instalacije 24H2 ažuriranja. Ako vam se ponudi update kao opcionalni preview, nemojte ga instalirati odmah.

Bolje je pričekati par dana dok ne postane službeno, jer je Microsoft potvrdio neke probleme s ovim ažuriranjem.

 

https://www.windowslatest.com/2024/10/02/microsoft-confirms-issues-in-windows-11-24h2-update/

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolko često se dešava da vam ploče koje imaju podršku za novije cpu-e ipak ne rade s njima, bez obzira što je u verziji bios-a podržan?

U ovom slučaju je kombinacija 1600x + ab350m-ds3h v2 koja radi godinama, a ubacivanjem 5600 ne boot-a. Probano na b450a pro max. Radi bez problema.

Zanimljivo, kod prve provjere bios verzije, gore je bila neka koja uopće ne postoji na službenim stranicama. Instalaciju novije je prihvatilo bez problema i dodalo neke opcije, ali i dalje radi samo na 1600x. Nisam imal baš takvu situaciju. 

Uvijek provjerim koji je bios gore i koja verzija dodaje podršku. Flešam i dec it, sve dela. S ovom pločom to nije tak a zanima me zakaj to nije tak. Prošao kroz sve verzije s web-a i ćorak. Preostalo mi da savjetujem ploču s novijim čipsetom. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Od bios-a (F52g) koji je izašao u srpnju 2022. je ta ploča kompatibilna s 5600. Znači sveukupno ih je 5 i na jednom bi morao raditi ako ne na onom prvom. Ima ta ploča debug lampice koje prikazuju grešku? Moguće da ti ram sad nije kompatibilan, pogledaj si pod support list pa čak ih u druge slotove premjestiti.

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
To i mene buni. Svaki bios prošao, jedan keks seljen, za test i potpuno drugi ram stavljen. Oboje u qvl.
B550 ploča je na putu tak da je riješeno na taj način. Ova će ostati s 1600 za drugu namjenu
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...

Kolko često se dešava da vam ploče koje imaju podršku za novije cpu-e ipak ne rade s njima, bez obzira što je u verziji bios-a podržan?

U ovom slučaju je kombinacija 1600x + ab350m-ds3h v2 koja radi godinama, a ubacivanjem 5600 ne boot-a. Probano na b450a pro max. Radi bez problema.

Zanimljivo, kod prve provjere bios verzije, gore je bila neka koja uopće ne postoji na službenim stranicama. Instalaciju novije je prihvatilo bez problema i dodalo neke opcije, ali i dalje radi samo na 1600x. Nisam imal baš takvu situaciju. 

Uvijek provjerim koji je bios gore i koja verzija dodaje podršku. Flešam i dec it, sve dela. S ovom pločom to nije tak a zanima me zakaj to nije tak. Prošao kroz sve verzije s web-a i ćorak. Preostalo mi da savjetujem ploču s novijim čipsetom. 

Možeš li provjeriti reviziju te ploče? Preko googla se da naći samo rev. 1.1, ipak možda da provjeriš, koliko god glupo zvučalo itd. zna se svašta u životu dešavati...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jep, giga uvije ima hrpu revizija ali ova je 1.1 kao i na webu. Nemaju druge za taj model navedeno.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice