AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.100.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 pa zar nije preporucljivo nevrtiti Occt jel on daje nepotreban stres i temp na proc sto u nijednom slucaju nebi bilo tako!? to sam davno jos citao i zato za stress koristim blender aida 64 i prime 95...probaj na nekom od njih napraviti stres test pa ti ostane stabilan?! cisto nemora znaciti da ti je nestabilan OC..

samo gejmerima nekad je i igra dovoljan benchmark za stabilnost ako nekoristi pc za nikakvo rendanje

 

Evo napravio sam nabrzinu Aida 64 Stres Test Stability nekih 25 minuta za početak i temperature proca su max dolazile do 77C, ali to je samo par puta i onda se zavrti jače vent i spusti na 68C, do 70C većinom drži temperaturu kada se proc koristi 100%, npr meni u benchu od Division 2 CPU usage ne prelazi 40%, naravno dok je GPU usage 98%.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa da mislim,vise manje faza uglavnom nije veliki deal jel nece nijad taj proc prognozirati vrijeme,ali meni je draze vidjeti dobar alu blok i vise mosfeta,chokova,jel iskreno stojim do toga da sam siguran ako OC da ces imati duzi vijek trajanja kod malo takvih skupljih ploca jel vecinom oni isto dolaze sa dobrim PWM chipom koji ima dobre sigurnosne postavke ako dodje to velike razlike u voltazi naponu ect.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

i meni je draže bilo više faza ali u novije vrijeme kako dolaze bolji i brži poluvodići a frekvencije rastu sve se lagano mjenja.

da bi se okladit kad dođe GaN tamo iduču generaciju da če bit vrm s 2-3 faze i bez ikakvog aluminija dovoljan za preko 300W uz minijaturne komponente filtera. jedva cekam to.

isa bi toliko daleko da recem da bi moglo se za koju generaciju dvi pojavit procesora s 12v inputom i s integriranim vrm na interposeru.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 22:18 (dabar_solta_V2).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...
HCgamingCRO kaže...

 pa zar nije preporucljivo nevrtiti Occt jel on daje nepotreban stres i temp na proc sto u nijednom slucaju nebi bilo tako!? to sam davno jos citao i zato za stress koristim blender aida 64 i prime 95...probaj na nekom od njih napraviti stres test pa ti ostane stabilan?! cisto nemora znaciti da ti je nestabilan OC..

samo gejmerima nekad je i igra dovoljan benchmark za stabilnost ako nekoristi pc za nikakvo rendanje

 

Evo napravio sam nabrzinu Aida 64 Stres Test Stability nekih 25 minuta za početak i temperature proca su max dolazile do 77C, ali to je samo par puta i onda se zavrti jače vent i spusti na 68C, do 70C većinom drži temperaturu kada se proc koristi 100%, npr meni u benchu od Division 2 CPU usage ne prelazi 40%, naravno dok je GPU usage 98%.

 Voltaza ti je u nebu, 3,9ghz na skoro 1,4v...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...
HCgamingCRO kaže...

 pa zar nije preporucljivo nevrtiti Occt jel on daje nepotreban stres i temp na proc sto u nijednom slucaju nebi bilo tako!? to sam davno jos citao i zato za stress koristim blender aida 64 i prime 95...probaj na nekom od njih napraviti stres test pa ti ostane stabilan?! cisto nemora znaciti da ti je nestabilan OC..

samo gejmerima nekad je i igra dovoljan benchmark za stabilnost ako nekoristi pc za nikakvo rendanje

 

Evo napravio sam nabrzinu Aida 64 Stres Test Stability nekih 25 minuta za početak i temperature proca su max dolazile do 77C, ali to je samo par puta i onda se zavrti jače vent i spusti na 68C, do 70C većinom drži temperaturu kada se proc koristi 100%, npr meni u benchu od Division 2 CPU usage ne prelazi 40%, naravno dok je GPU usage 98%.

 jesi ti fiksirao voltaze u biosu na to ili? ili sta si za voltazu uradio? koji ti je LLC? da ti neudari velike razlike jel puno je tih skoro 1.4

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
MasterOfDisaster kaže...
HCgamingCRO kaže...

 pa zar nije preporucljivo nevrtiti Occt jel on daje nepotreban stres i temp na proc sto u nijednom slucaju nebi bilo tako!? to sam davno jos citao i zato za stress koristim blender aida 64 i prime 95...probaj na nekom od njih napraviti stres test pa ti ostane stabilan?! cisto nemora znaciti da ti je nestabilan OC..

samo gejmerima nekad je i igra dovoljan benchmark za stabilnost ako nekoristi pc za nikakvo rendanje

 

Evo napravio sam nabrzinu Aida 64 Stres Test Stability nekih 25 minuta za početak i temperature proca su max dolazile do 77C, ali to je samo par puta i onda se zavrti jače vent i spusti na 68C, do 70C većinom drži temperaturu kada se proc koristi 100%, npr meni u benchu od Division 2 CPU usage ne prelazi 40%, naravno dok je GPU usage 98%.

 jesi ti fiksirao voltaze u biosu na to ili? ili sta si za voltazu uradio? koji ti je LLC? da ti neudari velike razlike jel puno je tih skoro 1.4

Evo slika iz biosa.

Ja sam početnik u overclocku, nisam to radio, jer sam imao zaključane Intel procesore, tak da sam se sada prvi put odlučio na overclock proca.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...
HCgamingCRO kaže...
MasterOfDisaster kaže...
HCgamingCRO kaže...

 pa zar nije preporucljivo nevrtiti Occt jel on daje nepotreban stres i temp na proc sto u nijednom slucaju nebi bilo tako!? to sam davno jos citao i zato za stress koristim blender aida 64 i prime 95...probaj na nekom od njih napraviti stres test pa ti ostane stabilan?! cisto nemora znaciti da ti je nestabilan OC..

samo gejmerima nekad je i igra dovoljan benchmark za stabilnost ako nekoristi pc za nikakvo rendanje

 

Evo napravio sam nabrzinu Aida 64 Stres Test Stability nekih 25 minuta za početak i temperature proca su max dolazile do 77C, ali to je samo par puta i onda se zavrti jače vent i spusti na 68C, do 70C većinom drži temperaturu kada se proc koristi 100%, npr meni u benchu od Division 2 CPU usage ne prelazi 40%, naravno dok je GPU usage 98%.

 jesi ti fiksirao voltaze u biosu na to ili? ili sta si za voltazu uradio? koji ti je LLC? da ti neudari velike razlike jel puno je tih skoro 1.4

Evo slika iz biosa.

Ja sam početnik u overclocku, nisam to radio, jer sam imao zaključane Intel procesore, tak da sam se sada prvi put odlučio na overclock proca.

 ja imam msi b450 pa jemalo drugacije ali slicno je to podesi voltazu na 1,325 i onda offset na 0,025 ovo sto furas ti je previse LLc ostavi na AUto jel neznam sad jel su isti kao kod MSI ploca jel LLC ti je to da ti drzi ili pokusava da nemas velikih razlika u voltazi kada ti procesor pod naponom.. netko tko ima asusovu plocu mozda je upoznatiji sa tim biosom i kako funkcionira,pa ti moze vise reci,ali def smanji voltazu

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 0:08 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

i meni je draže bilo više faza ali u novije vrijeme kako dolaze bolji i brži poluvodići a frekvencije rastu sve se lagano mjenja.

da bi se okladit kad dođe GaN tamo iduču generaciju da če bit vrm s 2-3 faze i bez ikakvog aluminija dovoljan za preko 300W uz minijaturne komponente filtera. jedva cekam to.

isa bi toliko daleko da recem da bi moglo se za koju generaciju dvi pojavit procesora s 12v inputom i s integriranim vrm na interposeru.

 tko zna sta nas ceka jel napredak tehnologije je nepoprativ, u pc svijetu trenutno amd bas drzi konce u tome dok se intel jos muci oce nece na 10 NM..AMd je uspio sa 7NM u cijeli chip jos sastrane ugurati 14 NM I/O die za komunikaciju sa kontrolerima na maticnoj,dosad je to sve bilo u jednom loncu sa jezgrama i cashe memorijom u jednom die-u,vjv su imali razlog, jel meni bi bilo mozda sumnjivo da je udaljenost sada mozda problem biti latencije  u nekim kontrolerima?! a stime su sigurno dobili na jednostavnosti arhikteture i doslovno mogu sada "lijepiti" jezgre, nebi me cudilo 7 NM threadripper sta ce biti OMG 64-128 jezgri??!!

ali akose nevaram AMD je izdao roadmap do 20ili21." di je najavio vec 5-6 NM ili ne?!

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 23:59 (HCgamingCRO).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 pa zar nije preporucljivo nevrtiti Occt jel on daje nepotreban stres i temp na proc sto u nijednom slucaju nebi bilo tako!? to sam davno jos citao i zato za stress koristim blender aida 64 i prime 95...probaj na nekom od njih napraviti stres test pa ti ostane stabilan?! cisto nemora znaciti da ti je nestabilan OC..

samo gejmerima nekad je i igra dovoljan benchmark za stabilnost ako nekoristi pc za nikakvo rendanje

 

Zasto ne bi vrtio OCCT, nije to intel pa da divlja kad je AVX load, meni podjednako vuce struje pri renderingu i u stress testu tako da nije to neko nerealno opterecenje.

Naravno da je nestabilan OC, da ti se srusi nakon 4 dana prime-a opet je mestabilan OC.

MasterOfDisaster kaže...

 

Evo napravio sam nabrzinu Aida 64 Stres Test Stability nekih 25 minuta za početak i temperature proca su max dolazile do 77C, ali to je samo par puta i onda se zavrti jače vent i spusti na 68C, do 70C većinom drži temperaturu kada se proc koristi 100%, npr meni u benchu od Division 2 CPU usage ne prelazi 40%, naravno dok je GPU usage 98%.

Smrdi mi to da temperatura ode na 77°C i onda se toliko spusti, ipak tu mozda ima throttleanja nekakvog, pogotovo jer kazes da imas nizi score overclockan nego na stocku.

 

hahhaajaads kaže...

 Voltaza ti je u nebu, 3,9ghz na skoro 1,4v...

Da, definitivno previse za Ryzen refresh, a ne bi to drzao za 24/7 ni na prvoj generaciji Ryzena..

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 0:09 (ansha).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Da sad sam vidio da imaš pravo, tako piše u manualu. Upravo sam to pokušao i došlo je do novog problema, sad već osjećam da imam matičnu sa greškom ili sam ja lud. Kada dam u slot 2 i 4 komp se ne može boot-at, tom prilikom nema nikakvog zvuka ni ničega, ima se osjećaj kao da je sve ok, ali se ne pali ni monitor ni miš ni tipkovnica, a komp normalno radi WTF . Također sam pokušao dati samo jedan keks u slot 2 i to je to, priča se ponavlja od gore, nema nikakvog života, radi ali ništa, također sam pokušao samo sa slot 4 i opet se ponavlja priča. Dok slot 1 i 3 sve radi normalno, u bilo kojoj kombinaciji. Pa koji je ovo ku*ac.  Sad sam dobrano izživciran ovim svim sranjem.

 A2 i B2 slotovi moraju biti ako na te ne radi onda nije u redu memorija ili ploća, ja bi isprobao drugu memoriju, traži u linksa reci da ne radi moraju ti promjenit

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 0:51 (dery).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

i meni je draže bilo više faza ali u novije vrijeme kako dolaze bolji i brži poluvodići a frekvencije rastu sve se lagano mjenja.

da bi se okladit kad dođe GaN tamo iduču generaciju da če bit vrm s 2-3 faze i bez ikakvog aluminija dovoljan za preko 300W uz minijaturne komponente filtera. jedva cekam to.

isa bi toliko daleko da recem da bi moglo se za koju generaciju dvi pojavit procesora s 12v inputom i s integriranim vrm na interposeru.

 

Vecina danasnjih modernih ploca koriste "poduplavanje faza", koristi se iskljucivo iz razloga jer je drasticno jeftinije no i nesto losije od pravih.

Uz to tu su jos i razni PWM i EPU kontroleri za vrm/faze koji takoder s obzirom o kojima je rijec takoder dizu cijenu ploci, ima boljih i losijih, bolji daju vise mogucnosti kod oc, kontrolu i stabilnost, takoder to sve mora pratiti i softwer tj bios.

 

MasterOfDisaster vjerovatno ima problem s nesto losijim procesorom, a niti ploca mu nije bog zna kaj(4+2) jer joj kapacitori i prigusnice uopce nisu hladene i kad to sve zbrojis dobis katastrofu, pogotovo ako ides overklokati losiji cpu, ili u slucaju Ryzena i toliko bitnu memoriju.

 

Recimo Ansha ima "dobru" plocu(MSI X399 Gaming Pro...) no s fejkanih 10 tj pravih 5 faza, Tko zeli izvuci maksimum iz Threadrippera nece kupiti tu plocu vec ce uzeti s pravih 8 poput fenomenalne Asrock Taichi koja je ujedno i cak nesto jeftinija, ok vjerovatno to nije niti znao ili je uzeo iz nekih drugih razloga nije ni bitno ili recimo nesto i dosta skuplje Giga Aourus G7, Rog Zenith extreme takoder su sve s pravih 8 faza.

 

Sve te prave 8 fazne ploce uredno su u vrhu real-life testova a tako i u vecini sintetickih testova, (pogledati samo 3dmark svijetsku ljestvicu). Najvisi (ocigledno i stabilni:)taktovi su postignuti s tim plocama.

Eto toliko od mene nemam nazalost Ryzena jer me ne privlace ti taktovi iz 2012g a niti mi treba toliko jezgri uglavnom obradujem fotke i ponesto odigram no pratim koliko mogu, mozda s novom generacijom ako se kaj popravi po pitanju megaherca.lp

 

 

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

i meni je draže bilo više faza ali u novije vrijeme kako dolaze bolji i brži poluvodići a frekvencije rastu sve se lagano mjenja.

da bi se okladit kad dođe GaN tamo iduču generaciju da če bit vrm s 2-3 faze i bez ikakvog aluminija dovoljan za preko 300W uz minijaturne komponente filtera. jedva cekam to.

isa bi toliko daleko da recem da bi moglo se za koju generaciju dvi pojavit procesora s 12v inputom i s integriranim vrm na interposeru.

 

Vecina danasnjih modernih ploca koriste "poduplavanje faza", koristi se iskljucivo iz razloga jer je drasticno jeftinije no i nesto losije od pravih.

Uz to tu su jos i razni PWM i EPU kontroleri za vrm/faze koji takoder s obzirom o kojima je rijec takoder dizu cijenu ploci, ima boljih i losijih, bolji daju vise mogucnosti kod oc, kontrolu i stabilnost, takoder to sve mora pratiti i softwer tj bios.

 

MasterOfDisaster vjerovatno ima problem s nesto losijim procesorom, a niti ploca mu nije bog zna kaj(4+2) jer joj kapacitori i prigusnice uopce nisu hladene i kad to sve zbrojis dobis katastrofu, pogotovo ako ides overklokati losiji cpu, ili u slucaju Ryzena i toliko bitnu memoriju.

 

Recimo Ansha ima "dobru" plocu(MSI X399 Gaming Pro...) no s fejkanih 10 tj pravih 5 faza, Tko zeli izvuci maksimum iz Threadrippera nece kupiti tu plocu vec ce uzeti s pravih 8 poput fenomenalne Asrock Taichi koja je ujedno i cak nesto jeftinija, ok vjerovatno to nije niti znao ili je uzeo iz nekih drugih razloga nije ni bitno ili recimo nesto i dosta skuplje Giga Aourus G7, Rog Zenith extreme takoder su sve s pravih 8 faza.

 

Sve te prave 8 fazne ploce uredno su u vrhu real-life testova a tako i u vecini sintetickih testova, (pogledati samo 3dmark svijetsku ljestvicu). Najvisi (ocigledno i stabilni:)taktovi su postignuti s tim plocama.

Eto toliko od mene nemam nazalost Ryzena jer me ne privlace ti taktovi iz 2012g a niti mi treba toliko jezgri uglavnom obradujem fotke i ponesto odigram no pratim koliko mogu, mozda s novom generacijom ako se kaj popravi po pitanju megaherca.lp

 

 

 Pa čovjek reče da nije nikada klokao a posebno AMD , imam skoro istu ploču čak moja malo kao slabija i isti proc stvar je do štelovanja RAM i tajminga i ostalih budaleština vezanih za isti.

Memorija na 3667mhz kakva katastrofa od ploče.

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...

 

 Pa čovjek reče da nije nikada klokao a posebno AMD , imam skoro istu ploču čak moja malo kao slabija i isti proc stvar je do štelovanja RAM i tajminga i ostalih budaleština vezanih za isti.

Memorija na 3667mhz kakva katastrofa od ploče.

 

Evo moj test memorije

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Evo moj test memorije

 imam istu ali radi na 2933 normalno. 16-18-18-38

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 6:44 (ranko091).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže... 

Recimo Ansha ima "dobru" plocu(MSI X399 Gaming Pro...) no s fejkanih 10 tj pravih 5 faza, Tko zeli izvuci maksimum iz Threadrippera nece kupiti tu plocu vec ce uzeti s pravih 8 poput fenomenalne Asrock Taichi koja je ujedno i cak nesto jeftinija, ok vjerovatno to nije niti znao ili je uzeo iz nekih drugih razloga nije ni bitno ili recimo nesto i dosta skuplje Giga Aourus G7, Rog Zenith extreme takoder su sve s pravih 8 faza.

 

Nope Stjepko, za Threadrippera je bolje vise fazi jer treba moc isporucit dosta struje, kod mene su 10x60A power stage-evi odnosno 600A dok je kod Taichi i Zenith 8x60A tj. 480A maksimum, dakle 25% vise moze isporucit pod uvjetom da mozes ohladit vrm.

Doubleri nisi fake-ane faze nego prave faze, "fakeano" je kad imas 4 pwm signala a sve ostale komponente poduplane, check your facts.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

i meni je draže bilo više faza ali u novije vrijeme kako dolaze bolji i brži poluvodići a frekvencije rastu sve se lagano mjenja.

da bi se okladit kad dođe GaN tamo iduču generaciju da če bit vrm s 2-3 faze i bez ikakvog aluminija dovoljan za preko 300W uz minijaturne komponente filtera. jedva cekam to.

isa bi toliko daleko da recem da bi moglo se za koju generaciju dvi pojavit procesora s 12v inputom i s integriranim vrm na interposeru.

 

Vecina danasnjih modernih ploca koriste "poduplavanje faza", koristi se iskljucivo iz razloga jer je drasticno jeftinije no i nesto losije od pravih.

Uz to tu su jos i razni PWM i EPU kontroleri za vrm/faze koji takoder s obzirom o kojima je rijec takoder dizu cijenu ploci, ima boljih i losijih, bolji daju vise mogucnosti kod oc, kontrolu i stabilnost, takoder to sve mora pratiti i softwer tj bios.

 

MasterOfDisaster vjerovatno ima problem s nesto losijim procesorom, a niti ploca mu nije bog zna kaj(4+2) jer joj kapacitori i prigusnice uopce nisu hladene i kad to sve zbrojis dobis katastrofu, pogotovo ako ides overklokati losiji cpu, ili u slucaju Ryzena i toliko bitnu memoriju.

 

Recimo Ansha ima "dobru" plocu(MSI X399 Gaming Pro...) no s fejkanih 10 tj pravih 5 faza, Tko zeli izvuci maksimum iz Threadrippera nece kupiti tu plocu vec ce uzeti s pravih 8 poput fenomenalne Asrock Taichi koja je ujedno i cak nesto jeftinija, ok vjerovatno to nije niti znao ili je uzeo iz nekih drugih razloga nije ni bitno ili recimo nesto i dosta skuplje Giga Aourus G7, Rog Zenith extreme takoder su sve s pravih 8 faza.

 

Sve te prave 8 fazne ploce uredno su u vrhu real-life testova a tako i u vecini sintetickih testova, (pogledati samo 3dmark svijetsku ljestvicu). Najvisi (ocigledno i stabilni:)taktovi su postignuti s tim plocama.

Eto toliko od mene nemam nazalost Ryzena jer me ne privlace ti taktovi iz 2012g a niti mi treba toliko jezgri uglavnom obradujem fotke i ponesto odigram no pratim koliko mogu, mozda s novom generacijom ako se kaj popravi po pitanju megaherca.lp

 

 

 

Nemaš pojma, čitaj dolje...   (I BTW kakvi jebeni KAPACITORi!!! hrvatska riječ je kondenzatori! )

 

ansha kaže...
Stjepanj kaže... 

Recimo Ansha ima "dobru" plocu(MSI X399 Gaming Pro...) no s fejkanih 10 tj pravih 5 faza, Tko zeli izvuci maksimum iz Threadrippera nece kupiti tu plocu vec ce uzeti s pravih 8 poput fenomenalne Asrock Taichi koja je ujedno i cak nesto jeftinija, ok vjerovatno to nije niti znao ili je uzeo iz nekih drugih razloga nije ni bitno ili recimo nesto i dosta skuplje Giga Aourus G7, Rog Zenith extreme takoder su sve s pravih 8 faza.

 

Nope Stjepko, za Threadrippera je bolje vise fazi jer treba moc isporucit dosta struje, kod mene su 10x60A power stage-evi odnosno 600A dok je kod Taichi i Zenith 8x60A tj. 480A maksimum, dakle 25% vise moze isporucit pod uvjetom da mozes ohladit vrm.

Doubleri nisi fake-ane faze nego prave faze, "fakeano" je kad imas 4 pwm signala a sve ostale komponente poduplane, check your facts.

 

 

Tako je, kao što sam napisao na drugoj temi moja i anshina ploča imaju pravih 10 faza, svaka sa svojim različitim pwm signalom i 60A powerstageom, tako da mogu dati i više struje nego što je potrebno, i bolje su od asus zenith, te bilo koje ploče od asrcoka i gigabyte-a. Jedine dvije bolje su msi creation (16 pravih faza) i nova asus sa 8 duplih faza (16 powerstagea, 8 pwm signala).

 

Drugi put se informiraj prije pisanja...

 

 

 

 

 

 

 

E sad što se tiče broja faza i efikasnosti, pojednostavljena priča je:

 

više faza = bolja efikasnost na visokom opterećenju, a gora na niskom

manje faza = obrnuto

 

Problem je što neke ploče imaju takav overkill od VRM-a da će uvijek raditi na (za njih barem) niskom oterećenju, i samim time imato goru efikasnost nego neke sa slabijim VRM-om. Iako da se razumijemo to su razlike od max 5-10 W, tako da nije kraj svijeta.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 8:52 (Jakovp).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lol, ne ne i ne, vase ploce bolje od zenith i taichi? Hahaha, hebote s koje ste vi kruske pali. No dobro ocigledno nema smisla raspravljati pa se nebum dalje upustao u pricu oko ploca.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 5 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
Lol, ne ne i ne, vase ploce bolje od zenith i taichi? Hahaha, hebote s koje ste vi kruske pali. No dobro ocigledno nema smisla raspravljati pa se nebum dalje upustao u pricu oko ploca.lp

Ko je reko da je ploca bolja? Rekao sam da VRM moze isporucit vise struje i to je cinjenica. Osramotit ces se kao i obicno, nemoj nastavljat...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pusti ga ansha bas je zanimljivo citati njegove fiks komentare, kod njega je samo bitno da se mlati tako to ide kod trollova.
AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 9:23 (dreadmoore).
Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa to sto ti je ploca u stanju isporuciti vise nema apsolutno nikakve veze, gubitci su veci i takva ploca mora filati vise. Ja da se sramotim? Pa covjece neznate ni koliko vam ploce imaju faza, jakov veli da vase ploce imaju 10?! Hahahahaha, pa meni bi to bilo kao da neznam koliko mi ploca ima usb portova...nevjerovatno.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 4 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
Pa to sto ti je ploca u stanju isporuciti vise nema apsolutno nikakve veze, gubitci su veci i takva ploca mora filati vise. Ja da se sramotim? Pa covjece neznate ni koliko vam ploce imaju faza, jakov veli da vase ploce imaju 10?! Hahahahaha, pa meni bi to bilo kao da neznam koliko mi ploca ima usb portova...nevjerovatno.lp

Covjece ti nisi ni svjestan kakvog klauna radis od sebe. Al neka, jutro nam je svima malo zabavnije 

 

Ispod je slika tih tvojih visih gubitaka 

 

Kapacitoru moj mili :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 10:07 (ansha).
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Predlazem da Stjepku novi forumski nadimak bude g.Kapacitor

Moj PC  
6 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci neznate ni kaj imate u kucistu a jedan me naziva trolom a drugi klaunom...blago nama s takvom raspravom, nije ni cudo sto svi odlaze.

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 6 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Predlazem da Stjepku novi forumski nadimak bude g.Kapacitor

 Kakav pocetak dana! 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakve probleme ima ovaj StjePANJ? Zašto ga se ne sankcionira radi širenja dezinformacija??!?!

 

Priča o pločama koje nije ni vidio niti koristio te ispravlja ljude koji koriste istoimene ploče 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 10:24 (funny games).
Moj PC  
3 3 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
funny games kaže...

Kakve probleme ima ovaj StjePANJ? Zašto ga se ne sankcionira radi širenja dezinformacija??!?!

 

Priča o pločama koje nije ni vidio niti koristio te ispravlja ljude koji koriste istoimene ploče 

Pricekaj, sad ce nam jos g.Kapacitor objasnit zasto je njegova K-plus ploca najbolja, i naravno, po 284. put spomenit svoju 5.7ghz validaciju.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

x399 10 vrhunskih International Rectifiers IR3555 60 A ( uglavnom sa gaming pro carbon serijim nemos pogrijesiti sve vrhunske komponente od audio kodexa do VRM-a)


slika

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 10:38 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

x399 10 vrhunskih International Rectifiers IR3555 60 A ( uglavnom sa gaming pro carbon serijim nemos pogrijesiti sve vrhunske komponente od audio kodexa do VRM-a)


slika

X399 Sli plus je ista ploca s dodatkom wifi/bt kartice, vise m.2 poklopaca i ojacanjem svih x16 slotova i dimm slotova (vise kozmetickia stvar nego stvarno pojacanje).

Audio codec a ne kodex :)

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...

x399 10 vrhunskih International Rectifiers IR3555 60 A ( uglavnom sa gaming pro carbon serijim nemos pogrijesiti sve vrhunske komponente od audio kodexa do VRM-a)


slika

X399 Sli plus je ista ploca s dodatkom wifi/bt kartice, vise m.2 poklopaca i ojacanjem svih x16 slotova i dimm slotova (vise kozmetickia stvar nego stvarno pojacanje).

Audio codec a ne kodex :)

 da ali nedobijes neki crappy wifi vec i dual band ako se nevaram pa mos nesto i online igrati s ok latencijama... sam znas sta je threadripper koliko je to cip i koliko te ploce imaju pcie linija nemogu biti jeftine... sto se  kvalitete tice uvijek sam naginjao na MSi jel su dugo vremena u gaming industriji od budgeta do high enda...ona prica sto je sa fazama isto si imao pravo ali uvik je nekako draze vidjeti kvalitetne stvari na ploci pa imas dojam i sigurnost da ce trajati. nista bolji VRM nisu bili ni kad su proc bili na 20-30 nm; A  gdje sada kada svi trce za nekojom stednjom manjom potrosnjom uz iste taktove..

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 11:10 (HCgamingCRO).
6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

engl. Capacitor > hrv. Kondenzator (engl. condenzation) 

 

Nije Stjepko nešto pogriješio (što se tiče samoga pojma), jedino što je pisao po Vuku.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 11:10 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice