Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.690.150
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
XXX kaže...

Isto tak ti je kad uspoređuješ 150$ i 700$. Koliko para toliko muzike, ako vrijedi koliko košta nitko nije ga gubitku i ni jedno njije bolje ili lošije, nego vrijedi koliko i košta, više manje.

 

Iznimka je sad ovaj pentium po nevjerovatnih 500 kn. Uboica svega trenutno. AMD bu se morao debelo potruditi sa cijenama.

Je da ubica Intelovih i3 procesora, takva cijena je dvosjekli mač jer ko če sad normalan kupovat ove ostale preskupe i3 procesore?

 

Zaboravljamo pa za te pare AMD ima konkurenciju, ali trenutno samo u mrtvom FM2+ socketu i to jedan jedini Excavator CPU Athlon X4 845 za 70dolara.

 

Dok ne dođe Ryzen APU u AM4 socket, tu če vrlo skoro sjest barem dva jeftina Bristol Ridge APU(Excavator CPU) modela, i jedan čisti CPU kao taj spomenuti jeftini Athlon.Taj Pentium 2/4 neče dugo trčat sam, imat če okvirno samo dva mjeseca slobodnog prostora i to je to kraj priče.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=3&jumpto=5044453&sort=asc&view=flat

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ako je x4 845 konkurencija g4560 ja sam pop, stari g4400 je bolji od x4 860k a ti usporedujes g4560 koji ima jos hyperthread sa x4 845. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...

Ako je x4 845 konkurencija g4560 ja sam pop, stari g4400 je bolji od x4 860k a ti usporedujes g4560 koji ima jos hyperthread sa x4 845. 

Jasno da je konkurencija, cijena je okvirno ista točnije Athlon je i trunku jeftiniji.Znam ja dobro kaj uspoređujem, a ti očito nemaš poima kakve performanse ima Excavator CPU=ne postoji u AM3 Socketu.

 

Pentium 2/4 je okvirno malo brži, ali Athlon je čak i jefitniji dakle čista matematika ili CPU konkurencija.Dalje ti je valjda sve jasno, e pa sad samo takav Excavator CPU prebaci u AM4 socket i to je to.

 

http://www.relaxedtech.com/reviews/amd/athlon-x4-845/8

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

imao pentiuma i i3, rijesio ih se u rekordnom vremenu(cisto ih uzeo iz znatizelje jer su bili hvaljeni), no to nisu procesori za igranje vec za plakanje kad vidis da su zakucani na 100% cijelo vrijeme a kolicina fps doslovno u minusu ovaj athlon je bog naprema tim sranjima iz intela i jos jedan veliki plus sto dobijes taj novi cooler s njim! mrvu nize single perfomanse nadoknaduje zato u multyju i boljim hladenjem(citaj tisim)!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...
Patrick_cro kaže...

Ako je x4 845 konkurencija g4560 ja sam pop, stari g4400 je bolji od x4 860k a ti usporedujes g4560 koji ima jos hyperthread sa x4 845. 

Jasno da je konkurencija, cijena je okvirno ista točnije Athlon je i trunku jeftiniji.Znam ja dobro kaj uspoređujem, a ti očito nemaš poima kakve performanse ima Excavator CPU=ne postoji u AM3 Socketu.

 

Pentium 2/4 je okvirno malo brži, ali Athlon je čak i jefitniji dakle čista matematika ili CPU konkurencija.Dalje ti je valjda sve jasno, e pa sad samo takav Excavator CPU prebaci u AM4 socket i to je to.

 

http://www.relaxedtech.com/reviews/amd/athlon-x4-845/8

 Pricas glupost na kvadrat, usporedujes g4560 sa x4 845. Jer uopce imas pojma sta usporedujes ili si toliki fan da ocito ne vidis. Evo ti link posto se pravis grbav. g4400 je jaci od tog x4 845 a kamoli g4560 koji je prakticki i3 procesor. Jedino gdje ih mozes usporediti je cijena i to g4560( 485kn)  koji debelo potuce taj x4 845 ( 515kn) toliko o tom da je jeftiniji. Mani se vise gluposti, jer samo trubis o hebenom amd i cijenama i perfomansama a jos se nije niti pojavio na trzistu. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jebodiah kaže...

Da neki kratki natrknote ubacim

 

tabele radi lakse orijentacije gdje je koji

 

Vec sam prije napomenuo da Intel Kabe Lake i SkyLakde x spustaju na Skylake nivou kategorije  i cijenom kao i pocetni Pentium . cime otezava AMD-u kreiranje CPU ponuda i cijena...

 

Smatram da imam obvezu reci ono zadnji post koji sam napisao da nam se vrate ona zvucna imena. jer konkurencija je zdrava. Imat cemo siroku lepezu proizvoda s fair cijenom......

to je bio bit mog zadnje posta. mada, hvala vam, nije bio komentiran ni u pozitivnom smislu (mozda ste shvatili) ili negativnom

 

Ako bude AMD bio jako dobar , Intel ce nam ponuditi CPU ponude s smanjenom cijenom...u svakom slucaju smo na dobitku

Tesko je samo onimzagrizenim, iliti fanboys a sto cete....mi imamo novac a oni CPU i inih komponenata.. pa neka izvole ponudigitrobu s fair cijenom

 

Nazad na tabele

 

nicht böse gemeint wirklich...!

 

Te slike sto si prilozio...

 

 

 

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Friday kaže...
Jebodiah kaže...

Da neki kratki natrknote ubacim

 

tabele radi lakse orijentacije gdje je koji

 

Vec sam prije napomenuo da Intel Kabe Lake i SkyLakde x spustaju na Skylake nivou kategorije  i cijenom kao i pocetni Pentium . cime otezava AMD-u kreiranje CPU ponuda i cijena...

 

Smatram da imam obvezu reci ono zadnji post koji sam napisao da nam se vrate ona zvucna imena. jer konkurencija je zdrava. Imat cemo siroku lepezu proizvoda s fair cijenom......

to je bio bit mog zadnje posta. mada, hvala vam, nije bio komentiran ni u pozitivnom smislu (mozda ste shvatili) ili negativnom

 

Ako bude AMD bio jako dobar , Intel ce nam ponuditi CPU ponude s smanjenom cijenom...u svakom slucaju smo na dobitku

Tesko je samo onimzagrizenim, iliti fanboys a sto cete....mi imamo novac a oni CPU i inih komponenata.. pa neka izvole ponudigitrobu s fair cijenom

 

Nazad na tabele

 

nicht böse gemeint wirklich...!

 

Te slike sto si prilozio...

 

ah screenshot od web stranicem pa morao kotacicem skrolati , da uzme cjelokupnu tabelu najlakse ju skunuti i preko faststone vieweron ill slican program.....

ima neke stranice ne daju nesto skidati  pa onda samo screenshot

zato ruzno ako smeta mogu valjda obrisati samo recite.....

nicht böse gemeint!

 

 

Nije mi rodendan danas!!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Link na stranicu ne funkcionira?

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
XXX kaže...

Link na stranicu ne funkcionira?

 maknuo sam svoj post da ne smeta

ispricavam se

 pa posttoie i te zabrane, na koje sam znao naletjeti em slucajno em zbilja pratio neke vijesti cinjenice itd. oa kad neka doticna web stranica ima to sto pratim trazim iid onda zabrane  recimo da skinem sliku mb od apple iphone 8, hipotetski kazem primjer.....

i mozes vidjeti sliku ali ne i speichern als / save as  ili na bilo koji nacin

 

pretpostavljam da je placen sadrzaj pa daje samo vidjeti a ne i skinuti osim screenshot, mada i o tome prije nisam razmisljao

sad sam htio ovu tabelu sto je i rezultat njihovog rada o tabeli, prostire se preko tri skrolanja kroz web stranice  pa sam samo screenshootao

toliko o tome

nema veze..... ucim i ja ..... pazit cu da ne stavljam slucajno suvislo

Nije mi rodendan danas!!
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

No gdje je taj x4 845 vs g4560? u kojem tocno klincu je jaci da mi je znati? Jer dodje na kraju manje? jer efikasniji? jer ima i integriranu grafu? Daj me prosvijetli? hvalis amd na sve strane a ne proucis neke osnove.

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Ma buba na pamet. x4 845 sigurno nije bolji od g4560 ako su igre u pitanju, bubam od oka ali jedno 30-40% je lošiji. U igrama je g4560 negdje u rangu FX-a 8350 na defoltnom kloku. Proc jednostavno rastura za tih 500 kn.

 

evo našao neki test

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Pentium G4560 je najbolji procesor iz Kaby Lake serije, barem što se tiče uloženog/dobivenog a i moguć pogled u budućnost Intelovih procesora. Budući Pentiumi će isto biti 2 cores/4 threada a ostali bi mogli biti i3 (4/4), i5 (4/8) i i7 (8/8).

Sad, na AMD-u je red da mu konkurira nekim jeftinim četverojezgrenim AM4 APU-om za 500 kunića ali to bi mogli tek vidjeti na proljeće možda čak i ljeto, do onda G4560 kolo vodi u best-buy/low budget segmentu...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...
rambox kaže...
Patrick_cro kaže...

Ako je x4 845 konkurencija g4560 ja sam pop, stari g4400 je bolji od x4 860k a ti usporedujes g4560 koji ima jos hyperthread sa x4 845. 

Jasno da je konkurencija, cijena je okvirno ista točnije Athlon je i trunku jeftiniji.Znam ja dobro kaj uspoređujem, a ti očito nemaš poima kakve performanse ima Excavator CPU=ne postoji u AM3 Socketu.

 

Pentium 2/4 je okvirno malo brži, ali Athlon je čak i jefitniji dakle čista matematika ili CPU konkurencija.Dalje ti je valjda sve jasno, e pa sad samo takav Excavator CPU prebaci u AM4 socket i to je to.

 

http://www.relaxedtech.com/reviews/amd/athlon-x4-845/8

 Pricas glupost na kvadrat, usporedujes g4560 sa x4 845. Jer uopce imas pojma sta usporedujes ili si toliki fan da ocito ne vidis. Evo ti link posto se pravis grbav. g4400 je jaci od tog x4 845a kamoli g4560 koji je prakticki i3 procesor. Jedino gdje ih mozes usporediti je cijena i to g4560( 485kn)  koji debelo potuce taj x4 845 ( 515kn) toliko o tom da je jeftiniji. Mani se vise gluposti, jer samo trubis o hebenom amd i cijenama i perfomansama a jos se nije niti pojavio na trzistu. 

 Jel ti uopče čitaš ovaj forum ili napisano u temi, ili ponuđene linkove ili pratiš neki drugi forum sa nekim trečim linkovima?

 

Provjeri/pročitaj opet moja dva prijašnja posta(ili barem ovo kaj sam požutil), pa sve sam ti dao link u jednom i drugom postu na konkretne testove.As ti gospe na kvadrat, okačim direkt link na test ali šipak, ti bokca ak ne kužiš engleski onda reci da zaposlim prevoditelja.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...
Patrick_cro kaže...
rambox kaže...
Patrick_cro kaže...

Ako je x4 845 konkurencija g4560 ja sam pop, stari g4400 je bolji od x4 860k a ti usporedujes g4560 koji ima jos hyperthread sa x4 845. 

Jasno da je konkurencija, cijena je okvirno ista točnije Athlon je i trunku jeftiniji.Znam ja dobro kaj uspoređujem, a ti očito nemaš poima kakve performanse ima Excavator CPU=ne postoji u AM3 Socketu.

 

Pentium 2/4 je okvirno malo brži, ali Athlon je čak i jefitniji dakle čista matematika ili CPU konkurencija.Dalje ti je valjda sve jasno, e pa sad samo takav Excavator CPU prebaci u AM4 socket i to je to.

 

http://www.relaxedtech.com/reviews/amd/athlon-x4-845/8

 Pricas glupost na kvadrat, usporedujes g4560 sa x4 845. Jer uopce imas pojma sta usporedujes ili si toliki fan da ocito ne vidis. Evo ti link posto se pravis grbav. g4400 je jaci od tog x4 845a kamoli g4560 koji je prakticki i3 procesor. Jedino gdje ih mozes usporediti je cijena i to g4560( 485kn)  koji debelo potuce taj x4 845 ( 515kn) toliko o tom da je jeftiniji. Mani se vise gluposti, jer samo trubis o hebenom amd i cijenama i perfomansama a jos se nije niti pojavio na trzistu. 

 Jel ti uopče čitaš ovaj forum ili napisano u temi, ili ponuđene linkove ili pratiš neki drugi forum sa nekim trečim linkovima?

 

Provjeri/pročitaj opet moja dva prijašnja posta(ili barem ovo kaj sam požutil), pa sve sam ti dao link u jednom i drugom postu na konkretne testove.As ti gospe na kvadrat, okačim direkt link na test ali šipak, ti bokca ak ne kužiš engleski onda reci da zaposlim prevoditelja.

 Ti neznas ni sta si okacio? jesi uopce pogledaj taj svoj test? ili ti opet nije jasno? evo ti tvoj test strana 7 link, a ti si nasao usporedivati g4560 sa g4400? tebi i dalje nije jasno da je g4400 dualac bez ht, a g4560 dualac sa ht. Pogledaj si malo testove po netu pa ces vidjeti da je u 90% slucajeva g4400 jaci od tog x4 845 a kamoli g4560. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Crank1d kaže...

Pentium G4560 je najbolji procesor iz Kaby Lake serije, barem što se tiče uloženog/dobivenog a i moguć pogled u budućnost Intelovih procesora. Budući Pentiumi će isto biti 2 cores/4 threada a ostali bi mogli biti i3 (4/4), i5 (4/8) i i7 (8/8).

Sad, na AMD-u je red da mu konkurira nekim jeftinim četverojezgrenim AM4 APU-om za 500 kunića ali to bi mogli tek vidjeti na proljeće možda čak i ljeto, do onda G4560 kolo vodi u best-buy/low budget segmentu...

 

S ovime se i ja slazem, evo jutros upravo narucen G4560 + MBO + RAM, dosadilo mi cekati taj AMD RYZEN (bolje da se zove oce doci/nece doci), nakon podosta godina vracam se u Intel tabor sto se tice procesora (a kasnije u toku ljeta/jeseni ako padu cijene procesora mozda i ubodem neki i5), gledam zadnja 24 sata recenzije po netu, i samo sam ostao u cudu sto je Intel izbacio i po kojoj cijeni, strasno nesta za nas vikend igrace, e sad da li da kupim 1060 ili rx470, to mi je najveca nedoumica. Ali cu prvo da se malo igram s frendovom r9 270x (mozda ga nagovorim da mi je proda za neku sicu).

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 0:08 (FrostyDog).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Čekam i ja Ryzene pa ću onda odlučiti kad vidim benchmarke i cijene, da li će novi komp biti Intel ili AMD, zasad sam još na C2Q. No ovakvo (trenutno) monopolističko nabijanje cijena ostalim Kaby Lake i3/i5/i7 procesorima je sramota za Intel, dati 1900Kn za "najjeftiniji" i5 je suludo. Gledao sam dosta videa o G4560 i većina Youtubera kažu da se Intel nije ni trudio reklamirati taj Pentium a ustvari je on jedina svjetla točka cijele Kaby Lake serije koja u odnosu na Skylake ne nudi skoro ništa ili jako malo a cijene su pretjerane.

Evo video sa dosta dobrog Youtube kanala "RandomGaminginHD", lik recenzira i preporučuje best-buy polovni ili novi PC hardware, koji si većina ljudi može priuštiti a ne neke ekstra skupe komponente koje kupuje 3% ljudi.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...

 Ti neznas ni sta si okacio? jesi uopce pogledaj taj svoj test? ili ti opet nije jasno? evo ti tvoj test strana 7 link, a ti si nasao usporedivati g4560 sa g4400? tebi i dalje nije jasno da je g4400 dualac bez ht, a g4560 dualac sa ht. Pogledaj si malo testove po netu pa ces vidjeti da je u 90% slucajeva g4400 jaci od tog x4 845 a kamoli g4560. 

S tobom više fakat nema smisla raspravljat, da ništa ja ne znam nemam poima kaj sam sa čime usporedil.Tak je da guraj link od gejminga, u kojem su oba žuta proca okvirno jednaka kad se izravnaju Singlethread vs Multithread igrice itd.Igrice su jedino kaj se gleda, a sve ostalo je nebitno pogotovo čisti CPU MUltithread testovi u 2017 godini(par primjera), usput eto jedan i to baš u Intel optimiziranom Cinebench.

 

 

 

http://www.relaxedtech.com/reviews/amd/athlon-x4-845/6

 

http://techfrag.com/2016/04/11/amd-athlon-x-845-benchmarks-surface-beats-intel-pentium-g4400/

 

Opet ti ponavljam isto, čitaj kaj sam ranije napisal ali nisam siguran da ti uopče znaš čitat sa razumjevanjem, ili bože sačuvaj kliknut i pogledat neki link sa dodatnim informacijama.Bože me sačuvaj kakvih smotanih ljudi ima, smisleno zaključivanje nula bodova+ljenost prve klase za kliknut na ponuđene linkove.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=67&jumpto=5291832&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=67&jumpto=5291871&sort=asc&view=flat

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
A kenjas ga naveliko. Jer uopce znas koji si klinac usporedio? Nemoj da ti citiram, ajde se vrati par postova pa sam vidi sta si napisao. G4560 si usporedio sa x4 845 a x4 845 mu nije ni blizu, jos si rekao da je jeftiniji x4 845 sta sam te demantirao sa cijenama na nabava.net. Onda pocnes lupetat sa am3 socketom sta nema nikakve veze neho eto da ga spomenes. Cinebench je intelov test daj eto izaberi bilo koji test sa x4 845 vs g4560 i ako bude u bilo kojem testu x4 845 jaci ja odoh u popove. Vazni da lupetas vec par mjeseci, o majonezi, o cijenama cpu perfomansama a jos hebeni proc nije niti izasao. Onaj tko uzma cpu za render sigurno ne uzima cpu za cca 500kn, a i opet g4560 je nekih 370cb u cinebenchu r15.
x4 845 65w tdp, nema igpu, veca cijena slab ipc.
g4560 54w tdp jak ipc, jaci u multithreadu od x4 845,ima igpu, niza cijena.
Neznam sta ti nije jasno? Pa cak i zagrizenim amd je jasno da je to odlican cpu za manje od 500kn

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

ko zeli vidjeti .......

 

AMD Ryzen-Launch schon ziemlich nahe


AMD hat angekündigt, am 31. Januar das sogenannte Webinar-Event abzuhalten. Diese Veranstaltung wird über den Adobe Connect Meeting Room gestreamt und wartet mit James Prior, dem Channel Business Development Manager bei AMD, als Moderator auf. Aktuellen Meldungen zufolge wird AMD im Verlauf vermutlich AM4-Motherboards von ASUS, Gigabyte und MSI zu zeigen.
Nije mi rodendan danas!!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jebodiah kaže...

ko zeli vidjeti .......

 

AMD Ryzen-Launch schon ziemlich nahe


AMD hat angekündigt, am 31. Januar das sogenannte Webinar-Event abzuhalten. Diese Veranstaltung wird über den Adobe Connect Meeting Room gestreamt und wartet mit James Prior, dem Channel Business Development Manager bei AMD, als Moderator auf. Aktuellen Meldungen zufolge wird AMD im Verlauf vermutlich AM4-Motherboards von ASUS, Gigabyte und MSI zu zeigen.

Tu se nema šta vidjet, to nije ništa vrjedno pažnje samo neki usputni pokazni poslovni izvještaj.Suma sumarum ništa bitno, malo žlabranja pa pokazivanje pokoje AM4 matične okvirno nebitno=strpi se još 30 dana.

 

Kad smo več tu i ti si ljenčina prve klase, ovo nije Švapski forum i da šta je to Google Translate?

 

"AMD Ryzen-Launch already quite close

 

AMD has announced that it will host the so-called Webinar event on 31 January. This event will be streamed through the Adobe Connect Meeting Room and will be hosted by James Prior, Channel Business Development Manager at AMD. According to current reports, AMD will probably show AM4 motherboards from ASUS, Gigabyte and MSI."

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Patrick_cro kaže...
A kenjas ga naveliko. Jer uopce znas koji si klinac usporedio? Nemoj da ti citiram, ajde se vrati par postova pa sam vidi sta si napisao. G4560 si usporedio sa x4 845 a x4 845 mu nije ni blizu, jos si rekao da je jeftiniji x4 845 sta sam te demantirao sa cijenama na nabava.net. Onda pocnes lupetat sa am3 socketom sta nema nikakve veze neho eto da ga spomenes. Cinebench je intelov test daj eto izaberi bilo koji test sa x4 845 vs g4560 i ako bude u bilo kojem testu x4 845 jaci ja odoh u popove. Vazni da lupetas vec par mjeseci, o majonezi, o cijenama cpu perfomansama a jos hebeni proc nije niti izasao. Onaj tko uzma cpu za render sigurno ne uzima cpu za cca 500kn, a i opet g4560 je nekih 370cb u cinebenchu r15.
x4 845 65w tdp, nema igpu, veca cijena slab ipc.
g4560 54w tdp jak ipc, jaci u multithreadu od x4 845,ima igpu, niza cijena.
Neznam sta ti nije jasno? Pa cak i zagrizenim amd je jasno da je to odlican cpu za manje od 500kn

 a što se uopće živciraš, rambox to nemere priznat jer bi mu inače pozlilo

prvo taj pentium je jači i bolji od athlona kojem je amd izvadio igpu da bi ga mogao ponuditi po manjoj cijeni

a onda je jači i od apu procova koji bi se mogli mjeriti s njim, a duplo su skuplji zbog igpu koja je sitno bolja od ove na pentiumu

 

amd na ovo može odgovoriti samo na jedan način - spustiti athlona na 150-200 kuna, a najjače apu procesore na 400-450 i onda može ostati konkurentan do izlaska odgovarajuće rajzena

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jebodiah kaže...

nema veze..... ucim i ja ..... pazit cu da ne stavljam slucajno suvislo

 

Sta si se uzjebo ko kakva tinejdzerica? Postavis nesto neupotrebljivo i jos onda mudrujes...

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže...

 a što se uopće živciraš, rambox to nemere priznat jer bi mu inače pozlilo

prvo taj pentium je jači i bolji od athlona kojem je amd izvadio igpu da bi ga mogao ponuditi po manjoj cijeni

a onda je jači i od apu procova koji bi se mogli mjeriti s njim, a duplo su skuplji zbog igpu koja je sitno bolja od ove na pentiumu

 

amd na ovo može odgovoriti samo na jedan način - spustiti athlona na 150-200 kuna, a najjače apu procesore na 400-450 i onda može ostati konkurentan do izlaska odgovarajuće rajzena

 

Ovo je daleko od istine, igpu je puno jači (r7 240) a i cijena je ok jer je procesor sa igpu skuplji 100, 150 kn od onog bez, a sama ta grafička košta oko 400.

 

EDIT - čak ni toliko lol:

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/procesor-amd-athlon-ii-x4-845-3500/3800-mhz-socket-fm2/214129

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/procesor-amd-a8-x4-7600-3100/3800-mhz-socket-fm2/202194

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 10:04 (Jakovp).
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

R7 240 je skovaca na kojoj se ni na low ne da nista igrat, tako da to sta je 20-30% brza od neke integrirane intelove nema nikakve veze jer je i jedno i drugoj domet prikazivanje slike a ne igranje igara...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Ma nema ovaj mali pentium nikakavu konkurenciju, ni kod AMD-a ali ni kod Intela . Za 500 kn dere majke. Sve se bojim da je već sad toliko poularan da bi mu kroz koji tjedan cijena mogla porast samo tako. Metneš ga na onu malu asrock mbo za 450 i vozi Miško. Dođe mi da prodam FX-a i pređem na to za 0 kn ali neda mi se zajebavat sa slaganjem i instalacijom svega.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ne lici mi to na tebe xxx da bi ti tek tako prodao fx-a

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
athlon 845-Carrizo-3.5ghz
a8 x4-Kaveri-3.1ghz

mislim da mora bit dosta lošiji kaveri na manjoj frekvenciji.
a i carizo je već star pa ga nema smisla uspoređivat s novim intelima nego sad s Athlon X4 950 kad dođe u prodaju.

uglavnom rasprava nema smisla(zamisli ćuda amd od prije godinu dana je lošiji od intela od prije tjedan dana) jer u prošloj generaciji ovakvih cpua je amd bio bolji izbor , a za koji mjesec ćemo vidit šta će bit ove godine jer amd još nije izbacia konkurenciju kaby pentiumu.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Pa velim da mi se neda, ali ovo je prvi intel nakon ohoho godina na koji mi se dignuo 

14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Pa dobro je cijena stvarno vrh bolje nemozes naci za te novce i preformase gdje dere fx-a u svemu.A sto kazes nebi me iznenadilo da mu podignu kroz par dana i cijenu.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Dere FX-a samo po IPC-u ali ukupno razlika je nikava u igrama a u tam gdje treba više jezgri tu je sigurno FX bolji. FX-a možeš i klokat, ali nema šanse da bi uzeo bilo kaj drugo pored ovog pentiuma da sad kupujem. Hebate pa grije se ko mobitel a ide na baterije za malo skuplji gablec 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice