Amd quad core ili intel i3

poruka: 85
|
čitano: 21.529
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Amd quad core ili intel i3

Gledaj, novi i3 ti je u stvari dual core sa hyperthreadingom sto mu omogucava

 

da windows vidi da ima 4 jezgre ustvari, nije ti to los procesor uopce,

 

dapace posto ima noviju arhitekturu po performansama je cak brzi i efektivniji od phenom x4

 

(sandy bridge je itekako bolji od k10 stars amd arhitekture, kad pogledas da je i5 quad brzi za 15-20%

 

od x6 phenoma na istim radnim taktovima)

 

a posto je novija arhitektura ipak bolje to copit nego x4 phenom. Jedino sto za njega

 

neces dobit dobru maticnu kao za amd sto sam ti gore nave po toj cijeni.

 

Ili copi i3 pa neku dobru maticnu i kasnije ulozit u dobru grafiku jer ti i ovak i onak

 

za igranje najvecu ulogu igra graficka ili copit x6 phenom sa 870 extreme 3

 

(maticna podrzava sata III, ima crossfire podrsku i podrzava am3+ nadolazece procesore)

 

ja je imam i super zadovoljan s njom u kombinaciji sa phenom x6 1090t i 8gb ddr3

 

a to sam platio kao sto sam ti napisao gore 2000kn s time da sam jos 4gb rama naknadno uzeo.

 

 

tu su ti linkovi da vidis da je i3 2100 bolji x4 955

 

a proguglaj malo i benchmarkove pa ces vidit da je istina

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/302124-10-phenom-core-2100

 

http://www.overclock.net/amd-cpus/977419-phenom-ii-x4-955-core-i3.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 15:43 (forthdancer).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
forthdancer kaže...

Gledaj, novi i3 ti je u stvari dual core sa hyperthreadingom sto mu omogucava

 

da windows vidi da ima 4 jezgre ustvari, nije ti to los procesor uopce,

 

dapace posto ima noviju arhitekturu po performansama je cak brzi od phenom x4

 

ali posto je novija arhitektura ipak bolje to copit nego x4 phenom. Jedino sto za njega

 

neces dobit dobru maticnu kao za amd sto sam ti gore nave po toj cijeni.

 

Ili copi i3 pa neku dobru maticnu i kasnije ulozit u dobru grafiku jer ti i ovak i onak

 

za igranje najvecu ulogu igra graficka ili copit x6 phenom sa 870 extreme 3

 

(maticna podrzava sata III, ima crossfire podrsku i podrzava am3+ nadolazece procesore)

 

ja je imam i super zadovoljan s njom u kombinaciji sa phenom x6 1090t i 8gb ddr3

 

a to sam platio kao sto sam ti napisao gore 2000kn s time da sam jos 4gb rama naknadno uzeo.

Daj ne melji gluposti,I3 je losiji od 955ce u svakom pogledu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Amd quad core ili intel i3

Otvori si gore linkove pa ces vidjet pa malo guglaj benchmarkove pa ces isto vidjet,

 

sandy bridge je jednostavno bolji, znatno malo ali ipak bolji a bolje uzet novo i naprednije ak je cijena tu negdje,

 

znam po frendu jer sam do nedavno imao phenom x4 940 na 3ghz i njegov i3 je brzi bio od mog 15% isiti benchmark

 

a on cak ima slabiju grafiku...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
forthdancer kaže...

Otvori si gore linkove pa ces vidjet pa malo guglaj benchmarkove pa ces isto vidjet,

 

sandy bridge je jednostavno bolji, znatno malo ali ipak bolji a bolje uzet novo i naprednije ak je cijena tu negdje,

 

znam po frendu jer sam do nedavno imao phenom x4 940 na 3ghz i njegov i3 je brzi bio od mog 15% isiti benchmark

 

a on cak ima slabiju grafiku...

955be na 4ghz vs i3 ht,955be pobjeduje.955be ima 4 stvarne fizicke jezgre i bolji je izbor.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Amd quad core ili intel i3

Sad mi ti reci da nije tocno, googlaj malo passmrak za cpu pa ces vidjet

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Amd quad core ili intel i3

Da overclockan, ali ak oc-as i3 ista stvar

 

i3 pobjedjue, nemres usporedjivat oc proc sa stockom pored

 

oc oba pa ce ti doc na isto, da i3 ima samo 2 fiz jezgre ali je njegova

 

jedna brza i efektivnija jer je arhitektura iz 2011 a star amd k10 jos iz 2008

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
forthdancer kaže...

Da overclockan, ali ak oc-as i3 ista stvar

 

i3 pobjedjue, nemres usporedjivat oc proc sa stockom pored

 

oc oba pa ce ti doc na isto, da i3 ima samo 2 fiz jezgre ali je njegova

 

jedna brza i efektivnija jer je arhitektura iz 2011 a star amd k10 jos iz 2008

Ti mislis da je i3 bolji a ja kazem da nije nego phenom,kraj price.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Amd quad core ili intel i3

Ne ja ne ne mislim ja znam jer sam vidio vlastitim ocima,

 

vidi ovak odi na www.google.hr upisi i3 2100 vs phenom x4 955

 

pa procitaj malo stranice i forume i vidjet ces sta ljudi kazu,

 

naravno ako razumijes citat engleski...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 15:55 (forthdancer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Amd quad core ili intel i3

Razumijem engleski,razumijem i razliku izmedu stvarne jezgre i threada.955 BE je bolji procesor.LP

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Amd quad core ili intel i3

Sad mi jos samo reci da je moj x6 brzi od core i5 2500k koji ima 2 jezgre manje a rastura moj proc skoro za 25% a na skoro istim su taktovima razlika 100mhz

 

dobro se zna da je sandy bridge bolji i napredniji od amd arhitekture koja jos od davnog athlona

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 16:01 (forthdancer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
forthdancer kaže...

Sad mi jos samo reci da je moj x6 brzi od core i5 2500k koji ima 2 jezgre manje a rastura moj proc skoro za 25% a na skoro istim su taktovima razlika 100mhz

i3 jeste malo bolji u gamingu, ali globalno Phenom 955 se više isplati jer ima ipak dvije jezgre više. To je jednostavno tako.

Dum spiro, spero.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amd quad core ili intel i3

Prvenstveno jer je jeftiniji, a sad sam bas cito i gledo benhmarkove u igricama i i3 stocku je brzi za jako malo

 

ali brzi od phenoma

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 16:04 (forthdancer).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
forthdancer kaže...

Ne ja ne ne mislim ja znam jer sam vidio vlastitim ocima,

 

vidi ovak odi na www.google.hr upisi i3 2100 vs phenom x4 955

 

pa procitaj malo stranice i forume i vidjet ces sta ljudi kazu,

 

naravno ako  razumijes citat engleski...

i3-2100 se može djelomično uspoređivat sa Athlonom X4, ali sa Phenomom definitivno ne.

Najjednostavnije je gledati rezultat dobiven u Cinebenchu R11.5, jer je najprecizniji što se toga tiče.

link

 

To što je i3 u nekim igrama bolji je samo rezultat toga što i3 ima puno jaču jezgru a dotična igra ne zna baratati sa više od 2 jezgre.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 16:06 (Penryn).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amd quad core ili intel i3

Ako covijek ima 2000kn na raspolaganju i misli kupovat novi komp

 

odnosno nesto sto ce koristit dulje vremena neka uzme x6 1090t

 

novu maticnu i ram i fuckas i3 ili x4 955, ipak je nadogradnja

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 16:11 (forthdancer).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
zoharbizo kaže...

955be na 4ghz vs i3 ht,955be pobjeduje.955be ima 4 stvarne fizicke jezgre i bolji je izbor.

A i to je relativan pojam. Ima i Phenom X4 9950 4 "stvarne fizičke jezgre" pa je opet slabiji od i3-2100.

Jer, đaba njemu 4 jezgre ako je jedna jezgra od i3 jaka ka njegove 2.

13 godina
odjavljen
offline
Amd quad core ili intel i3

starija generacija i3 procesora(530,540,550,560) je u rangu sa athlonima x4 te je slabija od phenoma x4 955. novija generacija i3 procesora(sandy bridge) je usporediva sa phenomom x4 955, ali opet phenom ima veliku prednost zbog 4 fizičke jezgre. iako je novija generacija jako blizu te se čak može reći da je bolja za gaming od phenoma x4, opet tu se uspoređuje quad core vs dual core. svakako je bolji izbor phenom x4.

ps. imam i3 procesor i odličan je, nemam problema s njim, ali phenom x4 je sigurno isplativiji procesor i moj glas ide za PHENOM-a X4 955 BE.

 

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
Penryn kaže...
zoharbizo kaže...

955be na 4ghz vs i3 ht,955be pobjeduje.955be ima 4 stvarne fizicke jezgre i bolji je izbor.

A i to je relativan pojam. Ima i Phenom X4 9950 4 "stvarne fizičke jezgre" pa je opet slabiji od i3-2100.

Jer, đaba njemu 4 jezgre ako je jedna jezgra od i3 jaka ka njegove 2.

9950 je prva generacija phenoma,nije mi jasno zasto nju uplices.Usporedi stari i3 sa njom.I jos 9950 phenom sa niskim taktom.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Amd quad core ili intel i3

Cista logika dovedi 4 odrasla covijeka na parking da okrenu auto na krov

 

i dovedi cijeli prvi razred osnovoskolaca pa vidi rezultat...

 

nije bitna kvantiteta vec efektivnost,

 

opet kazem da je bolje copit x6 phenom koji kosta cca 1200kn

 

pored quad phenoma jer se vise isplatit nadogradnja ako se kupuje

 

skoro pola konfiguracije

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
forthdancer kaže...

Cista logika dovedi 4 odrasla covijeka na parking da okrenu auto na krov

 

i dovedi cijeli prvi razred osnovoskolaca pa vidi rezultat...

 

nije bitna kvantiteta vec efektivnost,

 

opet kazem da je bolje copit x6 phenom koji kosta cca 1200kn

 

pored quad phenoma jer se vise isplatit nadogradnja ako se kupuje

 

skoro pola konfiguracije

čemu ići na x6? danas nije baš najbolje vrijeme za ići na 6 jezgri. phenom x4 955 be je jednostavno stvoren za gaming i nema igre koja ne ide na njemu na full hd te i većim rezolucijama. trenutno je najbolji izbor phenom x4 955 be, čak je i bolji izbor od tog x6 procesora, definitivno neisplativo ići na x6.

12 godina
offline
Amd quad core ili intel i3

Nedami se čitati 2 stranice spama većinom iako ima i dobrih postova.

 

a) Za što će ti služiti budući procesor? Gaming? Video obrada? Računanja pada i brzine balističkog projektila?

b) Koji je ostatak konfiguracije?

 

Pitanje za ostale, je li taj i3 2100 ima otključan množitelj?

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics}
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amd quad core ili intel i3

i3 2120k ima

14 godina
neaktivan
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
Ranko Kukumar kaže...

 

Pitanje za ostale, je li taj i3 2100 ima otključan množitelj?

Nema ni djelomično ni u potpunosti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
MARKOZD15 kaže...
forthdancer kaže...

Cista logika dovedi 4 odrasla covijeka na parking da okrenu auto na krov

 

i dovedi cijeli prvi razred osnovoskolaca pa vidi rezultat...

 

nije bitna kvantiteta vec efektivnost,

 

opet kazem da je bolje copit x6 phenom koji kosta cca 1200kn

 

pored quad phenoma jer se vise isplatit nadogradnja ako se kupuje

 

skoro pola konfiguracije

čemu ići na x6? danas nije baš najbolje vrijeme za ići na 6 jezgri. phenom x4 955 be je jednostavno stvoren za gaming i nema igre koja ne ide na njemu na full hd te i većim rezolucijama. trenutno je najbolji izbor phenom x4 955 be, čak je i bolji izbor od tog x6 procesora, definitivno neisplativo ići na x6.

 Ako pogledas da i5 2500k kosta cca 1600kn moze se i jeftinije nac a ima 4 jezgre i brzi je od phenoma x6 onda se za 1200 za phenoma itekako isplati dat,

 

jer mozda se covijek odluci za nekakav rad na racunalu u meduvremenu,

 

ne kuzim zasto se misli da se ne isplati ici na x6 kad su jeftini ja sam x4 940 pred skoro 3 god platio 2000kn tek kad je izaso

 

a tad su se i7 procesori prodalvali za jos vece novce plus jos ekstra para za x58 maticnu i 3x rama uz to,

 

bas je vrijeme za kupovinu x6 jer su isplatljivi nude dobar omjer ulozenog i dobivenog

 

jos su ekstra pojeftinili od kad je sandy bridge  dosao

12 godina
offline
Amd quad core ili intel i3

Gledajući više reviewa stvar je onda jasna. Zanemario sam anandtech, bacio sam se na ovaj review u kojem je korištena ATi HD 6970. U gamingu nesumnjivo i3 2100 je brži procesor, i to u svim modernim i procesorskim zahtjevnijim igrama (Starcraft, F1 2010, FC2).

 

U ostalim stvarima negdje vodi Intel zbog bolje arhitekture, negdje AMD zbog više jezgara. Sad procijeni čim se baviš i što ti uistinu treba. Također je bitno napomenuti da i3 2100 gotovo ima 2x puta manju potrošnju i time manje zagrijavanje i manju disipaciju toplinske energije.

 

Opet kažem odluči za što ti treba, ja bih se čak možda odlučio za AMD ali to je samo moja odluka jer bi više forsirao CAD/CAM programe nego igre, netko bi možda obrnuto, netko video enkodiranje i sl.

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i3-2120-2100_5.html#sect0

 

Za anandtech svi znamo, nekako su mi već sumnjivi da malo forsiraju Intel... Pa sam tražio neki drugi review.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics}
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Amd quad core ili intel i3

evo konkretan link

...kaos...
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
zoharbizo kaže...

9950 je prva generacija phenoma,nije mi jasno zasto nju uplices.Usporedi stari i3 sa njom.I jos 9950 phenom sa niskim taktom.

Zato jer mi se učinilo da govoriš za Phenoma da je jači samo zbog 4 "prave" jezgre. Samo san tia pokazat da nije broj jezgri važan, već sama efikasnost jedne jezgre.

Evo jedan noviji primjer:

Novi Celeron G440, sa jednom jezgrom od 1.6GHz u rangu je(a negdje i jači) sa AMD-ovim E-350 koji ima dvi jezgre od 1.6GHz.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 17:37 (Penryn).
13 godina
offline
Amd quad core ili intel i3

treba gledat dugoročno gdje je phenom sa 4 jezgre bolja investicija od 2 jezgraša, pa makar on bio jako dobar sandy. nadalje, phenoma možeš klokati, a igre vole veće taktove. zatim programi koji će znati iskoristiti potencijal procesora od 4 jezgre.

phenom je trenutno best buy, a dolaskom bullya, cijena će još pasti

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
Ranko Kukumar kaže...

Nedami se čitati 2 stranice spama većinom iako ima i dobrih postova.

 

a) Za što će ti služiti budući procesor? Gaming? Video obrada? Računanja pada i brzine balističkog projektila?

b) Koji je ostatak konfiguracije?

 

Pitanje za ostale, je li taj i3 2100 ima otključan množitelj?

imam ovako grafa je ATI hd5450 1gb ddr3
i sluzilo bi mi za igre ovako malo jace ak bi mogao igrat naravno posto sad igram cod4 i nba 2k11

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 20:33 (hrc1312).
12 godina
offline
Re: Amd quad core ili intel i3

Treba tebi jača kartica za kvalitetnije igranje, barem neka GTS 450/5770.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics}
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amd quad core ili intel i3
zuper kaže...

treba gledat dugoročno gdje je phenom sa 4 jezgre bolja investicija od 2 jezgraša, pa makar on bio jako dobar sandy. nadalje, phenoma možeš klokati, a igre vole veće taktove. zatim programi koji će znati iskoristiti potencijal procesora od 4 jezgre.

phenom je trenutno best buy, a dolaskom bullya, cijena će još pasti

kolko je to dugorocno? god dana do izlaska nove serije?lol svi vi dugorocni brzo mjenjate  u" potpisu" hahaha

xfact
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice