Promjena graficke

poruka: 13
|
čitano: 1.910
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Promjena graficke

Acer Aspire V3-574G

imam ovaj laptop i ima dvije graficke u sebi - kako izabrati da mi je NVIDIA GeForce 940M primarna a ne HD koju ima na maticnoj ?

 

jedina opcija sto sam vidio po internetu je da prilikom pokretanja igrica izaberem nvidiu tj u 3d setings narihtam kod kojih igrica da se upali.

kako je postaviti da je on cijelo vrijeme i u win isto,jer ovako vizualno izgleda skroz bezveze

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena graficke

možeš u globalnim postavkama namjestiti da nVidia cijelo virjeme radi, no u Windowsima s time nećeš ništa dobiti, samo će ti laptop cijelo vrijeme bezveze grijati

15 godina
offline
Re: Promjena graficke

hm, savjet znaci ostavit kako je a prilikom pokretanja igrica jedino to koristiti tj karticu? sta kad se koristi neki program obrade slika ili gledanje,isto tako odaberem kao kod igrica?

 

jer dok ovako gledam na laptop nekak mi sve cudno izgleda, tjkad sam kod odabira kartice. morat cu ipak provjeriti sutra jer mi trenutno tu nije laptop.

 

 

ali uglavnom ovo gore sto napisao,tako onda preporucas ?

 

thx na pomoci

8 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena graficke

možda nemaš instalirane intelove VGA drivere za integriranu grafiku, provjeri to

 

http://www.acer.com/ac/en/US/content/drivers

 

da bi koristio grafičku za obradu slika ili videa provjeri za konkretni program kako se to radi, mislim da se namješta unutar samog programa za grafičku obradu a ne preko nVidijinih postavki

15 godina
offline
Promjena graficke

gledao sam u device manager i tamo su bili instalirani driveri - ako se ne varam kolko mi ostalo u sjecanju mozda koji dan stari tek....ali evo sutra budem sve provjerio bas opet

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena graficke

windows update ti ne instalira uvijek odgovarajuće drivere, bolje ti je ručno ako nisi već prije

15 godina
offline
Promjena graficke

evo pogledao za drivere,meni je instalirao za 31.3/2016 a ovi su jos na stranici od 2015 tako da cu ostaviti ove

 

a evo ovo i pise na kraju stranice :

"After upgrading to Windows 10, if there are any drivers that haven't been installed, please run Windows Update to install the appropriate drivers."

 

vidjet cim instaliram igricu pa pokrenem

 

 

EDIT: a sta bi bilo recimo da deinstaliram HD a ostavim samo NVIDI-u jel to funkcionira uopce?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2016 8:58 (cropunk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Promjena graficke

Imap u BIOSu mogućnost odabira grafičke?

 

Imao sam laptop s dvije grafičke i po meni je isto bolje ostaviti kako je i kako su drugi napisali. Eventualno prije pokretanja igre ili programa koji zahtjeva jaču grafičku stavi pod power options na maximum performance.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Promjena graficke

evo dobio sam odogovor na drugom forumu pa cu samo copy/paste - a i kako je napisao vec sam vidio takve "probleme" - i da, najbolje ostaviti onda kako je na kraju

 

"Mislim da ti nije do grafičke nego do scalinga u windowsu. Ista stvar je i kod mene... 15,6" FullHD ekran. Tekst u npr. Device manageru, Steam-u i slično je pomalo mutan, ali to je do windowsa a ne do grafičke.

Ako staviš scaling na 100% onda nije mutno, ali je pre sitno, po defaultu ti je vjerojatno na 125% kao i kod mene.

Nažalost tu za sada nemožemo ništa. Ali nakon nekog vremena se navikneš pa više niti ne primjećuješ.

Npr. Chrome i ostali optimizirani programi za HiDPI ekrane rade bez problema.

Inače, također imam 2 grafičke (integriranu i 960m)."

 

 

 

- tako da se samo moram malo naviknut.ali ajde samo mi je za te osnovne stvari/uredivanja programa a to se ne koristi toliko,najbitnije mi je da programi/igre rade kako treba

 

 

 

hvala isto svima na savjetima i pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Promjena graficke

Imaš u nvidia opcijama, za odabrati koja bude radila.

 

Desni klik na desktop, nvidia control panel, 3d setings, drugi tab (program setings) iz padajućeg odabereš program po želji i u sredini ti se pojavi za odabrati koja bu radila, integrated ili Nvdia-gpu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Promjena graficke

da to znam, to sam vec isprobao ali hvala na prijedlogu

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Promjena graficke

Krivo si onda postavio pitanje. Tebe ne muči na kojoj grafičkoj radi računlo nego skaliranje. Ono ovisi o Windowsima ne o grafičkoj.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Promjena graficke

ne, mene je mucilo i to pitanje, da li se moze samo 3d kartica staviti ko primarna da radi,a onda sam dobivao razlicite komentare,kroz koje sam saznao dodatne detalje i naravno dobio odg na svoja pitanja

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice