T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.495
|
čitano: 6.463.270
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
23 mjeseca
online
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
Trilogija kaže...

Produžio sam ugovor, dobio gigabitnu brzinu i novi (isti) crni router. Kako napraviti port forward na njemu? Pokušao sam preko browsera ući u router, no nemam nikakve mogućnosti na tom novom sučelju.

Ne možeš preko weba, navodno samo preko Moj HT app. Možda, neki mogu, neki ne.

 

Po meni, ako ti treba išta naprednije, stavi svoj router. Na tom njihovom zaključanom smeću ovisiš o tome jel to radi, hoće li napamet pobrisati sve postavke i resetirati ga i tako dalje...

 Na starom istom modelu mi je UPNP bio uključen po defaultu pa je automatski otvarao portove.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2024 10:22 (Trilogija).
14 godina
offline
T-Com Internet

Probaj drito na https://192.168.1.1/login.lp (a ne samo 192.168.1.1), meni tako radi...

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

nova platforma RDK se zove. korisnik sve radi preko moj T app na mobitelu i tamo moze otvarat portove i radit konfig rutera.
ili jednostavno stavit svoj ruter jer sada ht daje i tu mogucnost od 1.1

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Jel tko primjetio da mu se ovih danas sporije ucitavaju stranice?Optika 1000/500mb

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Jel tko primjetio da mu se ovih danas sporije ucitavaju stranice?Optika 1000/500mb

 Yap. Izgleda standardni tcom godisnji problem. Uvijek im se rute malo zaguse u jednom periodu godine.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
I kod mene dl smanjen na oko 500 Mbps. Koji Fritzbox je za optiku... Imam ugovorenih 1000/500, upload je ok.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2024 7:37 (Rocki).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ma meni je brzina ok,samo ucitavanje nekih stranica
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Rocki kaže...
I kod mene dl smanjen na oko 500 Mbps. Koji Fritzbox je za optiku... Imam ugovorenih 1000/500, upload je ok.

 Nije stvar u brzini, barem kod mene. Stvar je u sporijem ucitavanju stranica van HR kao da si na modemu, a to obicno uzrokuju zagusene rute i to im se skoro svake godine dogodi dok ne zakupe vise prometa, ili dok se jeftini peering sam ne stabilizira.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Rocki kaže...
I kod mene dl smanjen na oko 500 Mbps. Koji Fritzbox je za optiku... Imam ugovorenih 1000/500, upload je ok.

 Nije stvar u brzini, barem kod mene. Stvar je u sporijem ucitavanju stranica van HR kao da si na modemu, a to obicno uzrokuju zagusene rute i to im se skoro svake godine dogodi dok ne zakupe vise prometa, ili dok se jeftini peering sam ne stabilizira.

 E bas to kolega,dobro si rekao da

23 mjeseca
online
T-Com Internet

Još sam nešto primijetio na novom routeru, kad upalim qBittorrent i počne skidati, sve ostalo prestane raditi. Chrome mi javlja grešku: ERR_CONNECTION_TIMED_OUT.

 

edit: nakon par minuta se vratilo u normalu, definitivno nisam zadovoljan s novim routerom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2024 19:43 (Trilogija).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja odavno imam naviku ograničiti broj konekcija u torrent klijentu, baš zbog toga jer se većina kućnih routera zadavi...

marching up and down the squaaare
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bilo koji može... model ovisi dal ga spajaš iza ONT-a ili direktno na optiku
23 mjeseca
online
Re: T-Com Internet
ninotocka kaže...

Ja odavno imam naviku ograničiti broj konekcija u torrent klijentu, baš zbog toga jer se većina kućnih routera zadavi...

 na starom routeru mi je broj globalne konekcije bio na 1200 i sve je radilo savršeno, na novom je 500 i opet mi ubije cijeli internet.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2024 21:03 (Trilogija).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Trilogija kaže...
ninotocka kaže...

Ja odavno imam naviku ograničiti broj konekcija u torrent klijentu, baš zbog toga jer se većina kućnih routera zadavi...

 na starom routeru mi je broj globalne konekcije bio na 1200 i sve je radilo savršeno, na novom je 500 i opet mi ubije cijeli internet.

 -besmisleno.. tj ili si juzer ili seeder.. za juzera staviš 'mali broj' npr 20.. nema potrebe više, tj ne može nula-ništa jer je to u srži torrenta kao preduvijet ali više nema potrebe-smisla (osim ako si seeder, što je kao i ostale mrežne role stvar izuzetka-potrebe itd.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
T-Com Internet

 

Nigdje na HT-ovim stranicama ne mogu naći, pa me zanima zna li netko koji uređaji (od kojih proizvođača) se dostavljaju (mislim na vanjsku i unutarnju jedinicu) kada se uzme 5G internet?

Uviijek će biti budala i rata...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Frend, to ti ne bu radilo... razuvjeri me ako uzmeš tu ponudu..

Uzmi si mobilni broj unlimited bez UO. kod bilo kojeg operatera ako smatraš da je signal dobar i kupi si svoj Fritz!box...
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

DELETED

https://idzan.hr | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2024 17:46 (midzan21).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

To me i zanima za taj 5G internet..

 

thx..

Uviijek će biti budala i rata...
12 godina
offline
T-Com Internet

Vidim da neke magenta tarife nude Netflix ali samo osnovni paket , se može uzeti 4k(premium) paket ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
moze, nadoplata 5€, a hbo tj max ne moze, samo standard paket plus 3€ sport ko voli tenis itd
Iphone 15 pro max Playstation 5 Samsung 75qn90b
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ekipa ja sam lagano lud od tih telekom sr....nja

Omogućen je router freedom od 01.01. I to treba iskoristiti....

Iz telekom iskustva 90% problema je zbog jako jako loše telekom opreme, a 10% fizički problemi...

Ovaj RDK je kap koja je prelila čašu kod ha-te-ja
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
midzan21 kaže...
KR-DI kaže...

 

Nigdje na HT-ovim stranicama ne mogu naći, pa me zanima zna li netko koji uređaji (od kojih proizvođača) se dostavljaju (mislim na vanjsku i unutarnju jedinicu) kada se uzme 5G internet?

 Vanjska jedinica mi nije poznato koji je brand, dok za unutarnju znam da ide Arcadyan u RDK modu. To govorim za 5G Internet (ex Max2 5G) i varijacije uz MaxTV.

 

spica kaže...
Ekipa ja sam lagano lud od tih telekom sr....nja

Omogućen je router freedom od 01.01. I to treba iskoristiti....

Iz telekom iskustva 90% problema je zbog jako jako loše telekom opreme, a 10% fizički problemi...

Ovaj RDK je kap koja je prelila čašu kod ha-te-ja

 Dajte obojica malo više detalja. Mislio sam uzeti taj Max2 5G ili kako se zove ali prije toga moram ipak znati više o kvaliteti opreme. 5G je kod mene relativno dobar, ali neću ništa uzimati na silu, da na kraju ne ispadne kako je ispalo s ljudima koji su kod Tele2 uzeli Pokućni internet, pa se pokajali kada su svi zajahali na mrežu.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

DELETED

https://idzan.hr | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2024 17:46 (midzan21).
15 godina
offline
T-Com Internet

vanjska jedinica je FWA (nikad čuo) u koju ide sim i u nju logira sa app putem bluetootha, moraju se uzet podaci za login sa naljepnice, ali kako sam čitao nema se na vanjskoj jedinici šta podešavat. napajanje ide putem PoE, cijelu montažu, uključujući i stup za vanjsku jedinicu, vrše tehničari ht-a

 

unutarnja je arcadyan, otključan, wifi je dobar, u prvih tjedan dana morao sam sve skupa 2 puta resetirat (čitaj: čupaj iz utičnice) i od tada evo radi bez prekida točno: System Uptime:73 days 16h: 24m: 51s

 

unutar modema možeš sve podešavat, wifi (palit-gasit 2.4 i 5, odvajati 2.4 i 5 po ssid-u itd itd), port forward (koji ne radi jer sam stavljen u cgnat) i sve ostalo što se podešava

 

u mjestu je samo jedan odašiljač t-coma, dakle svi i sve se spaja na njega. brzina do 07 ujutro je 200/40-50, gase 5g po noći, a i vidi se na lampici od vanjske jedinice (bude crvena ako nema 5g). od 07 kad uključe 5g brzina je 200/100, ping 45-50 ms. nisam zamijetio da je dolazilo do velikih oscilacija u brzini, kad god sam mjerio to je bilo 205/110-120.

 

što se tiče pozicije, udaljen sam 1.5 km zračne linije od odašiljača koji je na silosu i dosta je visoko. bilo je malo natezanja oko pozicije dok nije uhvatio 5g jer na pola puta ima nekakva zgrada koja po izjavi tehničara malo smeta, ali uspio je sa 2 nosača (jedan moj i jedan njegov, nećemo pretjerivat) podići dovoljno visoko da uhvati 5g.

 

nakon iskona i 20/1.5 bakra i dnevno po 3-4 resetiranja mobitela ovo je ne preporod nego ne znam...

 

neograničeni net, promet je 2 tb po brzini 200/100, nakon toga spuštaju brzinu na 20/10, cijena sa najmom opreme i fixnim telefonom 31 e, iskon sam plaćao 23 e

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2024 21:09 (Ico2005).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Ico2005 kaže...

vanjska jedinica je FWA (nikad čuo) u koju ide sim i u nju logira sa app putem bluetootha, moraju se uzet podaci za login sa naljepnice, ali kako sam čitao nema se na vanjskoj jedinici šta podešavat. napajanje ide putem PoE, cijelu montažu, uključujući i stup za vanjsku jedinicu, vrše tehničari ht-a

 

unutarnja je arcadyan, otključan, wifi je dobar, u prvih tjedan dana morao sam sve skupa 2 puta resetirat (čitaj: čupaj iz utičnice) i od tada evo radi bez prekida točno: System Uptime:73 days 16h: 24m: 51s

 

unutar modema možeš sve podešavat, wifi (palit-gasit 2.4 i 5, odvajati 2.4 i 5 po ssid-u itd itd), port forward (koji ne radi jer sam stavljen u cgnat) i sve ostalo što se podešava

 

u mjestu je samo jedan odašiljač t-coma, dakle svi i sve se spaja na njega. brzina do 07 ujutro je 200/40-50, gase 5g po noći, a i vidi se na lampici od vanjske jedinice (bude crvena ako nema 5g). od 07 kad uključe 5g brzina je 200/100, ping 45-50 ms. nisam zamijetio da je dolazilo do velikih oscilacija u brzini, kad god sam mjerio to je bilo 205/110-120.

 

što se tiče pozicije, udaljen sam 1.5 km zračne linije od odašiljača koji je na silosu i dosta je visoko. bilo je malo natezanja oko pozicije dok nije uhvatio 5g jer na pola puta ima nekakva zgrada koja po izjavi tehničara malo smeta, ali uspio je sa 2 nosača (jedan moj i jedan njegov, nećemo pretjerivat) podići dovoljno visoko da uhvati 5g.

 

nakon iskona i 20/1.5 bakra i dnevno po 3-4 resetiranja mobitela ovo je ne preporod nego ne znam...

 

neograničeni net, promet je 2 tb po brzini 200/100, nakon toga spuštaju brzinu na 20/10, cijena sa najmom opreme i fixnim telefonom 31 e, iskon sam plaćao 23 e

 FWA je naziv usluge / tehnologije - fixed wireless access, a ne uređaja. Koliko sam shvatio, sve ide u tri dijela, antena, modem i onda taj truli jeftikaner router.

 

Ako je točno da noću gase 5G, onda je to koma.

 

Brzina je super. Sada sam kod HT-a na nekih 40/8 na bakru, a nudi mi se A1 s kabelskim internetom do 2 gigabita, ali nit je A1 dobra firma nit je ta usluga takva kakvu ju reklamiraju.

 

Pa sam razmišljao o tome FWA 5G, ali ako gase noću... Primijetio sam prošle godine da noću neke frekvencije stvarno nestaju tj. da ih gase, zbog štednje struje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2024 11:05 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Točno... za gašenje 5g kroz noć...

I dalje je bolja opcija unlimited mobilna tarifa bez ugovora... samo kartica i privatni router ...

Omogućeno je od 01.01.
Ovaj FWA kad radi brz je ali kad krene zaje... nema pomoći...

Ovako si sam krojiš svoju sudbinu...
Imajte na umu da su sve te mobilne usluge po drugim APN servisima i prioriteti su manji nego na mobilnim tarifama...

Istraži FRITZ! routere i sve će ti biti jasno zašto pišem da si nabaviš svoj...
11 godina
online
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Jel tko primjetio da mu se ovih danas sporije ucitavaju stranice?Optika 1000/500mb

 

Probaj sa Cloudflare DNS.

Meni je ping prema većini stranica manji sa Cloudflare DNS nego sa tcomovim defaultnim.

 

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
spica kaže...
Točno... za gašenje 5g kroz noć...

I dalje je bolja opcija unlimited mobilna tarifa bez ugovora... samo kartica i privatni router ...

Omogućeno je od 01.01.
Ovaj FWA kad radi brz je ali kad krene zaje... nema pomoći...

Ovako si sam krojiš svoju sudbinu...
Imajte na umu da su sve te mobilne usluge po drugim APN servisima i prioriteti su manji nego na mobilnim tarifama...

Istraži FRITZ! routere i sve će ti biti jasno zašto pišem da si nabaviš svoj...

Onda ništa od FWA.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Uzmi taj FWA dosad se nitko nije žalio. Spojen si na n78 5G i oni vode brigu o propusnosti bazne i koliko je korisnika na 5G preko FWA znači ne dolazi do zagušenja jer kad se popuni kapacitet nema više dostupnih 5G FWA. Imaš dvije jedinice vanjska(FWA-EC2D46)  i unutarnja(Arcadyan router).

13 godina
offline
T-Com Internet

Znači u pon. sam preko weba naručio taj 5G internet, i u srijedu me već tehničar zvao da dolazi u četvrtak tj. jučer oko 14 sati, a što mi je baš i u to vrijeme odgovaralo.

Došao je i taj četvrtak, dođe i prođe 14 sati i ne zove nitko, već sam mislio da ok, nema veze neće danas doći, bude sutra tj. danas u petak. Kad evo poziva u 15.30 od tehničara da bi došao jer je bio na nekoj edukaciji i nije mogao prije doći, a kako je bio obećao da će doći nije me htio zeznuti, tako da je došao na kraju oko 16 sati.

Prilikom dolaska i postavljanja vanjskog uređaja imao je već točno određeno i gdje ga treba usmjeriti, samo je provjerio na mob. da li je to ta lokacija i to je bilo to što se tiče vanjskog uređaja.

Kod unutarnje jedinice nešto se nije odmah dizala i nije povlačila neke podatke jer se kao prvi puta boot-ala pa je nešto duže to trajalo i par puta je zvao kolegu da li vidi uređaj na mreži.

Nakon cca 20-ak minuta i nakon što se sve dignulo i povuklo podatke je sve proradilo.

Kako sam ja već od ranije imao kabel provučen nije mi trebao onaj njihov slim od 10m koji se dobije s uređajem, ali je ostao u kutiji koju je ostavio tj ostavio je 2 kutije od unutranje i vanjske jedinice.

Što se tiče brzine ne trebam pisati da je limitirana na 200/100, jer da nije limitirana prillikom testiranja brzine od strane tehničara rekao bi da mi išla preko 400 (što i sam vidim kada pokrenem speedtest jer na početku povuće i onda se spušta na tu limitranu).

Eh da, do tornja imam cca 4km s time da nema nikakvih prepreka i toranj se vidi kao da mi je udaljen kojih 100-ak metara.

Što se tiče korištenja interneta danas tj prvog dana jedino sam za sada imao problem sa wifi mrežom i jednostavno pukne veza i nema interneta tj. kao da netko ugasi wifi i uređaji se ne mogu povezati ili se uspiju povezati ali se dobije poruka da internet nije dostupan (bez obzira da li je mreža u postavkama uređaja na DHCP ili Static) dok uređaji povezani putem lan kabla rade normalno i nema tih problema, pa sada nezznam da li se nešto događa sa wifi-em ili je nešto drugo u pitanju, pa moram na to malo više obratiti pažnju sada za vikend i da krenem to  rješavati sljedeći tjedan ako mi bude to problem.

Prilikom logiranja na moj HT nisam imao vidljivu internet potrošnju, pa sam ih danas zvao i to su mi odmah omogućili tako da je to riješeno, a i dobio sam da mogu preko aplikacije na mob. (moj telekom) podešavati postavke od routera i wifi-a.

Sljedeći tjedan bez obzira na wifi (kako radio) namjeravam ih zvati i tražiti da mi dodjele javnu ip i ugase cgnat, pa ću onda napisati što-kako-gdje.

 

Evo toliko za sada sa prvim dojmovima.

 

 

 

Uviijek će biti budala i rata...
 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice