T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.458
|
čitano: 6.439.001
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ja koristim taj hibrid, brzina po žici mi je oko 4.5 - 5 Mbps (Split???). Tih 200 GB uključenog prometa je užas živi kad u obitelji imaš dvoje dice teenagera. Čekam taj FWA ko dobitak na lotu a oni još pojma nemaju kad će. Prvo je bilo do kraja 2021, pa da će bit do 1.2 a evo i dalje šipak!
Koja tragikomedija od ISP-ova, države,…
Šta bi vi na mom mjestu. Nisam baš na ti sa mrežom, znam da postoji tema 4g,5g,antene i routeri. Šta da probam?
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Evo moje jučerašnje brzine na 4G+, mjereno na mobitelu.

http://www.speedtest.net/my-result/a/8153766501

Dobar ruter (b818), antene na krov (p56) i zaboraviš na internet probleme (brzina 285 Mbps). Ja sam na A1 sa 1T prometa za 98 kn (mozaik). Cijena takva zbog 4 druge usluge u A1.
Tarifa na mobu mala+ za 29 kn telefoniranje prema svima besplatno i 3Gb prometa. Jel daje netko nešto slično za te šolde?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2022 8:00 (Rocki).
14 godina
offline
T-Com Internet

Stavio si uslugu sa najmanjom cijenom, treba vidjeti sve usluge zajedno i njihovu ukupnu cijenu.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Usluge u A1:
-hombox 1T.............89 kn,
-hombox 400 Gb...135 kn,
-tarifa mob. mala+..29 kn,
-tarifa mob. mala+..69 kn,
-satelitska.................45 kn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2022 7:21 (Rocki).
14 godina
offline
T-Com Internet

Na webu je 400 gb 179 kn

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Kada spojiš svih 5 usluga u Mozaik dođu te cijene. To što ti kažeš je cijena bez da imaš išta drugo u A1.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2022 17:36 (Rocki).
8 godina
offline
T-Com Internet

Imam speedport plus router, je mogu nekako stavit staticku ip adresu da mi se ne resetira svakih 24 sata na par sekundi?

Koliko bi uopce kostala staticka ip adresa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ne možeš - reset ide svakih 24h, a čini mi se da ni kao običan user ne možeš doplatiti statički IP...
Neka me kolege isprave ako griješim :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Mr.Natural kaže...

Imam speedport plus router, je mogu nekako stavit staticku ip adresu da mi se ne resetira svakih 24 sata na par sekundi?

Koliko bi uopce kostala staticka ip adresa?

 

dyndns.com

 

Imat ćeš barem statički URL.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
vedran70 kaže...
Mr.Natural kaže...

Imam speedport plus router, je mogu nekako stavit staticku ip adresu da mi se ne resetira svakih 24 sata na par sekundi?

Koliko bi uopce kostala staticka ip adresa?

 

dyndns.com

 

Imat ćeš barem statički URL.

 Ili preko Google Domains - 12$ godišnje (ne znam jel ima di jeftinije) B-)

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Koristim T Com internet preko 4g, živim na selu gdje je jedino to internet koji može koliko toliko dobru brzinu isporučiti. Raspon brzine je od 30 - preko 100 mbps.
Od nedavno imam problema sa velikim jitterom (100 - do čak 800). Je li to do modema, koristim Huawei B535. Bi li se problem s jitterom riješio drugim, skupljim modemom u po čemu su ti skupi modemi uopće bolji od jeftinih verzija 4g modema? Brzina je dobra, ping dobar. Problem je jitter
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Koristim T Com internet preko 4g, živim na selu gdje je jedino to internet koji može koliko toliko dobru brzinu isporučiti. Raspon brzine je od 30 - preko 100 mbps.
Od nedavno imam problema sa velikim jitterom (100 - do čak 800). Je li to do modema, koristim Huawei B535. Bi li se problem s jitterom riješio drugim, skupljim modemom u po čemu su ti skupi modemi uopće bolji od jeftinih verzija 4g modema? Brzina je dobra, ping dobar. Problem je jitter
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
prije ce biti do signala, zagušen...ja isto imam dobru brzinu i ping al jitter los, i budu ping spikovi
battletag:MasnaKrvavic#2275
4 godine
offline
T-Com Internet

Pozdrav ekipa,ako sam na dobrom podforumu trebam malu pomoc.
Naime imam optiku od T coma 200 mbit,spojen od rutera  u komp žičanim putem i u nekim igrama imam packet loss i na momente dosta veliki ping.Kako mogu taj problem riješitm.Dali je problem do rutera ili nekim drugim postavkama na pc-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
kristian0089 kaže...

Pozdrav ekipa,ako sam na dobrom podforumu trebam malu pomoc.
Naime imam optiku od T coma 200 mbit,spojen od rutera  u komp žičanim putem i u nekim igrama imam packet loss i na momente dosta veliki ping.Kako mogu taj problem riješitm.Dali je problem do rutera ili nekim drugim postavkama na pc-u?

 Samo u nekim igrama?

 

Sto vidis ako probas ovo: ping -t google.hr

Da li vidis veci ping ili packet loss?

 

Probaj istu stvar preko moba.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet

Igram Cod pretezno i Fifu...

13 godina
online
T-Com Internet

Ako netko ima 1Gb brzinu molim mišljenje.

Danas su mi postavili 1Gb brzinu ali na mjerenju sa mobitelom (Galaxy S20+ / Galaxy S21 Ultra) dobivam max: 517mbps (down)/484mbps (upl).. dok na mjerenju PS5 (žično) dobivam 840mbps download i 14mbps upload.

Pitanje, dali treba proći vremena dok se to sve "posloži" ili.... inače i ovako je odlično sve samo eto znatiželje pitam...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...

Ako netko ima 1Gb brzinu molim mišljenje.

Danas su mi postavili 1Gb brzinu ali na mjerenju sa mobitelom (Galaxy S20+ / Galaxy S21 Ultra) dobivam max: 517mbps (down)/484mbps (upl).. dok na mjerenju PS5 (žično) dobivam 840mbps download i 14mbps upload.

Pitanje, dali treba proći vremena dok se to sve "posloži" ili.... inače i ovako je odlično sve samo eto znatiželje pitam...

 Prema onome sto ja mjerim doma,download ti je ok ali na ps5 ti je premali upload

Kod mene na kompu,zicano je upload uvijek izmedju 450-500

Pokusaj jos na pc-u/laptopu zicano ali jel moguce da je do nekih mreznih postavki na PS-u?

 

A mozda je do samog ps-a

https://www.reddit.com/r/PS5/comments/jvcnjg/low_upload/

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 19:14 (simeparanoja).
13 godina
online
Re: T-Com Internet
simeparanoja kaže...

 Prema onome sto ja mjerim doma,download ti je ok ali na ps5 ti je premali upload

Kod mene na kompu,zicano je upload uvijek izmedju 450-500

Pokusaj jos na pc-u/laptopu zicano ali jel moguce da je do nekih mreznih postavki na PS-u?

 pogledam malo mrežne postavke na PS. Ali mene više zbunjuje što na mobitelu pored rutera imam max 615mbps (download).. zar nebi to trebalo ić na više....

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Slicno je i kod mene na op 8

Nisam istrazivao da li je do routera,postavki ili slicno jer mi je ovo bilo dovoljno....

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 19:18 (simeparanoja).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
simeparanoja kaže...

 Prema onome sto ja mjerim doma,download ti je ok ali na ps5 ti je premali upload

Kod mene na kompu,zicano je upload uvijek izmedju 450-500

Pokusaj jos na pc-u/laptopu zicano ali jel moguce da je do nekih mreznih postavki na PS-u?

 pogledam malo mrežne postavke na PS. Ali mene više zbunjuje što na mobitelu pored rutera imam max 615mbps (download).. zar nebi to trebalo ić na više....

 Kak je prek kabla?

 

Ludilo je očekivati jednake brzine preko wifia i žičano..

LP
16 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pratim i nesto uocio.....

Dugo vremena, dok korisnik ugovori s Telekomom, koji  internet brzinu i paket, brzine su cesto nesto vece, kao dobili jos 15-tak %, npr kod mene,, UO 8 Mbps - Realno 8.2 Mbps, UO 10 - Realno 12Mbps, UO 200 - Realno 217 Mbps,

uvijek nesto malo vise dobijem, I to u vremenu, kad smo imali a i sad, mrezni uredaje s 10/100/1000.

Sad, imamo 1 GB a uskoro i 2GB, svi koji imaju 1Gb internet paket,rezultati su im uvijek ispor praga 1Gb. Pa sam se zamislio,,, je li to limit ovih nasih starih Lan adaptera ?
Da li netko ima dodatni Lan adapter 2.5Gb ili vece, ili novi PC s  Alder Lake, oni imaju MBO s 2.5GB Lan, da li dobivaju oni tih 15-tak % vece brzine, u tom slucaji bi bilio 1150 Mbps.

 

Pitam onako, jer nitko  nije presao preko Giga praga, jer nemaju LAN vece brzine npr 2.5Gb ili, mozemo ocekivati da vise nece biti tih boniteta pokloncica kak bi to rekao.

 

Razumljivo sve je to mjereno preko Speedtesta, koji nije bas cvrst temelj, ali onako iz kuce mjerenje.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
simeparanoja kaže...

 Prema onome sto ja mjerim doma,download ti je ok ali na ps5 ti je premali upload

Kod mene na kompu,zicano je upload uvijek izmedju 450-500

Pokusaj jos na pc-u/laptopu zicano ali jel moguce da je do nekih mreznih postavki na PS-u?

 pogledam malo mrežne postavke na PS. Ali mene više zbunjuje što na mobitelu pored rutera imam max 615mbps (download).. zar nebi to trebalo ić na više....

 Wifi na PS ili routeru i mobu mora biti Wifi 6 i 5Ghz Wifi da bi se dobile brzine veće od 1Gbps. Pogledaj koja ti brzina piše u postavkama Wifi na mobu i od toga možeš dobiti 70 do 80% brzine ako su u istoj prostoriji bez prepreka između uređaja.

13 godina
online
Re: T-Com Internet
DDavorin kaže...

 Wifi na PS ili routeru i mobu mora biti Wifi 6 i 5Ghz Wifi da bi se dobile brzine veće od 1Gbps. Pogledaj koja ti brzina piše u postavkama Wifi na mobu i od toga možeš dobiti 70 do 80% brzine ako su u istoj prostoriji bez prepreka između uređaja.

 Prema spec Galaxy S20+ i Galaxy S21 Ultra oboje imaju Wifi  (slika u prilogu) a također i PS5 (slika u prilogu)....

PS5 podržava brzine 1Gb PS5 podržava brzine 1Gb
S20+_S21Ultra imaju Wi-Fi6 S20+_S21Ultra imaju Wi-Fi6
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Kolika su zagušenja wifi kanala? Jesi probao prebaciti kanal u manje zagušeni? Zašto ne mjeriš žično? Wifi nije mjerodavan pokazatelj brzine upravo zbog ranije napisanog.

 

Što se tiče PS5, kolega je ranije stavio post od reddita, izgleda da je stavljen limit na PS5, odnosno na software - u njemu mjeri slab upload, dok sa istim PS5 u Ookli mjeri upload koji treba imati.

Osobno ne koristim PS5 niti ga imam, pa idem samo po informacijama po internetu.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
DDavorin kaže...

 Wifi na PS ili routeru i mobu mora biti Wifi 6 i 5Ghz Wifi da bi se dobile brzine veće od 1Gbps. Pogledaj koja ti brzina piše u postavkama Wifi na mobu i od toga možeš dobiti 70 do 80% brzine ako su u istoj prostoriji bez prepreka između uređaja.

 Prema spec Galaxy S20+ i Galaxy S21 Ultra oboje imaju Wifi  (slika u prilogu) a također i PS5 (slika u prilogu)....

 Da tvoj mob imaju Wifi6 jel ti router ima wifi6? I opet ovisi sama spec Wifi-ja od routera ili moba jer Wifi6 ima različite brzine ovisi od kvalitete ugrađenog Wifi6 kartice. Zato provjeri na mobu u postavkama mreža kolika je teoretska propusnost Wifi mreže kada si spojen na router. Evo slika Wifi6 mob i router. Na nekim uređajima je i softwerski loše napravljeno pa Wifi nema propusnost koju hardwerski može imati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 13:15 (DDavorin).
13 godina
online
Re: T-Com Internet
DDavorin kaže...

 Da tvoj mob imaju Wifi6 jel ti router ima wifi6? I opet ovisi sama spec Wifi-ja od routera ili moba jer Wifi6 ima različite brzine ovisi od kvalitete ugrađenog Wifi6 kartice. Zato provjeri na mobu u postavkama mreža kolika je teoretska propusnost Wifi mreže kada si spojen na router. Evo slika Wifi6 mob i router. Na nekim uređajima je i softwerski loše napravljeno pa Wifi nema propusnost koju hardwerski može imati.

 Pogledam sve to još malo.
Ruter je od Tcoma... Speedport Smart 3 a ont je Huawei....

12 godina
offline
T-Com Internet

Speedport Smart 3 ima Wifi5. Evo jedan članak gdje je sve jako dobro pojašnjeno.

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
T-Com Internet

Zna li itko može li se još uvijek izvući neka posebna ponuda za maxtv, internet, telefon ?

Uskoro mi izlazi ugovor pa moram produžiti

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 15:04 (MadDogMattis).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Imam aktiviranu MAX3 uslugu i na bakru sam.

Sad se otvorila opcija za prelazak na optiku.

 

Interesira me da li moguce uzeti samo optiku bez da se ponistava ili uzima novi ugovor?

Koja je cijena (na webu pise 45kn bez ugovora)?

Koje su brzine u ponudi (na webu pise do 1G)?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice