T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.507
|
čitano: 6.485.379
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
TheThing kaže...
verbatim_001 kaže...
TheThing kaže...

Svi koji hoče saznati možete li dobiti turbo opciju savjetujem idite na https://www.facebook.com/HrvatskiTelekom i posaljite im poruku, oni ce vas pitati broj primatelja koji se nalazi na racunu dajte im ga i 

 Kakvu si brzinu imao ranije, od 5 -10 Mbps?

 10mb

 

Koliko sam čitao ovi koji imaju 4 ima opcija ako se može naravno na turbo 20, a koji imaju 10 na turbo 30.

 Najvjerojatnije da je tako. Podnio sam zahtjev putem weba za turbo 30 i tek pozivom u szk saznao da je isti odbijen zbog tehičkih razloga. Pitam jel problem udaljenost ili centrala nema vdsl, ne znamo, jer nije naveden razlog. Nakon ponovnog poziva i javljanja drugog agenta, dobivam informaciju da je problem što imam brzinu do 4 Mpsa i da ne mogu na 30, nego na 20. Sad podnio zahtjev za 5-10 Mps i nakon toga valjda za vdsl 30. 

13 godina
offline
T-Com Internet

A kaj jes onima kaj su na 4 megabita? Meni su ovi cudni kazu da ne mogu, a znam da imam sve uvjete. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

ekipa koja ima vdsl turbo 30 .. na kolko vam mb/s skidaju torrenti max 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

3.6 MB/s sam ja imao u prosjeku dok sam skidao Far Cry 4.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
T-Com Internet

kako to da puno vas još ima splitere ? Meni to sve povadili kada su uvodili VOIP..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

ekipa koja ima vdsl turbo 30 .. na kolko vam mb/s skidaju torrenti max 

 3.6 stabilnih nekad i piskoci na vise

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
SR3CKO kaže...

meni ne mogu ponuditi nikakvu moguću opciju da se bilo kako poveća brzina.

imam fiksnu linuju, internet i maxtv preko njih... može li se išta više tražiti sa ovim rezultatima?

screenshot : Link information

 

trenutno imam osnovni paket (down 4 / up 0.5)...

imam li mogućnosti da mi povećaju?

iz call centra, agent, kaže da "vjerojatno" nemam! --'

Do it for the people who want to see you fail!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 2:22 (SR3CKO).
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

ekipa koja ima vdsl turbo 30 .. na kolko vam mb/s skidaju torrenti max 

 Dok sam imao 10MB/s brzinu skidao sam torente oko 1.1MB/S a sada sa turbom oko 3.6MB/S a zna do 4 otići.No meni toliko nevažno za koliko če se skiniti  koliko je bitno

da kada nešto uplodam to brzo ide.Prije kad sam diazao na seedbox prava nočna mora a sada ni ne osjetim i fino brzo ide normalno zavisi od veličine što se diže i uploda .

Tako da svakako sa ovim brzinama sada je raditi i uživati na netu predobro.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
TonyM kaže...

 Dok sam imao 10 mbps brzinu skidao sam torente oko 1.1 MB/s a sada sa turbom oko 3.6 MB/s a zna do 4 otići.No meni toliko nevažno za koliko če se skiniti  koliko je bitno

da kada nešto uplodam to brzo ide.Prije kad sam diazao na seedbox prava nočna mora a sada ni ne osjetim i fino brzo ide normalno zavisi od veličine što se diže i uploda .

Tako da svakako sa ovim brzinama sada je raditi i uživati na netu predobro.

 Ja bi za ovo počeo kartone dijeliti, naučite razliku !

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

ekipa koja ima vdsl turbo 30 .. na kolko vam mb/s skidaju torrenti max 

 Max download mi ide 4MB/s i upload 700kB/s. Spojen sam kabelom na switch, a on na router. 

 

BTW Pustili su mi novi upload od 5Mbps.

Never let a computer know you are in a hurry.
12 godina
offline
T-Com Internet

yay, zvali su da dolaze !!! napokon 13 dana samo . proslo je tih 40 min, ali svejedno u meni hype svaki tren sto nisu dosli na vrata. Javim update!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Cromaki kaže...
TonyM kaže...

 Dok sam imao 10 mbps brzinu skidao sam torente oko 1.1 MB/s a sada sa turbom oko 3.6 MB/s a zna do 4 otići.No meni toliko nevažno za koliko če se skiniti  koliko je bitno

da kada nešto uplodam to brzo ide.Prije kad sam diazao na seedbox prava nočna mora a sada ni ne osjetim i fino brzo ide normalno zavisi od veličine što se diže i uploda .

Tako da svakako sa ovim brzinama sada je raditi i uživati na netu predobro.

 Ja bi za ovo počeo kartone dijeliti, naučite razliku !

 Pa napisao je dobro......

 

- u ovom slucaju / mozes gledati kao na "per" .... 1.1 i 3.6 megabajta po sekundi

- mbps = Mbps = mbits = Mbits = megabit po sekundi

 

10 mbit/s odnosno 10 megabita po sekundi je 1.2 MB/s odnosno 1.2 megabajta po sekundi (znaci da s 1.1 nije dobivao full brzinu koju je placao). 30 mbps je isto tako 3.6 MB/s

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 11:04 (lovac82).
14 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

a sam jutros zvao i saznao da mogu imat vdsl, trenutno imam do 4 Mbita/s, ali nema opcije turbo 20, kažu mi da mogu jedino dignit na 5-10 Mbit/s za 30 kuna mjesečno i onda će mi oni uključit turbo 30

 

evo sad na fejsu ovi kažu da ipak može turbo 20, sad čekam ruter

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 15:56 (cola777).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Sum_of_all_fears kaže...
Ugljanac89 kaže...

I tko je sada tu u pravu. Ja sam prema izračunu u gornjem postu 1.9km udaljen, prema online izračunu 1.6km, a cestovno 1.3km. Inače mi je Line Att. 23db(Down).

To je ta situacija. DSLAM ne može mjeriti točno, parametri nisu neki baš ekstra precizni a cestovno ti ništa ne znači jer ne mora biti da kabel prati cestu a osim toga, u samoj centrali imaš jedno 40-50 metara kabela od porta do "izlaza" iz same zgrade.

 

Uzmeš prosjek svih tih vrijednosti i dobiješ koliko-toliko precizan izračun. Mada sam se ja nagledao situacija kada bi parica bacala neki povrat (zbog kratkog spoja ili ko zna čega) pa bi ispalo da netko tko gleda centralu kroz prozor kilometar i pol od nje.

Da li se vrijedi naganjati s HT-om da možda promijeni 20 metara vanjskog kabela jer je sam kabel star jedno 20godina. I još k tome, kad smo nadograđivali kuću kabel je bio kratak, pa umjesto da stave novi, oni uzeli dio drugog starog kabela i žica na žicu, malo izolir trake i tako ostavili. Na buri, kiši i ko zna čemu još. (Inače je situacija ovakva-primarni izvod-sekundarni, tu se dijeli na mene i još par kuća). Da li bi to popravilo situaciju sa kvalitetom linije, bar malo?Jer su mi u kući instalacije stare 3 godine, a i spoj je na samo jedan UTP kabel(jedna utičnica).

Da li je normalno da SN margina tijekom dana ide od 9 do 13-14db(u down-u)?

12 godina
offline
T-Com Internet

Evo napokon da se i ja malo po k..... hihihih stigla optika, spojen voip i promotivno maxtv!

http://www.speedtest.net/my-result/4182605601

Edit: jeli vam radi link recite samo, ako ne stavim screenshot

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 13:49 (Luka123).
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Ugljanac uvijek se bori, budi uporan i dosadan, zovi i idi tamo tako ti je najbolje :)

www.mmo-balkan.com
9 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com Internet
LeskiRM kaže...
4mal kaže...

ekipa koja ima vdsl turbo 30 .. na kolko vam mb/s skidaju torrenti max 

 3.6 stabilnih nekad i piskoci na vise

 Koliki ti je up sada?

11 godina
offline
T-Com Internet

Nisam nista uploadao tako da ne znam kak to izgleda u akciji jos ali imas moj speedtest ss na 209. Cini mi se.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

fala na odgovorima meni skida od 3.4 do 3.6 MB/s a up je mi je oko 700-800kbs 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Jučer sam uplodao svu muziku i filmove na onedrive, ovih dana dokumente i ko bog!

www.mmo-balkan.com
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Dečki već sam pitao ali šta mislite koliko ću moć megabita propusnosti imat pošto sam zvao szk i oni su rekla da nemože, predam zahtjev online, nestane mi sve sljedeći dan, internet, MaxTv, voip i zovem i kaže meni agent da je turbo 30 aktiviran. Dal ima sad to sto je meni sve nestalo danas veze sa aktivacijom VDSL-a. Ali čudno mi je jako šta sam na 900m CESTOVNE udaljenosti od centrale a attenuation mi je 23 dB, sa sx763  je bio 20dB

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Evo ja jutros zvao da mi dignu upload sa 3 na 5 Mbps i upravo zvali da provjerim jel radi. Radi :)

 

Usput sam produžio ugovor na dvije godine te se u tom slučaju za 99 kuna kupi WD Elements 2.5" USB 3.0 disk od 1.5TB.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Meni skida od 3.6 do 3.8megebayta po sekundi kako kada ali uvik stabilno 3.6 ;)

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
crosshair kaže...

Meni skida od 3.6 do 3.8megebayta po sekundi kako kada ali uvik stabilno 3.6 ;)

 Koje su to budale.. Naravno, došao je ruter i ne radi, morao sam sam sve postavit ručno itd.. i proradi onda jel ovi u t-comu neznaju i onda mi kazu stara brzina 5-10 a nova 5-10 i kaze potrkala nam se greška i sad sa centralom rješavaju stvari... bože dragi

Bene docet, qui bene distinguit.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

ee to ti je t-com iako ja nikad nisan ima sa njima vecih problema a pogotovo sto se tice vdsl2 sve radi kako triba i uvik je stabilo a sto se tice samoga ukljucenja usluge to su stvarno napravili u kratom roku trajalo je samo oko 2 sata ;)

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
crosshair kaže...

ee to ti je t-com iako ja nikad nisan ima sa njima vecih problema a pogotovo sto se tice vdsl2 sve radi kako triba i uvik je stabilo a sto se tice samoga ukljucenja usluge to su stvarno napravili u kratom roku trajalo je samo oko 2 sata ;)

 Mah budale, evo sad su mi rekli da moraju čekat "POTVRDU" pošte da sam ja dobio ruter pa će onda pustit vdsl -.- ... i sad mi još telefon jedino ne radi, mah ...

Bene docet, qui bene distinguit.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

a znan sve viruj mi ima i ovdje ljudi koji su ludi zbog t-coma ali osobno ja nikad ali ja sami imao vec taj novi modem za vdsl2 uslugu pa najvjerovatinje su zbog toga tako brzo ukljucili uslugu 

12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
crosshair kaže...

a znan sve viruj mi ima i ovdje ljudi koji su ludi zbog t-coma ali osobno ja nikad ali ja sami imao vec taj novi modem za vdsl2 uslugu pa najvjerovatinje su zbog toga tako brzo ukljucili uslugu 

 Meni su je bili uključili već prije al tada nisam imao ruter, onda su isključili i eto sad odjednom kao treba potvrda a prvi put kao ne...

Bene docet, qui bene distinguit.
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

mah politika t-coma nista nova nego jeli itko zna kada ce biti dizanje brzina na vdsl2 bilo je nesto govora jel ima kakvih novosti??

13 godina
offline
T-Com Internet

Ako ko s Paga planira aktivirat turbo 30 moze zaboravit na to. Kazu da nemogu radi tehnickih razloga to realizirat i jedino sto mogu je stavit turbo 20.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice