Koji mobilni internet odabrati?

poruka: 309
|
čitano: 163.300
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
U svedskoj si uzmi 4g stick za nekih 100kn u tele2.
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag
13 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

dali mi netko moze reci dali su internet stickovi ipak bolji u odnosu na mobitele sto se signala i stabilnosti tice(za spajanje na laptop). trenutno koristim tmobile sa galaxy s+ i internet je stvarno dosta brz ali zna veza pucat nekad..pa mozda mislim uzet stick jos...i dali netko zna dali bi externa antena bila od pomoci te koja?hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Pozdrav, ukratko, korisnik sam Bonbon mreže, i nisam zadovoljan signalom, na nekim mjestima pada i do 2 crtice, a dok surfam onda (sporoo) je to na Edge.

Sad gledam malo VIP odnosno Tomato, i kolko čitam, ekipa priča da je zadovoljna sa signalom, H ili H+.. Može ko to potvrdit il da zaobiđem Tomato?

Inače surfa se prek SGS III

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 18:45 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Nikako VIP ( Tomato ) nema bolji ni veci signal od Tmobile-a ( BonBona ) .

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
zvonac kaže...

Pozdrav, ukratko, korisnik sam Bonbon mreže, i nisam zadovoljan signalom, na nekim mjestima pada i do 2 crtice, a dok surfam onda (sporoo) je to na Edge.

Sad gledam malo VIP odnosno Tomato, i kolko čitam, ekipa priča da je zadovoljna sa signalom, H ili H+.. Može ko to potvrdit il da zaobiđem Tomato?

 

Posudiš od nekog pa probaš. Tako da sam ja posudio tele2 stick i kod mene katastrofa, ni traga jak signal neta a ima samo 2g mreže.

Nenad
16 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Pa stick je za laptope, kaj ne?

Ja sve obavljam prek moba{#}

Ne znam, jednostavno što se tiče Bonbon-a i njihove mreže, nisam zadovoljan nikak, bil sam u Bibinju prije 1mj. tam sam se vukel na Edge s dvije crtice, jučer bil na Mrežnici, Duga Resa, isto, dvije crtice, Edge..

I zakaj ne VIP tj Tomato?

Pa kolko znam VIP ima dost veliku pokrivenost signalom, Edge je oko 98%, a H tj H+ oko 82%..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
zvonac kaže...

Pa stick je za laptope, kaj ne?

Ja sve obavljam prek moba{#}

Ne znam, jednostavno što se tiče Bonbon-a i njihove mreže, nisam zadovoljan nikak, bil sam u Bibinju prije 1mj. tam sam se vukel na Edge s dvije crtice, jučer bil na Mrežnici, Duga Resa, isto, dvije crtice, Edge..

I zakaj ne VIP tj Tomato?

Pa kolko znam VIP ima dost veliku pokrivenost signalom, Edge je oko 98%, a H tj H+ oko 82%..

Stick idu za laptope i računala sve idu.

 

Da te pitam ak imaš VIPov stick koji je zaključan i radi samo na VIP i kad umečeš Tomato karticu zašto on radi na internet?

 

VIP i Tomato daju iste signale jer Tomato zapravo njihov VIP mreže.

 

T-com i Bonbon radi na stick t-mobile.

 

Ako je tebi preslaba mreža npr edge vjerovatno imaš opciju tj profil koji postavlje baš ta mreža a postoji profil za broadband mreže. Provjeri postavke profila za interenet na vašem mobitelu. 

 

Da bi radila broadband mora bit aktivirana i naravno mora bit i aktivirana podatkovna.

Nenad
16 godina
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
Nello kaže...
zvonac kaže...

Pa stick je za laptope, kaj ne?

Ja sve obavljam prek moba{#}

Ne znam, jednostavno što se tiče Bonbon-a i njihove mreže, nisam zadovoljan nikak, bil sam u Bibinju prije 1mj. tam sam se vukel na Edge s dvije crtice, jučer bil na Mrežnici, Duga Resa, isto, dvije crtice, Edge..

I zakaj ne VIP tj Tomato?

Pa kolko znam VIP ima dost veliku pokrivenost signalom, Edge je oko 98%, a H tj H+ oko 82%..

Stick idu za laptope i računala sve idu.

 

Da te pitam ak imaš VIPov stick koji je zaključan i radi samo na VIP i kad umečeš Tomato karticu zašto on radi na internet?

 

VIP i Tomato daju iste signale jer Tomato zapravo njihov VIP mreže.

 

T-com i Bonbon radi na stick t-mobile.

 

Ako je tebi preslaba mreža npr edge vjerovatno imaš opciju tj profil koji postavlje baš ta mreža a postoji profil za broadband mreže. Provjeri postavke profila za interenet na vašem mobitelu. 

 

Da bi radila broadband mora bit aktivirana i naravno mora bit i aktivirana podatkovna.

Stick neam, pošto neam  laptop... Surfa se prek moba, kolko vidim pokrivenost VIP signalom je prek 90% tj prek 80% H tj H+, a ostalo je Edge signal..

Tak da si nekaj mislim, da se nebi zeznul ak pređem na VIP-Tomato...

U mobu iam tri opcije GSM/WCDMA, GSM i WCDMA...

14 godina
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
fakEEE kaže...

Nikako VIP ( Tomato ) nema bolji ni veci signal od Tmobile-a ( BonBona ) .

  Ma nemoj hahaha dođi kod mene pa vidi koliko sam bolje pokriven sa vipom nego sa t-mobile-m, pet puta bolje. To si ovisi od nečije lokacije a ti bubneš i ostaneš živ.

bug caruje, um klade valja
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
Oldy kaže...
fakEEE kaže...

Nikako VIP ( Tomato ) nema bolji ni veci signal od Tmobile-a ( BonBona ) .

  Ma nemoj hahaha dođi kod mene pa vidi koliko sam bolje pokriven sa vipom nego sa t-mobile-m, pet puta bolje. To si ovisi od nečije lokacije a ti bubneš i ostaneš živ.

Fuckaj ga ;)

13 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Treba provjeriti signal od lokacije do lokacije, ovo da je Tmobile bolje pokriven ne stoji baš 100%. Kod mene npr. u kući/vikendici u teškoj vookoyebini u Zagorju T-mobile ima samo EDGE a VIP čisto pristojan HSPA signal, UL/DL pristojnih 2,5 mbita

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

kako bi se dalo dobit maximum stika? Imam od t-mobilea stik koji ima vanjski utor za vanjsku antenu. E sad kad spojim antenu koju sam kupio hvata mi 3g crticu do dvije ali i to je rijetkost.Konstantno sam na 2g+ mrezi i to smara je**cki. Kako bih ja mogao to poboljsat? poceo sam kombinirat kucnu antenu sa tom 3g koju sam kupio (u sredinu diska kucne antene sam stavio 3g antenu) ali ne poomaze. Ako iko nesto zna molio bih da pomogne!!!!    

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Nikako slabo si pokriven da ti ni antena ne pomaže probaj drugog operatera.... ili čekaj da postojeći možda posadi koju baznu bliže tebi.... kućna antena apsolutno nema veze sa 2100Mhz tako da ti ne treba btw ;)

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2012 23:33 (Oldy).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Ima li neko da koristi u t-mobile extreme mobile net tarifu? Bila je donedavno na 50% popusta za mlade pa si za 125 kuna imao 4G internet do 75mbit/s download i do 25 mbit/s upload (ovisno o signalu naravno) a ovdje u splitu mi je signal odličan! split je skroz dobro pokriven 4G-om. Da je bar bilo za tu siću uvatit ovo. Sad je 200 kuna 30GB za mlade. Nije lose s obzirom da je 4G, al je isto malo skupo..

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/pretplatnici/mobile-internet

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2012 23:27 (cecenac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Od koga je onda najbole uzeti mobilni internet. Možda netko iz ROvinja da preporuči tko je tamo najbolje pokriven!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Teško da će to tako ići baš to sam moraš vidjeti kod sebe u sobi. Jer to što je netko dobro pokriven s nekim ne znači da ćeš i ti biti.... To se inače zove uzimanje napamet pa što bude bit će dakle sam testiraj.... tri sim-a i deri i mjeri.... ;)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?

Možete mi preporučiti koji mobilni internet koristiti za tablet u svrhu fiskalziacije? Pretpostavljam da će mi potreban promet biti veoma malen, pa mi je prepaid optimalna solucija, i bilo bi izvrsno ako postoji ponuda gdje megabajti ne ističu već mjesec dana nakon uplate bona. I da je čim jeftinije, naravno.

 

Hvala

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?

ja preporucam bonbon ..za 90 kn imas 4 gb prometa  s time da je prvi pake u pola cijene znaci 45 kn.ili opcija 3 kn po danu s time da je limit po danu 300 mb..stick je 150 kn sa 20 kn na racunu..

13 godina
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?

Mislim da mi neće trebat ni blizu toliko, možda par 10aka MB po danu

12 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

koliko sam ja vidio, bon bon je najbolji...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

Koji operater ima trenutno najbolju ponudu za studente, znaci imam carnet racun? Trebat će bi samo 2 mjeseca intezivno i preko ljeta povremeno, znači pretplata ne dolazi u obzir. Zasad mi se ponuda od Tele2 cini najisplativijom, samo ne kužim je li ovo pretplata na ugovor ili prekinem kad želim?! Svaka preporuka dobrodošla!

 

EDIT: Čak je ova Vipova bolja! Samo ko ima bolji signal?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2013 0:21 (SHELBY_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
SHELBY_09 kaže...

Koji operater ima trenutno najbolju ponudu za studente, znaci imam carnet racun? Trebat će bi samo 2 mjeseca intezivno i preko ljeta povremeno, znači pretplata ne dolazi u obzir. Zasad mi se ponuda od Tele2 cini najisplativijom, samo ne kužim je li ovo pretplata na ugovor ili prekinem kad želim?! Svaka preporuka dobrodošla!

Pa piše ti da je pretplata , vjerovatno na 2 godine (to ne piše nigdje) ,

a mobilni internet na bonove ti se nigdje ne isplati , preskupi su 

 

Ta Vipova ponuda je isto pretplata, ali je bolja od Tele 2

Signal ti ovisi o lokaciji , o tome čija ti je bazna stanica bliže {#}

I hate doing things !!! Things suck !!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2013 0:26 (Noxer).
15 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

A to mi i je gadljivo, ništa konkretno ne piše... Evo sad sam našao tu od vipa i tamo cak u onim uvjetima ne piše na koliko mjeseci...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji mobilni internet odabrati?

da , to moraš posebno pitat jer možeš dobit i pretplatu na jednu godinu ali ti je onda uređaj skuplji  {#}

I hate doing things !!! Things suck !!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji mobilni internet odabrati?

A ništa, najbolje je otići tamo, sve lipo preispitati i pročitati prije potpisa, nema druge. Ovo sta oni stavljaju na svoje stranice, nema veze s vezom... Hvala na pomoći!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Koji mobilni internet odabrati?

Neznam za druge al znam za Vip...

Ako ne uzimaš uređaj onda je obavezna pretplata 3 mjeseca.

Ako uzimaš uređaj onda 12 ili 24 mjeseca, ovisno o uređaju, tj. cijena uređaja ovisi o duljini pretplate.

Just hating everyone for no reason.
15 godina
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
XXX-Man kaže...

Neznam za druge al znam za Vip...

Ako ne uzimaš uređaj onda je obavezna pretplata 3 mjeseca.

Ako uzimaš uređaj onda 12 ili 24 mjeseca, ovisno o uređaju, tj. cijena uređaja ovisi o duljini pretplate.

E super, ovo me je zanimalo! Puno hvala! Po tome  najbolje mi je naći uređaj na njuskalu i uzet ovo na 3 mjeseca ?!

14 godina
moderator
online
Re: Koji mobilni internet odabrati?

Pa da...

Ili uzmi kod njih ovaj na bonove i samo stavi karticu na pretplatu unutra

http://webshop.vip.hr/vipme/vipme-internet

 

Just hating everyone for no reason.
15 godina
offline
Re: Koji mobilni internet odabrati?
XXX-Man kaže...

Pa da...

Ili uzmi kod njih ovaj na bonove i samo stavi karticu na pretplatu unutra

http://webshop.vip.hr/vipme/vipme-internet

 

Ovo je još bolje... bar garanciju imam.
Kolika je razlika u tim uređajima (skuplji- jeftiniji) s obzirom na hvatanja signala i brzine ?

14 godina
moderator
online
Re: Koji mobilni internet odabrati?

Mislim da je hvatanje signala otprilike podjednako, a razlika među uređajima je u podržanoj tehnologiji i vrsti prijenosa podataka, pa sukladno tome i brzini...a to opet ovisi najviše i o pokrivenosti i vrsti odašiljača...

 

Konkretno, taj E303 podržava brzine do 7,2 Mbits

Just hating everyone for no reason.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice